OZZPiP w Busku Zdroju zwrócił sie do posła o interwencję w sprawie nieuwzględnienia pielęgniarek i położnych z niepublicznych zoz w projekcie ustawy dotyczącej podwyżki płac, która jest wynikiem porozumienia z dnia 30 czerwca br. - Kopacz - panie w czepkach. Pielęgniarki z NZOZ "czują się dyskryminowane, zapomniane i pokrzywdzone".

Porozumienie Kopacz - panie w czepkach.

.

 

 

Interpelacja do Ministra Zdrowia

Ogólnopolski Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych Z.O.Z. przy Uzdrowisku Busko – Zdrój S.A. w Busku – Zdroju zwrócił się do mojego biura poselskiego z prośbą o podjęcie działań w sprawie uwzględniania pielęgniarek z Niepublicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej w przygotowywanych ustawach dotyczących podwyżek dla pielęgniarek.
Zainteresowane są pielęgniarkami pracującymi w Uzdrowisku Busko-Zdrój S.A. Jest to Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej, którego właścicielem jest Skarb Państwa.
Jak podkreśliły zainteresowane, w przeszłości  pielęgniarki z Niepublicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej nie były uwzględniane w ustawach dotyczących podwyżek dla pielęgniarek, między innymi w ustawie 203. W opracowaniu jest ustawa dotycząca podwyżek dla pielęgniarek z tytułu nadwykonań, w której ponownie nie będą uwzględnione pielęgniarki z Niepublicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej. Zainteresowane czują się dyskryminowane, zapomniane i pokrzywdzone. Są przecież tą samą grupą zawodową.
Mając na uwadze powyższe, proszę Panią Minister o zainteresowanie się niniejszą sprawą.

W związku z powyższym, zwracam się z pytaniem do Pani Minister:
1. Czy istnieje  możliwość uwzględniania pielęgniarek z Niepublicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej w przygotowywanych ustawach dotyczących podwyżek dla pielęgniarek?.

Z poważaniem,

Jarosław Rusiecki


Poseł na Sejm
Rzeczypospolitej Polskie

13 września 2010 roku

 

Zobacz także:

Porozumienie Kopacz - panie w czepkach


 

ENCYKLOPEDIA

DLA PIELĘGNIAREK I POŁOŻNYCH 2010

Pierwsze wydanie encyklopedii "Encyklopedia dla pielęgniarstwa" ukazało się w 1976 roku. Drugie wydanie w 1982 roku pt. "Encyklopedia dla pielęgniarek". Zespół autorów trzeciego wydania Encyklopedii (1989 rok) stanowiło 23 lekarzy oraz 4 pielęgniarki. W przedmowie do publikacji Encyklopedia dla pielęgniarek i położnych 2010 autorzy informują, że wszechstronnie zostały opracowane zagadnienia z zakresu pielęgniarstwa, w kontekście jego historii, teorii pielęgnowania, roli pielęgniarstwa wśród innych zawodów medycznych oraz organizacji pracy i zadań na różnych pielęgniarskich stanowiskach pracy - od pielęgniarstwa ogólnego po pielęgniarstwo specjalistyczne: chirurgiczne, zachowawcze, pediatryczne, psychiatryczne, rodzinne. Podkreślają także, że szczegółowo zostały opracowane hasła z dziedziny położnictwa.  Encyklopedia dla pielęgniarek i położnych - 2010, to ponad 6 000 haseł.

Zapraszam do Sklepu Pielęgniarek i Położnych

Mariusz Mielcarek