Zarobki w Irlandii.

Przedstawiamy rozmowę z pielęgniarką, która pracuje w domu opieki w Irlandii.

Przedstawiamy rozmowę z pielęgniarką, która pracuje w domu opieki w Irlandii

Redakcja Portalu: W jaki sposób podjęłaś pracę w Irlandii?
Pielęgniarka: Znajomy polski pielęgniarz pracujący w Irlandii skontaktował się ze mną, informując że jego pracodawca poszukuje polskich pielęgniarek do pracy w charakterze opiekuna. Dzisiaj wiele polskich pielęgniarek pracujących w Irlandii może pomóc pielęgniarkom, które są w Polsce w podjęciu dobrze płatnej pracy. Nie muszą jechać „w ciemno”.
Redakcja Portalu: Czy możesz powiedzieć jakie warunki finansowe zaproponował pracodawca?
Pielęgniarka: Praca w systemie 12-godzinnym / 40 godzin tygodniowo. Minimalne wynagrodzenie w Irlandii to obecnie 7,65 euro. Moje wynagrodzenie jako opiekuna to 8 euro za godzinę z możliwością podwyżki w szybkim okresie czasu do 12 euro. Po odciągnięciu obowiązkowych odpisów (podatki ) mój miesięczny dochód to około 1100 euro na rękę. Pracodawca zapewnia bezpłatne całodzienne wyżywienie. Moje zakwaterowanie w dobrych warunkach lokalowych to wydatek około 30 euro tygodniowo.
Redakcja Portalu: Jesteś pielęgniarką, a pracujesz jako opiekun. Czy w przyszłości będziesz mogła pracować w Irlandii jako pielęgniarka?
Pielęgniarka: Jestem absolwentką liceum medycznego i wbrew krążącym opiniom mam większe szanse na uznanie swoich kwalifikacji zawodowych niż absolwentki studium medycznego. Planuję w najbliższej przyszłości uzyskać uznanie kwalifikacji w irlandzkiej izbie pielęgniarek i położnych. Procedura będzie trwała od około jednego do trzech miesięcy.
Redakcja Portalu: Czy pracując jako pielęgniarka będziesz miała lepsze zarobki?
Pielęgniarka: Oczywiście! Wynagrodzenie pielęgniarki to minimum 14,5 euro za godzinę. Natomiast pielęgniarka pracująca na bloku operacyjnym lub oddziale intensywnej opieki medycznej zarabia ponad 20 euro za godzinę.
Redakcja Portalu: Dziękujemy za rozmowę. Życzymy powodzenia w uznaniu kwalifikacji zawodowych w Irlandii.
Pielęgniarka: Dziękuję również za rozmowę i deklaruję przekazywanie kolejnych informacji.