OZZPiP w Busku Zdroju zwrócił sie do posła o interwencję w sprawie nieuwzględnienia pielęgniarek i położnych z niepublicznych zoz w projekcie ustawy dotyczącej podwyżki płac, która jest wynikiem porozumienia z dnia 30 czerwca br. - Kopacz - panie w czepkach. Pielęgniarki z NZOZ "czują się dyskryminowane, zapomniane i pokrzywdzone".

Porozumienie Kopacz - panie w czepkach.

Interpelacja do Ministra Zdrowia

 

Ogólnopolski Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych Z.O.Z. przy Uzdrowisku Busko – Zdrój S.A. w Busku – Zdroju zwrócił się do mojego biura poselskiego z prośbą o podjęcie działań w sprawie uwzględniania pielęgniarek z Niepublicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej w przygotowywanych ustawach dotyczących podwyżek dla pielęgniarek.
Zainteresowane są pielęgniarkami pracującymi w Uzdrowisku Busko-Zdrój S.A. Jest to Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej, którego właścicielem jest Skarb Państwa.
Jak podkreśliły zainteresowane, w przeszłości  pielęgniarki z Niepublicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej nie były uwzględniane w ustawach dotyczących podwyżek dla pielęgniarek, między innymi w ustawie 203. W opracowaniu jest ustawa dotycząca podwyżek dla pielęgniarek z tytułu nadwykonań, w której ponownie nie będą uwzględnione pielęgniarki z Niepublicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej. Zainteresowane czują się dyskryminowane, zapomniane i pokrzywdzone. Są przecież tą samą grupą zawodową.
Mając na uwadze powyższe, proszę Panią Minister o zainteresowanie się niniejszą sprawą.

W związku z powyższym, zwracam się z pytaniem do Pani Minister:
1. Czy istnieje  możliwość uwzględniania pielęgniarek z Niepublicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej w przygotowywanych ustawach dotyczących podwyżek dla pielęgniarek?.

Z poważaniem,

Jarosław Rusiecki


Poseł na Sejm
Rzeczypospolitej Polskie

13 września 2010 roku