Uroczysty strój pielęgniarki i położnej.

Pielęgniarstwo.

W projekcie nowej ustawy o zawodach pielęgniarki i położnej zapisano:

Art. 10. 1. Pielęgniarki, położne mają prawo używania uroczystego stroju zawodowego. Uroczysty strój zawodowy pielęgniarki, położnej podlega ochronie prawnej.
2. Naczelna Rada Pielęgniarek i Położnych może określić, w drodze uchwały, wzór uroczystego stroju zawodowego pielęgniarki, położnej oraz zasady jego używania, mając na uwadze tradycję i historyczne uwarunkowania obu zawodów.

Moim zdaniem jest to zapis kuriozalny. Nie da się tego po prostu jednoznacznie określić! Życzę powodzenia Naczelnej Radzie PiP w  określeniu w drodze uchwały, "wzoru uroczystego stroju zawodowego pielęgniarki, położnej oraz zasady jego używania, mając na uwadze tradycję i historyczne uwarunkowania obu zawodów".

 

Poniżej prezentuję zrzut ekranu, który wyświetla się internautom poszukującym w wyszukiwarce grafiki Google pod hasłem: pielęgniarki.

 

 

 

Autorom przedmiotowej uchwały Naczelnej Izby PiP poddaję pod rozwagę następujący problem: czy na podstawie stosownej uchwały Naczelna Izba PiP będzie z urzędu ścigać autorów powyżej zaprezentowanych "grafik"?

Mariusz Mielcarek

inf. własna Redakcji Portalu Pielęgniarek i Położnych

 

Zobacz także:

Ministerstwo zdrowia nową ustawę o zawodach pielęgniarki i położnej pisze. Zobacz drugi z cyklicznch komentarzy redakcyjnych. Zapraszam autorów nowelizacji ustawy na lot samolotem, który będzie pilotował pilot, który od lat "wykonuje pracę na rzecz samorządu" pilotów, a ostatni raz siedział za sterami dziesięć lat temu! 17 KOMENTARZY.

Pierwszy cykliczny komentarz redakcyjny do projektu ustawy. Instytucja "Przerwy w wykonywaniu zawodu pielęgniarki i położnej" w świetle obowiązujących regulacji prawnych  oraz projektu nowelizacji ustawy o zawodach pielęgniarki i położnej z dnia 2 czerwca 2009 roku.

Dyskusje na Portalu - Nowelizacja ustawy o zawodach pielęgniarki i położnej. 181 KOMENTARZY.