W dniu 21 lipca Rada Ministrów zajmie się projektami ustaw: o zawodach pielęgniarki i położnej oraz o samorządzie pielęgniarek i położnych. Pielęgniarko i położno! Nie pytaj co Tobie załatwił związek i samorząd w tych ustawach. Pytaj się raczej: co Sobie związek i samorząd załatwił w nowelizacji tych ustaw! Redakcja Portalu będzie Ciebie informować na bieżąco w tej sprawie.

Nowelizacja ustawy o zawodach pielęgniarki i położnej.

.

Informacja PAP w sprawie projektów ustaw: o zawodach pielęgniarki i położnej oraz o samorządzie pielęgniarek i położnych, którymi w dniu 21 lipca zajmie się rząd.

Pielęgniarko i Położno!!!

Powyższej informacji nie czytaj. Tyle w niej błędów i przeinaczeń, że nie warto jej czytać. Aż dziw bierze, że to depesza PAP.

O tym co SOBIE załatwił związek oraz samorząd zawodowy pielęgniarek i położnych, w projektach tych ustaw, będę informował na bieżąco na Portalu. Wiele wątków już omówiłem w przedmiotowych działach aktualności:

Do sprawy powracać będę na bieżąco na Portalu. Swoje działania  w tej sprawie zintensyfikuje po wpłynięciu przedmiotowych projektów ustaw do sejmu.

Mariusz Mielcarek

 

  

Komentarze użytkowników

#1  2010.07.21 09:42:59 ~gwiazda

Niedopuszczalne jest, aby osoby, które nie praktykują były uznawane za wykonujące zawód. To jest zawód wyuczony, a wykonywany to np. pracownik biura z całym szacunkiem dla zasług w żadnym cywilizowanym kraju nie jest to uważane jako wykonywanie zawodu w praktyce.

#2  2010.07.22 18:05:29 ~położna

stanowiska pracy, etaty a wykonywanie zawodu w praktyce: -dyspozytorka w pogotowiu, -rejestratorka w przychodni, -pracownik medyczny gabinetu lekarskiego, -pielęgniarka medycyny pracy, -pielęgniarka w zabiegowym ( zastrzyki,szczepienie, RR, opatrunki), .jak się mają te etaty do etatów szpitalnych i praktyki w oddziałach szpitalnych.do wykonywania zawodu w praktyce.

#3  2010.07.22 18:17:45 ~położna

Pielęgniarka w przedszkolu, pielęgniarka szkolna, pielęgniarka stomatologiczna, pielęgniarka w sterylizatorni, pielęgniarka w rejestracji w poliklinice, itd i itp.do wykonywania zawodu w praktyce .pyta położna, która przepracował na odcinku zabiegowym w szpitalu, na odcinku patologii ciąży, na sali pooperacyjnej, na porodówce, na patologii noworodka.

#4  2010.07.22 18:23:57 ~położna

pyta położna, która nie jest pielęgniarką,i nie może zajmować etatów pielęgniarskich, nie wolno robić specjalizacji pielęgniarskich, bo nie ma tych umiejętności.

#5  2010.08.25 22:27:15 ~minka

Ta położna ma problem,może ktoś jej pomoze?

Dodaj komentarz