Wiemy już jakie firmy będą prowadzić w poszczególnych województwach bezpłatne kursy: specjalistyczny resuscytacja krążeniowo - oddechowa oraz kwalifikacyjny w dziedzinie pielęgniarstwa ratunkowego.

Pielęgniarstwo ratunkowe.

.

.

Województwo Dolnośląskie:
WYŻSZA SZKOŁA MEDYCZNA LZDZ W LEGNICY
UL. CHŁAPOWSKIEGO 13, 59-220 LEGNICA
Województwo Kujawsko - Pomorskie:
AKADEMIA ZDROWIA IZABELA ŁAJS
UL. GŁÓWNA 81, 95-020 JUSTYNÓW
FILIA BYDGOSZCZ
Województwo Lubuskie:
OIPIP W GORZOWIE WLKP
UL. OBROŃCÓW POKOJU 60/1-2,
66-400 GORZÓW WIELKOPOLSKI
Województwo Łódzkie:
AKADEMIA ZDROWIA IZABELA ŁAJS
UL. GŁÓWNA 81, 95-020 JUSTYNÓW
Województwo Małopolskie:
MAŁOPOLSKA OIPIP
UL. SZLAK 61, 31-153 KRAKÓW
Województwo Mazowieckie:
WOJEWÓDZKI SZPITAL SPECJALISTYCZNY W RADOMIU UL. J. ALEKSANDROWICZA 5, 26-617 RADOM
Województwo Opolskie:
AGENCJA USŁUG OŚWIATOWYCH „OMNIBUS” SP. Z O.O. UL. KOŚCIUSZKI 1, 57-300 KŁODZKO
Województwo Podlaskie:
NZOZ OMNI-MED. ZOFIA STOJAK
UL. ŚW. ROCHA 3 LOK. 2/17, 15-959 BIAŁYSTOK
Województwo Pomorskie:
OIPIP W SŁUPSKU
UL. PONIATOWKSIEGO 4, 76-200 SŁUPSK
Województwo Ślaskie:
S.P. „OŚWIATA”
UL. FARADAYA 31, 42-200 CZĘSTOCHOWA
Województwo Świętokrzyskie:
AKADEMIA ZDROWIA IZABELA ŁAJS
UL. GŁÓWNA 81, 95-020 JUSTYNÓW
FILIA KIELCE
Województwo Warminsko -Mazurskie:
WOJEWÓDZKA STACJA POGOTOWIA RATUNKOWEGO UL. PSTROWSKIEGO 28 B, 10-602 OLSZTYN
Województwo Wielkopolskie:
OIPIP W POZNANIU
UL. GRUNWALDZKA 65, 60-311 POZNAŃ
Województwo Zachodniopomorskie:
SZCZECIŃSKA IPIP
UL. KS. BOGUSŁAWA 30, 70-242 SZCZECIN

Zobacz dokument źródłowy..


 

 

 SKLEP

PIELĘGNIAREK I POŁOŻNYCH

 

W przedmowie do publikacji Intensywna terapia i wybrane zagadnienia medycyny ratunkowej autor informuje, że w przeciągu ostatnich lat wydano wiele podręczników z zakresu medycyny ratunkowej i katastrof, ale znaczna ich część to tłumaczenia zagranicznych wydawnictw. Niniejszy podręcznik jest orginalnym polskim podręcznikiem i obejmuje także zagadnienia medycyny ratunkowej i intensywnej terapii, które nie były poruszane w innych publikacjach. Podręcznik zdaniem autora zawiera wszystkie ważne informacje, których znajomość jest weryfikowana na Lekarskim Egzaminie Państwowym w zakresie intensywnej terapii oraz medycyny ratunkowej. Podręcznik został opracowany w formie repetytorium, przydatnym nie tylko lekarzom, ale także pielęgniarkom.

  

 

 

Redaktorzy naukowi podręcznika Standardy i procedury pielęgnowania chorych w stanach zagrożenia życia w przedmowie zwracają uwagę, że zmiany społeczne kształtują "nowe spojrzenie na rolę i cele pielęgniarstwa", które winno być ukierunkowane na "świadczenie opieki w zdrowiu, w stanach nagłego zagrożenia życia, w chorobie i niepełnosprawności oraz na towarzyszenie podopiecznym w końcowej fazie życia". To powoduje konieczność odchodzenia od bierności do rozszerzenia kompetencji pielęgniarek na rzecz wielokierunkowej aktywności. Idealnym obszarem ochrony zdrowia,  który stwarza warunki do wdrożenia powyższych postulatów jest medycyna stanów krytycznych.

 

 

Podręcznik Anestezjologia i intensywana opieka Klinika i pielęgniarstwo został umieszczony w wykazie literatury podstawowej specjalizacji w dziedzine pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej opieki i pielęgniarstwa ratunkowego dla pielęgniarek oraz w wykazie literatury uzupełniającej specjalizacji w dziedzinie pielęgniarstwa onkologicznego.Osoby tworzące Redakcję naukową publikacji: dr hab. n. med. Danuta Dyk jest współautorką programu kursu kwalifikacyjnego w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii dla pielęgniarek, natomiast  prof. dr hab. n. med. Laura Wołowicka recenzentem przedmiotowego programu kursu. Dr hab. n. med. Danuta Dyk jest również recenzentem programów kursów specjalistycznych dla pielęgniarek i położnych resuscytacja krążeniowo - oddechowa (również noworodka) oraz pielęgnowanie pacjenta dorosłego i dziecka wentylowanego mechanicznie dla pielęgniarek.

Mariusz Mielcarek 

.