MZ zaproponuje poprawki do ustaw zdrowotnych, dzieki którym zostaną utrzymane uprawnienia do: dodatku za wysługę lat, nagrody jubileuszowej oraz odprawy emerytalnej i rentowej.

MINISTERSTWO ZDROWIA
RZECZNIK PRASOWY
tel.: 22 831 30 71
faks: 22 826 27 91
e-mail: [email protected]

Warszawa, 2008-10-23

 

Komunikat

 

Po spotkaniu Kierownictwa Ministerstwa Zdrowia z przedstawicielami senackiej komisji zdrowia i Klubu Parlamentarnego Platformy Obywatelskiej informujemy, że minister zdrowia Ewa Kopacz zaproponowała wprowadzenie poprawek do pakietu ustaw zdrowotnych.

W związku z powyższym, podczas jutrzejszego posiedzenia Komisji Zdrowia Senatu RP senatorowie PO zgłoszą m.in. poprawki, dzięki którym pracownicy zoz utrzymają uprawnienia do:

- nagród jubileuszowych
- dodatków za wysługę lat
- odpraw emerytalnych i rentowych

 

                                                                           /-/ Jakub Gołąb


Zobacz:

Gazeta Pielęgniarki i Położnej - (Nie)szczególne uprawnienia pracowników zakładów opieki zdrowotnejzgłoszone przez stronę rządową zapisy do omawianego projektu ustawy sprowadzają się do jednego: odebranie dotychczasowych szczególnych uprawnień wszystkim pracownikom,  którzy będą pracować w przekształconych w spółki,  poprzednio funkcjonujących samodzielnych publicznych zakładach opieki zdrowotnej.  Zawarte w ustawie uprawnienia, dotyczyć będą tylko zakładów budżetowych. W perspektywie obowiązkowego przekształcenia się samodzielnych publicznych zoz w spółki prawa handlowego, zawarte w ustawie uprawnienia pracownicze odnosić się będą jedynie do niewielu zakładów w Polsce.


Nie masz czasu codziennie zaglądać na Portal Pielęgniarek i Położnych?Cry

Mamy dla Ciebie praktyczne rozwiązanie!Smile


Zobacz także:

NAJPOPULARNIEJSZE NA PORTALU W PAŹDZIERNIKU 2008

1 PAŹDZIERNIKA - Ministerstwo Zdrowia zarządziło wielki spis pielęgniarek i położnych, w zakresie wynagrodzeń i kwalifikacji. 17 KOMENTARZY

1 PAŹDZIERNIKA - Sprawa w Szpitalu Powiatowym w Drawsku Pomorskim - stanowisko dyrektora21 KOMENTARZY

2 PAŹDZIERNIKA - Sprawa w Szpitalu Powiatowym w Drawsku Pomorskim - odpowiedź pani Stanisławy Petrowicz na stanowisko dyrektora. 34 KOMENTARZE

10 PAŹDZIERNIKA - NFZ określił warunki postępowania dotyczącego udzielania świadczeń opieki zdrowotnej w roku 2009 i w latach następnych. 

11 PAŹDZIERNIKA - Wcześniejsze emerytury dla pielęgniarek i położnych - propozycje nowych rozwiązań w ramach tzw. emerytur pomostowych. 

17 PAŹDZIERNIKA - Prywatny szpital o specjalności zabiegowej poszukuje pielęgniarki naczelnej, pielęgniarek . . . 

17 PAŹDZIERNIKA - Interpelacja poselska w sprawie braku pielęgniarek na rynku pracy oraz chętnych do nauki tego zawodu. Znów pada określenie "SIOSTRA"!  19 KOMENTARZY