Pielęgniarek dodatek podwyżkowy. Zasady wypłaty do końca marca 2020. Komunikat NFZ.

Wynagrodzenia pielęgniarek i położnych.


Komunikat NFZ w sprawie podwyżek pielęgniarek 

Komunikat dotyczący podwyżek dla pielęgniarek i położnych w okresie od 01-09-2019 r. do 31.03.2020 r. oraz konieczności ponownego przekazania informacji o liczbie etatów.

Oddziały Wojewódzkie NFZ informują, że w związku z wejściem w życie w dniu 29.08.2019 r. rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 27.08.2019 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie ogólnych warunków umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej (Dz.U.2019.1628), zgodnie z § 2 ust. 1 zaistniała konieczność ponownego przekazania informacji na temat liczby etatów, albo równoważników etatów pielęgniarek i położnych wykonujących u Świadczeniodawcy zawód i realizujących świadczenia opieki zdrowotnej, w podziale na formę zatrudnienia.

Obowiązek dotyczy wszystkich świadczeniodawców posiadających umowę z Oddziałem Funduszu, w ramach której realizują świadczenia pielęgniarki i położne, w tym również realizujących umowy w rodzaju podstawowa opieka zdrowotna w zakresie świadczeń dla których jednostką rozliczeniową jest kapitacyjna stawka roczna.

Informację należy sporządzić wg stanu na dzień 1 stycznia 2020 r.

Świadczeniodawca przekazuje informację do Oddziału Funduszu za pośrednictwem portalu świadczeniodawcy w terminie do dnia 14 stycznia 2020 r.

Jednocześnie przypominamy o konieczności przekazania do LOW NFZ aktualnej:

1. opinii dotyczącej sposobu podziału dodatkowych środków przekazanych na świadczenia opieki zdrowotnej udzielane przez pielęgniarki/położne dla świadczeniodawców realizujących umowy z Lubuskim Oddziałem Narodowego Funduszu Zdrowia wydawane przez Okręgowe Izby Pielęgniarek i Położnych lub;
2. porozumienie w sprawie sposobu podziału środków na wynagrodzenia pielęgniarek i położnych zawarte pomiędzy pracodawcą a związkami zawodowymi lub;
3. oświadczenie o uzgodnieniu podziału środków.

31 grudnia 2019 roku (Redakcja Portalu - dziękujemy z uwagę w pierwszym komentarzu - data poprawiona) 

źródło: NFZ 

Wybrał: Mariusz Mielcarek 


Zobacz także:

Wynagrodzenia pielęgniarek - izba przystała na powiązanie "dodatku zembali" z zaangażowaniem w pracy oraz opinią pacjentów.

Szef do pielęgniarek: zróbcie "kroplówki z potasem" w klubie sportowym. Odmówiły! Sportowcy przyszli do pielęgniarek.

Pielęgniarka jednozmianowa miała L4. ZUS wypłacił 7 tys. zasiłku. W drugim zakładzie według ZUS-u "świadczyła" pracę, powinna oddać zasiłek. Co na to Sąd?


Komentarze użytkowników

#1  2020.01.02 06:58:21 ~Va

"31 grudnia 2029 roku " wkradła się pomyłka? 2029 rok?

#2  2020.01.02 10:24:37 ~Do 1

Oj, nie czepiajmy się. Wiadomo, że chodzi o 2019 rok! Mnie bardziej interesuje to, czy pracodawcy , którzy nie wciągnęli 1200 zł do podstawy, po 30.03.2020 obniża pensję pielęgniarkom właśnie o ta kwota, skoro pieniądze już nie będą przekazywane z NFZ ? Może mi ktoś to łopatologicznie wyjaśnić? :(

#3  2020.01.02 10:34:52 ~An

Przecież nie jest napisane, że dodatków nie będzie tylko, że świadczeniodawcy muszą przekazać aktualną liczbę zatrudnionych pielęgniarek i przedstawić sposób rozliczenia dotychczasowych środków.

#4  2020.01.02 11:14:07 ~Nie było

Wyrownan, po liceum medycznym niektórzy mają, tyle co mgr że specjalizacją z nockami

#5  2020.01.02 11:49:16 ~Ola

Przez 35 lat pracowałam nie mając magistra ani specjalizacji . Widać nie była mi potrzebna. Pracowałam na oddziałach o różnej specjalizacji i wszędzie z dużym uznaniem. Nie rozumię dlaczego miałabym zarabiać mniej. Co powiecie Panie z tytułami za chwilę może 3-5 lat wtedy już nie będzie pielęgniarki bez tytułu. Co wtedy będzie sobie wytykać. Okropnosc!

#6  2020.01.02 11:57:07 ~do 4

Piel. bez mgr czy licencjatu,specjalizacji gorzej pracują?

#7  2020.01.02 11:57:08 ~do 4

Piel. bez mgr czy licencjatu,specjalizacji gorzej pracują?

#8  2020.01.02 12:18:19 ~Robić mgr

Czasami bez sensu

#9  2020.01.02 12:40:17 ~Do 8

No to nie rób i nie jęcz!

#10  2020.01.02 14:28:23 ~Plg

Za kilka lat tych po liceum nie będzie.Będą same mgr ze specjalizacją.O co będziecie walczyły? O doktoraty? Zróbcie coś ,żeby wszystkie dobrze zarabiały.Dodatki za dodatkowe specjalizacje i kursy.

#11  2020.01.02 14:42:48 ~Do 10

O tak! Zróbcie wy, bo my nie mamy czasu! Bo my zbawiamy świat "udając" pracę na kilku etatach! Nie rozśmieszaj mnie kobieto!

#12  2020.01.02 16:02:34 ~Plg do 11

Do tej pory robiłam i walczyłam.Nawet część z nas w 2000r pożegnała się z pracą,bo byłyśmy niewygodne.Mi już późno zmieniać pielęgniarstwo,bo odchodzę na emeryturę.Za Was trzymam kciuki i zawsze będę popierała.Wywodzę się z tej grupy zawodowej.

#13  2020.01.02 16:08:38 ~Plg

Dopisek do koment.12.Jako stara plg nie opuściłam żadnego protestu i strajku.Do 11 zapewne jesteś młodą plg.O ile pamiętam to młode częściej rezygnowały z tego typu imprez.O donoszeniu w biały dzień nie wspomnę.Robią to z premedytacją.Tego nigdy nie było.Więc odczep się od takich plg jak ja.

#14  2020.01.02 16:13:25 ~Joko ono

Pielęgniarki to już chyba poprzewracała wam się we łbach.im to głupsze to bardziej rozbudowane ego

#15  2020.01.02 16:21:40 ~Do 14

Brawo. Te pielęgniarki naprawdę są puste, już nie wspomnę o głupocie.

#16  2020.01.02 17:26:04 ~Piel

Do joko ono. Głupszej i bardziej debilnej istoty na forum nie było długo. Więc cieszmy się że taki młotek sie pojawił. Daje nam to duże odprężenie i niebywałe zadowolenie.

#17  2020.01.02 17:27:14 ~Stefan

Dlaczego tyle z was robi tak proste błędy ortagraficzne? Emocje czy nieuctwo?

#18  2020.01.02 18:09:04 ~Do 13

Mam się odczepić od takich pielęgniarek jak ty, tzn jakich? Kochana mylisz się, bo ja już do młodych nie należę, choć mimo 50 tki czuję się młodo. Może dlatego, że wolę pracować z młodymi, nie z tymi tuż przed emeryturą. Piszesz o donoszeniu i o tym, że dawniej tego nie było? Nic bardziej mylnego, bo robią to niestety te starsze przyzwyczajone do pokory i wazeliniarstwa i to one przede wszystkim "harują" w kilku miejscach. Pierwsze brały dyżury za judaszowe srebrniki, kiedy tylko nadarzyła się okazja i inne koleżanki chciały coś wywalczyć. Więc powtarzam- nie rozśmieszaj mnie kobieto!

#19  2020.01.02 18:09:04 ~A

A ty co w polonistę się bawisz? Módl się aby w czasie choroby miał się ktoś tobą zająć bo jak odejdą emerytki i półetatowcay to będzie klapa wtedy te błędy będą nieistotne

#20  2020.01.02 21:01:09 ~Czakus

Jak potraficie pracować na 2 etaty to poprostu olewacie pacjentów,

#21  2020.01.02 21:04:41 ~Młoda

Jestem "młodą" Położna posiadam magistra specjalizację tak jak większość koleżanek tych "młodych" na oddziale. Największy sprzeciw wobec wszelkim modernizacja sa te "starsze" koleżanki które w swoim życiu zawodowym nie osiągnęły nawet licencjatu bo im niepotrzebny. Bo one i tak sie więcej uczyly. Mysle ze moje 6 lat podstawowej szkoły 3 lata gimnazjum 3 lata liceum 5 lat studiów i 2 lata specjalizacji to troszkę więcej niz podstawówka i liceum medyczne. Najgorsze jest to ze to właśnie te Panie maja zawsze najwięcej do powiedzenia i to im sie wszystko należy i co my "młode " możemy wiedzieć o zyciu. To dzięki Wam jesteśmy tak mało szanowane i mamy nazwę personel średni. Nie mówię że jest to sytuacja nagminna lecz jest Was ogromne grono. Teksty typu "za naszych czasów to dopiero byście zobaczył co to jest praca" mysle ze sa nie na miejscu i świadczą tylko o braku szacunku.Mile Panie nie zazdroscmy sobie bo każdy ma prawo do edukacji. Pozdrawiam

#22  2020.01.02 22:24:38 ~Do 21

Zgadzam się w 100 proc. Dobiegam 50 tki, ale wolę pracować z młodymi. Też mam magistra i specjalizację, co jest solą w oku srarszych pseudokoleżanek, których ulubionym zajęciem jest deprecjonowanie zawodu, ciągłe narzekanie i szydzenie ze wszystkich, którym chciało się dokształcać.

#23  2020.01.02 22:36:39 ~Starsza

Zgoda nie zazddroscimy sobie .ale proszę też nie zazdroscić tym co pracują więcej niż na jednym etacie.Zdążą się że ktoś pracuje tylko 1i1/2 etatu Nie spóżnia i nie wychodzi wcześniej a i tak spotyka się z zawiscią jednoetatówek które czasami pożniej przychodzą do pracy.W wielu zawodach nie tylko medycznych ludzie pracują dodatkowo bo ciężko wyżyć z jednego etatu .Niestety wśród pielęgniarek spotyka się to z zawiścią.Starsza pielęgniarka po studium medycznym ze specjalizacją.

#24  2020.01.02 22:38:02 ~do 21,22

Wyrazy współczucia,szczere.

#25  2020.01.02 22:42:08 ~do 23

Czego zazdrościć?

#26  2020.01.02 22:48:56 ~Starsza

Jeszcze chciałam dodać że tak się składa że pracuję w miejscu gdzie przełożoną została młoda osoba.Ta pani bardzo sobie świetnie radzi poniżajac starsze pielęgniarki czasami wykształcone tak ja ona z mgr i spec (ale nie mają takich ,pleców" jak ona).

#27  2020.01.02 22:53:49 ~Młoda

Oj dokładnie najlepiej narzekać i ciągle obgadywac innych i udzielać zbędnych komentarzy na każdy temat. Bardzo mi miło i liczę na to że właśnie tak będzie wyglądała współpraca na oddziałach z szacunkiem do drugiej osoby i wzajemniej współpracy. Gdyby niektóre koleżanki poświęciły czas na naukę a nie na obgadywanie i narzekanie myślę ze miały by juz niejednokrotnie tytuł doktora. Pozdrawiam i życzę wszystkiego najlepszego w Nowym Roku

#28  2020.01.02 22:55:50 ~piel

A pani nr 2 zapytała o dodatki z NFZ a reszta pan odpowiedziała zgodnie bo chyba tak zrozumiały artykuł i komentarz . Żenada aż byłabym się z Wami pracować . Pracuje już 38 lat i tyle jadu jeszcze nie widziałam w stosunku do ludzi wykonujących ten sam zawód

#29  2020.01.02 23:04:02 ~Młoda

Myślę że jeśli ktoś się mści na innych to nie powinien pełnić tej funkcji jednak właśnie przez te plecy jest to nieuniknione i ani wiek ani wykształcenie nie ma tu znaczenia. Bo czy młoda czy stara będzie sie tak zachowywać świadczy to tylko o jej osobowości i kulturze oraz umiejętności pracy z ludzmi.

#30  2020.01.02 23:06:18 ~Plg

Zadam 1 pytanie.Czy 30 lat temu ,miałyśmy w sobie tyle jadu?

#31  2020.01.02 23:38:28 ~Do

Czy osoby, które uzyskały tytuł pìelęgniarki w okresie funkcjonowania Ustawy o pielęgniarstwie z 1935 r( do 1996 r.) utraciły prawo wykonania praktyki wg. opisu funkcjonującego w art. 1 i 21 tej Ustawy?

#32  2020.01.03 06:44:13 ~Do 24

Wiesz, gdzie je sobie możesz wsadzić? Należą się one tobie, bo zapewne jesteś jedną z tych pseudokoleżanek, które powoli zachłystują się własnym jadem. Żałosne, zawistne baby!

#33  2020.01.03 06:49:33 ~do 30

Nie zapomnij koleżanko,że 30 lat temu nie wolno było mówić nic,obowiązywał komunistyczny zamordyzm. Teraz mamy wolność słowa i każdy mówi co uważa.

#34  2020.01.03 07:45:13 ~mm

30 lat temu nie było Internetu. Nie byli gdzie pisać o kolezankach. Ale coś jest na rzeczy bo 30 lat temu kiedy zaczynałam prace był większy szacunek jednej pielęgniarki dla drugiej.

#35  2020.01.03 09:27:28 ~35

No to co od kwietnia wiekszość pań po 2600 na glowe i do łożek:) a ratownicy wywalczyli 1600 a pielegniarka zabieraja 1200 nadeszla wiekopomna chwila:) szampany otwierać:) ps.ratole nie mają scieżki rozwoju, panie z tą nauką same się zablokowały i porobiły sie podziały:)

#36  2020.01.03 11:52:50 ~Do 35

Co za głupoty wypisujesz, jeśli te 1200 masz w podstawie to nikt nie zabierze, pytałam moją przełożoną, tak zostanie

#37  2020.01.03 13:46:42 ~Do 35 i 36

Dokładnie też pytałam w kadrach, 1200 w podstawie jest nie do ruszenia.

#38  2020.01.03 17:08:55 ~Plg

Nie zabiorą Przeciesz NFZ dał termin do ponownego złożenia wniosków o ilości etatów i równoważników.To jest ostatni termin.

#39  2020.01.03 17:15:55 ~Plg

Mam 30-letni staż pracy.Nasza grupa zawodowa jest solidarna.Tylko garstka z nas siedzi na tym portalu i pisze pierdoły,psując opinię wszystkim pielęgniarkom.Nas jest ponad 20 tys.W internecie siedzi 100 pielęgniarek.Nie mamy się czym martwić.Pozdrawiam.

#40  2020.01.03 17:19:59 ~Plg

Jest nas nie 20 a ponad 200 tys.Mała pomyłka.

#41  2020.01.03 19:53:05 ~Mam mgr

3800zl

#42  2020.01.03 21:11:44 ~jola

A ja mam licencjat i mam 3100złpodstawy

#43  2020.01.03 22:20:45 ~do 38

Tylko do marca piszą!

#44  2020.01.04 06:03:10 ~Plg

Bo do marca termin naliczeń ponownych.Poczytaj dokładnie artykuł nad komentarzami.

#45  2020.01.04 17:32:47 ~pilęgniara

Jestem emerytką od 2019 r. Ale takiego ,jadu'' jeszcze nie słyszałam i nie czytałam . Dziewczyny , więcej wyrozumiałości i empatii dla naszej grupy zawodowej . Nie będzie lepiej jeśli nie będzie solidarności między nami PIELĘGNIARKAMI !

#46  2020.01.05 00:10:03 ~Do 45

Oj popieram.Czas najwyższy.Nie możemy pozwolić żeby nas poniżano.Musimy zacząć od siebie.

#47  2020.01.07 13:11:02 ~Ewa

Do 33 To że można nie znaczy że się powinno.