Minister zdrowia w dniu 6 maja 2009 roku w sejmie powiedziała: "chcę, aby dzisiaj wartościować stanowisko pielęgniarki w systemie". 12 KOMENTARZY.

Wartościowanie stanowisk pracy w pielęgniarstwie.

"Dlatego też z dużą determinacją w tej chwili pracuję ze środowiskiem pielęgniarskim - i to nie jest jakaś reklama, że my rozmawiamy ze związkami czy z przedstawicielami tych zawodów - chcę bowiem określić rolę pielęgniarki w systemie. Tak jak lekarz jest w tej chwili usadowiony - wiadomo, jakimi standardami się kieruje, za co dostaje pieniądze, ile powinien pracować - tak samo chcę, aby dzisiaj wartościować stanowisko pielęgniarki w systemie. One - i tu przypominam - mimo tak zwanej ustawy wedlowskiej, mimo zapisu o 40% na podwyżki, w ramach tych podwyżek zyskały zdecydowanie mniej niż lekarze. Może czas na to, żebyśmy tutaj podjęli wspólną inicjatywę, wartościowali to stanowisko, tak by położna i pielęgniarka były ewidentnym elementem tego systemu wspierającego lekarza. Nad tym pracujemy i wierzę w to, że nam się to uda."

Minister Zdrowia

Ewa Kopacz

źródło informacji: strona internetowa sejmu

 

Zobacz także:

23 kwietnia 2009 roku - Zobacz co minister zdrowia powiedziała w sejmie o "minimalnym wynagrodzeniu" pielęgniarek i położnych. 6 KOMENTARZY.

23 listopada 2008 roku - Zobacz co minister zdrowia powiedziała w sejmie o zarobkach pielęgniarek i położnych. 29 KOMENTARZY.

Ministerstwo Zdrowia zarządziło wielki spis pielęgniarek i położnych, w zakresie wynagrodzeń i kwalifikacji. 28 KOMENTARZY.

Aktualności według działów - wynagrodzenia pielęgniarek / protesty

Interpelacje posłów i senatorów według działów - warunki pracy i płacy

Obowiązujące regulacje prawne według działów - wynagrodzenia pielęgniarek