Pielęgniarka pobierała krew bez rękawiczek. Odsunięta NATYCHMIAST od pracy...

Praktyka zawodowa pielęgniarek.


Pielęgniarka pobierała krew bez rękawiczek i bez dezynfekcji rąk

Zobacz także: Pielęgniarkę zatrudni prywatny gabinet lekarski. 16 PLN.

Nietypowe zachowanie pielęgniarki

Jak tłumaczy Daniel, nagranie które przesłał do naszej redakcji powstało 15 września. - Na oddziale leżałem już kilka dni, jednak dzień wcześniej zauważyłem nietypowe zachowanie u tej pielęgniarki. Postanowiłem ją obserwować. W końcu chodzi o zdrowie moje i innych - relacjonował Daniel w rozmowie z Dziejesię.

- Przez 30 lat nikogo nie zaraziłam - takie słowa miał usłyszeć Daniel, gdy zauważył, że pielęgniarka zakładająca mu wenflon nie założyła rękawiczek. Wcześniej, kobieta taki zabieg przeprowadziła na dwóch innych pacjentach. Powód? Pielęgniarka twierdzi, że "jest uczulona na lateks". Nagranie przedstawiające rażące nieprawidłowości w łódzkim szpitalu, otrzymała redakcja Dziejesię.

Dopiero po tych słowach kobieta zakłada rękawiczki i mówi, że "ma problemy ze skórą". Dalej Daniel kontynuuje dyskusję z pielęgniarką. Słychać, że jest zdenerwowany.

Zobacz więcej szczegółów w sprawie w artykule pt:. "Dotyka pani mojej krwi". Pielęgniarka z Łodzi odsunięta od pracy

źródło: WirtualnaPolska 


Praca dla pielęgniarki od października. 2250 brutto. Do negocjacji...

Pielęgniarka naczelna z wykształceniem wyższym pedagogicznym? Tak!

Pielęgniarki napisały do Kaczyńskiego. Co będzie od stycznia 2020 roku?

Związek pielęgniarek "podnosi ALARM".


Komentarze użytkowników

#1  2019.09.26 16:17:51 ~Pielmenik

Pacjent miał rację. Ale popatrzcie jakich czasów dożyliśmy- nagrywają nas bezczelnie i jeszcze w necie filmiki robią. czas do Ugandy

#2  2019.09.26 16:46:28 ~Piel.

Ostrzeżenie dla wieloetatowych wszelkiej maści nieraz pisałam społeczeństwo coraz bardziej wyedukowane a my coraz starsze i pracujące nie na 1 etacie a to dotyczy wszystkich i młodszy ledwo żywy po takim maratonie! ŁATWO O UTRATE PWZ JAK I O SĄD!

#3  2019.09.26 16:48:44 ~Joanna

No cóż. Same sobie wydajemy takie złe świadectwo. Nie pojmuję jak można być w dzisiejszych czasach tak lekkomyślną albo głupio upartą. Są przecież rękawice bezlateksowe, bezpudrowe i to chyba już w wiekszości placówek więc uczulenie na lateks nie jest wymówką. Jak można przede wszystkim tak nie dbać o swoje bezpieczeństwo? Ja też zaczynałam pracę prawie 30 lat temu i wtedy był deficyt z rękawiczkami i wiele czynności wykonywało się bez, cud ,że człowiek czegoś nie załapał. Ale dziś? Jak można być tak niereformowalnym. No i podanie bolusa w takim tempie (? ) Chyba pacjentowi za karę.

#4  2019.09.26 18:42:23 ~ona

Ona albo została zwolniona albo przymuszona do złożenia wymówienia

#5  2019.09.26 19:59:59 ~.

Czekam na komentarze , że przecież nic się nie stało :-)

#6  2019.09.26 20:06:44 ~Iw

Mnie tylko zastanawia czy ta Pani nie boi się że przyniesie że sobą do domu jakiś syf . Przecież wszystkie mamy bliskich a w szpitalu roi się pełno dziadostwa .

#7  2019.09.26 21:00:50 ~Mira

Widocznie tak chcial los .Moze znajdzie pracę w drogeri i będzie pachniec bez nagrywania .

#8  2019.09.26 21:13:25 ~-Piel

A czy były tam spełnione normy zatrudnienia . Może chciała szybko pobrać jesli pracowała za dwie .

#9  2019.09.26 21:57:21 ~PIEL

Gdyby się teraz czymś zaraził, ta pielegniarka płaciłaby mu rentę do końca życia. Dobrze sobie uświadomić, że pacjenci nas obserwują. Wstyd mi, że koleżanka po fachu opowiada takie bzdury jakby nie miała podstawowej wiedzy i podważa zaufanie do naszego zawodu. Zespół epidemiologiczny szpitala powinien jej zrobić praktyczny i teoretyczny egzamin komisyjny z zapobiegania zakażeniom wewnątrzszpitalnym.

#10  2019.09.26 22:31:12 ~piel

Postępowanie nie do obrony bo dlaczego nie chroniła siebie , i pacjentów ? Jeśli mówimy,ze pielęgniarki sa głupie to jest właśnie tego przykład .

#11  2019.09.26 22:44:36 ~do 9

Po co jakiś bzdurny egzamin. Tu potrzeba podstawowej wiedzy,wyobraźni i sumiennego/etycznego postępowania, żeby nie szkodzić, nieświadomie i świadomie.

#12  2019.09.27 02:04:00 ~do 11

żeby nie szkodzić sobie i innym

#13  2019.09.27 02:26:15 ~piel-ka

Nie mogę pojąć dlaczego nie zakładała rękawiczek tym bardziej ,że nie były to rękawiczki uczulające,lateksowe z talkiem, ale dobrej jakości.

#14  2019.09.27 08:40:48 ~Re

Jestem ciekawa czy przypadkiem nie wyliczają jej rękawiczek. Bo i takie są realia.

#15  2019.09.27 12:45:23 ~PIEL do 11

Jeżeli ta pielegniarka skończyła edukację 30 lat temu, w żaden sposób nie pogłębiała swojej wiedzy, a wiemy , że 30 lat temu pracowaliśmy często gołymi rękami, bo nie było płynów dezynfekcyjnych i rękawiczek, to może nie ma wiedzy i tu jest dramat. Zespół zakażeń beknie za brak kontroli. U nas epidemiologiczna chodzi i obserwuje i zwraca uwagę, tak samo oddziałowa, wszystko grzecznie o konstruktywnie.

#16  2019.09.27 15:50:26 ~pacjent

Panie pracujące w tym samym mundurku na kilku oddziałach to dopiero jest źródło zakażenia pacjenci też obserwują że pielęgniarki idą z oddziału np. zakaźnego na dyżur na innym oddziale np. zabiegowym ,bo pracują po 40 godzin bez przerwy . Są takie sytuacje z pielęgniarki dyżurujące na oddziale gdzie jest epidemia grypy idzie na inny dyżur na innym oddziale w tym samym mundurku a potem wsiada w tym samym ubraniu do samochodu i jedzie do domu . Gdzie zespół zakażeń wewnątrzszpitalnych nikt tego nie widzi? o takich sytuacjach mówią właśnie pacjenci .

#17  2019.09.27 23:35:55 ~#17

Problem dotyczy też mlodych pielegniarek,nie zakładają rekawiczek,bo jak twierdzą ,trudno im wykonać sprawnie procedurę,bo rekawiczki uposledzaja ,czucie".Myślę,że jest to kwestia glupoty i lekkomyslnosci,bo nie trzeba zbytnio się edukować,żeby wiedzieć jaką krzywdę mogą zrobić brudne ręce nam i pacjentom.Na przyszlosc pamietajmy,jak chlodne,zimne i zdystansowane relacje panuja w dzisiejszych czasach między pielęgniarką a pacjentem,ludzie nie będą miec skrupułów aby nas nagrywac,bo czesto pielegniarka to taki miś do bicia,bo akurat jest pod ręką,a dla pacjenta czesto w zespole terapeltycznym nic nie znaczaca osoba.Natomiast zgodzę się,ze tu pacjent mial rację.Dlatego też pilnujmy się,uważajmy na to co mówimy pacjentom,o czym z nimi rozmawiamy,jak wykonujemy procedury i z takich sytuacji wyciagajmy wnioski.

#18  2019.09.28 10:32:06 ~#20do #15

Zjaka ochota krytykujecie własne pielegniarki! To własnie Tobie droga ,magisterko zabrakło refleksji i nie pomyślalas ze w placówkach sł zdrowia nie wolno nagrywać.Ale o czym to mówic skoro nie ma gorszego srodowiska ja pielegniarki ,ktore za 100 zł wiecej pogonilyby wesz do Warszawy.Wszystkie ktore krytykujecie swoja koleżanke jesteście tyle warte co wasze komentarze!

#19  2019.09.28 12:14:25 ~Helge

Może do starszych pań po LM wreszcie dotrze, że używanie rękawiczek do każdego pacjenta o dezynfekcja rąk to nie fanaberia młodych tylko konieczność. Jeśli byłabym pacjentką nie pozwoliłabym aby ktoś dotykał mnie bez założonych ma moich oczach czystych rękawiczek. Dezynfekcja nie zawsze dotrze we wszystkie miejsca, np pod paznokcie, w zgięcia, dlatego rękawiczki drogie pielęgniarki to złoty standard w opiece nad pacjentem. Dobrze że młode dziewczyny to pojmują i nic nie robią przy chorych bez rękawic.

#20  2019.09.28 12:24:50 ~Hyc

Dziewczyny, do wszystkich czynności przy pacjencie nakładamy rękawiczki. Nawet w stanach nagłych, pierwsze to rękawiczki. Dobra pielęgniarka to zdrowa pielęgniarka. I proszę skończyć tą dyskusję o tym, czy chory ma prawo nagrywać. Wy macie pracować tak aby nikt wam nic nie zarzucił. Czasy Nightingale już dawno minęły, czasy powołania i służby też! Rękawiczki, dezynfekcja i myślimy o sobie, bo jak sobie zaszkodzimy to nikomu nie pomożemy.

#21  2019.09.28 13:05:51 ~do#20

A były? Czy tej osoby model pielęgniarstwa przewiduje nie realizowanie zapisów funkcjonujących w tekstach ustaw?

#22  2019.09.29 11:23:55 ~Do 21

A czy przewiduje? Czy tej osoby model pielęgniarstwa przewiduje prokuraturę i odebranie prawa wykonywania zawodu? Czy przewiduje kształcenie na kursach specjalistycznych i haracz pobierany na izby, które tylko dbają o własne stołki? Żałosne to.