Pielęgniarki oświęcimskiego szpitala są oburzone. Ich zdaniem dyrekcja placówki podała do wiadomości publicznej nieprawdziwe informacje o ich pensjach.

Protesty pielęgniarek.

 

Sabina Bigos-Jaworowska, dyrektor ZZOZ w Oswiecimiu:

(...) pielęgniarki także nie zarabiają już groszy. - U nas doświadczona pielęgniarka z wyższym wykształceniem dostawała średnio w 2008 roku 2957 zł brutto miesięcznie. W kategorii pielęgniarki i położne średnia pensja wynosi 2700 zł. A młoda osoba, która przychodzi do nas po licencjacie, dostaje od razu 1750 zł pensji zasadniczej - wylicza - Częste są również dodatki do pensji. Np. pielęgniarki, które pracują w ratownictwie w dobrym miesiącu mogą zarobić ok. 3500-4000 zł brutto. Jeśli chodzi o wysokość wynagrodzeń dla pielęgniarek jesteśmy w czołówce szpitali powiatowych w Małopolsce - dodaje Sabina Bigos-Jaworowska.

źródło informacji: Dziennik Polski

Szczegóły . . .

 

Zobacz także:

Aktualności według działów - wynagrodzenia / protesty  

Interpelacje posłów o senatorów według działów - Warunki pracy i płacy

Obowiązujące regulacje prawne według działów - wynagrodzenia pielęgniarek

 

OBSERWATOR - Polskich pielęgniarek niezdolność do zakończonego sukcesem ogólnopolskiego strajku - artykuł Gazety Pielęgniarek i Położnych nr 5 - cżęść pierwsza i druga.

OBSERWATOR - Uważam, że jedyną skuteczną drogą do której należy dążyć i nie odstępować jej – nie rozmieniać się „na drobne”.