Sejmowe bajdurzenie w sprawie nowelizacji ustawy o samorządzie pielęgniarek i położnych. (Część 2). Bajdurzy posłanka Jolanta Szczypińska. Przedstawiona sytuacja kapitalnie obrazuje poziom "troski i zangażowania" . . .

Nowelizacja ustawy o samorządzie pielęgniarek i położnych.

.
.
 
2 listopada 2010 roku - w poniższym materiale z dnia 14 października 2010 roku, słowa wypowiedziane przez posłankę Jolantę Szczypińską przypisałem poseł Janinie Okrągły. Za tą pomyłkę panią poseł Janinę Okrągły przepraszam. I dziekuję za zamieszczenie komentarza nr 4 w przedmiotowej sprawie. Mariusz Mielcarek
.
Sejm RP - posiedzenie plenarne w dniu 24 września 2010 roku
.
Pierwsze czytanie rządowego projektu ustawy o samorządzie pielęgniarek i położnych.
.
Wypowiada się posłanka Janina Okrągły -sprostowanie - wypowiada się  posłanka Jolanta Szczypińska
.
(...)
.
Pewne kontrowersje, a nawet i sprzeciw budzi zmniejszenie liczby okręgowych izb pielęgniarek i położnych z 45 do 16. Uzasadniając tę zmianę, która mówi o zwiększeniu liczby członków należących do poszczególnych izb, powoływano się na racjonalizację zadań wykonywanych przez samorząd pielęgniarek i położnych oraz związane z tym wydatki. Z tym uzasadnieniem nie zgadzają się jednak bardzo liczne samorządy pielęgniarskie.
(...)
.
Otóż pani poseł. W przypadku prezentowania stanowiska klubu w sprawie nowelizacji ustawy o samorządzie pielęgniarek i położnych, należało w poczuciu obowiązku projekt ustawy przeczytać. Jeśli pani poseł tego nie mogła uczynić to należało chociaż przeczytać uzasadnienie do projektu ustawy. Takie powinno być pani poseł postępowanie w poczuciu poselskiego obowiązku. Wobec powyższego cytuję z uzasadnienia do projektu ustawy:
.
"Zgodnie z art. 2 ust. 4 jednostkami organizacyjnymi samorządu pielęgniarek i położnych posiadającymi osobowość prawną są Naczelna Izba Pielęgniarek i Położnych oraz okręgowe izby pielęgniarek i położnych. Jest ich obecnie 45 i w tym zakresie projektowane regulacje ustawowe pozostawiają bez zmiany ich ilość. Potencjalne zmiany tego stanu będą znajdowały się w gestii samorządu (art. 7 ust. 3)."
.
Przedstawiona sytuacja kapitalnie obrazuje poziom "troski i zangażowania" posłanki w sprawy pielęgniarek i położnych oraz rozeznania w regulacjach prawnych dotyczących polskiego pielęgniarstwa. Informuję panią poseł, że MZ wycofało się z pomysłu zmniejszenia okręgowych izb w dniu 20 maja . . . 2009 roku. (A SZKODA).
.
Mariusz Mielcarek
.
P.S. Sprawą zmniejszeniem liczby okręgowych izb pielęgniarek i położnych zajmowałem się na Portalu od zeszłego roku. Więcej w przedmiotowej sprawie pod poniższym linkiem.
.
. 
Zobacz także:
.
 

Komentarze użytkowników

#1  2010.10.15 01:50:19 ~kala

Nie za darmo MZ wycofało się w maju 2009r z likwidacji tak ogromnej liczby ciepłych posadek.Izby twardo się trzymają swoich stołków. Ale jak się przekonałyśmy naszym kosztem.Coś za coś.

#2  2010.10.15 22:23:44 ~brr

Panie Mariuszu! nasz zawod jest tak opisany, że nie wiadomo o co chodzi, opiekunki od wszystkiego-a fachowości do niczego. I nie dziwmy się! Jaka profesjonalizacja-taka społeczeństwa reakcja!

#3  2010.10.16 20:21:37 ~gość

Pani poseł jest lekarzem i nic w sprawach pielęgniarek i połoznych nie zrobi-pozdrawiam

#4  2010.10.28 16:15:46 janka

Z przykrością przeczytałam słowa, których nie wypowiedziam. Ustawę znam dokładnie i moje słowa wypowiedziane na sali sejmowej przytaczam zgodnie ze stenogramem znajdującym się na stronach sejmowych: "Proponowana ustawa podtrzymuje więc dotychczasowe regulacje, zgodnie z którymi o ewentualnych zmianach liczby i terytorialnego zakresu działania izb w sposób demokratyczny decydować będą sami zainteresowani członkowie samorządu, a nie czynnik zewnętrzny" Wypowiedź przedstawiona przez PORTAL nie należy do mnie ,lecz do osoby , która wypowiadała się za mną. Proszę o dokładne czytanie stenogramów i nie przypisywanie mi słów wypowiadanych mnie osoby ( nawiasem mówiąc wypowiedziałaZje pani poseł bedąca pielęgniarką) pozdrawiam . Janina Okrągły

#5  2010.10.28 16:18:58 janka

Z przykrością przeczytałam słowa, których nie wypowiedziam. Ustawę znam dokładnie i moje słowa wypowiedziane na sali sejmowej przytaczam zgodnie ze stenogramem znajdującym się na stronach sejmowych: "Proponowana ustawa podtrzymuje więc dotychczasowe regulacje, zgodnie z którymi o ewentualnych zmianach liczby i terytorialnego zakresu działania izb w sposób demokratyczny decydować będą sami zainteresowani członkowie samorządu, a nie czynnik zewnętrzny" Wypowiedź przedstawiona przez PORTALU nie należy do mnie ,lecz do osoby , która wypowiadała się za mną. Proszę o dokładne czytanie stenogramów i nie przypisywanie mi słów wypowiadanych przez inne osoby ( nawiasem mówiąc wypowiedziała je pani poseł bedąca pielęgniarką) pozdrawiam . Janina Okrągły

#6  2010.11.01 19:06:49 Redakcja Portalu

2 listopada 2010 roku - w powyższym materiale z dnia 14 października 2010 roku, słowa wypowiedziane przez posłankę Jolantę Szczypińską przypisałem poseł Janinie Okrągły. Za tą pomyłkę panią poseł Janinę Okrągły przepraszam. Mariusz Mielcarek

Dodaj komentarz