Video - brakuje pielęgniarek donosi Radio Maryja.

Nadciąga katastrofa - brak pielęgniarek


BRAKUJE PIELĘGNIAREK DONOSI RADIO MARYJA

RadioMaryja

Jak szpitale radzą sobie z tym problemem?  Pielęgniarki pracują w godzinach nadliczbowych. Dodatkowo wiele z nich pracuje w kilku placówkach jednocześnie.

– Szpitale bardzo różnie sobie radzą. W tej chwili zatrudniają również panie, które są emerytowanymi pielęgniarkami w niepełnym wymiarze godzin. Nasze koleżanki pracują nie tylko na jednym etacie – wskazuje Teresa Kruczkowska.

Gdyby wprowadzić przepisy, że pielęgniarka może mieć tylko jeden etat, co trzeci szpital trzeba byłoby zamknąć. Dodatkowo, średnia wieku pielęgniarek jest wysoka.  W przyszłym roku aż 44 procent obecnie pracujących pielęgniarek skończy 60 lat.

– W momencie kiedy nasze koleżanki, które zbliżają się do wieku emerytalnego przejdą na emeryturę, to rzeczywiście będzie problem z pozyskaniem nowych pracowników i z wypełnieniem tych luk, jakie powstaną w momencie przejścia na emeryturę – tłumaczy prof. Beata Pięta, prezes Polskiego Towarzystwa Położnych.

źródło: RadioMaryja

Zobacz cały tekst artykułu pt.: W Polsce brakuje pielęgniarek


Zobacz także:


Gazeta branżowa pielęgniarek i położnych

Komentarze użytkowników

#1  2019.08.05 09:42:18 ~Piel

Pytanie do pielęgniarek POZ. Czy otrzymałyście wyrównanie 100 zł od lipca?

#2  2019.08.05 15:38:13 ~Abc

Ale brednie z tymi 100000 w wieku emerytalnym .u mnie w szpitalu na 300 pielęgniarek może 10 osiągnie taki wiek

#3  2019.08.05 16:16:08 ~do 2

Ile pielęgniarek osiągnie wiek emerytalny na terenie całego kraju ?

#4  2019.08.05 17:42:34 ~??

Dziwię się emerytkom,że podejmują tak ciężka pracę.Ja zaczęłam emeryturę czuję się dobrze,wyglądam też fajnie,jak wszyscy mówią,ćwiczę joge,spacery po górach,wycieczki,mogłabym pracować,ale nie wrócę do tej pracy,może jak mi zabraknie suchy chleb.Oby nie.

#5  2019.08.05 20:24:48 ~Kasia

Nie otrzymałam nic.

#6  2019.08.05 22:18:40 ~Do 4

Właśnie dlatego że nie chcą żeby im zabrakło na suchy chleb, podejmują tę pracę, niekoniecznie z miłości do niej.

#7  2019.08.06 07:17:20 ~Małgorzata

Gdyby pani Teresa Kruczkowska bardziej dbała o pielęgniarki to było by ich też więcej.Nie tylko emerytura jest powodem deficytu w tym zawodzie .Pielęgniarka jest wykorzystywana przez wszyskich i nie ma wsparcia w nikim.

#8  2019.08.06 08:12:39 ~emer.

Jestem na emeryturze,i nie tyle fizycznie,co psychicznie czuję się styrana,sen z budzeniem się w nocy.Wszystko związane z ciężką odpowiedzialną pracą w ciągłym stresie,ciągłe poniżanie,także jako człowiek,jako kobieta czuję się wrakiem.Może z zewnątrz tego nie widać,ale tak jest.Ktoś kto tego nie doświadczył,nie będzie rozumiał.Tak jak bogaty biednego,syty głodnego.

#9  2019.08.06 08:20:38 ~do 6

Może i są takie,którym brakuje,ale znam wiele,którym nic nie brakuje,a pracują.Współpraca z nimi często nie jest łatwa.Unikają czynności poważnych,odpowiedzialności.Często tłumaczą,a bo się źle czuję,a bo nie dam rady,o komputrze nie ma mowy,a raport napisz,bo nie mogę zebrać myśli.Jeśli ktoś jest b.sprawny,proszę bardzo.Ale wydaje mnie się,że jest to niemożliwe.

#10  2019.08.06 13:36:52 ~To

Jak przychodzą młode dziewczyny do pracy to te stare też muszą ich nadzorować Lekarz nigdy nie weżmie do akcji czy zabiegu nowej, bo woli starą z doświadczeniem ,a młode pracują bez stresu Na naszym oddziale dużo więcej pracują starsze bo wszystko na ich głowie Jeśli ktoś się miga działa to w dwie strony

#11  2019.08.06 15:13:29 ~xx..

Młode na stare stare na młode wykształcone nie wykształcone i tak w koło Macieju. A tu każdy sobie rzepke skrobie.Tak było jest i będzie.Nie ma co pisać,nie ma co słuchać.Kto chce w tym zawodzie pracować niech sobie pracuje,sytuacje zna,jego wybór.Nie ma się nad kim użalać.Gdzie dwóch się bije tam trzeci korzysta.

#12  2019.08.06 16:39:07 ~piel

" od pielęgniarstwa odstręczają niskie zarobki,spadający prestiż zawodu i rosnące wymagania pracodawców"