Polskie pielęgniarki i położne po raz kolejny będą musiały walczyć o prawo do wyboru formy wykonywania zawodu. Najpierw to prawo w 2005 roku zabrać pielegniarkom i położnym chciały związki i izby pielęgniarek. Teraz sprawa powraca, bo posłowie wpisali w projekcie ustawy o lecznictwie zakraz pracy na kontraktach w szpitalach. Tylko pielęgniarkom i położnym! Lekarzy ten zakaz nie ma objąć.

Polskie pielęgniarstwo 2011.

.

.

Zobacz artykuł prasowy w przedmiotowej sprawie . . .  

 

W sprawie pomysłów w zakresie wprowadzenia zakazu kontraktów dla pielęgniarek i położnych w szpitalach pisałem nie raz na Portalu.  Zainteresowanych powyższą problematyką zapraszam także do lektury artykułu z Gazety Pielęgniarki i Położnej nr 1 pod tytułem - Pielęgniarek wojna polsko - polska czyli umowy cywilnoprawne.

Swoją drogą ciekawe z czyjej inicjatywy posłowie zgłosili poprawkę do projektu ustawy? O tym poinformujemy także na Portalu.

Mariusz Mielcarek

.

W zasadniczej części publikacji "Kosmetologia pielęgnacyjna i lekarska" poruszono problematykę profesjonalnej pielęgnacji skóry. Opisano i zaprezentowano liczne rodzaje zabiegów pielęgnacyjnych, od zabiegów nawilżających i peelingów, poprzez zabiegi przy użyciu światła do masażu i zastosowania aromaterapii. Ponadto w kolejnej części omówiono zabiegi dermatologiczne wykorzystywane w terapii starzenia się skóry. Autorzy podkreślają w przedmowie, że publikacja została opracowana przez specjalistów, którzy zajmują się naukowo i zawodowo poruszanymi zagadnieniami.

 

.

 

.