Pielęgniarki - zmniejszają liczbę godzin pracy pielęgniarkom emerytkom. Zwalniają opiekunki.

Pielęgniarstwo i pielęgniarki 2020.


Pielęgniarki 2020 

Od 1 lutego zmniejszy się obsada pielęgniarska na oddziałach. Zwalniane są również opiekunki do pacjentów. Co się dzieje w tym naszym szpitalu? Dlaczego znów się na nas oszczędza? – pytała kobieta, która zadzwoniła do redakcji supertydzień.pl

Stwierdziła, że pielęgniarki rozważają zorganizowanie akcji protestacyjnej, bo nie zgadzają się z działaniami dyrekcji. Przekonują, że i obsada na oddziałach jest minimalna. Nie zgadzają się także na zwolnienie części opiekunek, które pomagały przy myciu pacjentów i opiece nad chorymi. Teraz to wszystko spadnie na pielęgniarki. Mówią, że wkrótce może dojść do tego, że rodziny będą musiały przyjeżdżać do szpitala, aby na przykład umyć, czy przebrać leżącą na oddziale bliską osobę.

Dyrektor zapewnia jednak, że na razie nie zwalnia pielęgniarek, a jedynie zmniejsza liczbę godzin pracy pielęgniarkom emerytkom, które sobie dorabiają na umowę zlecenie. Zwolnienia są jedynie wśród opiekunek, których było za dużo.

Więcej informacji w sprawie czytaj w artykule pt.: Szpital traci oddech

źródło: supertydzień.pl


Zobacz także:

Praca dla pielęgniarki. 2 600 PLN + premia motywacyjna. Mile widziane doświadczenie, uprawnienia - kursy kwalifikacyjne.

Pielęgniarstwo - co powinna wiedzieć pielęgniarka  - koronawirus 2019-nCoV - zasady postępowania.

Pielęgniarki - kontrole bezpośrednio na oddziałach i sprawdzanie rzeczywistej liczby łóżek.