Zarobki pielęgniarek - dane zebrane od pracodawców.

Wynagrodzenia pielęgniarek i położnych.


Zarobki pielęgniarek - dane zebrane od pracodawców

Rzeczywiste skutki finansowe wprowadzenia płatnego urlopu szkoleniowego dla pielęgniarek i położnych są trudne do oszacowania (np. z uwagi na różną liczbę pielęgniarek i położnych zatrudnionych w danym podmiocie, nieobowiązkowy charakter projektowanej regulacji, możliwość udzielenia przez pracodawcę urlopu szkoleniowego w różnym wymiarze czasowym, tj. od 1 do 6 dni roboczych). Jednakże prognozuje się, iż przedmiotowe koszty pracodawców z tytułu nieobecności pracownika w pracy mogą wynieść 63,5 mln zł rocznie, w tym 2,1 mln zł dla pracodawców będących jednostkami budżetowymi i jednostkami samorządu terytorialnego.

Na podstawie danych otrzymanych z Naczelnej Izby Pielęgniarek i Położnych (stan na koniec 2018 r.) przyjęto, iż średnio 33.201 pielęgniarek i położnych skorzysta z urlopu szkoleniowego w wymiarze do 6 dni roboczych, w ciągu roku, z tytułu uczestnictwa np. w szkoleniach, konferencjach, warsztatach, sympozjach i zjazdach (12,8% aktywnych zawodowo pielęgniarek i położnych).

Do ww. wyliczeń przyjęto średnie miesięczne wynagrodzenie pielęgniarki i położnej w wysokości 5.598,48 zł brutto (źródło: Ministerstwo Zdrowia (styczeń 2019 r.) – dane z badania ankietowego przeprowadzonego w 885 jednostkach), co w przeliczeniu na dzień pracy wynosi 318,95 zł brutto brutto (wraz z pochodnymi pracodawcy). 

Do wyliczenia skutków dla jednostek budżetowych (187 jednostek) (0,8 mln zł rocznie) przyjęto, iż z 3.222 pielęgniarek i położnych zatrudnionych w jednostkach budżetowych skorzysta z dodatkowego urlopu szkoleniowego (w wymiarze do 6 dni roboczych w ciągu roku) - 12,8% uprawnionych osób. Do wyliczenia skutków dla jednostek samorządu terytorialnego (1,3 mln zł rocznie) przyjęto, iż z 5.154 pielęgniarek i położnych zatrudnionych w urzędach marszałkowskich i domach pomocy społecznej skorzysta z dodatkowego urlopu szkoleniowego (w wymiarze do 6 dni roboczych w ciągu roku) - 12,8% uprawnionych osób.

źródło: ministerstwo zdrowia

Wybrał: Mariusz Mielcarek 

 


Zobacz także:

Wynagrodzenia pielęgniarek - izba przystała na powiązanie "dodatku zembali" z zaangażowaniem w pracy oraz opinią pacjentów.

Szef do pielęgniarek: zróbcie "kroplówki z potasem" w klubie sportowym. Odmówiły! Sportowcy przyszli do pielęgniarek.

Pielęgniarka jednozmianowa miała L4. ZUS wypłacił 7 tys. zasiłku. W drugim zakładzie według ZUS-u "świadczyła" pracę, powinna oddać zasiłek. Co na to Sąd?


Komentarze użytkowników

#1  2019.11.26 12:36:19 ~Piguła

Gdzie tak zarabiają to się tam zatrudnię ?

#2  2019.11.26 14:39:43 ~pielę. ADA

Nie wierzę w te dane ,natomiast wierzę ,że co niektórzy pracodawcy np w POZ-tach obłowili się kosztem naszych podwyżek .Śmiem tak twierdzić ponieważ jak dowiedziałam się ile mój pracodawca otrzymał pieniędzy na dwie pielęgniarki ,to jedna dostała to co powinna tylko z tego tytułu bo fundusz to kontrolował , chodzi o pielę. srodowiskową i ciagle te same słowa od mojego pracodawcy cyt. bo podwyżka należy się tylko środowiskowej a pani niech robi kurs to też podwyżka panią obejmie. O każdy grosz musiałam się wykłócić aby cokolwiek otrzymać.Więc nie wiem czy pracodawcy powiedzieli prawdę?

#3  2019.11.26 16:22:42 ~Do 2

Pracodawca kłamie ! U nas w POZ podwyzki objęły wszystkie plg- środowisko, zabiegowy, szczepienia , AOS, a także koleżanki pracujące na umowy zlecenia ( w zależności od ilości przepracowanych godzin )

#4  2019.11.26 16:24:31 ~Cd do 2

Nie wszystkie mają kurs plg rodzinnych, niektóre są po LM, inne po licencjacie, także z mgr , ale podwyżki równe dla wszystkich!

#5  2019.11.26 17:34:19 ~Piel

Nie prawa POZ nie dano podwyzek pielegniarkom pracującym w punktach szczepień .Powiedziano że nam się nienalezy

#6  2019.11.26 17:44:46 ~Ja

5600 chyba za 450 godzin

#7  2019.11.26 17:55:10 ~Kasia

A w DPS 2800

#8  2019.11.26 20:27:39 ~Do#6

Nie za 450 godzin tylko miesięcznie - w dużych miastach już tyle płacą , a wyliczenie średniej weź pod uwagę że wliczają wszystkie dodatki, premie itd. w tą sumę. Dlatego też tyle wychodzi im.

#9  2019.11.26 21:52:52 ~Alex

Przecież re kobity co wam za przeproszeniem tyłki myją na oczy takich pieniędzy nie widziały .

#10  2019.11.26 22:24:11 ~10 do 4

Tak jest fajnie i ciekawie,jedna ma LM,druga licencjat,inna mgr.W przyszlosci specjalizacja będzie tylko po mgr,a juz dzisiaj wiele specjalistek nie ma jeszcze mgr.Z czym masz problem,o co ci chodzi ? Nawet UE uznala kwalifikacje pielegniarkom po SM,mogą pracować w kazdym kraju UE,wiele moich kolezanek pracuje w Angli,Danii itp.Te pielegniarki łączy jedno ! Posiadają dyplom pielegniarki,i czy ci sie podoba,czy nie- są pielegniarkami.

#11  2019.11.26 22:38:27 ~Pigula

Szpital powiatowy pielegniarka z 30 letnim stażem 3.200 na rękę

#12  2019.11.26 23:08:55 ~Addg

Szpital Wojewódzki ok 4600 na reke

#13  2019.11.27 00:47:24 ~Dzialanosc

Wojewodzki 9 kafli na rękę a wy dalej się dajcie dymac

#14  2019.11.27 05:34:39 ~Haha

Ja pracuje w Wojewódzkim i nawet z wczasami pod gruszą tyle NIE wzięłam!

#15  2019.11.27 08:18:22 ~Położna

Ktoś w takim razie tyle zarabia? Ja mam poniżej 3000 na rękę z wszystkimi możliwymi dodatkami a pracuje w szpitalu piątek, Świątek i noce.

#16  2019.11.27 10:40:42 ~Jonasz

Muszę porozmawiać z żoną czemu ona tak mało do domu przynosi.

#17  2019.11.27 10:50:26 ~ppp

Ja pracuję w wojewódzkim i 4400 na rękę na etacie. ( W poprzednim szpitalu 2400 ). 2 lata stażu. Jeśli w innym szpitalu ( a regularnie chodzę i się dowiaduję ) dadzą więcej to nie będę się zastanawiać, tylko rzucam wypowiedzenie, bo poza satysfakcja z mojej pracy, którą naprawdę bardzo lubię, chcę mieć jeszcze satysfakcjonującą wypłatę.

#18  2019.11.27 10:58:15 ~do 13

Działalność- 9 k na czysto za 216h, pytam z ciekawości ile Ty na to pracujesz ?

#19  2019.11.27 11:05:01 ~do `10

Źle mnie zrozumiałaś.Chodziło mi o to,że mamy super szefa i nie rozgranicza,że ta po LM,inna po mgr,tylko zawsze dostają wszystkie po równo,bo wszystkie wykonujemy tą samą pracę! i tak powinno być!

#20  2019.11.27 11:06:12 ~do 5

U nas dostały wszystkie, plg z punktu szczepień także.

#21  2019.11.27 11:17:10 ~Asz

W dużych miastach tragedii z wypłatą i nie ma. Osobiście znam 3 pielęgniarki, które zrezygnował ze stałej pracy na etacie w Norwegii, bo w porównaniu z kosztami pobytu na stałe Poprostu w Polsce bardziej się to opłaca. I odpowiedzialność w pracy w Polsce jest na zupełnie innym poziomie Pracuje w Norwegii 19 lat, mam mgr i specjalizację obie uznane w No, 27 lat stazu. Też bym wróciła do kraju. Ale mam w Norwegii cała rodzinę. Trzymam kciuki. Dziewczyny trochę odwagi w zmianie miejsca zatrudnienia. To się zazwyczaj oplaca

#22  2019.11.27 11:36:09 ~do 21

Z wypowiedzi wynika ,ze jesteś za a nawet przeciw. Przydałoby sie trochę sensu i opanowania słownika .

#23  2019.11.30 14:59:43 ~K

Przychodnia Poz 2800 na rękę nie ma zebalowego bo niby liczy się stawka kapitacyjna