Materiał wideo: prezes Naczelnej Izby PiP pani Elżbieta Buczkowska wypowiada się w sprawie obowiązku informowania pacjentów o ich prawach przez pielęgniarki i położne.

Pielęgniarstwo.

Zobacz materiał wideo: "Pielęgniarki i położne mają ustawowy obowiązek informowania pacjenta o jego prawach, choć w praktyce różnie to wygląda. Relacje pacjent-pielęgniarka powinny być bardziej partnerskie niż są obecnie" - mówi Elżbieta Buczkowska, prezes Naczelnej Izby PiP

 

Zobacz także:

3 listopada 2009 roku - Kary pieniężne dla pielęgniarek i położnych. Pani Buczkowska: "To dla pielęgniarek i położnych bardzo wysokie kwoty, ale nie sprzeciwiamy się propozycji ministerstwa". Pani Garwacka–Czachor: "Izba będzie podtrzymywać sprzeciw wobec tego rozwiązania". Pani Buczkowska to prezes, a pani Garwacka–Czachor wiceprezes Naczelnej Izby PIP. Może powinny uzgodnić panie wspólne stanowisko samorządu w tej sprawie przed wypowiedziami dla mediów?

31 maja 2009 roku - Dzień Dobry TVN - wypowiadają się w sprawie "dodatkowej opieki pielęgnacyjnej": posłanka Szczypińska (pielęgniarka) i prezes Naczelnej Izby PiP. Pani poseł manipuluje widzami. Pani prezes (jak to czesto bywa) nie w temacie, wprowadza pielęgniarki w błąd. Musisz to zobaczyć i przeczytać komentarz redakcyjny.