Firma Nike obliczyła, ile pielęgniarki chodzą... Wypuściła dla nich nowy model obuwia.


Buty dla "codziennych bohaterów"

Firma Nike stworzyła buty dla pielęgniarek, położnych, ratowników medyczych, lekarzy i  wszystkich pracowników służby zdrowia, którzy swoją pracą stają się "codziennymi bohaterami".

Testy nowych butów dla personelu medycznego zostały przeprowadzone w szpitalu dziecięcym w Portland. Podczas "sprawdzianu" dla obuwia medycznego, obliczono, ile pielęgniarki chodzą podczas dyżuru - około 5 mili (8 km) i siedzą krócej niż godzinę podczas 12-godzinnej zmiany.

Buty zaprojektowane dla personelu medycznego są łatwe do zakładania i zdejmowania, ponieważ nie posiadają sznurowadeł. Materiał, z jakiego zostały wykonane sprawia, że bardzo łatwo utrzymać je w czystości. Projekt firmy Nike został przemyślany pod każdym kątem, aby był idealnie dopasowany do pracy pielęgniarki, czy położnej - są wyposażone w system amortyzacji i przyczepności (w pełni gumowa podeszwa odporna na przyspieszone ruchy wymagane w sytuacjach awaryjnych).

Wzory obuwia dla pielęgniarek

źródło (zdjęcia i tekst): news.nike.com


Zobacz także:

Wynagrodzenia pielęgniarek - izba przystała na powiązanie "dodatku zembali" z zaangażowaniem w pracy oraz opinią pacjentów.

Szef do pielęgniarek: zróbcie "kroplówki z potasem" w klubie sportowym. Odmówiły! Sportowcy przyszli do pielęgniarek.

Pielęgniarka jednozmianowa miała L4. ZUS wypłacił 7 tys. zasiłku. W drugim zakładzie według ZUS-u "świadczyła" pracę, powinna oddać zasiłek. Co na to Sąd?