Z redakcyjnej poczty: Moje koleżanki wraz z oddziałową i kadrą kierowniczą twierdzą, że licencjat pielęgniarstwa to "niepełne wykształcenie wyższe". Redakcja Portalu i Gazety Pielęgniarki i Położnej – BZDURA!!! 20 KOMENTARZY.

1 min czytania
Aktualności

 

Jestem licencjatem pielęgniarstwa. Wiem, że jest to wyższe wykształcenie zawodowe. Moje koleżanki wraz z oddziałową i kadrą kierowniczą są odmiennego zdania, co mnie zbulwersowało. Twierdzą, że licencjat pielęgniarstwa to niepełne wykształcenie wyższe. Bardzo proszę o poruszenie tego tematu na forach, w gazetach medycznych uzasadniając prawdziwość tytułu zawodowego.

Dane teleadresowe do wiadomości redakcji Portalu i Gazety Pielęgniarki i Położnej.


Witam,

najlepszym argumentem w zakresie  powyższej poruszonego zagadnienie będzie zacytowanie wyciągu z ustawy o szkolnictwie wyższym.

 

USTAWA
z dnia 27 lipca 2005 r.
Prawo o szkolnictwie wyższym

– wyciąg –

 

(…)

Art. 2.
1. Użyte w ustawie określenia oznaczają:

(…)

5) studia wyższe – studia prowadzone przez uczelnię posiadającą uprawnienia do ich prowadzenia, kończące się uzyskaniem odpowiedniego tytułu zawodowego;

6) tytuł zawodowy – tytuł licencjata, inżyniera, magistra lub tytuł równorzędny;

7) studia pierwszego stopnia – studia licencjackie lub inżynierskie, umożliwiające uzyskanie wiedzy i umiejętności w określonym zakresie kształcenia, przygotowujące do pracy w określonym zawodzie, kończące się uzyskaniem tytułu licencjata albo inżyniera;

8) studia drugiego stopnia – studia magisterskie, umożliwiające uzyskanie specjalistycznej wiedzy w określonym zakresie kształcenia, jak również przygotowujące do twórczej pracy w określonym zawodzie, kończące się uzyskaniem tytułu magistra albo tytułu równorzędnego;

Wnioski:

W Polsce uzyskuje się wykształcenie wyższe poprzez ukończenie studiów wyższych – licencjackich tzw. studiów pierwszego stopnia. Wobec powyższego posiada Pani wykształcenie wyższe. Uporczywe głoszenie przez Pani przełożonych tezy jakoby 'pielęgniarskie studia licencjackie to niepełne wykształcenie wyższe’ zaliczyłbym do elementów mobbingu i dyskryminacji ze względu na posiadane wykształcenie!

Pozdrawiam

Mariusz Mielcarek

 

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8884 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościWynagrodzenia pielęgniarek

Pielęgniarki – w sejmie o terminie wypłat z nowymi wynagrodzeniami zasadniczymi.

1 min czytania
Przedstawiciele NFZ w sejmie informowali o terminie wypłat, które będą zawierały podwyżki od lipca 2025 roku.  Publikujemy fragmenty wypowiedzi uczestników dyskusji w…
Aktualności

Komitet Emerytowanych Pielęgniarek i Położnych pisze do izby pielęgniarek.

2 min czytania
Zwracamy się z prośbą o zwolnienie, zmniejszenie lub utrzymanie na poprzednich warunkach składki członkowskiej na izby pielęgniarek. Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych…
AktualnościPraktyka zawodowaProjekt zmian w wykazie specjalizacji i kursów

Stomatolog a chirurg szczękowy - wskazujemy na róznice

3 min czytania
Zarówno stomatolog, jak i chirurg stomatolog to specjaliści dbający o zdrowie i estetykę naszego uśmiechu. Artykuł wyjaśnia, kiedy należy udać się do…
Komentarze