Na każdy wymiar etatu pielęgniarki NFZ przekazuje miesięcznie 2 225 PLN. Pielęgniarki pytają gdzie są ich pieniądze?

Wynagrodzenia pielęgniarek i położnych.


Pielęgniarki pytają gdzie są ich pieniądze? 

Pielęgniarki ze Szpitala Powiatowego w Kolbuszowej dopominają się podwyżek, które, jak przekonują, gwarantuje im prawo. – Dyrektor naszego zakładu otrzymuje z Ministerstwa Zdrowia 2 225 zł na każdą pielęgniarkę. Żadna z nas takiej kwoty nigdy nie dostała – skarży się Elżbieta Zając, przewodnicząca Zakładowej Organizacji Związkowej SP ZOZ Kolbuszowa.

Swoje żale pielęgniarki wylały na ostatnim posiedzeniu Rady Społecznej SP ZOZ. – Złożyłyśmy na ręce pana starosty Józefa Kardysia pismo z załącznikami, by monitorował działania dyrektora naszego szpitala, Zbigniewa Strzelczyka, bowiem nie wypłaca on nam wszystkich pieniędzy, które ma z Narodowego Funduszu Zdrowia, a które przyznało nam Ministerstwo Zdrowia – oświadczyła Elżbieta Zając.

– Chodzi nam o 2 225 zł, które pan dyrektor dostaje z NFZ na każdą pielęgniarkę.

Czytaj więcej w artykule pt.: Pielęgniarki: – Dyrektor nie wypłaca nam takich pensji, na jakie dostaje pieniądze na portalu kolbuszowa.lokalnie24.com

źródło: kolbuszowa.lokalnie24.com

Lutowe wydanie Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarki i Położnej właśnie zostało wysłane do drukarni!  Poniżej prezentujemy okładkę, na której umieściliśmy kilka ważniejszych tematów tego wydania. Najnowszy numer w poniedziałek zostanie wysłany do prenumeratorów wersji papierowej  natomiast prenumeratorzy e-wydania otrzymali gazetę w piatek!  

Jeśli też chcesz przeczytać bieżące wydanie - wybierz którąś z opcji prenumeraty...