Działając na zlecenie niemieckiej agencji pracy tymczasowej, mamy wyjątkową okazję zaprosić zainteresowany zatrudnieniem w Niemczech, personel pielęgniarski na bezpłatną 2-dniową wizytę zapoznawczą do nowo otwartej Kliniki w Offenbach.

Praca dla pielęgniarek za granicą.

bb

 

 


 

 

Książka Deutsch fur Krankepflege und Hebammenkunde Język niemiecki dla pielęgniarstwa i położnictwa została wydana w 2010 roku. Podręcznik przewidziany jest dla osób posługujących się językiem niemieckim na poziomie A2 - B1 wg Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego. Podręcznik zawiera oprócz słownictwa używanego w codziennych sytuacjach także słownictwo specjalistyczne przydatne w codziennej pracy zawodowej osób wykonujących zawód pielęgniarki oraz położnej. Do publikacji załączono płytę CD, na której zamieszczono teksty pomocne w praktycznym przyswojeniu umiejetności rozumienia ze słuchu oraz prawidłowej wymowy w języku niemieckim.

 

Poradnik językowy - Praktyczny niemiecki dla położnych, to nie tylko podręcznik do nauki jezyka obcego. W opinii autorki u źróda wydania podręcznika nie leżała tylko chęć umożliwienia zaznajomienia się czytelnikom z profesjonalnym językiem, ale także ukazanie "jak  pracuje się gdzieś indziej, jakich metod się używa i jak wygląda codzienność zawodowa położnych pracujących w różnych krajach". Publikacja jest kierowana do osób znających podstawy języka niemieckiego. Autorka podkreśla, że książka przygotowuje także do pracy w innych warunkach niż polskie, poprzez uwypuklenie różnic wynikających z różnych kompetencji zawodowych położnych w Polsce i krajach europejskich oraz opieki nad pacjentkami z różnych kręgów kulturowych.

 

Zapraszam do Sklepu Pielęgniarek i Położnych

Mariusz Mielcarek