Infantylizm zapisów zaproponowanych w projekcie nowej ustawy o zawodach pielęgniarki i położnej powala na kolana. Przedstawiam drugi przykład.

Nowelizacja ustawy o zawodach pielęgniarki i położnej.

.

W projekcie ustawy o zawodach pielęgniarki i położnej w brzmieniu z dnia 28 czerwca 2010 roku zaproponowano zapis:

.

Art. 12. 1. Pielęgniarka i położna są obowiązane, zgodnie z posiadanymi kwalifikacjami zawodowymi, do udzielenia pomocy w każdym przypadku, gdy zwłoka w jej udzieleniu mogłaby spowodować stan nagłego zagrożenia zdrowotnego.

.

Otóż droga pani minister zdrowia oraz urzędnicy Departamentu Pielęgniarek i Położnych nikt i nic mnie nie zmusi, abym w każdym przypadku udzielał pomocy w kontekści powyżej cytowanego zapisu z projektu ustawy o zawodach pielęgniarki i położnej. To wbrew moim konstytucyjnym prawom obywatelskim!

To oczywista oczywistośc!

pielęgniarz - Mariusz Mielcarek

 .

Zobacz także:

25 maja 2010 roku - Infantylizm zapisów zaproponowanych w projekcie nowej ustawy o zawodach pielęgniarki i położnej powala na kolana. Przedstawiam pierwszy przykład.

23 maja 2010 roku - W projekcie nowelizacji ustawy o zawodach pielęgniarki i położnej układ samorzadowo - ministerialny obdarował nas uciążliwą procedurą. Pielęgniarka lub położna będzie musiała w ciągu 14 dni od zatrudnienia w każdym miejscu, poinformować izbę o tym fakcie. Także w ciągu 14 dni będzie musiała poinformować izbę o zakończeniu każdego zatrudnienia. Pytanie brzmi: po co? 24 KOMENTARZE.

Nowelizacja ustawy o zawodach pielęgniarki i położnej