Ogólnopolska Konferencja Naukowo-Szkoleniowa - Urazy i Stany Nagłe w Położnictwie i Ginekologii. Tematami wiodącymi Konferencji będą między innymi: urazy kobiety ciężarnej, odrębności w resuscytacji ciężarnej, a także stany naglące kobiet ciężarnych z chorobami układu krążenia. Ponadto odbędą się zawody Ratownictwa Medycznego oraz pokaz funkcjonowania SOR.

Konferencje dla pielęgniarek i położnych.

Szanowni Państwo, Szanowne Koleżanki, Szanowni Koledzy,


Serdecznie zapraszam do udziału w Konferencji Naukowo-Szkoleniowej „Urazy i Stany Nagłe w Położnictwie i Ginekologii”, która odbędzie się w dniach 29-30 maja 2010 w Lublinie.

Urazy i Stany Nagłe w Położnictwie i Ginekologii są jednymi z najistotniejszych problemów interdyscyplinarnego postępowania współczesnej medycyny. Mam nadzieję, że organizowana przez nas konferencja przy tak wspaniałej przychylności naszych Mistrzów i Alma Mater, przyczyni się do głębszego zainteresowania tą problematyką specjalistów ginekologii i położnictwa, chirurgów, położnych i pielęgniarek oraz ratowników medycznych, pogłębiając jednocześnie wiedzę tych, dla których dziedzina ta jest codziennością.

Tematami wiodącymi Konferencji będą: stany naglące w czasie porodu, stany naglące w czasie ciąży, urazy kobiety ciężarnej, ostre schorzenia jamy brzusznej w ciąży, odrębności w resuscytacji ciężarnej, a także stany naglące kobiet ciężarnych z chorobami układu krążenia.

W trakcie Konferencji zaplanowaliśmy 8 niezwykle zapowiadających się sesji tematycznych, w tym: wykłady eksperckie, prezentacje prac oryginalnych, warsztaty szkoleniowe, a także zawody Ratownictwa Medycznego, oraz pokaz funkcjonowania Szpitalnego Oddziału Ratunkowego i pokazy sprzętu medycznego.

Mam nadzieję, że niezwykle ciekawa tematyka Konferencji jest dla Państwa wystarczającą pokusą do odwiedzenia Lublina w ten ostatni, majowy weekend. Z całą pewnością Lublin o tej porze roku dostarczy Państwu niesamowitych atrakcji i przeżyć.

Gorąco pozdrawiam w imieniu Komitetu Organizacyjnego!
Andrzej Miturski

Wejdź na stronę www Konferencji

 

Zobacz także:

Aktualności według działów - pielęgniarka systemu