Sprzęt medycyny przyszłości w walce z COVID-19.

Czy sprzęt medyczny jest w stanie pomóc w walce z pandemią?

Takie pytanie zadaje sobie personel wielu szpitali przygotowując się do zwiększającej się liczby zachorowań. Oczywiście może, ale tylko pomóc. Ważniejszym pytaniem jest - jaki sprzęt? Spróbujemy odpowiedzieć na pytanie, biorąc pod uwagę każdy etap pracy w szpitalu lub innej placówce służby zdrowia od dezynfekcji, przyjęcia pacjenta, opieki nad pacjentem, aż po leczenie na oddziałach intensywnej terapii.

Jeśli chodzi o dezynfekcję to możemy nadal używać tradycyjnego zamgławiania lub
skorzystać z nowocześniejszej i bardziej skutecznej metody stosowania urządzeń i robotów UV-C. Urządzenia wykorzystujące promieniowanie UV-C dokonują pełnej dekontaminacji pomieszczeń znacznie szybciej, skuteczniej i bezpieczniej w porównaniu do tradycyjnych metod. Przy korzystaniu z takich urządzeń oszczędzamy też koszty jak i wykorzystujemy mniejszą ilość personelu. Jeśli natomiast chcemy całkowitej automatyzacji procesu dekontaminacji pomieszczeń, to warto zwrócić uwagę na autonomiczne, samojezdne roboty dezynfekcyjne UC-C takie jak RoboTower. Robot sam skanuje pomieszczenie, a następnie na podstawie stworzonej mapy przestrzennej pomieszczenia, zaczyna przemieszczać się tak, by dokonać pełnej dekontaminacji. Po całej procedurze, która może trwać nawet kilkanaście minut, robot przesyła raport o wykonanej dekontaminacji na podany wcześniej adres mailowy.  Jeśli ktoś z Państwa chciałby szerzej zapoznać się z tematem dezynfekcji i dekontaminacji, to
wszystko można znaleźć w nowym katalogu firmy COMAMED.


  RoboTower - autonomiczny robot UV-C  

Kolejnym etapem jest przyjęcie pacjenta do szpitala i przewiezienie go na oddział. COMAMED ma w swojej ofercie pełne portfolio sprzętu wykorzystywanego w tym celu:

• wózki do przewożenia chorych w pozycji leżącej z komorą izolacyjną,

• aparaty USG do szybkiej diagnostyki płuc,

• elektryczne łózka szpitalne w antybakteryjnej obudowie z tworzywa HDPE,

• oraz pełną diagnostykę radiologiczną.

W  przypadku gdy stan pacjenta spowoduje, że niezbędne jest leczenie na Oddziale Intensywnej Terapii konieczne jest zastosowanie najbardziej zaawansowanego sprzętu, który również znajduje się w ofercie COMAMED:

• łóżka do intensywnej terapii ze sterowanym dotykowo systemem pomiaru wagi pacjenta,

• materace przeciwodleżynowe z przechyłami bocznymi,

• dotykowe respiratory,

• sterowane głosowo ultrasonografy z nawigacją magnetyczną igły oraz

• dotykowe, przyłóżkowe aparaty RTG.

Cały ten sprzęt i wiele innych, innowacyjnych urządzeń medycznych można znaleźć na stronie internetowej www.comamed.pl lub w nowych katalogach firmy COMAMED.