15 czerwca - DZIEŃ OPIEKI EKSPERYMENTALNEJ. Taka propozycja NAZWY DNIA zwyciężyła w konkursie ogłoszonym przez redakcję Portalu i Gazety Pielęgniarek i Położnych. To w dniu 15 czerwca 2010 roku minister Ewa Kopacz ogłosiła swój autorski pomysł, zgodnie z którym: "Sprawowanie opieki w oddziale szpitalnym przez jedną pielęgniarkę lub położną obejmuje nie więcej niż 20 pacjentów w ciągu jednej zmiany".

Normy zatrudnienia pielęgniarek i położnych.

.

Redakcja Portalu i Gazety Pielęgniarek i Położnych w dniu 21 lipca 2010 roku ogłosiła konkurs na NAZWĘ DNIA, w którym ministerstwo zdrowia opublikowało swój autorski pomysł, zgodnie z którym:

.

"Sprawowanie opieki w oddziale szpitalnym przez jedną pielęgniarkę lub położną obejmuje nie więcej niż 20 pacjentów w ciągu jednej zmiany".

.

Ten DZIEŃ,  15 czerwca 2010 roku, zapewne zapisze się  złotymi zgłoskami w historii polskiego pielegniarstwa. Nie tylko polskiego ale także współczesnego, europejskiego pielęgniarstwa!

.

Uznaliśmy, że Ten DZIEŃ  powinien mieć swoją NAZWĘ!

.

Wobec powyższego ogłosiliśmy konkurs na NAZWĘ DNIA, w którym polskie ministerstwo zdrowia opublikowało normę 1:20

Użytkownicy Portalu i Gazety Pielęgniarek i Położnych zgłosili do konkursu 61 propozycji na NAZWĘ DNIA.

Spośród nich redakcja wytypowała 5. Z tych propozycji w sondzie zamieszczonej na głównej stronie Portalu użytkownicy wybrali jedną zwycięską propozycję. Poniżej prezentuję wyniki sondy.

 

Co ciekawe zwycięska propozycja - Dzień Opieki Eksperymentalnej została zgłoszona w pierwszym dniu ogłoszenia konkursu na Nazwę Dnia!

Mariusz Mielcarek

 

Zobacz także:

15 czerwca - Dzień opieki eksperymentalnej

Jakie są dalsze losy propozycji normy 1:20? Szczegółowe info w linku poniżej.

22 sierpnia 2010 roku - Ministerstwo Zdrowia strzela focha! Zabiera zabawki z piaskownicy. Najpierw samo rzucało piaskiem po oczach. Teraz tłumaczy się wychowawcy, że źle odebrano rzucanie innych piaskiem w oczy a przecież miało takie dobre intencje. I jeszcze jedno. Panie w czepkach, jak najszybciej wyjdźcie z tej pisakownicy.

10 czerwca 2011 roku - Ministerstwo zdrowia przedstawia do konsultacji projekt rozporządzenia zawierajacy zapisy dotyczące obsady pielęgniarskiej np. w oddziałach IOM, kardiologii, neonatologii, szpitalnego oddziału ratunkowego oraz izby przyjęć. Termin składania uwag do 21 czerwca.