Izba pielęgniarek apeluje do pielęgniarek.

Pielęgniarki 2019.


Poprzyj pielęgniarki i położne w wyborach parlamentarnych

Szanowni Państwo,

W imieniu samorządu pielęgniarek i położnych zwracam się z prośbą i apelem dotyczącym zbliżających się wyborów parlamentarnych.

Pielęgniarki i położne to wielki potencjał zawodowy i społeczny w kraju. Nasza grupa zawodowa nie ma jednak silnej reprezentacji w Sejmie i Senacie. Pojedyncze osoby, które dostają się do Parlamentu, to zbyt mało by nasze sprawy były należycie reprezentowane.

Nie ma ludzi i kandydatów idealnych, są jednak tacy, którzy najlepiej znają sytuację naszej grupy zawodowej. Są to same pielęgniarki i położne. Tylko dzięki ich obecności w Sejmie i Senacie mamy szansę zadbać o interesy zawodowe, społeczne i gospodarcze naszego środowiska, a co za tym idzie o zdrowie polskiego społeczeństwa.

Dlatego jeszcze raz zwracam się do wszystkich Pielęgniarek, Pielęgniarzy, Położnych z prośbą o solidarność i poparcie przedstawicieli naszej grupy zawodowej, którzy będą chcieli reprezentować nasze zawody na forum Parlamentu.

Z wyrazami szacunku

Zofia Małas

pielęgniarka, Prezes Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych

źródło: NIPiP dnia 4 października 2019 

Komentarz redakcji Ogólnopolskiego Portalu i Gazety Pielęgniarek i Położnych   

Pielęgniarki dobrze wiedzą co zdziałały w kończącej się kadencji sejmu pielęgniarki zasiadające w sejmie: Pani Józefa Szczurek-Żelazko i pani Bernadeta Krynicka. Obie panie pielęgniarki startują w tegorocznych wyborach parlamentarnych. Te osoby mają poprzeć w  wyborach pielęgniarki i położne? 

Mariusz Mielcarek 

Komentarze użytkowników

#1  2019.10.04 19:35:00 ~Cyc

Skomentuje to tak. Za te debilne pomysły .nigdy. Żadnego dla tych pań głosów wielkie pielęgniarki.

#2  2019.10.04 20:42:40 ~Barbara

Wstyd że są pielęgniarkami .pogrążają zawód. Zero poparcia to i tak zbyt wiele.

#3  2019.10.04 22:18:00 ~Go

Mam nadzieję,że żadna pielęgniarka nie da się nabrać na tę indoktrynację. Pani Krynicka wielokrotnie publicznie pokazała nieprzeciętna arogancję i brak szacunku dla ludzi,w tym niepełnosprawnych (aż się boję myśleć jak mogła traktować chorych i współpracowników przy tak niebotycznym poziomie agresji).A P.Szczurek-Żelazko- szkoda prądu-wbija ostatnie gwoździe do trumny z tabliczką "Polskie pielegniarstwo".

#4  2019.10.04 23:11:47 ~PIEL

Niestety , gdy pielegniarka zostaje posłanką, jakby wyrzekała się zawodu, jakby się go wstydziła, prędzej zagłosuję na jakiegoś lekarza. Oni przynajmniej wymieniają nas w swoich przemowach. Kosiniak Kamysz, Chybicka. Gdyby pojawiła się jakaś inna kandydatura pielegniarska, ale nie Krynicka, Gardias czy Szczurek, to może, ale od lat nic się nie zmienia. Prof. Zembala wyrwał dla nas ostatnią podwyżkę czyli znowu lekarz.

#5  2019.10.05 01:56:01 ~Ja

Głosujcie na lekarzy, nauczycieli, sędziów i na przedstawicieli innych zawodów, oni na 100% zajmą się problemami pielęgniarek. Żenujące!

#6  2019.10.05 12:47:48 ~Eli

Polecam na You Tube filmik: CO PANI POSEŁ ZROBIŁA DLA POLSKI? Dotyczy BK Wystarczy by podjąć decyzje

#7  2019.10.05 13:39:52 ~Plg

Mimo,że w naszym środowisku nie dzieje się dobrze,będę głosowała na pielęgniarkę.Nauczyciele zawsze głosują na swoich ,lekarze,prawnicy,ekonomiści.To widać, ilu jest ich w rządzie.U nas jest zawsze ,ale.Dlatego mamy co mamy.Taka jedna Szczurek, guzik może.Miejmy żal tylko do siebie.

#8  2019.10.05 13:44:14 ~Do 4

Co jak co,nie opowiadaj takich rzeczy.Jeden Pan doktor tak popierał pielęgniarki,że nazwał je personelem,nie średnim a niższym.To i pobory będzie proponował jak personelowi niższemu.

#9  2019.10.07 13:41:52 ~ula

Nigdy nigdy!

#10  2019.10.07 13:55:54 ~Joanna

Niestety. Tym Paniom już dziękujemy.

#11  2019.10.07 13:59:22 ~piel

Lepsza zdrada obcego niż "swojego", dlatego nie głosuję na pielęgniarki. Na rozmaitych nauczycieli też nie głosuję.

#12  2019.10.07 14:08:33 ~piel-ka

Na kogokolwiek ze środowiska medycznego i nauczycielskiego nigdy w życiu !

#13  2019.10.07 14:16:15 ~Ooo

Izby na które obowiązkowo odprowadzamy składki mają formalny obowiązek realizacji Ustawy o zaw p i p 2011 r. Czy izby realizują zapisy art. 84-87 Ustawy o zaw p i p?

#14  2019.10.07 14:16:15 ~Ooo

Izby na które obowiązkowo odprowadzamy składki mają formalny obowiązek realizacji Ustawy o zaw p i p 2011 r. Czy izby realizują zapisy art. 84-87 Ustawy o zaw p i p?

#15  2019.10.07 14:25:02 ~do #13

Czy zapisy tekstu Ustawy o zaw p i p z 2011 r. mają też obowiązek realizować inne izby czy parlamentarzyści?

#16  2019.10.07 14:25:02 ~do #13

Czy zapisy tekstu Ustawy o zaw p i p z 2011 r. mają też obowiązek realizować inne izby czy parlamentarzyści?

#17  2019.10.07 14:49:24 ~logo

Chciałabym wiedzieć co ta pani zrobiła dla pielęgniarek np. w kwestii realizacji norm zatrudnienia, oraz bezpieczeństwa pacjenta tam gdzie są pełnione jednoosobowe dyżury pielęgniarskie . Dlaczego ani jednym słowem nigdzie nie wspomniała że praca każdej pielęgniarki powinna być traktowana jako pracą w warunkach szczególnych i dlaczego z tego powodu pielęgniarki wykonując ten wymierający zawód nie maja żadnej zachęty aby wykonywać go dalej . Młodzi nie mają motywacji aby studiować pielęgniarstwo , tu nie wystarczy dotacja na otwieranie nowych szkół podczas gdy w tych już istniejący nie ma kogo kształcić .

#18  2019.10.07 15:15:48 ~PIEL

Ale czy wy nie widzicie w jakim kierunku to idzie ? Pielegniarki mające stołki , które zrobiły mgr i specj. załatwiły sobie najwyższy przelicznik i będą miały największe pensje. Co dla mnie zrobiono ? Mimo licencjatu i specjalizacji nic już nie dostanę , bo już mam za dużo. Nie wydam kilka lat przed emeryturą kilkunastu tysięcy na mgr. Takich jak ja jest bardzo dużo. Przed samą emeryturą poniżenie i brak zachęty do dłuższej pracy. Tracenie ludzi - to w naszym kraju najlepiej potrafią. Rzesze profesjonalistów wykształcone w Polsce za granicą. A my dalej jak te barany głosujmy na tych samych. Ja zagłosuję na kogoś mądrego.

#19  2019.10.07 15:56:49 ~fox

NIE ! STANOWCZE NIE ! WON !

#20  2019.10.07 19:07:38 ~piel.

Uczciwe normy, szczególne/szkodliwe warunki pracy , urlopy zdrowotne,prawo do wcześniejszej emerytury . I przede wszystkim - w sytuacji powszechnego w szpitalach braku narzędzi do transferu chorych - choroby kręgosłupa i innych stawów w wykazie chorób zawodowych pielęgniarek. Wtedy mogę zagłosować na każdego.

#21  2019.10.07 19:30:34 ~Piel

Już mamy jedną "reprezentantkę" - Szczurek-Żelazko :(

#22  2019.10.07 19:48:31 ~Ech

O taaak. Uczonych pełno, mądrych brak. Dlaczego?

#23  2019.10.07 19:48:31 ~Ech

O taaak. Uczonych pełno, mądrych brak. Dlaczego?

#24  2019.10.07 21:50:09 ~Plg

Czytając te komentarze robi mi się niedobrze.Od solidarna grupa zawodoa.Jak najdalej od nas.

#25  2019.10.07 22:53:31 ~Funia

Ta,nie wiedziałam,że agitacja polityczna należy do obowiązków izbowych! Opłacane są za naszą kasę i to nam mają służyć i popierać pielęgniarki! WSTYD.

#26  2019.10.08 09:00:45 ~ja

Bardzo popierają nasz zawód. Nasze podwyżki tzw. zębalowe przesuwane z jednego miejsca na drugie. Solidaryzować się z paniami, które nie potrafią ustawić właściwie pielęgniarek w widełkach. Poprostu nie wiedzą jakie wykształcenie mają pielęgniarki, a nasze przedstawicielki nie wiedzą co zrobić ze studiami podyplomowymi po magisterce.

#27  2019.10.08 09:03:45 ~ja

Izby agitują i popierają niektórych . Przed wyborami cisza wszystko nam się podoba.

#28  2019.10.08 10:25:53 ~wiel błąd

Nie będę popierać nikogo kto licencjat zrównuje ze średnim wykształceniem nie po to osoby które włożyły dużo wysiłku i pieniędzy żeby ktoś teraz mówił że to nic nie warte . jak można decydować o rzeczach ważnych skoro nie ma się elementarnego pojęcia o systemie kształcenia i nie szanuje się człowieka i jego wysiłku wniesionego w podniesienie kwalifikacji .

#29  2019.10.08 10:59:39 ~Do 28

Masz rację. Współczynniki nie uwzględniają licencjatu, jakby go nie było. Cała kasa musiala iść na ten najwyższy współczynnik. I ja mam popierać osoby , które jak dorwą się do władzy , będą znowu piekły własną pieczeń ? To co wyrwał dla nas prof. Zembala odmieniono przez wszystkie przypadki , wyrównano tym nasze podstawy, żeby zgadzały się z siatką. I co z tym zrobiły pielęgniarki , które teraz są w Sejmie ?

#30  2019.10.08 15:38:44 ~piel

Zbyt długo pracuję "przy łóżku chorego" żeby mieć nadzieję, wierzyć, udzielać kredytu zaufania, dawać szansę i popierać.

#31  2019.10.08 16:08:01 ~Do 18

Głupoty piszesz. Podwyżki w gr 7 nie obejmują tylko pielęgniarek na stołkach, a przede wszystkim te pracujące na odcinku. Mnóstwo koleżanek ukończyło magistra mając licencjat i specjalizację, a reszta woli narzekać.

#32  2019.10.08 16:56:50 ~??????????

To znaczy że panie z izb mogą liczyć na głos tylko 7 grupy . czy może panie ubiegające się o nasze głosy mają jakiś plan polepszenia czegoś w pielęgniarstwie? czy nadal stagnacja marazm i brak perspektyw . Może niech wymienią parę rzeczy które udało im się skutecznie wprowadzić w życie aby nam pielęgniarkom było łatwiej .

#33  2019.10.08 17:04:53 ~Anna

Nie załosuję na żadną panią Pielęmiarkę. Już te które mamy okazały się do kitu. Może jak kiepsko wypadną te które już siedzą na stołkach to dotrze do nich i do innych pretendentek że trzeba się ze swych obietnic wywiązywać a nie udawać że się coś robi dla nas.

#34  2019.10.08 17:58:53 ~Nieznajoma

Na te panie nigdy miały sporo czasu i co nie zrobiły nic dla środowiska wręcz przeciwnie doprowadziły do deprecjacji zawodu.

#35  2019.10.08 18:13:28 ~dlaczego

Kiedyś miało być dla wszystkich po równo ale to była utopia , ale wszystko dla jednych swoich to jest świństwo i brak wyobraźni. wygląda to tak jakby dali tylko jednej grupie żeby skłócić i mieć nad wszystkim kontrolę to jest bardzo nie w porządku . Za taką samą pracę taka sama płaca ,czy budując ustawy o płacach kominowych ktoś nie zna kodeksu pracy po co takie działanie .

#36  2019.10.09 10:29:19 ~Barbara

Szczytem hipokryzji jest popieranie pielęgniarek, które obecnie zasiadją w Parlamencie, zwłaszcza te spod znaku PIS. Wstydzę się, że wywodzą się z tej samej grupy zawodowej, ich postawa daleka jest od tejj jaką nam wpojono w szkole i którą reprezentujemy na codzień - my pielęgniarki pracujące z pacjentem. Niektóre panie w Izbach zapomniały za co biorą pieniądze i kogo mają reprezentować. Może czas zmienić stołki na oddziały szpitalne i przypomnieć sobie kim jesteście. Wstyd!

#37  2019.10.09 19:27:15 ~Do

Skończyć z stołkowymi?

#38  2019.10.11 06:52:36 ~piel30

Samorząd zawodowy powinien być apolityczny! Może wreszcie wtedy reprezentowałby interes środowiska, A nie wyłącznie własny. Są tacy, którzy z izby powinni wystartować, ale na etat do DPS. Mogliby sprawdzić, jak to jest być pielęgniarką za pensję inną, niż izbowa. Chcieliby do sejmu? Już lecę na nich głosować.akurat