Pielęgniarka poz - NFZ ogłosił projekt zarządzenia prezesa NFZ na 2010 r w sprawie określenia warunków zawierania i realizacji umów o udzielanie świadczeń w rodzaju: podstawowa opieka zdrowotna. 14 KOMENTARZY.

Pielęgniarstwo środowiskowo - rodzinne.

 

Treść projektu zarządzenia . . .

Wartość stawek kapitacyjnyc, porad, ryczałtów i punktu w poz

Warunki wobec świadczeniodawców - świadczenia lekarza poz, pielęgniarki poz, położnej poz, pielęgniarki szkolnej

 - wyciąg -

Świadczenia pielęgniarki poz

warunki lokalowe

1) gabinet pielęgniarki poz

2) pomieszczenie lub szafa do przechowywania dokumentacji medycznej

3) pomieszczenia sanitarne

4) poczekalnia dla pacjentów

sprzet i wyposażenie

1) wyposażenie gabinetu pielęgniarki poz:

a) kozetka    b) stolik zabiegowy lub stanowisko pracy pielęgniarki - urządzone i wyposażone stosownie do zakresu zadań pielęgniarki poz    c) szafka przeznaczona do przechowywania leków i materiałów medycznych    d) biurko     e) telefon    f) zestaw do wykonywania iniekcji    g) zestaw do wykonania opatrunków i podstawowy zestaw narzędzi chirurgicznych    h) pakiety odkażające i dezynfekcyjne;    i) środki ochrony osobistej (fartuchy, maseczki, rękawice)    j) zestaw przeciwwstrząsowy zawierający produkty lecznicze określone w przepisach wydanych na podstawie art. 68 ust. 7 ustawy z dnia 6 września 2001 r. - Prawo        farmaceutyczne (Dz.U. z 2008 r. Nr 45, poz. 271, z późn. zm.)    k) aparat do pomiaru ciśnienia tętniczego krwi    l) stetoskop    m) testy do oznaczania poziomu cukru w krwi    n) glukometr    o) termometry    p) maseczka twarzowa do prowadzenia oddechu zastępczego    q) sprzęt i pomoce do przeprowadzania testów przesiewowych

2) nesesery pielęgniarskie w ilości odpowiedniej do liczby pielęgniarek udzielających jednoczasowo świadczeń w domu pacjenta, wyposażone w:

a) podstawowy sprzęt i materiały jednorazowego użytku, w tym: zestaw do wykonywania iniekcji, zestaw do przetaczania płynów infuzyjnych, zestaw do         wykonania opatrunków i podstawowy zestaw narzędzi chirurgicznych, pakiet ochronny przed zakażeniem    b) zestaw przeciwwstrząsowy zawierający produkty lecznicze określone w przepisach wydanych na podstawie art. 68 ust. 7 ustawy z dnia 6 września 2001 r. - Prawo        farmaceutyczne (Dz.U. z 2008 r. Nr 45, poz. 271, z późn. zm.)    c) aparat do pomiaru ciśnienia tętniczego krwi    d) stetoskop;    e) testy do oznaczania poziomu cukru w krwi;    f) pakiet do odkażania i dezynfekcji;    g) glukometr;    h) termometry,    i) maseczka twarzowa do prowadzenia oddechu zastępczego;    j) niezbędny zestaw do wykonywania zabiegów i czynności higieniczno-pielęgnacyjnych;    l) środki ochrony osobistej (fartuchy, maseczki, rękawice).
 

Indywidualna karta opieki pielęgniarskiej w poz

 

Zobacz także:

Artykuły z Gazety Pielęgniarki i Położnej:

Zamach na samodziel. zawodową piel. rodzinnych.

List pielęgniarki środowiskowo - rodzinnej.

 

 

 

 

Nie masz czasu codziennie zaglądać na Portal Pielęgniarek i PołożnychCry?

Mamy dla Ciebie praktyczne rozwiązanieSmile!

Zamów teraz wysyłkę najpopularniejszych artykułów na Portalu. Redakcja Portalu będzie Tobie przesyłać poniedziałkowe i środowe oraz w piątek wekendowe wydanie Serwisu Informacyjnego na Twoją skrzynkę pocztową.

 

 Teraz tutaj Zamów