W związku z licznymi głosami krytyki pod moim adresem informuję, że ....

Związkowy zakaz kontraktów pielęgniarek i położnych 2011.

 

.

. . . podtrzymuję w całości treść swoich komentarzy i opinii opublikowanych na Portalu w związku z protestem pań w czepkach w sejmie - zamieszczonych w zakładce - Związkowy zakaz kontraktów pielęgniarek i położnych 2011.

Informuję, że nie dołączę do sympatyków obecnych działań pań w czepkach, nawet wtedy gdy tego wymaga od mnie większość użytkowników Portalu zamieszczających komentarze pod moimi  opiniami oraz komentarzami.

Portal jest niezależny!

Nie jest i nie będzie tubą informacyjną związku ani samorządu pip.

Pod pretekstem tzw. zawodowej solidarności zarzuca mi się działanie na szkodę naszej grupy zawodowej. A właśnie tak fałszywie rozumiana "solidarność zawodowa" doprowadziła do obecnej sytuacji polskiego pielęgniarstwa. Bo nie wypada krytykować swoich. Swoich w związkach. Swoich w samorządzie. Bo tak wygodnie. Bo tak bezpiecznie. Rozliczamy dyrekcje szpitali.  Ministerstwo. Rząd. Ale swoich nie. Bo są nasi. Bo tak bezpieczniej. Bo po co się narażać. "Bo na układy nie ma rady"!

Mając wybór pomiędzy przypodobaniem się autorom krytycznych komentarzy wobec mojej osoby, a dalszym prezentowaniem swoich przekonań i opinii informuję, że po prostu, za kilka lat chcę spokojnie spojrzeć w lustro ...

Pozdrawiam wszystkich

Mariusz Mielcarek

.

P.S. Pracuję obecnie na oddziale intensywnej terapii medycznej. Jako pielęgniarz, w oparciu o umowę o pracę. Gdy ja  oraz mój pracodawca uznamy, że jest to dla nas korzystne, to chcę mieć prawo pracować na kontrakcie. Chcę mieć możliwość wyboru, gdyż jestem wolnym człowiekiem! Natomiast w sytuacji kiedy ktoś będzie mnie zmuszać do przejścia na umowę cywilnoprawną to chcę mieć prawne możliwości przeciwdziałania takim praktykom. Czy obecne prawo jest skuteczne w tym zakresie? To jest pole do działania dla związku pip. Nie propozycje zakazów -  argumentowane w sposób uwłaczający zdrowemu rozsądkowi i konfliktujące nasze środowisko zawodowe. Nie okupacja sejmowej galerii. Nie głodówki. Nie trzaskanie butelkami na ulicy.

A co? Codzienna związkowa robota! Ale nie w mediach, prasie. Nie paradowanie w czepkach. Tylko codzienna związkowa robota w zakładach pracy.

Uwaga! - żaden z poniżej zamieszczonych komentarzy przez użytkowników Portalu nie pochodzi od redakcji Portalu i Gazety Pielęgniarek i Położnych

..   

Komentarze użytkowników

#1  2011.03.23 22:07:36 ~gem

Nie jest Pan niezależny! Życzę Panu miłych negocjacji z dyrektorem, jak zaproponuje kontrakt. Czekamy na wrażenia z niecierpliwością!

#2  2011.03.23 22:23:31 ~lidia

Brawo P.Mariuzsu, jestem z Panem,jestem na kontrakcie, i nie wyobrazam sobie aby mój pracodawca zmusil mnie do czegokolwiek,mam piekny zawod i chce dopracowac do emerytury, pracuje w zawodzie 23 lata i wiele przezylam.Panie pokroju P. Gardias nie pracowaly w szpitalu bez pensji przez caly rok na umowie o prace a ja tak w Resku i zwrot pieniedzy otrzymalam po 7 latach rezygnujac z naleznych mi odsetek bo mialam do wyboru albo gole pieniadze albo czekam dalej kolejne lata.Obecnie pracuje w panstwowym zozie na kontrakcie ktory wybralam dobrowolnie bo nie atac mnie bylo na dalsze zycie na kredyt nie musze pracowac ponad sily nikt mnie do tego nie zmusza wrecz odwrotnie zawsze moge przejsc na umowe. Nie wiem o co kolezankom chodzi ale jak mowi przyslowie jak nie wiadomo oco chodzi to napewno o kase

#3  2011.03.23 22:29:40 ~hm

Nadal pisze Pan w tym samym tonie.Nadal panie w czepkach jak to ich Pan nazwał są te złe.Za chwilę na ten portal nikt nie zajrzy, nikt oprócz zwolenników Pana teorii i Pana popleczników.Nikt od Pana nie wymaga aby dołączył Pa do sympatyków pań w czepkach ( to określenie brr.) ,niech po prostu nie będzie Pan stronniczy.Pana zadaniem jest poddać temat do dyskusji a nie od razu taki komentarz jaki Panu odpowiada a najlepiej taki ,aby nas jako grupę poróżnić.Dotychczas na tej płaszczyźnie ma Pan świetne osiągnięcia!

#4  2011.03.23 22:29:59 ~jaga

Witam, nikt pana nie zmusza do podzielania poglądów, ale nie wolno panu obrażać, czy wyśmiewać się z ludzi.Pan nie prowadzi niezależnego Portalu, chociaż bardzo bym tego chciała-Pan uprawia demagogię oraz manipulację.Moim zdaniem przekroczył pan granice rzeczowej krytyki, która to granica jest potrzebna by nie dochodziło do naruszenia dóbr osobistych.Trzeba być bardzo zapatrzonym w siebie człowiekiem by ignorować i lekceważyć opinie specjalistów w danej dziedzinie. I nikt inny tylko pan ściąga informacje ze strony związkowej oraz naszego samorządu i po przekształceniu zgodnie z zamierzoną manipulacją zamieszcza na własnym Portalu.Miałam nadzieję ,że znalazł się ktoś kto bezinteresownie chce pracować na rzecz środowiska zawodowego, ale się zawiodłam i dlatego pana odbicie w lustrze niestety ,ale będzie zamazane.Słuszna krytyka musi mieć podstawy w posiadaniu kompleksowej wiedzy w danej dziedzinie, w przeciwnym razie wyrządza tylko krzywdę.Pozdrawiam

#5  2011.03.23 22:33:08 ~???

Cyt:po prostu, za kilka lat chcę spokojnie spojrzeć w lustro .Pan chyba żartuje,ja na Pana miejscu bałabym się tego widoku

#6  2011.03.23 22:37:10 ~do lidii

Widocznie masz wspaniałą dyrekcję skoro masz takie warunki nie mówiąc już o powrocie na umowę.My niestety jak i większość nie mamy tego szczęścia.Tak więc pomyśl również o innych z naszego środowiska .Patrzysz tylko na koniec własnego nosa

#7  2011.03.23 22:40:27 ~adres

Na jaki adres macie panie kontraktowe zarejestrowaną indywidualną praktykę? Na adres szpitala? Pytam panie pracujące na kontrakcie w szpitalu.

#8  2011.03.23 22:41:38 [email protected]

Przyłączam się do życzeń #1. Żegnam bez żalu zarówno portal, jak Pana. Nie żałuję czasu, w którym przeczytałam bardzo wiele, bardzo mądrych postów, które stanowiły znakomitą przeciwwagę dla argumentów tych wszystkich, którzy podobnie jak Pan - utracili tożsamość zawodową (lub nigdy jej nie odczuwali). Ktoś, kiedyś pozwolił sobie na niczym nieuzasadnione stwierdzenie, że człowiek, jako istota rozumna jest usytuowany o szczebel wyżej niż zwierzę. Nieprawda - zwierzęta żyjąc stadnie potrafią się obronić przed drapieżnikiem od nich silniejszym - im bardziej są atakowane, tym bardziej się skupiają! Wystarczy, że jedna sarenka przez nieuwagę na bok uskoczy - natychmiast zostaje pożarta! Prawo natury, zew krwi i instynkt samozachowawczy umożliwiają zwierzakom zachowanie gatunku - Panu, jak i biednym, odszczepionym sarenkom nawet inżynieria genetyczna nie pomoże. Kto we własne gniazdo sra, ten wcześniej czy później orła na gównie wywinie! ŻEGNAM.

#9  2011.03.23 22:42:02 ~ skandal

Jest Pan sflustrowany co Pan chce od tych czepkow nie podoba sie Panu ? chyba mama wybrała panu ten zawód skoro pan tak gardzi pielegniarkami to jakieś nieuświadomione kompleksy ?

#10  2011.03.23 22:54:08 wiedĹşma

Obraża wiele internautów wyśmiewanie czepka pielęgniarskiego, który dla pokoleń pielęgniarek był symbolem najwyższych wartości tego zawodu, tych prawdziwych, za które pielęgniarki oddawały życie. Dla wielu, które wybrały ten zawód z rzeczywistej potrzeby pomocy cierpiącym jest przewodnikiem w życiu. Kpina i szyderstwo z kobiet jest w tym przypadku dyskryminacją, bo z mężczyzny Pan nie drwi. W sprawie, pojawia się coraz więcej konkretnych opinii i warto dążyć do doprecyzowania przepisów, które będą miały wpływ na warunki i wykonywanie zawodu.

#11  2011.03.23 23:28:00 ~CEZAR

PANIE MARIUSZU, CZY TO CO STAŁO SIĘ Z PIELEGNIARSTWEM-ŚRODOWISKOWO RODZINNYM, OSOBAMI KTÓRE UWIERZYŁY, NIE JEST JAKIMŚ DOŚWIADCZENIEM? , JAK DOWIEDZIAŁEM SIĘ NA TYM PORTALU, ŻE POPRAWNA ŚWIADOMOŚĆ NORM ZATRUDNIENIA PAŃSTWA GRUPY JEST W TYM ŚRODOWISKU PRZESZŁO 100-LAT ( ZBLIŻONA DO TEJ CYWILIZOWANE), A NADAL Z JAKIEGOŚ POWODU JEST DRAMAT UKRYWANY W POLSKICH SZPITALACH-ZADZIWIAJĄCA BIERNOŚĆ IZB PIELĘGNIARSKICH, WIĘC NIE MA NA CO SIĘ GNIEWAĆ! KONTRAKTÓW NIE MAJĄ: LOTNICY RAFU,MARINES, ITD.I NIE MARUDZĄ-PROBLEM JEST ŹLE OPRACOWANY!

#12  2011.03.23 23:33:35 ~wyborca

Nie dodałeś waćpan jeszcze, że jesteś przewodniczącym Rady Nadzorczej Spóki z o.o Usługi Komunalne w Sremie,pracujesz jako inspektor w Woj.Wydz.Bezpieczeństwa Kryzysowego Wlkp Urzędu Wojewódz.w Poznaniu,oraz kandydat do Rady Miasta Śrem, plus praca na etacie w szpitalu miejskim w Poznaniu,redaktor naczelny tegoż portalu.

#13  2011.03.23 23:43:16 ~etat

Mielcarek! Żal ci d.ę ściska ,że nie masz takiego uznania jak Dorota Gardias i dlatego wydałeś jej osobistą wojnę.Kto mieczem wojuje ten od miecza ginie.Kandydat na radnego byłeś.żenada.

#14  2011.03.24 00:11:32 wiedĹşma

Rozumiem; na członków rad nadzorczych szpitali są już od 2 lat przygotowani ludzie, po kursie i piekielnie drogim egzaminie, weszła ustawa spółkowa, trzeba tylko wyeliminować niewygodne, wtykające nos w finanse związki i pracowników z pakietami socjalnymi, odprawami, z majątku wyposażonych szpitali spłacić skupione długi i lizać lody.

#15  2011.03.24 00:23:50 Ewa40

Witam, panie Mariuszu! Jest pan wyjątkowo mało poinformowany co do istoty brzemienia całej ustawy. Przeczytanie jednego artykułu i nie robi z pana alfy i omegi a tak się pan wypowiada. Jestem związkowcem i pracuję w szpitalu na etacie (nie związkowym). Aby móc cokolwiek wypowiadać się w tym temacie przeczytałam całą ustawę i kontrakty to tylko jeden z wielu problemów które czekają całe nasze biedne społeczeństwo. Pan nie jest bezstronny w swoich wypowiedziach. Zachowuje się pan jak "brukowiec" szuka i czeka na sensację. Po trupach do popularności. Proszę nie pisać że jest pan pielęgniarzem, to wstyd dla naszej grupy zawodowej. Z wyrazami politowania.

#16  2011.03.24 00:25:16 ~jaga

No nareszcie wszystko jasne,proszę nam jeszcze podać swoje uposażenie z tytułu umieszczania ,swojej osobistej" krytyki.Jak dobrze rozumiem w swoim środowisku nie otrzymał pan legitymacji do reprezentacji w Radzie. A co z lustrem ?

#17  2011.03.24 04:37:47 ~gienia

Czy was wszystkie pogieło? czepek, bzdury, a która chciałaby go nosić, bo ja nie, przestańcie po prostu tu nie zaglądajcie i finito.

#18  2011.03.24 06:43:54 ~Wreszcie

Wreszcie dowiedziałyśmy się Co to jest Mielcarek.A to kanalia wyłapała przeróżne posadki ,etat w szpitalu to pewnie dodatek do pensji.Widać jakie ma poszanowanie w środowisku skoro startował do Rady Powiatu i.d.a.Teraz rozumiem dlaczego tak wszystkich wokoło poniża tylko on wielce szanowny pan wszystko wiedzący -alfa i omega- jak wyżej napisano.

#19  2011.03.24 06:47:46 ~kala

I w dodatku bez cienia własnej samokrytyki i realnego popatrzenia wokoło.Tyle negatywnych opinii a on śmie napisać,że tak postępuje bo-cyt: po prostu, za kilka lat chcę spokojnie spojrzeć w lustro . To już jest zaćmienie.

#20  2011.03.24 07:24:45 ~gość

Szanowny panie na kontraktach można pracować za granicą ,szeroka gama ofert .i wtedy mógłby pan pielęgniarz spokojnie patrzeć w lustro .

#21  2011.03.24 07:36:05 ~asia

Witam wszystkich! Nie wiem, dlaczego z taką zajadłością krytykujecie Pana Mariusza. To, że chce, aby pielęgniarki były traktowane jak pozostali przedstawiciele zawodów medycznych, nie jest niczym złym. Jako pielęgniarka chcę mieć te same prawa i możliwości wyboru co lekarz, a nie to , co zapewni mi związek zawodowy. Te panie już raz ustaliły nam "normy" zatrudnienia, niech nie biorą się za formy zatrudnienia. Jak na razie żyjemy w państwie prawa i równość obywateli zapewnia nam Konstytucja. Pozdrawiam serdecznie wszystkich użytkowników Portalu!

#22  2011.03.24 07:36:56 ~mgr p-arz

Panie Mariuszu taaak trzymaććć ! Dzięki Panu dowiadujemy się o sprawach o których plebs nie ma prawa wiedzieć . Niech Pan się nie przejmuje tym jazgotem " proczepkowego " odłamu ! magister pielęgniarz .

#23  2011.03.24 07:37:34 ~aga

BRAWO PANIE MARIUSZU. TERAZ PANIE W CZEPKACH PANA ZADZIOBIĄ. POSTKOMUNA W CZEPKACH TEGO PANU NIE ZAPOMNI. DZIEKUJĘ ZA CYWILNĄ ODWAGĘ.

#24  2011.03.24 07:37:44 ~Małgorzat

Nie wiem jak pana dyrektor zareaguje,ale u nas zrobi to co będzie korzystniejsze dla szpitala. Czyli padnie hasło:"albo zgadza się pani/pan na kontrakt,albo dziękujemy za pracę".Nawet jeżeli Jak pan myśli, co zrobi pielęgniarka będąca jedynym żywicielem rodziny? Czy wie pan co to w ogóle znaczy - utrzymać rodzinę za 1500 zł ? Na Podkarpaciu ceny żywności,mediów są takie same jak wszędzie,tylko pensje dużo niższe.cdn w następnym komentarzu.ze wzgl. na ograniczenia Małgorzata-OAiIT([email protected])

#25  2011.03.24 07:39:05 ~Małgorzat

(.)Nigdzie nie zauważyłam na portalu,krytyki rządowego algorytmu dla ściany wschodniej, który tak naprawdę niewiele wnosi do sprawy wyceny kontraktów szpitala w rzeczywistości.I nadal jest podział na pacjenta : A , B ,C.i z Podkarpacia. A podobno jest pan zdania,że pacjent jest najważniejszy.Nie dziwię się,że popiera pan działania rządu w tej formie (bo jak na razie to rząd jest pomocny w większości ludziom ,którzy i tak mają kupę kasy).NA ILU PAN PRACUJE ETATACH/UMOWACH CYWILNO-PRAWNYCH/KONTRAKTACH . itp. W INNYCH FIRMACH NIE DZIAŁAJĄCYCH W DZIAŁCE MEDYCZNEJ? Niech Pan odpowie tylko tak szczerze. Małgorzata-OAiIT([email protected])

#26  2011.03.24 07:43:02 ~Ola

Gorzej będzie p.Mariuszu jak pan nie bedzie miał wyboru! Jak nie będzie rozmowy z dyrektorem.A ta wersja jest najbardziej realna panie Mariuszu w czepku

#27  2011.03.24 07:44:21 ~ania

Bardzo podoba mi się Pana zdrowy rozsadek i szerokie spojrzenie , którego jest tak mało w naszym środowisku i dlatego tak wiele emocji.podtrzymuje Pana zdanie . Pielęgniarka

#28  2011.03.24 07:44:23 ~Sylwia

Bravo Panie Mariuszu! Brawo! Paniom w związkach za chwilę zabraknie składek i będą musiały wrócić do pacjenta! Mamy demokrację, a Panie w związkach mogłyby zająć się planowaniem pomocy dla pielęgniarek na kontraktach i sprawdzaniem umów!

#29  2011.03.24 07:45:21 ~piguła

Brawo p.Mielcarek! więcej takich osób.

#30  2011.03.24 07:49:34 ~Małgorzta

I owszem można zarobić więcej na kontrakcie.tylko jakim kosztem.(300 godz./mies.brak urlopów,chorobowe do 30 dni płatne zniknie? )Przy kontraktach spełni się to co krytykował pan wcześniej conajmniej 20 pacjentów/1 pielęgniarka.Będą to cięcia kosztów.I ta pielęgniarka nie będzie przepracowana? Pozdrawiam,Gocha([email protected])

#31  2011.03.24 07:49:42 ~gnot

Widze ze same pielegniarki same siebia nie umieją sie szanowac a wymagają szacunku od innych! P.Mielcarek pisze tylko PANIE W CZEPKACH.PANIE W CZEPKACH!

#32  2011.03.24 07:52:09 ~burka

Dlaczego nikt nie zainteresuje się i nie stanie w obronie pielęgniarek pracujących w Domach Pomocy Społecznych. Mają po 12 pacjentów w skali Barthel od 0 do 40 punktów czyli o 6 pacjentów więcej niż te pielęgniarki pracujące w środowisku, z tym sie mogę zgodzić, ale dlaczego obcięto z tego tytułu wskaźnik do 0,4 - tego nie rozumiem i uważam to za dyskryminacje dla tak ciężko pracującej grupy pielęgniarek. Może tym by się też ktoś zechciał zainteresować.

#33  2011.03.24 07:53:10 ~lonia

Bo pielegniarkami są w wiekszosci kobiety a męzczyzni w pielegniarstwie to wielka pomyłka! Oni mogą siedziec w pracy na kontrakcie 300 godzin bo nie maja jeszcze DOMU i dzieci na głowie.

#34  2011.03.24 07:55:12 efranka33

Pawo wybou musi być ! nie mozemy wiazać sobie same rąk , to idiotyczne ! takie sa czasy idzie postep i nic nie bedzie takie jak kiedys . Popieram pana Mariusza. PS. Dodam że paradowanie w czepkach i mundurkach w trakcie jakichkolwiek negocjacji jest smieszne, nic dziwnego ze ludzie odbieraja nas na rowni z gornikiem slusarzem sklepowa itp.Lekarz nigdy negocjujac nie ubralby sie w kitel i stetoskop

#35  2011.03.24 08:08:04 ~ona

Lekarze oprocz kontraktow maja tez umowy o prace.Oni sobie poradzą-my nie!

#36  2011.03.24 08:08:06 ~piguła

Moje Sznowne Koleżanki i Koledzy! Najwyższy czas skończyć z "rozszarpywaniem na strzępy" środowiska pielęgniarskiego! To przynosi wstyd naszemu zawodowi! Każdy ma prawo wyboru i nie wolno ingerować w to prawo! W moim szpitalu jest dobrowolny wybór i z każdym dniem coraz wiecej decyduje się na pracę na kontrakcie. Zajmijmy się sprawami ważniejszymi dla nas. Między innymi: wynagrodzenia dla nas, zatrudnienia na oddziałach zgodnie z kategoryzacją pacjenta, bezpłatny dostęp do szkoleń, zmieńmy zasady tzw. konkursów na stanowiska kierownicze, opracujmy jasne zasady funkcjonowania naszego zawodu, zmieńmy programy nauczania zawodu i zaostrzmy wymogi odnośnie osób uczących zawodu, zreformujmy system kształcenia podyplomowego i specjalistycznego. A najważniejsze: przestańmy być pośmiewiskiem dla społeczenstwa!

#37  2011.03.24 08:10:13 ~do piguły

Posmiewiskiem to jestes ty ! Nazywasz sie ciagle pigułą! A p. mielcarek doczepił sie i ciągle PANIE W CZEPKACH.

#38  2011.03.24 08:10:37 ~Didi

Witam, dopóki nie zmienimy naszej mentalnej "zaściankowości" myślenia , to nigdy nie będziemy w grupie zawodów prestiżowych.Trzeba się zastanowić , kto nie chce kontraktów? Może wygodne Panie Pielęgniarki ,które są tak bardzo opisywane w komentarzach na różnych portalach.Tylko kawka i czekoladki.czasem trzeba tez coś dać od siebie.Zwolenniczka zmian na lepsze.

#39  2011.03.24 08:12:01 ~pkk

Uważam,ze tylko umowa o pracę! Czy wy nie rozumiecie,że NIE BEDZIECIE MIAŁY ZADNEGO WYBORU?

#40  2011.03.24 08:16:33 akuszerka

Wstyd mi za moje środowisko zawodowe. Mimo ze sama straciłam pracę, dlatego że w szpitalu będącym spólką,nie zgodziłam się pracowac na "konrakt", stac mnie na obiektywizm.Powtarzam, forma zatrudnienia powinna być dowolna, ale DOWOLNA W PEŁNYM TEGO SŁOWA ZNACZENIU,i tego problemu powinna dotyczyć debata.

#41  2011.03.24 08:16:45 ~pkk

Tez jestem zwolenniczką zmian na lepsze ale nie sadze zeby kontrakty to załatwiły! Dlaczego nauczyciele nie maja kontraktow i nawet o nich nie myslą? Oni maja karte nauczyciela a wniej duzo przywilejow.MOZE I MY POMYSLIMY O KARCIE PIELEGNIARKI! A nie czcze bajdurzenie.

#42  2011.03.24 08:22:09 ~pkk

Nauczyciele w swojej karcie maja zapewniony roczny urlop zdrowotny,wczesniejszą emeryturę,gwarancję zatrudnienia.mają tez dużo wolnego,awans zawodowy itd.A pielegniarki co? 300 godzin kontraktowych i zastanawianie sie z roku na rok czy podpiszą z mna kontrakt czy nie! A będziemy coraz starsze.

#43  2011.03.24 08:28:08 terka

Zgadzam się z Mariuszem M,przecież każda z nas chce mieć możliwość wyboru rodzaju umowy o pracę,ale także prawne możliwości przeciwdziałania praktykom zmuszania do przejścia na umowę cywilno prawną,nasz związek zawodowy dawno powinien był robić starania w tej kwesti.Codzienna związkowa robota naszych przedstawicielek poprzez w mediach,w prasie i w zakładach pracy.Dobrze że Mariusz M.zachował obiektywizm i zdrowo rozsądkowe podejście do tego problemu.pozdrawiam

#44  2011.03.24 08:31:16 ~obi

Tez uwazam,że nie będzie wyboru.Wszystkim sie wydaje ze dyrektor bedzie sie prosił .Pani pielegniarko jaką formę zatrudnienia pani raczy wybrac? Kontrakt czy umowa o pracę co PANI sobie życzy? GOWNO TAK NIE BĘDZIE! uswiadomcie to sobie.To wy wtedy będziecie sie prosic.Bedziecie żebrac!

#45  2011.03.24 08:37:17 ~do piguły

Właśnie w środowisku ten wybór stał się z czasem przymusem, pomimo protestów (czasopisma medyczne z tego okresu), efekt uwieczniony w orzeczeniu TK (2005 r, a kategoryzację też dzielna kadra zarządzająca dowolnie policzy (w tym i pielęgniarska)-tyle lat i taka osada pielęgniarek pracujących z pacjentem-to już utrwaliło patologię!

#46  2011.03.24 08:41:08 ~ddd

Jedna pielegniarka czy pół pielegniarki? Już teraz cieszą sie dyrektorzy! A może wcale?

#47  2011.03.24 08:44:24 ~ania

Jak to wszystko ucichnie dyrektorzy zrobią porządek z paniami w czepkach! Odechce sie kontraktow! Odechce sie wyborow!

#48  2011.03.24 08:48:42 ~klkk

Kkkkkkkjjjjjjjjjj hhhhhh ggggggggggrfcffxsdewafgv derrttyuhguhu mnmmn jg cvfffg be kontrakty y

#49  2011.03.24 09:01:45 ~annn

Panie Mariuszu nie rozumiem tej dyskryminacji pielęgniarek, które musiały podjąć 12 lat temu decyzje o pracy na kontrakcje. Dlaczego nikt wtenczas nie apelował i nikt nas nie bronił. Dlaczego nagle pielęgniarki się obudziły że coś takiego istnieje jak kontraktowanie. A może siedziały cicho bo im było dobrze. To jest dowodem na to jak każda walczy tylko o siebie. Tylko dlaczego, jedne maja być na kontraktach a inne na pieniądzach publicznych. Dlaczego dopuszczono do takiej dyskryminacji na prywatywne i publiczne. A gdzie równe prawa.

#50  2011.03.24 09:04:46 agatka111

Wybór? Jaki wybór? Nie jesteśmy dla dyrekcji żadnymi partnerami do rozmów! Mamy tylko do wyboru albo przyjmujemy warunki kontraktu albo na zieloną trawkę,bo sama naczelna mówi,że ma stos podań do pracy.Super!

#51  2011.03.24 09:06:53 ~Piel.

Dyrektor w szpitalu przyszedł na zebranie z pielęgniarkami.Nie raczył w ogóle rozmawiać,ani wysłuchać naszych argumentów.Powiedział z ironią ,że zrobi tak,jak on uważa, a komu się nie podoba to droga wolna.I wyszedł.Jeśli wprowadzi kontrakty, to nie sądzę,że będzie mowa o jakiś negocjacjach.Albo tyle,ile mu będzie pasować,ąlbo zielona trawka.Pozdrawiam.

#52  2011.03.24 09:14:09 ~olka

Pracuję w zawodzie kilkanaście lat w tym trzy lata na kontrakcie. Gdzie były panie w czepkach kiedy otrzymywałam głodową pensję i musiałam z niej utrzymać rodzinę? Teraz pracuje za godziwe pieniądze, stać mnie na wiele rzeczy, udaje mi się podnosić wciąż swoje kwalifikacje zawodowe dzięki elastycznym godzinom pracy i większym funduszom.Nie chcę wrócic na etat, a właściwie na dwa czy trzy etaty które pozwoliłyby mi godziwie żyć. Kto tym paniom dał prawo żeby w moim imieniu wypowiadać się? Nigdy nie pracowały na kontrakcie, w ogóle mało w życiu przepracowały przy łóżku pacjenta, tyłki im urosły od siedzenia na stołkach. Głodówka im sie przyda żeby trochę zrzuciły tego sadełka. Ale ich zachowanie uwlacza zawodowi pielęgniarki, uwłacza pielęgniarkom takim jak ja które wykonują swoja pracę z pasją i poświęceniem, a że na kontrakcie? To mój wybór, nikt mnie do tego nie zmusza. Zdejmijcie do cholery te czepki i weźcie się za robotę bo wstyd mi za was.

#53  2011.03.24 09:15:21 ~gość o2

Ja jestem za prawem wyboru! Gdy się przyjmowałam, niestety nie miałam takiego i tu jest pies pogrzebany.Niestety w praktyce nie wygląda, to tak rózowo. Byłam pewna, że Pan Mielcarek pracuje na umowie cywilno-prawnej i dlatego tak broni tych kontraktów? Rozczarowałam się, co do Pana Osoby? Bo prawdą jest to co powiedział Kartezjusz. ."czytając - zapominasz, patrząc zapamiętujesz, ROBIĄC - ZROZUMIESZ". Mówiąć krótko:" ŁATWO POWIEDZIEĆ - TRUDNIEJ WYKONAĆ"Ech!

#54  2011.03.24 09:30:44 ~dee_j

Uważam, że każdy ma prawo wyboru. Nie wolno zakazywać żadnej z form zatrudnienia. Za farsę i wstyd dla środowiska pielęgniarskiego uważam występowanie w tej sprawie przez związek pip jako stanowisko WSZYSTKICH pielęgniarek co jest niezgodne z prawdą! Tak być nie może. Najrozsądniej byłoby zaczerpnąć konsultacji w środowisku (różnym ze względu na miejsce zamieszkania i formy zatrudnienia jak i rejonu kraju tak aby były one wiarygodne) w tej sytuacji a w ostateczności nawet referendum. Osobiście jestem zatrudniony obecnie na umowie cywilno-prawnej mogę w kazdej chwili wrócić na umowę o pracę (mam to zagwaranotwane w umowie kontraktowej). Pracuję 168- 180h/m-c, koleżanki na oddziale, które pracuja na umowie o pracę dopóki nie są ograniczone limitem godzin nadliczbowych pracuja ode mnie więcej. Nikt nikogo do niczego nie zmusz

#55  2011.03.24 09:41:18 malutka2

CZy ktoś wogóle śledził prace nad ustawą i spornym zapisem? Tam jes zapisane - cytuję: "indywidualna praktyka pielęgniarki WYŁĄCZNIE w przedsiębirstwie podmiotu leczniczegona na podstawie umowy z tym podmiotem lub indywidualna specjalistyczna praktyka pielęgniarki WYŁĄCZNIE w przedsiębiorstwie podmiotu leczniczego na podstawie umowy z tym podmiotem." Według mnie to znacza drogie Koleżanki Kontraktowe, że nie będzie już możliwości biegania od szpitala do szpitala. ale ilość godzin jaką będziemy miały do wypracowania na kontrakcie nie bądzie zależała od nas lecz od dyrekcji.

#56  2011.03.24 09:42:57 ~rerere

Tak, pielęgniarkom na pensjach publicznych urosły tyłki od siedzenia i buzie do gadania. No i teraz tego właśnie siedzenia bronią. A niech się wezmą do roboty. Kontrakty dla wszystkich - popieram takie podejście rządu. I tu będzie podział na te co się im chce pracować i te co siedzą broniąc sowiego stołka. A pani przewodniczącej życzę dużo zdrowia i proponuję dać sobie spokój z bronieniem tej grupy pielęgniarek . Bo chociażby Pani stworzyła im warunki do leżenia w pracy to i tak im będzie jeszcze źle. Dalej będą Panią krytykować i żądać kolejnego z pani strony poświęcenia. Zawsze będzie Pani w tej grupie osobą którą można skrytykować, wyśmiać i pomówić - ale czy to Pani jest potrzebne.Czy warto nadstawiać głowę za tak niewdzięczną grupę pielęgniarek. Pozdrawiam i życzę Pani oraz Panu Mariuszowi samych sukcesów.

#57  2011.03.24 09:44:27 ~basia

P.Mariuszu, w kwestii wolnego prawa do wyboru formy zatrudnienia jak i w wielu innych poruszanych przez Pana w całości Pana popieram. Uważam również, że mamy prawo do konstruktywnej krytyki. Natomiast ciągle mam pretensje do Pana o to, że Portal jest dostępny bez problemu dla wszystkich z różnego powodu zainteresowanych, nie tylko naszej grupy zawodowej. O naszych sprawach nie powinniśmy mówić publicznie, tak jak nie robią tego inne grupy zawodowe.

#58  2011.03.24 09:49:42 ~alinka

Myślałam, że pan M.nie ma nic wspólnego z pielęgniarstwem, a tu proszę.Z tego co pan pisze wygląda na to, że pan nic nie ma do czynienia z naszym zawodem w praktyce.Pielęgniarka to rzeczywiście koń, a praca to orka. A co do możliwości wyboru sposobu zatrudnienia nie mamy o czym mówić dyrektorzy znajdą sposób, żeby nas zmusić do nad ludzkiej pracy w imię ratowania zakładu i to właśnie my będziemy złożone w ofierze.

#59  2011.03.24 09:53:25 malutka2

Przytoczę Wam Koleżanki jeszcze wypowiedź wiceministra zdrowia JAcka Szulca w trakcie debaty przed II czytaniem ustawy: "ja ju z nie b edę wnikał w różnice pomiędzy zawodem lakarza a pielęgniarki, ale powiem tylko jedną rzecz Proszę zwrócić uwagę, że działalność gospodarcza, tym konkretnym przypadku praktyka pielęgniarska czy praktyka lekarska, JEST JEDNAK SPOSOBEM NA OMIJANIE NORMALNEGO TRYBU ZATRUDNIENIA KODEKSOWEGO, A WIĘC NA PODSTAWIE UMOWY O PRACĘ. Wiem, że to jest powszechna praktyka w Polsce, ze mamy dobrych kilka milinów, które prowadzą działalność gospodarczą, a tak naprawdę wykonują pracę pod nadzorem. Pewnie należąłoby się ZASTANOwić CZY WYKONYWANIE tej pracy w takim trybie jest OD POCZĄTKU DO KOŃCA UZASADNION, CZY JEST SPOSOBEM NA OBCHODZENIE PRZEPISÓW DOTYCZĄCYCH PRZEDE WSZYSTKIM OSKŁADKOWANIA, A WIĘC SKŁADEK NA UBEZPIECZENIE emerytalne, rentowe, zdrowotne. chorobowe, wypadkowe, itd."

#60  2011.03.24 09:55:09 ~jaga

Właśnie dobiega końca miesiąc marzec, a nasz kolega pracujący na kontrakcie dzisiaj ma w miesiącu marcu przepracowane 400h na kontrakcie, zgadnijcie na jakim oddziale -neurochirurgia.

#61  2011.03.24 09:55:31 ~mm

Uczmy sie solidarności i wsparcia od lekarzy. Czy jakikolwiek lekarz pisałby na ogolnie dostępnym portalu o swoich kolegach, lekarzach pełniących funkcje w związkach zawodowych w pogardliwy sposób? np "panowie ze stetoskopem"? Nie sądzę. Panie Mariuszu jest pan niekonsekwentny w swoich poglądach, niedawni opisywał pan sytuację pielęgniarek w Chorzowie zmuszonych do przejścia na kontrakty, pisał pan o pielegniarce ktora skończyła specjalizację z pielegniarstwa operacyjnego i za odmowe pracy na kontrakcie została przeniesiona na internę( teraz jej 6 kontraktowych koleżanek zabezpiecza dyżury pielegniarskie na 3 salach operacyjnych przez 7 dni w tygodniu non stop- zgroza! ). Dlaczego teraz zachowuje się pan jakby zapomniał, ze istnieją takie patologiczne zachowania wynikające z wprowadzania kontraktow? Trudno uwierzyć w pana obiektywizm i niezależność.

#62  2011.03.24 09:56:24 ~Inez

niestety czytac nie znaczy rozumiec, Pani Gardias dostała mandat zaufania od NAS pań w czepkach,występuje w imieniu 78 tys pielęgniarek zrzeszonych w związku zawodowym.Nie wiem gdzie sens waszego kopania związku skoro najpierw cieszycie się ,że nie będą miały składek i zaraz jednym tchem macie dla tych głupich działaczek zadanie ".zając się planowaniem pomocy dla pielęgniarek kontraktowych i sprawdzaniem umów " przecież jesteście mądre, wykształcone,wolne żądne kasy i pracy na kontraktach. Myślę ,że trybun Mielcarek pomoże. Kolego POMOŻECIE ?

#63  2011.03.24 09:56:35 ~jaga

A nasi doktorzy drukują komentarze mielczarka i rozprowadzają po szpitali.

#64  2011.03.24 10:00:03 ~moni-piel.

Panie Mariuszu! można krytykować, ale proszę nie wyśmiewać.Określenie "panie w czepkach" jest zabarwione pejoratywnie, można użyć innego określenia.Zauważam, że na lekarzy nie mówi się "panowie w fartuchach czy konowały"! Więc podkreślam, do krytyki każdy ma prawo, Pan jako pielęgniarz.a może "pan w czepku" również ma prawo, tylko proszę, szanujmy się wewnątrz naszej grupy zawodowej, ponieważ nikt nas nie poszanuje jeżeli my sami tego nie zrobimy,pozdrawiam pana.

#65  2011.03.24 10:05:31 ~Anka

Panie w czepkach niech CZEPKA nie szargają. Same nie wiedzą, czego chcą. W zasadzie to wstyd, że o tym wszystkim pisze MĘŻCZYZNA, a nie jedna z KOBIET. Dlaczego tak jest? Bo babskie środowisko w dużym stopniu jest zakłamane, zawistne i żyje głównie emocjami. Brak obiektywizmu i stabilności hormonalnej.

#66  2011.03.24 10:07:35 malutka2

DO `rerere. Koleżanko, choć według mnie nie zasługujesz na taki tytuł, chyba mówisz o sobie. Jest takie powiedzenie: "każdy sądzi według siebie", czyli jak on postępuje tak osądza innych. Ja znam takie opinie od pielęgniarek na etacie współpracujących z pielęgniarkami kontraktowymi, które na ich oddziały przychodzą poza swoim macieżystym zakładem pracy na 3-4 dyżury w miesiącu. Często zmęczone, bo po dyżurach w swoich macierzystych szpitalach. Mało tego często się spóźniają i etatowa musi na nie czekać, a przez to pozostawać poza godzinami pracy żeby przekazać kontraktowej dyżur. JAk ze znajopmością pacjentów u was w takim wypadku, nie mówiąc już o rozpoznaniu problemów pacjentów, myślę tu o procesie pielęgnowania z prawdziwego zdarzenia. Tu na forum pewnie będziesz odpierała zarzuty, ale pamiętaj, że swojego sumienia nie oszukasz. Ja pracuję na umowę o pracę i nie będę ani sie wychwalała jaka to ze mnie dobra i pracowita pielęgniarka, bo nie o to chodzi. Tak papier, jak i wpis na forum wszystko przyjmą. Ważne jest jak mnie oceniają moi pacjenci oraz koleżanki w zespole zarówno pielęgniarki, jak i lekarze z ordynatoe na czele. CZy ty jesteś oceniana tak jak o sobie piszesz?

#67  2011.03.24 10:15:16 malutka2

A tak na marginesie wiem od pielęgniarek pracujących na kontraktach i niekoniecznie z nich zadowolonych, że list poparcia dla Pani Wrony i dla kontraktów kazały podpisyać im pielęgniarki oddziałowe. JAk nie chciały podpisać to padały słowa z ust oddziałowych: "to naczelne będzie do cie bie dzwoniła i z tobą rozmawiała" Co to wogóle ma znaczyć. To tak są popierane kontrakty przez szeregowe pielęgniarki? Powiem tylko ,ż ete pielęgniarki niby mają możliwość powrotu na umowę o pracę, zle za dużo niższe pieniądze od i tak pożel się Boże niskiej wręcz głodowej stawki kontraktowej. I gdzie tu ta wasza możliwaść wyboru? Pytam Gdzie?

#68  2011.03.24 10:18:40 malutka2

Już teraz zdarza się, że tam gdzie pracują na jednym oddziale pielegniarki etatowe i kontraktowe, dyżuru nocne i świąteczne - w ramach oszczędności - zabezpieczają w dużej większości pielęgniarki kontraktowe, a to dlatego, że im za te dyżury nie płaci się dodatków tak jak pielęgniarkom etatowym. I gdzie tu uczciwość i równe traktowanie pracowników!

#69  2011.03.24 10:24:51 ~olka

Pracuje na kontrakcie z koleżankami etatowymi i uważam że nasza współpraca jest znakomita. Zespół zgrany,nikt ze zmęczenia nie pokłada się mimo że jest to intensywna terapia. Męczące jest przebywanie z nieodpowiednimi, zawistnymi ludźmi a nie nasza praca. Nigdy nie pracowałaś na kontrakcie więc nie wiesz jaki to komfort. Srodowisko pielęgniarek zawsze było, sorry za stwierdzenie, głupie i działała tam typowa psychologia tłumu. Jedna coś krzyknęła a inne bez sprawdzenia informacji na ślepo przytakiwały.Uważam że jeśli nie chce się komuś pracowac to czy etat czy kontrakt to zawsze będzie źle. Najgłośniej pewnie krzyczą koleżanki które przez lata nie podnosiły kawlifikacji i boją się że na kontrakcie będą miały niską stawkę. Jak ja studiowała czy robiłam specjalizację to koleżanki pukały się w czoło, a teraz moje wykształcenie procentuje bardzo korzystnym kontraktem w dużym uniwersyteckim szpitalu w stolicy.Dlatego nie chcę by ktoś w moim imieniu protestował w sejmie.

#70  2011.03.24 10:26:33 ~Beata K

Gratuluję Panu! Jestem z Panem! Moje poglądy w sprawie są dokładnie takie same jak Pan.też się wstydzę za swoje koleżanki. Pogubiły się Panie.

#71  2011.03.24 10:28:10 ~frelka

Drogi Panie Mariuszu, czy nie dostrzega Pan konfliktu interesów,czy jest Pan tak bardzo naiwny, przecież z pracodawcą nie ma negocjacji , są tylko propozycje nie do odrzucenia.A dyrektorzy az zacierają ręce bo bedą mieli prawo do zatrudniania za grosze.To co Pan nazywa "wolnością wyboru"w rzeczywistości jest furtką do wolnej amerykanki.Pacjenci prawnie są zabezpieczeni zważywszy na kary za błędy pielęgniarskie.Już dzisiaj widać jakie są trendy(wystarczy choćby przykład opieki długoterminowej)Wyrazy szacunku dla Pań w czepkach, uważam że powinnien z nimi być jeszcze dobry prawnik żeby nie dały sie wpuścić w maliny

#72  2011.03.24 10:31:25 ~Oburzona

To bezczelność - Mielczarek jest niezależny i samodzielny, ale jak rozwiązanie nie po jego myśli to wtedy szlochałby do związków o pomoc . a spadaj na pysk. Radź sobie sam jak dyrektor powie kontrakt albo "fora ze dwora", a TY SAMODZIELNY co zrobisz pójdziesz na zieloną trawkę czy przyjmiesz propozycję dyrcio. Coś mi wyglądasz na takiego, że jeszcze pocałujesz go w rękę.

#73  2011.03.24 10:44:49 ~Zapraszam

Zapraszam na niezalezne forum dla pielegniarek i poloznych gdzie mozna podyskutowac w innej atmosferze niz u tej kanalii: http://forum.gazeta.pl/forum/f,28038,FORUM_PIELEGNIARKI_I_POLOZNEJ.html

#74  2011.03.24 10:45:50 ~alinka

A ja nadal uważam, że jest pan beznadziejny i beznadziejne jest nasze środowisko. Tylko szydzenie jeden z drugiego nic konstruktywnego.

#75  2011.03.24 10:49:36 ~olka

Podejrzewam że nikt z nas nie będzie szlochal do związków o pomoc. Mnie związki nigdy nie pomogły. To ja im zawsze była potrzebna, a dokładnie moje składki które szły na wycieczki i inne przyjemności pań w czepkach. a teraz okazuje się że im sie ukróci więc dlatego tak protestują, a naiwne koleżanki stoją murem za nimi i wierzą że to w ich sprawie paniusie się głodzą. Zdejmijcie klapki z oczu!

#76  2011.03.24 10:50:08 ~po co to?

Nie nabijajcie postów temu debilowi. Ma swój pogląd niech z nim pozostanie = po co mu to forum? Chce zarobić plusa u swojego mocodawcy ?

#77  2011.03.24 10:52:22 ~olka

W tej zagorzałej dyskusji od razu widać kto sobą przedstawia jakiś poziom a kto nie. Zaczynamy się nawzajem obrażać.

#78  2011.03.24 10:54:36 ~do olki

Po co płacisz składki? Przejdź na kontrakt - nawet możesz dojeżdżać ze 100 km do ulubionej pracy, na kontrakcie ze swobodnego wyboru. Wolny wybór przecież za tym jesteś, prawda? Te ciemne na etacie nich tyrają w miejscu zamieszkania. A ci co widzą w tym interes protestują - nie musisz do nich się przyłączać

#79  2011.03.24 10:56:56 ~olu

Jeżeli pracujesz na kontrakcie - to pracuj dalej i bądź szczęśliwa - NIKT NIE POZBAWI CIEBIE TEGO SZCZĘŚCIA

#80  2011.03.24 10:58:10 ~olka

Ale ja juz jestem na kontrakcie.Spójż na moje wcześniejsze wypowiedzi. Dojeżdżam do pracy 86 km i jest mi z tym bardzo dobrze. Składek nie płacę. Wolę w dzieci inwestowac każdy grosz. Nie wróciłabym już na etat w swoim miejscu zamieszkania. Pozdrawiam

#81  2011.03.24 11:00:09 ~DLAOli

Cytat pana Mariusza bo przeoczyłaś u samej góry: "Natomiast w sytuacji kiedy ktoś będzie mnie zmuszać do przejścia na umowę cywilnoprawną to chcę mieć prawne możliwości przeciwdziałania takim praktykom. Czy obecne prawo jest skuteczne w tym zakresie? To jest pole do działania dla związku" No i cała mądrość - chcę mieć - a masz? Popłacz sobie w kącie bo nic nie zrobisz innego.

#82  2011.03.24 11:00:35 ~piel_rz

Jeśli chodzi o wypowiedź Pana Mielcarka zgoda w 100% nie można zabronić wolności gospodarczej, ale wytworzyć takie mechanizmy które chroniły by przed nieprawidłowościami!

#83  2011.03.24 11:02:24 ~Olu halo..

No to pracuj szczęśliwa dalej i - co tu robisz na tym forum ? Jaki jest cel Twoich postów, Pochwal się ile zarabiasz ile godzin pracujesz ile dojeżdżasz ile kosztują dojazdu PRZEKONAJ NAS KONKRETNYMI ARGUMENTAMI

#84  2011.03.24 11:04:14 ~olka

To chyba nie do mnie było.Ktoś mnie z kimś pomylił.Nie płaczę, jestem szczęśliwa że mam możliwość pracowania na kontrakcie. Nigdy w życiu nie bylam w tak dobrej sytuacji finansowej, mam fajną pracę na prestiżowym oddziale i czuje się spełniona zawodowo.Życze tego też innym koleżankom.

#85  2011.03.24 11:04:40 ~PIEL.

Jako pielęgniarz ma pan czepek i to powinno zmobilizować Pana do jego szacunku oraz osób które go noszą.Ja jestem na kontrakcie i nie miałam żadnego wyboru , nikt nie negocjuje stawek tylko narzuca ajak się nie podoba to trudno.chciano nawet zmusić zostania z nocy na dzień bo taka wynikła potrzeba inikt się o nikogo nie martwi.Widać że jest pan na etacie i nie zasmakował pan kontraktu.ŻYCZĘ PANU ABY BŁY PAN ZMUSZONY DO KONTRAKTU I ABY SZPITAL DAŁ PANU DWA DYŻURY I ABY OPŁACIĆ ZUS I US MUSIAŁ PAN ZALICZYĆ PIĘĆ SZPITALI. BO TAKIE SĄ REALIA KTÓRE PAN ZAPEWO NIE ZNA.

#86  2011.03.24 11:06:05 ~olu

. napisz gdzie masz te wspaniałe warunki i jakie - nie wstydź się sukcesu

#87  2011.03.24 11:08:54 ~olka

Nie będę się chwaliła ani stawką godzinową ani zarobkami w skali miesiąca. Nie tyram też jak wół po 400 godz tak jak niektórzy tu sądzą. Mnie nikt nie przekonywał żadnymi argumentami żebym pracowała na kontrakcie. To był mój przemyślany wybór i nikt mi nie nakazywał ani nie doradzał. Uważam że była to jedna z najlepszych moich decyzji.Każdy powinien mieć prawo wyboru i i wybrać co dla niego najlepsze. Ja wybrałam kontrakt

#88  2011.03.24 11:09:10 ~olu olu

Proszę zachęć nas konkretnymi danymi. Ja pracuję na etacie i też mam wspaniałe warunki, prestiżowe stanowisko w dobrze sytuowanym szpitalu dużo pieniędzy kochającego męża i dwoje kochanków

#89  2011.03.24 11:10:23 ~Marta

Popieram Pana i cieszę sie , ze jest ktoś kto potrafi napisać co tak naprawdę jest ważne czyli prawne możliwości przeciwdziałania przymusowi przejścia na kontrakt. Pracuję na umowę o pracę jednak chcę mieć szansę i prawo do wyboru. Nie spojrzałabym w oczy dziewczynom, które pracują już na kontraktach i są zadowolone. Wychodzi z nas brak samodzielności, strach przed nowym ( wynika to oczywiście z braku wiedzy), może i lenistwo. Czy myślicie , że umowa daje wam bezpieczęństwo ? Przecież to są już inne czasy , każdy pracodawca może każdą z nas zdmuchnąć kiedy zechce i nie tylko nas, każdego pracownika. Tak się dzieje w każdym zakładzie nie tylko w Sł Zdrowia. MAMY INNE CZASY. Wasze poglądy są przeterminowane, czas zacząć czytać i się uczyć.

#90  2011.03.24 11:10:31 malutka2

Do Olki> Dla twojej wiadomości ja też bardzo chętnie podnoszę swoje kwalifikacje zawodowe. Jestem magistrem pielęgniarstwa, posiadam kursy kwalifikacyjne i w tej chwili robię tak dla mnie wymarzoną specjalizację. Więc nie mów mi, że kontrakty nie pasują tylko tym co nie chcą sie kształcić, bo jak widzisz tak nie jest.

#91  2011.03.24 11:10:41 ~olu

Pochwal się jednak i napisz gdzie pracujesz - zaproponuję Twojemu pracodawcy 10 zł mniejszą stawkę za godzinę - zobaczymy jak długo popracujesz hahaha

#92  2011.03.24 11:13:40 ~olka

Więc z takimi kwalifikacjami masz szansę wynegocjować doskonałe warunki.Ale wybór należy do ciebie i jeśli lepiej ci na etacie to życzę ci szczęścia i pozwól innym być szczęśliwymi.

#93  2011.03.24 11:13:55 ~zdziwko

Ta Pani co proponuje 10 zł mniej niech nie przeszadza - OLa ma 8 zł na godzinę - chce Pani dokładać jeszcze do swojej pracy zamiast zarabiać? Paranoja !

#94  2011.03.24 11:14:52 ssp2011

Nie mogę uwierzyć w to co czytam. i patrząc na "pielęgno-komunę", jak ktoś wyżej ujął żal mi d.e ściska, że te osoby w ogóle pracują! Nic dziwnego, że sędziwe Pielęgniarki boją się kontraktów, patrząc na to jak teraz pracują i musiałyby zasuwać po zmianie umowy. 1.Zmuszanie do kontraktów ? Nigdy czegoś takiego nie doświadczyłem, ani osoby z mojego otoczenia, a te które znam - nigdy nie wróciłyby do umów o pracę, ale hipotetycznie - jeżeli zostanie takie rozwiązanie zaproponowane przez dyr. i większość z Was go nie przyjmie, to dyr obudzi się z ręką w nocniku.stos podań.hehehe dobre - a zapytałyście na jakie stanowiska? Naczelna odpowiada nie tylko za piel. 2.Większość z Was ma 2-gą połowę i same domu nie utrzymujecie. Także pierd.nie jak kol. lonia o braku dzieci w domu i jego 'utrzymywaniu' można wsadzić sobie między książki. MARIUSZ - masz moje 100% poparcie - czas Pani Gardias i co. winien się skończyć jak najszybciej i dopóki te kamienie przedpotopowe trwają nie zmieni się nic. Piszecie o 'obrazie' ze strony Mariusza - hahahah żałosne.Związki i Izby plują własnym w twarz i to one stwarzają największą ilość problemów i przeszkód począwszy od szkoleń, aż po ind. praktykę.Mówicie o braku szacunku - najwyraźniej nic nie zrozumiałyście z art. piel, którą przeniesiono na Internę - jaka jest 'konsolidacja' i 'poszanowanie' zawodowe ze str. własnego zespołu - i tak jest na co dzień w tym środowisku - zaściankowość, obłuda i hipokryzja. Porównujecie się do lekarzy? Jakoś takich sytuacji u nich nie ma.nauczcie się być ludźmi konkretnymi, asertywnymi, wyspecjalizowanymi, indywidualnie dbającymi o swoje sprawy, bo tego najwyraźniej nie umiecie. Wychowane, że ktoś coś za mnie zrobi, albo że większość pomoże. nie te czasy ! Któraś z koleżanek przytoczyła aspekt stada - wilkiem trzeba być, a nie osłem, albo cielakiem - mówię o całokształcie życia i o wszystkich jego aspektach. Stare powiedzenie mówi prawdę."Faber est quisque suae fortunae" MARIUSZ - tak trzymaj, pozdrawiam !

#95  2011.03.24 11:15:31 ~OLU OLU !!

. kiedy te konkrety. Też mam fajnie a nawet lepiej od Ciebie wieszszszsz?

#96  2011.03.24 11:15:52 malutka2

Olka ty chba zapomniałaś, że w stolicy są w każdym zawodzie inne stawki, inne możliwości zatrudnienia niż w mniejszych miejscowościach, gdzie często jest tylko jedem szpital i brak wyboru. ZYcie w stolicy, a raczej jego kszt nie jest większy niż w niektórych miejscowościach. JA to wiem, bo często przyjeżdzam z dzieckiem co CZD i muszę w Warszawie wtedy spędzić trochę czasu. Powiem ci tylko, że ceny w sklepach wcale nieróznią się od cen w mojej miejscowości. Nie patrz tylko na siebie, ale także na rzesze pielęgniarek pracujących w mniejszych szpitalach.

#97  2011.03.24 11:19:28 ~do ssp2011

Podobasz mi się, taka asertywność PROPONUJĘ CI PRACĘ U MNIE - OD RĘKI DAJĘ CI 3 ZŁ NA GODZINĘ. Musisz tylko pokryć ze swoich zarobków koszty dojazdu bo ja nie przewiduję takich wydatków.

#98  2011.03.24 11:20:17 ~alinka

Prawo wyboru? Coś takiego nie istnieje w naszym zawodzie większość pielęgniarek o tym się przekonała. A wygrać z pracodawcą się po prostu nie da. W pojedynkę skazane jesteśmy na przegraną.

#99  2011.03.24 11:21:48 ~malutka 2

A skąd wiedz , że Olka jest z Warszawy? Przecież Olka nawet nie jest pielęgniarką - to pewna informacja - mam ją od OLKI na priv

#100  2011.03.24 11:22:31 malutka2

Zapominasz jasze o jedny, że osoby takie, które mówią to co widzą głośno i niekoniecznie przystają na wyzysk lekarzy w stosunku do pielęgniarek, a i dyrekcji nie przyklaskują i zadają trudne pytania, dla strony dtrekcji są niewygodne, bo za dużo mówią. Powiem więcej w naszym kraju nie ma wolności słowa - takie osoby są etykietowanejako krzykacze i pieniacze i wtedy nie liczy się ich profesjonalizm.

#101  2011.03.24 11:23:33 ~olka

Do "zdziwko". 8 zł na godzinę? hahaha. Nie wiesz o czym piszesz. Za taka kwotę to by mi sie rano z łóżka wstać nie chciało. Widzę że nie znasz realiów więc po co głos zabierasz. Tylko się kompromitujesz

#102  2011.03.24 11:23:42 ~Mitoman

OLU ja też czekam na te konrety aby się przekonać o słuszności pracy na kontrakcie. PROSIMY POCHWAL SIĘ

#103  2011.03.24 11:27:20 ~olka

Nie będę o szczegółach rozmawiała na forum do którego każdy ma dostęp. Jeśli ktoś chce dowiedzieć się czegoś dokładniej to moje gg 32523704

#104  2011.03.24 11:27:34 ssp2011

Co do nr #97 - rozumiem w takim razie, że nie przewidujesz zatrudniania kogokolwiek.pozdrawiam

#105  2011.03.24 11:28:14 ~OLU OLU

Nie wstydź się i pochwal. Jak chwalisz zakład to tylko plus dla Ciebie jak nam podasz miejsce pracy. Przełożeni będą zadowoleni - może dodadzą ci do 9 zł. Coś mi się wydaję, że TY szpital widziałaś jak się rodziłaś na porodówce i od tamtego czasu nawet nie widziałaś pielęgniarki - nie mówić o pracy w tym zawodzie

#106  2011.03.24 11:29:57 ~do 104

To rozumiem, że nadal będziesz bezrobotny - inni już czekają

#107  2011.03.24 11:30:19 ~olka

Nic nie wiesz i pozostań w takiej nieświadomości.Nasza grupa zawodowa jest głupia. Czasami mi wstyd za niektóre pielęgniarki

#108  2011.03.24 11:35:09 ~Admin

OLKA to troll który stosuje prowokacje aby podnieść "temperaturę" forum - w życiu nie pracowała jako pielęgniarka - niech poda pięć terminów medycznych stosowanych w codziennej pracy ale od razu - bez szukania w googlach to się zweryfukuje

#109  2011.03.24 11:36:50 ssp2011

Do #106 - no to jak płacisz pracownikom 3 zł, to rozumiem, że zatrudniasz ludzi z PFRON i jest to dodatkowa 'bonifikata' :-D pozdrawiam

#110  2011.03.24 11:38:17 ~olu

Twoja grupa zawodowa zapewne jest głupia - widać po tym, że TY do niej należysz NAPISZ JAK TO GRUPA

#111  2011.03.24 11:39:50 ~109

Jak chcesz ale mniej mi się podobasz - moja propozycja od teraz niestety 2,50. Decyzja?

#112  2011.03.24 11:43:35 ~olka

Spotkałam sie z koleżankami które nie potrafiły venflonu prawidlowo założyć, w wąsy tlenowe zaintubowanemu zakladały. I te powinny mieć stawkę 8 zł o ile nie mniejszą. Każdemu wg zasług i kwalifikacji.Pozdrawiam

#113  2011.03.24 11:45:47 ~OLU

HAHAHA Faktycznie - fajną "grupę zawodową" stanowiliście hahaha To ile zarabiasz i gdzie?

#114  2011.03.24 11:45:52 ~etat

Zaczeły się klikierskie komentarze koleżanek-redaktorek pracujących dla Mielcarka.Brawo! trzeba być lojalnym z panem redaktorzyną.I tak to nic nie pomoże,bo każdy już wie o co mu chodzi w tym jazgocie.Mielcarek ! Już ci się wszystko pomieszało.Będąc aktywnym w tylu dziedzinach-(rady nadzorcze,inspektorzenie w Urzędzie,praca w szpitalu,redaktorzenie na tym portaliku,kampanie wyborcze)jesteś zmęczony (ach! te dyżury)wypisujesz brednie,osobiste poglądy,wizje niemające nic wspólnego z rzeczywistością.Posumowując jesteś MANIPULANT.Mam nadzieje,że orzymasz odpowiedni dyplom i odpowiednie podziękowania.

#115  2011.03.24 11:49:00 ~i co OLU

Mu podawałyście w te wąsy? HAHAHA Marihuanę? HAHAHA Ale Ciebie fajny troll

#116  2011.03.24 11:51:03 ~olu

Zobacz #108. Najlepiej podaj te konkrety albo spadaj do tej pracy bo się spóźnisz

#117  2011.03.24 11:51:28 ~Inez

. wiosna WASZA,a jesień .muminków nie wyborców ! Kolego Mielcarek POMOŻECIE? na kontraktach zbierac kasę na ubogie pielęgniarki

#118  2011.03.24 11:54:24 ~olka

Mówisz troll? Niech ci będzie:)A ja nadal bedę pracowała na kontrakcie i bedę się śmiała z ciemnogrodu jak sobą przedstawiacie. I nie płaczcie że mało zarabiacie. Ja w tym miesiącu wystawię rachunek na prawie 8 tys złotych i mogę wam tylko współczuć pogladów.

#119  2011.03.24 11:54:40 ~do ssp2011

Nie każ za długo czekać - od teraz stawka 2 zł. Żeby nie było że nie chciałem cię zatrudnić? Nawet zasiłku nie dostaniesz bo odmówiłeś propozycji pracy

#120  2011.03.24 11:55:41 ~do OLU

Ja wystawię na 22 000 zł

#121  2011.03.24 11:57:10 ~Olcia

. po prostu żal mi Ciebie , ale Ty po prostu nie masz pracy - to widać. Tylko trolowanie ci zajmuje czas

#122  2011.03.24 11:58:35 ~olka

Tak sie pocieszaj.Bedzie ci lżej

#123  2011.03.24 12:00:06 ~Do olki

Olka napisz gdzie tak dobrze można zarobić.Jestem mobilna przyjadę, ja też tak chcę, ja też, błagam, pomóż.

#124  2011.03.24 12:00:13 ~na etacie

Olu mało zarabiasz - rzuć ten zasiłek - ja etacie wyciągam miesięcznie 33 tysiące plus dodatki chorobowe zwrot kosztów dojazdu, aha i na dyżurach nocnych całe przesypiam. Pozdrawiam i zdrowia życzę bo o r.

#125  2011.03.24 12:01:15 ~Aleksandra

Olu a czego szukasz na tym forum?

#126  2011.03.24 12:04:06 ~przykład

Jak wygląda rozmowa z dyrektorem w sprawie zatrudnienia na kontrakcie zademonstrował ssp 2011. Pogadał sobie i nadal jest bezrobotnym - a taki był asertywny - hahaha

#127  2011.03.24 12:04:18 ~ ktosik

A ja pana popieram , pracuję na kontrakcie w szpitalu powiatowym na oddziale wewnętrznym i sama bez zmuszania zdecydowałam się na pracę w takiej formie i odpowiada mi ona , nie pracuję 300 godzin jak co chwilę ktoś zarzuca i wcale nie czuję się przemęczona , mam czas dla siebie i rodziny i nie wyobrażam sobie powrotu na etat bo tak mi jest dobrze i chcę mieć prawo wyboru jak każdy normalny człowiek , a moje zdanie jest takie , że cały związek PIP boi się o swoje stołki bo kontraktowe nie łożą na ich utrzymanie w formie co miesięcznych składek a to dopiero duża kasa im ucieka !

#128  2011.03.24 12:07:34 ~Prośba

Dość tych kłótni.Bardzo proszę koleżanki kontraktowe, żeby nam podpowiedziały,gdzie i w jakim szpitalu można tak dobrze zarobić.

#129  2011.03.24 12:07:37 ~do ktosik

Przepisy nie były zmieniane i jesteś zadowolona? To po co je zmieniać jak i teraz pracujesz na kontrakcie . WIEC RACZEJ DAJESZ ARGUMENT WSPIERAJĄCY PROTESTUJĄCYCH. Po drugie aby przekonać te nieprzekonane podawajcie konkretne dane ile godzin pracy, jaki zarobek, szpital oddział itp. Czemu boicie się weryfikacji?

#130  2011.03.24 12:08:33 ~olka

Czego szukam? Niczego. Szlag mnie trafia że na temat kontraktów wypowiadaja się osoby które nigdy nie miały umowy cywilno prawnej. Nic nie wiedzą i słuchaja tylko przywódczyni która na ich plecach, na naszych plecach pnie sie coraz wyżej. Byłam w ministerstwie 11 lat temu, byłam w białym miasteczku, kazda manifestacja czy strajk. I co? Sama musiałam wziąść sprawę w swoje ręce i zacząć normalnie zarabiać. Zarabiac na kontrakcie." Boimy sie tego co nieznane."

#131  2011.03.24 12:09:55 ~no właśn

Popieram #127 prośba ~do krtosik- to najlepiej przekona - bo po co innego kontraktowe są na tym forum ?

#132  2011.03.24 12:15:09 ssp2011

Co do mojej osoby - i mojej pracy mogę wypowiadać się TYLKO ja ! Mogę uchylić rąbka tajemnicy i zdradzić, że pracuję, jak każdy rzetelny człowiek, chcący posiadać dostatnie życie dla Swojej rodziny i Siebie. Wynegocjowałem sobie taką stawkę, jaką chciałem i zawdzięczam to tylko sobie. Co do strachu przed kontraktem - pisałem o tym wcześniej. Do osoby, która zaproponowała mi 'pracę' - chyba jesteś strasznie sfrustrowany, może czas najwyższy zmienić coś w swoim życiu. Mówisz o 3; 2,50; 2 złotych - tyle pewnie wynosiła płaca za Twoją pracę.

#133  2011.03.24 12:18:10 ~olka

Do ssp2011. Jestes wielki:). Wyjąłeś mi to z ust.

#134  2011.03.24 12:19:51 ~ktosik

Oddział wewnętrzny godz 160-180 średnio 4,5-5 tysiąca miesięcznie

#135  2011.03.24 12:20:35 ssp2011

Aha - jeszcze jedno, absolutnie nie podawajcie żadnych danych osobowych, nie wiadomo przez kogo i w jakim celu mogą zostać później wykorzystane, a osoba która zaproponowała".Po drugie aby przekonać te nieprzekonane podawajcie konkretne dane ile godzin pracy, jaki zarobek, szpital oddział itp. Czemu boicie się weryfikacji? ." może najpierw sama poda takie dane?

#136  2011.03.24 12:21:34 ~olu

W D. byłaś? podaj gdzie pracujesz to sprawdzimy te wspaniałe zarobki. Jak Ci tak dobrze to szukasz lepszego na tm forum?

#137  2011.03.24 12:22:37 ~olka

Czytaj dokładnie co napisalam

#138  2011.03.24 12:24:34 ~olka

Zżera cię zawiść i niepewność.Przykro mi

#139  2011.03.24 12:24:45 ~do ssp2011

Chętnie podam. Jestem bez pracy nic nie zarabiam zero godzin pracy. Możesz wykorzystać do czego chcesz te dane. A tak po prostu napisz, jakie masz obawy, że np do czego takie dane można wykorzystać? Przecież to paranoja - lecz się człowieku

#140  2011.03.24 12:26:31 ~ktosik

forum jest otwarte a nie tylko dla etatowych i będąc wolnym człowiekiem mam prawo tu być nikt nie napisał , że kontraktowym nie wolno tu się logować i wyrażać swoich opinii skoro etatowe mogą mówić o kontraktowych to dlaczego nie może być odwrotnie ?

#141  2011.03.24 12:30:48 ~Prośba 2

Boją sie,że przyjedziesz i zakontraktujesz się za niższą stawkę.Już się boją,bo jak wszystkie przejdziemy na kontrakt to tak słodko niebędzie ,pracodawca będzie miał wybór.

#142  2011.03.24 12:31:27 ~no i widaC

Ssp2011 jestem na solidnej emeryturze której obyś doczekał na tym kontrakcie (policz dokładnie ile będziesz miał od składek które opłacasz). Jednak nie potrafiłeś być asertywny i wynegocjować wyższej stawki tylko się poddałeś. Porażka! Ola to już nie ma co pisać - pierdoła do kwadratu. TROLL internetowy używający wielu nick-ów. Pisze sama dla siebie bo nikt jej nie wierzy a co chce nie wiadomo.

#143  2011.03.24 12:36:17 ~ktosik

I jak nas ma ktokolwiek szanować jak nie szanujemy same siebie , obrzucamy się publicznie błotem związki walczą o polepszenie swojego bytu a nie polepszenie nam pielęgniarką pracującym przy łóżkach żywota, a jak już któraś tak jak ja bo nie chcę mówić za inne sama bierze się za poprawę swojej egzystencji to reszta się rzuca i neguje , chyba niektórzy zapomnieli , że my pielęgniarki to ludzie a nie maszyny co za friko będą zasuwać i dajcie mi może tą możliwość , że ja będę decydować o swoim życiu zawodowym bo stolarz może wybrać czy chce pracować na swoim czy u kogoś a czy ja gorsza jestem niż on czy ja nie mogę wybrać gdzie i jak chce pracować ? a może pielęgniarki to odgórnie ubezwłasnowolnione są ? prawa wyboru nie mają i ktoś za mnie ma decydować ?

#144  2011.03.24 12:36:34 ~odpowiedż

~ktosik Data: 2011-03-24 12:19:51 oddział wewnętrzny godz 160-180 średnio 4,5-5 tysiąca miesięcznie ***** A JA ODDZIAŁ GINEKOLOGICZNY 1/2 etatu 30-35 godzin średnio 6-7 tysięcy miesięcznie KTO LEPSZY PISZCIE - tu wszystko można napisać Szpitala i miejscowości nie podam bo nie wiadomo kto i do czego wykorzysta ALE BANIALUKI, dajcie już spokój

#145  2011.03.24 12:37:59 ssp2011

Do #139 słuchaj.jeżeli w jakiś sposób Cię obraziłem to przepraszam, ale wypraszam sobie takie teksty, jakie tłuczesz, nie tylko do mnie, ale do pozostałych. P.S: podpisałem pewną klauzulę tzw. klauzulę poufności.nie wiem czy wiesz o co chodzi, ale o swoich zarobkach rozmawiać o ile nie chcę, o tyle nie mogę. Wiąże się to m.in. z faktem, że tacy krzykacze jak Ty (bądź krzykaczki)mogą mnie później 'szkalować' w miejscu pracy, a czasu na wytaczanie procesów sądowych z powództwa cywilnego wobec takich delikwentów nie mam i zamiast tego wolny czas wolę spędzić na przyjemnościach. Pozdrawiam

#146  2011.03.24 12:39:28 ~co chodzi

#143 ~ktosik Data: 2011-03-24 12:36:17 Przecież zdecydowałeś za Siebie - pracujesz na kontrakcie i OK. Ale inni nie muszą tego popierać i mogą mieć inne zdanie i o nie walczyć. Nic to Tobie nie zagraża, ani nie jest przeciwko Tobie to o co ci chodzi na tym forum?

#147  2011.03.24 12:40:55 ~lidia

Odpowiadam kolezance ,chwali mój zakład pracy ale mogę wiele takich zakladów pokazać.Uczepiliście się tych 400 godz. a ja pracuję już na kontrakcie 7 lat i nie pamiętam aby jakakolwiek pielegniarka praCOWAłA TYLE godz.A gwoli czepiania sie adresu prowadzenia działalności to nie macie o tym żadnego pojęcia, bo rejestrujesz na swój adres zamieszkania.Chyba że chcesz otworzyć biuro

#148  2011.03.24 12:43:42 ~ktosik

Owszem podobać się innym nie musi jak pracuję i w jaki sposób ale odbieranie mi możliwości czy wręcz zakazywanie mi pracy w takiej formie jak ja sobie wybrałam to już chyba nie jest w porządku bo mi się może też coś nie podobać i mogę o tym mówić ale nie zabraniam nikomu możliwości wyboru

#149  2011.03.24 12:46:23 ~do 145

To Ty nie jesteś wolnym człowiekiem i podpisałeś jakieś klauzulę - poco? Ja tylko pytam = skoro się chwalisz że tak dobrze - o co nikt Ciebie przecież nie prosił - to może napiszesz konkrety. Jak nie chcesz to nie pisz - mnie to przekonuje żeś nie pisał prawdy i tyle. Wymyślasz jakieś wymówki ze szkalowaniem i procesami - Mogę Ci po koleżeńsku podać namiary do dobrego psychiatry - jeżeli byłbyś zainteresowany oczywiście

#150  2011.03.24 12:48:34 ~anestezja

Panie Mariuszu jestem bardzo zniesmaczona Pana podejściem do spraw naszej grupy zawodowej. uważam, że to własnie np. Pańskie wypowiedzi uwałaczają, konfliktują i dzielą nasze środowisko. Do niedawna byłam Pana codzienną czytelniczką, podziwiałam pana zaangażowanie i przebojowość. Prezstałam cenić Pana działalność. Robi Pan PASKUDNA ROBOTĘ. Na pewno straci Pan rzesze zwolennikówm Chyba Pan przecenił siebie, albo nie docenia Pan wolnomyslicielstwa koleżanek i kolegów. APELUJE O ZAPRZESTANIE SZKALOWANIA I OBRAŻANIE NASZYCH KOLEŻANEK! Radzę zrobis rachunek sumienia i PRZEPROSIĆ nas wszystkich.

#151  2011.03.24 12:50:52 ~do lidii

Ale kontrakt to podpisujesz np ze szpitalem. Czy się mylę i podpisujesz sama z sobą na adres domowy? A ja przypominam sobie pilęgniarkę która pracowała w miesiącu 404 godziny i co Ty na to?

#152  2011.03.24 12:53:56 ssp2011

Do #149 pokaż mi gdzie się "chwaliłem", a piszę Ci o 'procesach' i 'szkalowaniu', mam już w tej kwestii doświadczenie. Masz nr do Psychiatry - zadzwoń - na pewno Cię przyjmie, pozdrawiam ! Nic innego nie robisz jak tylko szczekasz i podburzasz, zarzucasz Olce, że jest trollem, kpisz sobie z innych, zachowujesz się jak 'dawnych czasów' przystało.

#153  2011.03.24 12:55:23 ~a ... ja

~odpowiedż Data: 2011-03-24 12:36:34 ~ktosik Data: 2011-03-24 12:19:51 oddział wewnętrzny godz 160-180 średnio 4,5-5 tysiąca miesięcznie ***** A JA ODDZIAŁ GINEKOLOGICZNY 1/2 etatu 30-35 godzin średnio 6-7 tysięcy miesięcznie KTO LEPSZY PISZCIE - tu wszystko można napisać Szpitala i miejscowości nie podam bo nie wiadomo kto i do czego wykorzysta ALE BANIALUKI, dajcie już spokój--------------- A JA CAŁY ETAT 164 GODZINY ODDZIAŁ PSYCHIATRYCZNY 12,5 tysiąca miesięcznie, kurde nie to jednak kontrakt i 15.5 tysiąca miesięcznie

#154  2011.03.24 12:57:50 ~etat

Dn.22.o3.2011 został zarejestr.Związek Zawodowy pracowników w Woj.Urzędzie Marszałkowskim w Kielcach.Sa też już inne związki działajace w części urzędu m.in.w NFZ.A nasza grupa zawodowa chce rozwalic nasz zwiazek.HIT !

#155  2011.03.24 13:03:10 ~do 152

#94 nauczcie się być ludźmi konkretnymi, asertywnymi, wyspecjalizowanymi, indywidualnie dbającymi o swoje sprawy, bo tego najwyraźniej nie umiecie. .# 132 pracuję, jak każdy rzetelny człowiek, chcący posiadać dostatnie życie dla Swojej rodziny i Siebie. Wynegocjowałem sobie taką stawkę, jaką chciałem i zawdzięczam to tylko sobie.CHYBA KTOŚ PODSZYŁ SIĘ POD TWOJEGO NICKA

#156  2011.03.24 13:06:27 ssp2011

Do #155 to są stwierdzone fakty, nie widzę 'chwalenia się'.

#157  2011.03.24 13:08:04 ~JO

NO I JAK MA BYĆ DOBRZE W PIELĘGNIARSTWIE JAK MY PIELĘGNIARKI NIE POTRAFIMY ROZMAWIAĆ ZE SOBĄ TYLKO JAK ZAWSZE SIĘ KŁÓCIMY I KAŻDY MA SWOJE RACJE. UWAŻAM ŻE POPRAWY W NASZYM ŚRODOWISKU MOŻEMY SPODZIEWAĆ SIĘ ZA TYSIĄCE LAT! AŻ WSTYD SIĘ PRZYZNAĆ ŻE JEST SIĘ PIELĘGNIARKĄ.

#158  2011.03.24 13:14:40 ~BOŻENA

Http://www.ozzpip.com.pl/upload/file/Aktualnosci/2011/marzec/OZZL.pdf

#159  2011.03.24 13:15:43 ~DO 156

NO MASZ RACJĘ WIDZIAŁEM TWOJĄ ASERTYWNOŚĆ - patrz wyżej. A chcesz o niej pouczać innych. No to właśnie pisałem abyś podał fakty a nie chwalił się - a fakt to jest 2 tysiące, 15 tysięcy - Ty chwalisz się że tyle abyś był zadowolony. Może mało ciebie zadowala i wynegocjowałeś 4 zł na godzinę - to max. Świadczy o tym fakt, że podjąłeś dyskusje przy stawce 3,50. Ja kompletnie bym zignorował taką propozycję jako nieinteresującą dla mnie. Widzisz tam wyżej ktoś na kontrakcie zarabia 15 tysięcy na miesiąc - masz więcej?

#160  2011.03.24 13:18:02 ~Rad

Związki powinny walczyć o godna minimalną stawkę proponowaną prze szpital na kontrakcie, a nie o ich zniesienie. A jeśli byłaby solidarność pielęgniarska to żadne dyrektor nikomu nie zaproponowałby zielonej trawki bo nie byłoby nikogo innego na to miejsce.

#161  2011.03.24 13:20:19 ~#157 ~JO

Zapewniam Cię, że na tym forum nie ma nawet 20% pielęgniarek. Taka olka np nigdy nie pracowała w zawodzie pielęgniarki i wiele temu podobnych. I ja też nigdy nie byłam pielęgniarką - tylko tak sobie podglądam jakie palanty piszą tutaj głupoty

#162  2011.03.24 13:21:45 ssp2011

Do Rad - i to jest właśnie złoty środek. do #159.szkoda czasu na Ciebie pozdrawiam wszystkich !

#163  2011.03.24 13:23:28 ~#160 ~Rad

A składki kontraktowi to już nie chcą płacić? Niech założą swoje związki i walczą walczą walczą . ale poco przecież piszą , że kasy mają "po uszy" itp wspaniałości mało godzin itd

#164  2011.03.24 13:25:25 ~#162

Brakło argumentów to papa jak OLKA

#165  2011.03.24 13:27:23 ~ssp2011

Do Rad - i to jest właśnie złoty środek. To jak właściwie mamy sami sobie załatwiać, czy mają to jednak robić związki zawodowe. ZDECYDUJ SIĘ CHŁOPIE - ROZDWOJENIE JAŹNI

#166  2011.03.24 13:28:33 ~iwa2

Czy koleżankom i kolegom na kontrakcie starczy na ubezpieczenie od następstw wypadków, opłaty za szkolenia obowiązkowe np BHP, podawania preparatów krwiopochodnych, badania okresowe- to są duże koszty których dyrekcja się pozbędzie, a bez tych dokumentów trudno sobie wyobrazić pracę na oddziale szpitalnym. Pytałam już na tym forum W KTÓRYM KRAJU UE PIELĘGNIARKI (CZY LEKARZE )SĄ ZATRUDNIANE W SZPITALACH NA KONTRAKTACH, jak się to ma do głoszonej wszem i wobec swobody gospodarczej?

#167  2011.03.24 13:30:14 ~ssp2011

Brak argumentów? Nie wydaje mi się. Niechęć do dyskusji z Tobą - jak najbardziej.

#168  2011.03.24 13:30:48 ~~iwa2

Może OLKA i ssp2011 (to chyba studia pomostowe2011 - hahaha) ci napiszą jak oni rozwiązują te problemy HAHAHA

#169  2011.03.24 13:31:19 MariaS

Drogi Panie Mariuszu, strasznie jest Pan atakowany. Drogie koleżanki cóż macie tyle nienawiści, zajadłości, pieniactwa w sobie? Cóż sobą reprezentujecie? Jakiż poziom? "Panie w czepkach" to idealny opis kobiet, które są niby pielęgniarkami, afiszują się z prehistorycznym atrybutem pielęgniarskim, który już dawno powinien być przeniesiony do lamusa. Panie w czepkach robią pośmiewisko z naszej profesji. Totalny wstyd przynoszą polskiemu pielęgniarstwu.

#170  2011.03.24 13:31:39 ~gość 2

Nie wiem kto to jest p. Mariusz.Podobnie jak nie noszę czepka od kilkunastu lat i żadna z pielęgniarek z mojego otoczenia. Nie reprezentuje mnie grupa przedstawicielek zawodu w sejmie. Od 9 lat jestem na kontrakcie mam licencjat i specjalizację, oraz wiedzę na temat prowadzenia działalności gospodarczej której prawie wszystkim piszącym paniom brak. Pozdrawiam Olkę . Na pewno więcej nie napiszę, bo odpowiedzi to zazwyczaj obrzydliwe zaczepki. Życzę rozsądku.

#171  2011.03.24 13:36:06 ~gość3

Pozdrawiam gościa 2. Mam 17 lat praktyki, kilka specjalizacji, magisterkę. Pracuję na etacie. Jest dobrze. Nie chcę być na kontrakcie. Pozdrawiam OLKĘ - i co tam jescze. No wszystkie konkrety już napisałam to więcej pisać nie będę - Trzymajcie sie

#172  2011.03.24 13:40:11 ~Za100pkt

Czy Pan Mariusz jest kobietą czy mężczyzną?

#173  2011.03.24 13:40:55 ssp2011

Co sądzicie o linku dodanym przez Bożenę ? (http://www.ozzpip.com.pl/upload/file/Aktualnosci/2011/marzec/OZZL.pdf)

#174  2011.03.24 13:41:07 ~ktosik

Chwila ja nie płacę za dodatkowe kursy , wczoraj miałam odnowienie z krwiolecznictwa , BHP też zorganizowane nie za moją kasę a dyrektora szpitala , właśnie o to chodzi w kontrakcie by tak wynegocjować w umowie by nie stracić ze swoich, a pracując kiedyś na umowie robiłam kwalifikacyjny bo pracodawca chciał i co ja musiałam zapłacić, a co do ubezpieczenia cywilnego i innych składek to płace jak każdy nawet na umowie tylko , że na umowie pracując odciągali mi od pensji więc czy tracę na tym kontrakcie coś więcej ? - NIE a wręcz zyskałam

#175  2011.03.24 13:42:47 ~ssp2011

~iwa2 Data: 2011-03-24 13:28:33 Czy koleżankom i kolegom na kontrakcie starczy na ubezpieczenie od następstw wypadków, opłaty za szkolenia obowiązkowe np BHP, podawania preparatów krwiopochodnych, badania okresowe- to są duże koszty których dyrekcja się pozbędzie, a bez tych dokumentów trudno sobie wyobrazić pracę na oddziale szpitalnym. Pytałam już na tym forum W KTÓRYM KRAJU UE PIELĘGNIARKI (CZY LEKARZE )SĄ ZATRUDNIANE W SZPITALACH NA KONTRAKTACH, jak się to ma do głoszonej wszem i wobec swobody gospodarczej?

#176  2011.03.24 13:44:43 ~tak trzeba

#174 ~ktosik Ale jakiś debil dyrektor był po drugiej stronie

#177  2011.03.24 13:46:56 ~Zakaz

Zgodnie z regulaminem jest zakaz spamowania na tej stronie #173 ssp2011 Data: 2011-03-24 13:40:55 Co sądzicie o linku dodanym przez Bożenę ? (http://www.ozzpip.com.pl/upload/file/Aktualnosci/2011/marzec/OZZL.pdf)

#178  2011.03.24 13:48:19 ~hela

Precz z kontraktami.Słyszycie co dzieje sie w Radomsku? Dyrektor juz szuka oszczednosci i zaproponował pielegniarkom kontrakty!

#179  2011.03.24 13:50:33 ~eee...tam

Ssp2011 i OLKA i ktosik wykręcili dyrektorów - to w Radomsku będą mieli nie oszczędności a traty jak cholera - poczytaj wyżej oni po osiem tysięcy zarabiają HAHAHAHA

#180  2011.03.24 13:51:15 ~ktosik

Do (tak trzeba) nie rozumiem dlaczego obrażasz człowieka tu dyrektora , którego nie znasz i obrzucasz go takim epitetem jakoś mi się dobrze z nim współpracuje w przeciwnym wypadku nie współpracowałabym z nim !

#181  2011.03.24 13:52:11 ssp2011

Do #175 może się tak zaloguj i używaj własnego nick'a, czy wolisz podszywać się pod innych?

#182  2011.03.24 13:53:54 ~tak trzeba

Ok cofam obelgę i jakby było inaczej to gdzie byś pracowal ?

#183  2011.03.24 13:54:58 ~wolnośc

Korzystam z wolności którą tak zachwalałeś 181 ssp2011 Data: 2011-03-24 13:52:11 do #175 może się tak zaloguj i używaj własnego nick'a, czy wolisz podszywać się pod innych?

#184  2011.03.24 13:56:22 ~ktosik

Jakoś nie miałam kłopotu z wyborem miejsca pracy , a to nie był jedyny dyrektor u którego byłam i negocjowałam sobie warunki umowy wybrałam to co najlepiej mi odpowiadało

#185  2011.03.24 13:56:48 ~hela

Mało pieleniarek? Stare pielegniarki? Wymyslono-Kontrakty! Teraz będzie za dużo pielegniarek i zostaną zdrowe i MŁODE pielegniarki

#186  2011.03.24 13:58:04 ~184ktosik

To musisz być ładną i zgrabną . bo u nas za cholerę nie ma wolnych miejsc a poszukujących multum HAHAHA

#187  2011.03.24 14:02:00 ~szukam

Pracy. Ktosik podrzuć namiary na te które odrzuciłas może mnie zechcę - chętnie skorzystam. #184 ~ktosik Data: 2011-03-24 13:56:22 jakoś nie miałam kłopotu z wyborem miejsca pracy , a to nie był jedyny dyrektor u którego byłam i negocjowałam sobie warunki umowy wybrałam to co najlepiej mi odpowiadało

#188  2011.03.24 14:02:59 ~lotka

W jakim miescie pracujesz ktosik?

#189  2011.03.24 14:03:20 ~ktosik

I powiem jeszcze , że też kiedyś nie miałam wyobrażenia o tym jak to jest na kontrakcie i była to dla mnie abstrakcja i wzbudzała we mnie lęk nie mogłam wyobrazić sobie jak to mogłoby być , ale zanim podjęłam decyzję o takiej formie zatrudnienia dokładnie się doinformowałam i przemyślałam czy warto i jak się okazało było warto , przykro mi że są dyrektorzy którzy chcą taką możliwość wykorzystać i wykorzystywać pielęgniarki ale może zamiast zakazywać to zrobić tak by zabezpieczyć dziewczyny w czepkach przed ewentualnym tyranem , ale też nie wszyscy dyrektorzy są nastawieni na wyzysk i mój jest tego przykładem nie wspominając , że jest dobrym menadżerem i dba o interes szpitala i ludzi w nim pracujących i oby takich dyrektorów było jak najwięcej

#190  2011.03.24 14:04:28 ~do lotka

Ktosik nigdzie nie pracuje to troll OLKA lub KTOSIK podbny

#191  2011.03.24 14:04:42 ~pielęg

Od dawna jestem czytelniczką portalu i zawsze dażyłam szacunkiem Pana Mielcarka. obecnie sądzę jednak że nie jest obiektywny. Wystarczy zobaczyć obecnie na sytuację pielęgniarek w Radomiu które w ramach szukania oszczędności będą zmuszane do pracy na kontraktach. Sytuacja zacznie się pogłębią gdy szpitale będą przekształcać się w spółki i dyrektorzy będą zawierać nowe umowy z pracownikami. Sądzę, że nie będziemy miały zbyt wiele do powiedzenia. Sama byłam w sytuacji gdy dobrowolnie pod przymusem poszłam na kilkudniowy urlop bezpłatny bo taka była wola pracodawcy i konieczność ratowania stanowisk pracy. Oczywiście personel lekarski nie ratował szpitala i na bezpłatne urlopy nikt nie poszedł. Pozdrawiam

#192  2011.03.24 14:07:16 ~ktosik

Przyszłam a właściwie przeprowadziłam się z wielkopolski na wschodnią granicę i po miesiącu miałam pracę, w okolicy jest 6 szpitali, warszawy nie brałam w ogóle pod uwagę ze względu na czas jaki musiałabym poświęcić na dojazd bo wolałam go spędzać w domu , działalność miałam już otwartą mieszkając w Wielkopolsce i nie chciałam z niej rezygnować

#193  2011.03.24 14:07:55 ~seksol

Dokładnie się doinformowałam i przemyślałam czy warto. NO BIERZCIE PRZYKŁAD Z KTOSIK DOINFORMOWAŁA SIĘ I PRZEMYŚLAŁA. Lepiej późno niż wcale

#194  2011.03.24 14:08:25 ~lotka

Nie zrozumiałas pytania?

#195  2011.03.24 14:10:03 ~ukraine

Ktosik niech zgadnę - 6 szpitali w okolicy. TO NA PEWNO MURMAŃSK?

#196  2011.03.24 14:12:47 ~jaja

Ktosik myślałem że z wielkopolski jest bliżej do Warszawy niż do wschodniej granicy

#197  2011.03.24 14:14:14 ~patrz

#190 ~do lotka i nie pytaj więcej ktosik - to pan Mariusz

#198  2011.03.24 14:14:18 ~folik

Ktosik znasz rosyjski/

#199  2011.03.24 14:14:30 ~ktosik

Wychodzę z założenia , że dla chcącego nic trudnego jakoś od 15 lat jak pracuję w zawodzie na bezrobociu nie byłam i pracę znalazłam i utrzymuję siebie i dziecko i niczego nam nigdy nie brakowało , ale co tam zresztą mówić jak nie wiadomo czemu nie znając chyba sytuacji i nie mając rozeznania, a niektórzy umieją tylko negować innych . a może tak spojrzeć na siebie z osobna a nie na innych

#200  2011.03.24 14:15:16 ~do 198

Ktosik znasz rosyjski/ NIE TYLKO FRANCUSKI

#201  2011.03.24 14:15:33 ~ktosik

Do ~folik to , że na wschodnią to nie znaczy za nią

#202  2011.03.24 14:17:37 ~ktosik

Do patrz no proszę jak to na faceta można nawet kobietę przerobić ha

#203  2011.03.24 14:17:47 ~???

Ktosik szukasz tu pracy, przyjaciela do dziecka, to do Warszawy miałaś dalej niż do granicy wschodniej , czy Ty coś "brałaś' ?

#204  2011.03.24 14:18:51 ~dodek

Wrocmy do sprawy.Kontrakty-nie

#205  2011.03.24 14:19:57 ~alo alo

Ktosik #194 ~lotka Data: 2011-03-24 14:08:25 nie zrozumiałas pytania?

#206  2011.03.24 14:20:33 ~olka

Juz któryś raz mi ktoś tu zarzucił że nie jestem pielęgniarką tylko trollem. Niech będzie . Ja mam swoje racje i na kontrakcie mi bardzo dobrze. A wy siedźcie tu na tym forum i rozpatrujcie czy dostaniecie dobrą stawke czy nie. Za robotę się weźcie i za dokształcanie bo bez tego nigdy nie dostaniecie takiej stawki jak np. ja albo moje koleżanki kontraktowe. My swoje stawki wypracowałyśmy ciężką pracą i jeżdżeniem z uczelni na uczelnię( nie pomostowe 2011) i ze stażu na staż.Do dobrych stawek trzeba mieć doświadczenie i wiedzę a nie tylko dużą gębę na forach internetowych

#207  2011.03.24 14:23:37 ~goo

Nie chwal się.etatowe tez sa wykształcone !

#208  2011.03.24 14:24:05 ~ło Jezu

Znowu OLKA ! Powiem w skrócie ONA ZARABIA 20 000 zł nie ponosi żadnych kosztów jest szczęsliwa i nicjej nie pytajcie bo nawet nie powie w jakim mieście pracuje na tym kontrkcie. I spadajcie na pysk bo ona jest wykształcona i się tym chwali i nikt nie ma takiego wykształcenia. Jeszcze jakiej pytania?

#209  2011.03.24 14:26:29 ~roz roz

Roz OLKA albo roz KTOSIK i tak mom zainty czos ani niby tyle mom roboty za te 8 tys co wystawiłam rachunek. No płacą mi za forum i Milcorka a rachunki wystowiom na spitol

#210  2011.03.24 14:27:51 ~olu

Nie zwracaj uwagi to widać napisoł ktoś niewykształcony

#211  2011.03.24 14:30:24 ~olha

Jestem na umowie o prace i jest mi z tym dobrze! Mam urlop,płacą mi za noce i swieta.A kontrakr co? Gówno!

#212  2011.03.24 14:30:49 ~olka

To jakaś paranoja.Półgłówki skończone. Nic dziwnego że panie w czepkach taką wodę z mózgu wam zrobiły. Zmanipulowane kretynki. Żenada.

#213  2011.03.24 14:31:37 ~alinka

Nie rozumiem dlaczego nas porównują z lekarzami. Przecież każdy wie, że lekarz ma oprócz pracy na kontrakcie prywatny gabinet i na opłaty typu ZUS i tym podobne zarabia w ciągu jednego dnia. Pielęgniarce nie starczy pół miesiąca. Wypadamy wszędzie bardzo blado.

#214  2011.03.24 14:32:09 ~łe tam

Nie ma OLKI nie ma Ktosik. Kto będzie zachwalał kontraktu? Już zaczynają chwalić kontrakty - jakieś szuje psiakrew !

#215  2011.03.24 14:33:39 ~łe tam

Miało być caczynają chwalić etaty - anie ~łe tam Data: 2011-03-24 14:32:09 nie ma OLKI nie ma Ktosik. Kto będzie zachwalał kontraktu? Już zaczynają chwalić kontrakty - jakieś szuje psiakrew !

#216  2011.03.24 14:35:28 ~olu

NIE BĄDŹ AŻ TAK KRYTYCZNA WOBEC SIEBIE - TO NIE ŚWIADCZY DOBRZE O TWOIM WYSOKIM WKYKSZTAŁCENIU - cytuję #212 ~olka Data: 2011-03-24 14:30:49 To jakaś paranoja.Półgłówki skończone. Nic dziwnego że panie w czepkach taką wodę z mózgu wam zrobiły. Zmanipulowane kretynki. Żenada.

#217  2011.03.24 14:36:18 ~kwit

Olka--dobrze sie czujesz? Moze jestes przepracowana? To urok kontraktow! Wyluzuj! My tylko dyskutujemy.

#218  2011.03.24 14:40:42 ~racja

#217 ~kwit masz rację to dowód jakie osoby pracują na kontraktach - one nie nadają się na etaty po prostu - nie mają innego wyjścia z takim wychowaniem i zachowaniem. Szkoda, że nam psują renomę. Nam solidnym etatowym. Pozdrawiam.

#219  2011.03.24 14:42:36 ~łe tam

Nie ma kłamczuchów OLKI i Ktoosia i forum umiera . TFU poco im mówicie prawdę? Byłyby dłużej byłoby wesoło

#220  2011.03.24 14:45:38 ~olka

Solidne etatowe:)Pracowałam na solidnym etacie. Marudzące sfrustrowane pielęgniarki w średnim wiek czekające emerytury jak zbawienia, płaczące z powodu niskich zarobków, biorące zwolnienia z byle powodu, bo im się należy.

#221  2011.03.24 14:45:40 ~sara

Brawo Panie MARIUSZU jesteśmy z Panem PROSZĘ SIĘ NIE PRZEJMOWAĆ NIEKTÓRYMI WYPOCINAMI A NAJLEPIEJ ICH NIE CZYTAĆ .KONTRAKTOWA :))))):))))))):))))):))))):)))))):))))):))))):)))))))))):)))))

#222  2011.03.24 14:46:55 ~olka

Ja jestem tylko czytasz nieuważnie:P

#223  2011.03.24 14:47:29 ~łe tam

#221 ~sara DOBRE RADY DAJESZ TYLKO CZEMU ICH NIE STOSUJESZ BO PEWNO CYZTAŁAŚ TE WYPOCINY NO PRZYNAJMNIEJ OLKI I KTOSIA

#224  2011.03.24 14:49:16 ~olu

Czytam czytam uważnie szczególnie to co piszesz o sobie - na dowód nawet zacytuję: To jakaś paranoja.Półgłówki skończone. Nic dziwnego że panie w czepkach taką wodę z mózgu wam zrobiły. Zmanipulowane kretynki. Żenada.

#225  2011.03.24 14:52:01 ~olka

Kolejny raz mówię żenada. I wysiadam z tego forum bo niektórzy są zupełnie nie reformowalni. ale za to potrafią głośno krzyczeć przeciwko czemuś czego nie znają

#226  2011.03.24 14:54:42 ~OLU

Solidne etatowe:)Pracowałam na solidnym etacie. Marudzące sfrustrowane pielęgniarki w średnim wiek czekające emerytury jak zbawienia, płaczące z powodu niskich zarobków, biorące zwolnienia z byle powodu, bo im się należy. TAKA BYŁAŚ NA ETACIE ALE TERAZ JESTEŚ JUŻ PRĘŻNA MŁODA FACHOWA DOBRZE ZARABIAJĄCA (PISANIEM NA FORUM MIELCZARKA ZAPEWNE) WIĘC WYLUZUJ POŁÓŻ SIĘ ODPOCZNIJ, IDŹ DO KAWIARNI, KINA, NA SPACER, ZARZYJ SEKSU I NIE MĘCZ NAS SFRUSTROWANE ETATOWE NA TYM FORUM BO MY NIE MAMY ZA TE GLODOWE PENSJE KASY NA TAKIE FANABERIE NA JAKIE TY MOŻESZ SOBIE POZWILIĆ. ZOSTAŁ NAM TYLKO NET W CZASIE PRACY

#227  2011.03.24 14:57:37 ~olka

No właśnie. Na kontrakcie musiałabyś się zająć pracą a nie netem więc może o to chodzi? Trzeba pracować będąc na kontrakcie.

#228  2011.03.24 14:59:00 ~OLU

Uwierz seks uspokaja - jak masz jakieś szanse idż zarzyj nie stresuj się prze monitorem

#229  2011.03.24 15:00:36 ~olu

My nie opuścimy naszych etatów - ja wiem , że chcesz podpuścić aby zwoniło się miejsce ktore ty zajmiez - o nie my nie takie głupole jak sądzisz

#230  2011.03.24 15:00:59 ~olka

Ja sznse mam choćby za chwilkę, ty w pracy raczej nie, stąd twoje frustracje:)

#231  2011.03.24 15:01:50 ~olu

Dopytam - po ile ten wibrator kupowałaś?

#232  2011.03.24 15:03:00 ~olu

Pan doktor taki miły . a na "$" jaki pacjent ufff - specjalnie samego go położyliśmy na sali

#233  2011.03.24 15:07:24 ~olka

Zyczę więc wam upojnych chwil z pacjentem czy miłym lekarzem. Ja sie nie uciekam do półśrodków i wolę seks z moim ukochanym. Pozdrawiam.

#234  2011.03.24 15:09:26 ~olu

Na tym forum nie popieramy zoofilstwa, a po ile ten wibrator kupiłaś - to jakaś wyprzedż była?

#235  2011.03.24 15:11:02 ~olu

Tak mało to czemu przecena, używany?

#236  2011.03.24 15:13:07 ~olka

Czas uzupełnić wiadomości. Zoofil to człowiek obcujący ze zwierzęciem a nie z wibratorem.Więcej czasu poświęć na naukę a mniej na bzdury a wtedy nie będziesz popełniała takich gaf i to na forum ogólnym.

#237  2011.03.24 15:17:12 ~olu

Pisałaś o ukochanym piesku dlatego napisałam zoofolia. No tyle to na tych etatach jeszcze umiemy

#238  2011.03.24 15:18:43 ~olu

Czyżbyś zakochała się w wibratorze - no tej miłości to na etacie nie umiemy nazwać

#239  2011.03.24 15:19:44 ~gosc

Dziewczyny, uspokójcie się!

#240  2011.03.24 15:19:47 ~olka

O żadnym piesku nie pisałam. Chyba fora ci sie pomyliły i tematy poruszane na nich. To nie portal o zwierzętach. Halo, nie wiesz o czym tu rozmawiamy? O KONTRAKTACH!

#241  2011.03.24 15:21:33 ~olka

I skoro jesteś w pracy to zajmij sie pacjentami a nie kompem.

#242  2011.03.24 15:24:48 ~olu

Pisałaś o ukochanym. Nie znam tak zdesperowanego mężczyzny który związałby się z taką wykształconą i jeszcze na kontrakcie. A pies jak to pies lubi tego kto mu jeść daje. Dlatego jak napisałaś że w każdej chwili z ukochanym to tak mi się skojarzyło. Nie jestem aż tak wykształcona i źle zrozumiałam przepraszam, a po ile ten wibrator bo nadal nie napisałas

#243  2011.03.24 15:27:20 ~olu

Te tematy lepiej kumasz niż te kontrakty - uwierz mi. Posłuchaj rady - będzie jak ręką odął - koniec frustracji kontraktami SPOKO JAK U NAS NA ETACIE

#244  2011.03.24 15:27:54 ~olka

Załosna i na bardzo niskim poziomie ta wypowiedź. Aż trudno uwierzyć że TEŻ jesteś pielęgniarką.

#245  2011.03.24 15:28:26 ~jolka

Nigdy nie wchodzę i nie komentuję artykułów, ale umieszczone tu niektóre komentarze tak mnie wkurzają,że nie mogę być obojętna. Jestem pielęgniarką na etacie ale rozważam przejście na kontrakt. Nie chcę aby związki mi czegoś zabraniały lub nie, żyjemy w Państwie demokratycznym i życzyłabym sobie samodzielnie dokonywać wyboru. Strajkujące pielęgniarki związkowe powinny walczyć o instrumenty aby szpitale nie wykorzystywały sytuacji i nie miały prawa zmuszać do kontraktów, chyba,że te strajki mają drugie dno.może kasa? Proszę utrzymywać w dalszym ciągu niezależną formułę tej strony. Pozdrawiam

#246  2011.03.24 15:30:39 ~olu

TEŻ ale na wspaniałym etacie - bezstresowo lajcik, współczuję CI że miotasz się po forach, poniżają cię tam?

#247  2011.03.24 15:32:52 ~łe tam

~jolka Jolu - życzę sobie - dobre życz sobie, siedź na forum i życz sobie hahaha

#248  2011.03.24 15:34:05 ~olka

Skoro w naszej grupie zawodowej są takie prymitywne osoby jak ty, to wcale się nie dziwię że dyrektorzy szpitali chcą to wykorzystać i proponować na kontraktach groszowe stawki. Przynosisz wstyd tak pięknemu zawodowi.

#249  2011.03.24 15:36:39 ~olu

Czyżbyś odkryła sie wreszcie i napisała tak jakoś "na kontraktach groszowe stawki" Uuuuuuuuuu to wreszcie mamy prawdę a gdzie te 8 tysięcy w miesiącu - to dla Ciebie grosze stawki HAHAHA

#250  2011.03.24 15:39:36 ~OLU

Może nie wiesz tego, ale TY jesteś działalność gospodarcza - rzemieślnik. Pielęgniarka to ja i inne na etacie pielęgniarki. Nie wiem czy Ty nie powinnaś z tego powodu opuścić to forum. I dla Ciebie byłoby lepiej a tak miotasz się w tych nickach OLKA Ktosik itd Po CO - seksik lajcik kawka piwko

#251  2011.03.24 15:44:47 ~olka

Nick mam jeden. Może ktoś myśli jak ja:)A jeśli chodzi o groszowe stawki to wy marudzicie że takie wam chcą zaproponować. Każdy ma to na co zasługuje. Ja mam wysoką stawkę i nie jestem rzemieślnikiem. Tylko podmiotem gospodarczym wykonującym usługi pielęgniarskie w ramach indywidualnej specjalistycznej opieki pielęgniarskiej.Sprawdż w słowniku co oznacza słowo pielęgniarka. Tam nie ma słowa o etacie.

#252  2011.03.24 15:59:17 Ikaklika

Prezentuję niższą grupę zawodową, ale uważam, że mam prawo do wypowiedzi na temat Pielęgniarek i ich pracy zawodowej. Wybór kontraktu wydaje się dużo lepszym rozwiązaniem, niż proponowane nam i Pielęgniarkom zatrudnienie na podstawie umowy zlecenie lub - o zgrozo! - o dzieło. Wy macie tą możliwość, "my" - opiekunowie medyczni - niestety nie. Powalczcie lepiej o godność Waszą i pacjentów, o odpowiedzialność zawodową, a nie o paradowanie w czepkach. A Panie, Panie Mariuszu, gratuluję odwagi do wyrażania własnych poglądów.

#253  2011.03.24 16:07:42 ~olu

To się nazywa pranie mózgu - do skutku aż ktoś fikcję bierze za rzeczywistość - żal mi Ciebie, dlatego więcej nie odpowiadam na Twoje posty. Jakbym miała się czym pochwalić, to napisałabym Szpital Bródnowski w Warszawie. Szpital Powiatowy w Rykach wypłacił mi w miesiącu lutym 8 000 (mogę przesłać kopię przelewu). To byłby argument przekonywujący. A tak to jest chwalenie, skamlanie i klakierstwo. Pozdrawiam wszystkich - dzisiaj kończę dyzur i wracam do domciu to pisać nie będę

#254  2011.03.24 16:12:06 ~do

Ikaklika . Pan Mariusz podobno nie jest z branży i naprawdę jest kobietą. To tylko ściema, sposób na zarobienie pieniędzy, sondaż nastrojów itd To forum nawet o milimetr nie przyczyni się do decyzji w tej sprawie. Po co jest? To niech "Pani Mariusz" odpowie - po co?

#255  2011.03.24 16:17:56 ~olka

Ta płaca w Rykach to chyba lekarska:)))) Znam realia płacowe zarówno na lubelszczyźnie jak i na mazowszu. Sama pracuję w Warszawie. Ale po drugiej stronie Wisły. Nie w szpitalu Brudnowskim. Dlatego śmiać mi się chce z tego co piszesz:))))Ps. co to za dyżur do 16.00?

#256  2011.03.24 16:24:40 ~lublin

Gdy możemy wreszcie pomyśleć o sobie, bo przecież wykonujemy wolny zawód, znowu pojawiają się Panie ubrane w czepki pielęgniarskie, którycz od dawna się nie nosi. Pomimo tego,że pracuję na umowę o pracę, jestem za kontraktami.Trzeba wreszcie zacząć doceniać wykonywany przez siebie zawód.Dlaczego zakład zatrudniający pielęgniarki ma nadal żerować na nich wypłacając im tylko jedną trzecią z tego, co otrzymuje na nie z NFZ.

#257  2011.03.24 16:26:16 ~piele-arz

Czytam ten jazgot i ręce mi z wrażenia opadają - .podział na 'kontraktowe' i 'etatowe' - co za bzdura.i hańba i wstyd - tylko tak to można ująć. Nie chcesz pracować na kontrakcie, to nie pracuj. Chcesz pracować na kontrakcie - przejdź na niego. Wiele osób się przebranżawia i jeżeli z jednej pracy wyżyć nie mogą - podejmują inną. Wiele pielęgniarek ma tytuł mgr, tyle tylko że nie z pielęgniarstwa. do autorki #253 i jej podobnych zamiast klepać tępe teksty poszłabyś do pacjentów, ale skoro wolisz ujadać to mam lepsze rozwiązanie dla Ciebie, dołącz do Ekipy pod Sejmem! Co do Pana Mielcarka - gratulacje, tak trzymaj ! Pozdrawiam!

#258  2011.03.24 16:29:03 ~olu

Już nie polemizuje z tobą tylko ci odpiszę. Oddziałowa - jeszcze kilka uwag musiałam przekazać dlatego się opóźniło moje odejście - och widzisz jak ciężko na tych etatach, ale odbiorę sobie wolne. Pozdrawiam wszystkie pielęgniarki i "podmiotem gospodarczym wykonującym usługi pielęgniarskie w ramach indywidualnej specjalistycznej opieki pielęgniarskiej" - no przynajmniej jedno większe - nazwa hahaha

#259  2011.03.24 16:30:00 malutka2

Do ssp2011 - dotyczy wpisu #145 - cytuję;"podpisałem pewną klauzulę tzw. klauzulę poufności.nie wiem czy wiesz o co chodzi, ale o swoich zarobkach rozmawiać o ile nie chcę, o tyle nie mogę." I to jest właśnie ograniczenie twoich praw konstytucyjnych, co do wolności słowa. Ty chyba nie masz pojęcia o tym, że nikt i nic nie może zabronić tobie rozmawiać o twoich zarobkach, to powinno zależeć tylko od ciebie, a nie być obwarowane jakąś klauzulą poufności. TO kadra kierownicza, iadministracja nie ma prawa na ten temat puścić pary z ust, ale nie ty. A podobno masz wybó, tylko w czym. Tak właśnie kadra kierownicza skłóca personel: " dostałaś podwyżki 500 zł jako jedyna na oddziale i nie mów nikomu.", albo: " nagrody rocznej dałam tobie 4200 zł i powiem ci, że jest to na oddziale naprawdę górna półka." Pamiętaj o tym, że tak podchodząc do sprawy nie masz możliwości porównania swoich zarobków z innymi chociażby też pracującymi na kontraktach, a moze ktoś ma większy i korzystniejszy kontrakt od ciebie. Brak mi słów na te brednie żenada, twórzcie w końcu oczy.

#260  2011.03.24 16:31:06 ~do 257

A Pan do kogo i w jakiej sprawie?

#261  2011.03.24 16:32:49 ~olka

Nareszcie ktoś kto logicznie mówi. Już mam dość rozmowy z tym ciemnogrodem z klapkami na oczach. Dzięki:))))

#262  2011.03.24 16:35:28 ~do #259

Malutka2 - nie tłumacz nie zrozumieją - za trudne i za dużo. Wystarczy tak, nie i nie wolno mówić. Wolni ludzie znają swoje miejsce w szyku - hahaha.

#263  2011.03.24 16:35:59 ~olka

Skoro oddziałowe czyli osoby na stanowiskach kierowniczych, w pracy mają czas klepać na forach dyskusyjnych, to jak ma być dobrze w ochronie zdrowia.Nie masz chyba pojęcia o pracy przy pacjencie.

#264  2011.03.24 16:36:33 malutka2

Olka a ty komu dziękujesz?

#265  2011.03.24 16:36:50 ~~do 257

Mielcarek będzie tyle miał z Twoich gratulacji co Ty na emeryturze (po kontrakcie oczywiście ) hahhhhha

#266  2011.03.24 16:39:15 ~KOPIA

Funkcje P Mielcarka-TU CYTAT Z POPRZEDNIEGO KOMENTARZA ,Nie dodałeś waćpan jeszcze, że jesteś przewodniczącym Rady Nadzorczej Spóki z o.o Usługi Komunalne w Sremie,pracujesz jako inspektor w Woj.Wydz.Bezpieczeństwa Kryzysowego Wlkp Urzędu Wojewódz.w Poznaniu,oraz kandydat do Rady Miasta Śrem, plus praca na etacie w szpitalu miejskim w Poznaniu,redaktor naczelny tegoż portalu, WIĘC TAKI CZŁOWIEK JAK p MIELCAREK BĘDZIE MIAŁ JESZCZE UDZIAŁY W SPÓŁKACH SZPITALNYCH WIĘC RAZEM Z KOLESIAMI Z RAD NADZORCZYCH CHCE ZNISZCZYĆ PANIĄ DOROTĘ GARDIAS I ZWIĄZKI ZAWODOWE BO MU BĘDĄ PRZESZKADZAĆW KRĘCENIU LODÓW! a PIELĘGNIARKI ZAŁATWI NA CACY!

#267  2011.03.24 16:39:45 ~olu

No i tak jest mi dobrze - widzę zazdrość - masz gorzej? Ale jak Ty to robisz na tym kontrakcie - środek tygodnia - cały dzien siedzisz na tym forum i wzystawiasz rachunek na 8 tysięcy - mój kot siedzi koło mnie i zanosi się od śmiechu - mówię ci weź wibrator i znikna twe frustracje

#268  2011.03.24 16:42:11 ~olka

Bzdury. Pielęgniarki same załatwią się między sobą. A Gardiasowa wypnie tyłek na nas wszystkie jak tylko wejdzie do rządu.Już po naszych plecach wspięła się wysoko i jeszcze jej mało.

#269  2011.03.24 16:43:52 ~olu

Nie martw się - Ty Gardiasowej składek nie płacisz - weź wibrator i zobaczysz całkiem fajnie

#270  2011.03.24 16:45:04 ~olka

Więc jednak nie znasz realiów pracy na kontrakcie skoro tak piszesz. Czasem i kontraktowcy mają wolne i siedzą sobie przy kompie śmiejąc się z koleżanek na etatach.Nie muszę non stop być w pracy by mieć solidną kasę

#271  2011.03.24 16:45:37 ssp2011

Do malutka 2 tak pewnie jest jeżeli jesteś na etacie (chodzi o podwyżki), ja negocjuję stawkę z jedną osobą i masz rację, że mogę rozmawiać z kim zechcę o moich zarobkach. Jednakże reszta pracowników etatowych sprzeciwiających się kontraktom nie jest w stanie pojąć, kiedy słyszą kwotę za godzinę. Zaczynają się teksty w stylu, który wymieniłem wcześniej. Może z tego powodu podpisałem z dyrekcją klauzulę, aby uniknąć tego problemu. Jestem jednoosobową firmą i tak też jestem traktowany. Praca jaką wykonuję interesuje tylko pacjenta - mnie - dyrekcję, i nikogo innego i tak ma właśnie być. Nauczony doświadczeniem tzw.'pracy zespołowej' z Pielęgniarkami w wieku podeszłym, wolę być zależny tylko od Siebie, pozdrawiam !

#272  2011.03.24 16:46:38 malutka2

Do ~olu - wpis #258 i #267 przestań pisać pierdoły, bo sama sobie szkodzisz, bąź poważna, bo mówię wam to nie są przelewki.

#273  2011.03.24 16:47:01 malutka2

Powiem tak kontrakty niech sobie będą, ale tam gdzie naprawdę pielęgniarka jest traktowana jak partner i jest samodzielna. Mimo tego, że nasza ustawa o zawodzie mówi o samodzielności zawodu pielęgniarki/położnej to w szpitalach zawsze byłyśmy, jesteśmy i będziemy ograniczane w naszej samodzielności zarówno przez lekarzy, jak i kadrę kierowniczą. Więc kontrakty w szpitalach nie są dobrym rozwiązaniem.

#274  2011.03.24 16:47:20 ~olka

Co ty się tak z tym wibratorem uparłaś? To twój jedyny przyjaciel? :)))))Współczuję. Ja wolę facetów z krwi i kości. No chyba że faceci cię unikają stąd ciągle ten wibrator w twoich wypowiedziach.Hahaha

#275  2011.03.24 16:47:50 ~olka

Kopia masz rację, ja poszłam na kontrakt i teraz nie mam odwrotu - rzucam się jak dziki zwierz w klatce i nie ma dla mnie porządnego etatu w Warszawie. Przyjęłabym każdy ale po KONTRAKTACH mam zamkniętą drogę - dyskryminacja

#276  2011.03.24 16:48:24 ~Poprawka

Funkcje Mielcarka -lekka poprawka: Rada Nadzorcza Spółki z o.o w ŚRODZIE Wlkp.

#277  2011.03.24 16:52:41 ~do #272

Malutka ja pielęgniarkę to widziałam 30 lat temu jak dawała mi zastrzyk a oddziałowej to nie widziałam nawet nigdy w życiu , ąle olka to jest obsesyjna zwolenniczka kontraktów i ubaw jest na 102 Pozdrawiam

#278  2011.03.24 16:53:35 ssp2011

# 273 - to zależy jeszcze gdzie pracujesz - chodzi mi o rodzaj pracy. W samym oddziale to masz rację, i właściwie takie stanowisko określa też OZZL. Jednak z drugiej strony jak chcesz podnieść sobie zarobki, to jest to jedyna droga, bo do usr.ej śmierci w szpitalu na etacie godnej podwyżki się nie doczekasz, pozdrawiam !

#279  2011.03.24 16:53:42 malutka2

do ssp2011 Tak, tak jest na etacie, ale myślę, że sie nie mylę twierdząc, że tak jest też w przypadku kontraktów. Powiem jeszcze jedną rzecz, gdyby nie koleżanki i koledzy kontraktowi i niektóre koleżanki etatowe też, czyli wszyscy cico biegają z dyżuru na dyżur, od szpitala do szpitala to rząd inaczej by nas postrzegał. Wtedy byłoby widać, że naprawdę nasz zawód wymiera. ssp2011 a tak na marginesie to ile ty masz lat, bo piszesz, że pracowałeś z pielęgniarkami w podeszłym wieku, no i w jakim przedziale wiekowym były te pielęgniarki? Bardzo jestem ciekawa!

#280  2011.03.24 16:59:49 ~do 279

Ssp2011 Malutka wejdż np. [email protected] to ci się rozjaśni nick ssp2011. OFE też było piękne - ale jak caczną wypłacać emerytury jak ZUS a nie tylko odbierać pieniądze to zobaczymy jak będzie ślicznie. Emerytura 30 - 60 zł - ssp2011 ele będziesz miał emerytury?

#281  2011.03.24 17:00:08 malutka2

Do ssp2011 #278 - no nareszcie zaczynasz pisać z sensem. Tylko odpowiedz sobie sam na pytanie na temat rodzaju pracy pracy! Przecież tam same oddziały, grafiki, nadzór lekarski i kadry kierowniczej w postaci oddziałowej. Nie możesz zastosować konkretnego wybranego przez ciebie sposobu np.leczenia odleżyn, bo szpital akurat dysponuje innymi opatrunkami. I gdzie ma być ta samodzielność?

#282  2011.03.24 17:03:39 ~ula29

Brawo! Tak trzymać Panie Mariuszu.

#283  2011.03.24 17:04:56 ssp2011

Do #279 Lat mam 33 i od 5 lat kontraktuję. Przedział wiekowy w jakim pracowałem - w większości na 12 sztuk Panie po 50-ce,(wypalone zawodowo-dlatego piszę podstarzałe, przecież mając 50-lat można być nadal młodym, nieprawdaż ? :-), nauczone funkcji podwładnej wobec lekarza. Były zgorzkniałe, wszędzie widziały podstęp, szemrały za plecami i wbijały szpile. Sprawa przeszła - zakończona, nie ma co się rozwodzić. Praktykuję od 22 r.ż, pozdrawiam.

#284  2011.03.24 17:09:50 ssp2011

Do kom #280 - nie wiem o czym piszesz, szczerze nie mam zamiaru sprawdzać, ale jeżeli umiesz komentować tylko w taki sposób jaki to robisz, to lepiej odpuść bo zaburzasz jakąkolwiek sensowną wymianę zdań/poglądów.

#285  2011.03.24 17:14:22 malutka2

Do #283 to znaczy, że w zawodzie jesteś od 11 lat. Powiem tak to dużo i zarazem niewiele. Ja w zawodzie jestem blisko 22 lata, wtym roku minie i myślę, że wiele się jescze musisz nauczyć. Nikt z nas nie jest doskonały czy pracuje rok czy 20 lat, zle powiem jedno już chyba zapomniałeś, że te, jak je określasz podstarzałe pielęgniarki wprowadzały ciebie w oddział, to one przekazywąły tobie swoją wiedzę praktyczną, bo przecież nikt z nas zaczynając pracę nie miał doświadczenia. Jesteś zadufany w sobie i nie masz wdzięczności i szcunku dla tych pielęgniarek, dzięki którym być może nie byłbyś teraz na kontrakcie - to taka moja refleksja. POwiem coś jeszcze, jak sie nie mylę to jesteś jednym z ostatnich roczników, które kończyły szkolę na poziomie średnim, bo potem już zaczęło się kształcenie na poziomie licencjata. Nie jesteś pierwszą osobą w tym przedziale wiekowym, która przychodząc do pracy potrzebowała pomocy starszych koleżanek, a potem patrzy na nie z góry. Kodeks etyki zawodowej się kłacia kolego, a może ty nie wiesz co to jest i co zawiera?

#286  2011.03.24 17:15:15 ~ssp2011

To napisz mi z sensem kto czyta to forum poza nami, co z tego wynika, JAKI SKUTEK ODNIESIE TO CZY TY NAPISZESZ COŚ MĄDREGO CZY MNIEJ? Jakbyś był taki spełniony to po tu zaglądasz - napisz szczerze bo mnie to intryguje i obala mi teorię którą wyznajesz

#287  2011.03.24 17:16:43 ~uczona

Brawo! Tak trzymać Panie Mariuszu. Precz z etatami i ciemnotą

#288  2011.03.24 17:16:56 ~Kasia

Jestem zatrudniona na umowę o o pracę ale chcę mieć możliwość wyboru jeśli korzystna dla mnie będzie praca na kontrakcie. Uważam że zakazywanie takich rozwiązań jest nie poważne i na pewno nie reprezentuje poglądów całego środowiska pielęgniarskiego.

#289  2011.03.24 17:23:42 ~Kasiu

Chcesz - masz. Załatwione. Kontrakt będziesz miała "lustereczko", potem duża emerytura. Radzę - już dzisiaj zrezygnuj z etatu niech jakieś ścierwo niedouczone się natnie na ten etat. Ty pnij się w karierze - najpierw samodzielny podmiot gospodarczy itd, potem samodzielny podmiot gospodarczy itd, a potem to już tylko zostanie zdobyć Ci samodzielny podmiot gospodarczy itd i JUŻ MOŻESZ ZOSTAĆ PANEM MIELCARKIEM. Powodzenia

#290  2011.03.24 17:27:28 ~etat

Brawo! Tak trzymać Pani GARDIAS. Precz z kontraktami i ciemnotą

#291  2011.03.24 17:31:43 ~bravo

#285 malutka2 - - - Super taktownie przy dupie i nie ma cwaniaczka hahaha

#292  2011.03.24 17:32:01 ~bet

Od 11lat jestem na kontrakcie w poz.nikt nigdy nie stanął w mojej obronie.sama musze dbać o siebie.lekarze z upodobaniem ciosają nam kolki na glowie a środowisko pielęgniarskie im wtóruje.a izby szkoda mowić.dla nich wogole nie jesteśmy grupą zawodową.mam satysakcje finansową ale to ciężki kawałek chleba a odwrotu niema;co roku mam frustrację czy fundusz podpisze ze mną kontrakt.a izb nie interesuje z kim zawierane są kontrakty.nawet kursy organizowane są dla osób ktore nie prowadzą działalnosci gospodarczej.życie pielęgniarki na kontrakcie jest b.trudne moze byloby inaczej gdyby kontrakt byl normą.tylko będąc na kontrakcie nie przyniesiesz zwolnienia bo komu.nie pracujesz nie zarabiasz.chcesz mieć urlop poszukaj sobie zastępstwa zastępstwo zaplać lub odpracuj kiedy koleżźanka idzie na urlop.pozdrawiam

#293  2011.03.24 17:35:23 ~ssp2011

POLECAM też innym (moja ulubiona olka puk puk)- konkretnie rzeczowo i widać szczerze i prawdziwie. Wyrazy szacunku

#294  2011.03.24 17:53:36 ssp2011

Do #285 i tu się mylisz, 'podstarzałe pielęgniarki' niczego mnie nie nauczyły, poza perfekcją w ubliżaniu, wykorzystywaniu, obłudzie, niefachowości swoich działań, w lekceważącym podejściu do pacjenta+do własnych współpracowników (wymieniać mogę wiele takich przypadków). W oddział wprowadziły mnie te 'młodsze' koleżanki. Nie chcę tu kontynuować tego tematu, dlatego napisałem, że temat zakończony. Myślę, że nie masz racji w tym co napisałaś, a starsze koleżanki - możesz mi wierzyć czy nie - kodeks etyki pielęgniarskiej miały w głębokim poważaniu.przykre, ale prawdziwe. Inaczej było w szkole - próbowano mi pokazać co innego, jednak rzeczywistość okazała się tragiczna (mam na myśli osoby, z którymi współpracowałem)

#295  2011.03.24 17:55:14 ~Kasiu

#292 ~bet Masz pod rozwagę - negocjacje kontraktów będą co rok trudniejsze - więcej chętnych "samodzielny podmiot gospodarczy" konkurencja i obniżanie lotów. Bo albo załapiesz kontrakt albo "zielona trawka". No ktoś na pewno nie załapie - prawda może nie TY. Tak byś sobie tak życzyła ale czy tak będzie? Widzisz taki ssp2011 jaki sprawny negocjator, Ktosik, OLKA - poradziłabyś im, przebijesz ich w zdobywaniu kontraktu. Może ich być więcej i lepszych na jedno stanowisko - może nie lepszych to tańszych. I na ile - rok. A na ten Twój etat chyba są chętni - czy się mylę - ba na mój to kilka. POzdrawiam

#296  2011.03.24 17:59:25 ~piel

Wstyd mi za Pana. To, że Panu się tak szczęśliwie udaje pracować, nie oznacza, że wszystkim. W naszym szpitalu od tego roku dyrekcja osobą kończącym się umowy o pracę zaproponowała kontrakt albo bruk. Limit kontraktu -tak jak przypadają godzinny miesięczne , stawka w granicy 20-23 zł. Po przeliczeniu, każda z nas dostałaby mniej niż teraz zarabia, oczywiście urlop bezpłatny. Gdyby nie dziewczyny ze związków, które dzień dnia, chodziły i pilnowały dyrektora, żadna z nas by się nie uratowała. I gdyby Pan znał dokładnie treść podpisanej ustawy, wiedziałby Pan, że tak naprawdę to dyrektorzy będą ustalać formę zatrudnienia a nie pielęgniarka. Ale wtedy to nikt nam nie pomoże, bo związków już nie będzie. Pozdrawiam dziewczyny siedzące w Sejmie. Jesteśmy z Wam i zawsze Wam pomożemy, bo walczymy o wspólne dobro!

#297  2011.03.24 18:01:04 ~łał..

Ssp2011 to te młodsze skąd umiały jak TY nie umiałeś - rzucałeś kamieniami w szkołę zadufany dupku? Nie chciałabym dostać od Ciebie zastrzyku bo gotów byś był zrobić go drugą stroną strzykawki aby wykazać swoją wyższość. To jest mój mail [email protected] - bardzo chciałbym zobaczyć gdzie będziesz miał kontrakt jak wszyscy przejdą na kontrakt i jak będziecie z warunkami i cenami jechać w dół aby nie zostać out! Pisz co roku - po 5 latach jak będziesz cały czas na kontrakcie stawiam Ci szampana, a jak będziesz na zasiłku dla bezrobotnych lub z opieki społecznej postawisz mi colę

#298  2011.03.24 18:01:19 ssp2011

Uściśnijmy jedno, sam dobrowolnie rozpocząłem kontrakt. Dlaczego ktoś próbuje tutaj insynuować, że kontraktowi czekają na 'wolny etat'? - do autora #292 człowieku puknij się ostro w głowę ! Pozdrawiam !

#299  2011.03.24 18:06:50 ~dossp2011

Nie wykręcaj się klauzulą jak przedtem bo jesteś anonimowy. Nie podawać nazwiska podaj szpital i miejscowość. Zobaczymy gdzie tak wspaniale zarabiają. Bo u nas przeciwnie coś wychodzi. Chyba, że robisz tylko prowokacje na forum?

#300  2011.03.24 18:09:38 ~xyz

Słyszeliście dzisiaj w TVN 24 jak dyrektor szpitala w Radomsku chce , aby pielegniarki przeszły na kontrakt. Chłopina zapomniał się i powiedział,że szpital ma 30 mln długu i musi jakoś zmniejszyć koszty. Myślę ,że po tej wypowiedzi dostanie od ,góry ''zakaz wypowiedzi w mediach.

#301  2011.03.24 18:09:44 ~#298

Co do #292 Ty już się nie pukaj - zdrowo jesteś puknięty. Idę o zakład - robisz w psychiatryku ! Albo dyrcio pedał ostro jedzie ci tyłek a TY dupe liżesz

#302  2011.03.24 18:10:33 ssp2011

Nie mam zamiaru się zniżać do takich dyskusji, wszystkim życzę takiej pracy i płacy na jaką zasługują. Pozdrawiam !

#303  2011.03.24 18:12:52 ~gratulacje

#302 ssp2011 no to musisz iść do kanału

#304  2011.03.24 18:14:05 ~po prostu

Wszystkim życzę takiej pracy i płacy na jaką zasługują - ty zasługujesz na kanał i tam skończysz biedaku

#305  2011.03.24 18:45:45 ~Premier

Niesamowita, jest postawa Premiera który jest historykiem kultury-grupa w stosunku do której łamane są obietnice np. samodzielnych podmiotów gospodarczych czy spółek współpartnerskich-pielęgniarstwo środowiskowo-rodzinne, brak bądź niepoprawnie wyliczona obsada pielęgniarek na dyżurach gwarantująca bezpieczeństwo chorego obywatela-12 lat rozporządzenie, świadomość prawidłowości (zbliżone do współczesnych U.E.)już od ponad 100 lat,-niebywała historia modelu kształcenia: na poziomie akademickim przez ponad 40 lat w 2 kierunkach: zarządzania i nauczania w zawodzie-a to nie służy rozwojowi praktyki ukierunkowanej na pracę z pacjentem, a wnikliwe oko historyka nie wyczuło jakiejś manipulacji, czy zniekształcenia przeszłości ? Czy te skromne informacje nie wpływają na proces kulturowego rozwoju opisywanej grupy? Czy ewentualne skutki Historyk Kultury bierze na swoje bary? o niewiedzę nie podejrzewam. Premier posiadał różne dane. Decyzja świadczy o jego intencji.

#306  2011.03.24 18:59:16 ~#304

Poproś Premiera to ci wyliczy normy a ssp2011 wynegocjuje dobre warunki. Nie spodziewaj się od starych nieudacznych 50 latków jakiś kokosów - prawda inteligenty ssp2011 ? ssp2011 obraził się forum - a jak wkurzy go pacjent niegrzeczną wypowiedzią (a są takie o czym wiedzą te stare 50 letnie) to też go opuści albo wstrzyknie mi pavulon

#307  2011.03.24 19:04:32 ~buhaha

Chyba mało wiesz na temat Pavulon'u.doucz się, albo najlepiej - wogóle się nie odzywaj

#308  2011.03.24 19:06:52 ~#307

~buhaha no coś za amerykę odkrył - podziel się bo na razie ni zabłysnąłes albo się nie odzywaj

#309  2011.03.24 19:10:15 ~#307

Jak zabierasz głos naucz się gramatyki - wstyd dla środowiska. Pisze się w ogóle

#310  2011.03.24 19:12:15 ~mahjongowa

Tak trzymać panie Mariuszu ! Nic nam nie dało "białe miasteczko", ośmieszyłyśmy tylko same siebie zwłaszcza imprezą po likwidacji tego "miasteczka" .Teraz panie na galerii sejmowej też wystawiają na pośmiewisko całą naszą grupę zawodową,a pani Gardias ubolewa sama nad sobą.Przy takim zachowaniu naszych "przedstawicielek" jesteśmy tylko wyśmiewane,nikt się z nami nie liczy ani tez nam nie współczuje.

#311  2011.03.24 19:22:58 beatuslednem

Kochani! Najpierw byłam wściekła, że autor tego portalu, podobno pielegniarz, próbuje skłócić nasze środowisko, ironizuje, szydzi i nie podaje rzetelnych obiektywnych opinii. Gdy wróciłam z pikiety pod sejmem i przeczytałam komentarze, chciało mi się płakać. Tyle złości, kłamstwa. dziś widzę, że te uczucia nie tylko mnie towarzyszyły. Nie chodzi przecież o OZZPiP, ani o tzw. panie w czepkach, ani o formę zatrudnienia. Chodzi o nasz zawód! Ciagle niedoceniany, źle opłacany! Dość wyzysku! DOMAGAJMY SIĘ ZAPEWNIENIA STANDARDÓW I NORM EUROPEJSKICH !

#312  2011.03.24 19:25:07 ~#310

Tak trzymać panie Mariuszu ! tylko kontrakty - taką np mahjongowa już w przedbiegach o kontrakt pozostawię na "zielonej trawce" Ona myśli, że kontrakt to ma na całe życie hahaha. Ale ciemnota w tym zawodzie !

#313  2011.03.24 19:27:58 ~tak

Domagamy się ! 30 000 zł miesięcznie na kontraktach, kierowcy z samochodem , urlopu na Hawajach. I to możemy mież . NA KONTRAKTACH . tAK TRZYMAC pANIE mARIUSZU

#314  2011.03.24 19:28:18 ~kontr.

Dajmy wreszcie spokój tej krytyce i wzajemnym obrażaniu.Zróbmy tak uczciwie rachunek sumienia. Całą sytuację , która jest teraz ,zawdzięczmy same sobie. Nigdy nie było i nie ma jedności. Każdy swoje problemy załatwiał we własnym szpitalu.Nigdy nie potrafiłyśmy się zjednoczyć ,powalczyć razem .Ile z Nas chowało i chowa się za plecami działaczek związkowych.Obecny problem wynika nie z faktu, że 5% Pielęgniarek pracuje na kontrakty.Problem pojawia się w w momencie, kiedy widmo zagrożenia pojawia się dla 95% . Zadaję pytanie kolejny raz ,czego się Panie obawiają , jeśli całe 95% nie skorzysta z formy zatrudnienia na umowie cywilno prawnej, to nie widzę problemu.

#315  2011.03.24 19:30:13 beatuslednem

~#310 Może pochwalisz sie gdzie pracujesz i na jakich warunkach, bo coś mi sie zdaje, że nie rozumiesz o co chodzi!

#316  2011.03.24 19:31:32 ~#314

Kontra a co odpowiesz jak dyrektor powie wybór jest taki "zielona trawka" albo kontrakt?

#317  2011.03.24 19:36:48 ~kontr.

Z doświdczenia natomiast , mogę powiedzieć,że największym zagrożeniem dla pielęgniarek kontraktowych, są właśnie pielęgniarki zatrudnione na umowie o pracę w innych szpitalach. To głównie Te Panie w piewrszej kolejnośći zgłaszją oferty konkursowe w drugiej placówce, bo tak naprawde to właśnie Tym osobom ta forma zatrudnienia opłaca sie najbardziej.

#318  2011.03.24 19:37:20 beatuslednem

Spoko! Nie będzie mi żal, są inne placówki. Mam poczucie własnej wartości. Nie odpowiedziałeś na pytanie.

#319  2011.03.24 19:40:21 ~kontr.

Cd.Pracuję na kontrakcie, bo takie były możliwości i realia zatrudnienia w szpitalu w którym pracuję.Był strach, obawy ,zszarpane nerwy i "zero" pomocy ze strony Organizacji Związkowej. Teraz , kiedy osiągnęłam stabilizację, poukładałam sobie swoje zycie zawodowe i rodzinne.Nauczyłam się egzystować w nowych realiach, Ktoś chce to zaburzyć.Pytam dlaczego? Wykonujemy jednakowy zawód i nie jest ważne w jakiej formie zatrudnienia. Niech nikt nie mówi mi,że zrobiłam żle , czy dobrze. To moja decyzja i poniosę jej konsekwencje , jakakolwiek by ona była. Szanuję decyzję koleżnek ,które nie skorzystały z zatrudnienia na kontrakty. Straciłam w ten sposób wiele cennych koleżanek w pracy, ale szanuję również Te, które pozostały i z Którymi obecnie współpracuję. Mogę natomiast powiedzieć jedno.Jesteśmy wbrew pozorom silniesze w doświadzcenia,przed którymi Panie teraz stoją.

#320  2011.03.24 19:42:36 ~kontr.

Umiemy sobie bardziej pomóc, nie na problemu z zamianą dyżurową, nikt nie oddelegowuje Nas do pracy na inne oddziały, ponieważ tam właśnie ktoś skorzystał z uropu na żądanie, czy jest na l4.Jest inaczej- Mam spokój zawodowy, w tym co robię . Wykonuję tylko to, co zapisane jest w zawartej umowie. Panu Mariuszowi dziękuję za stworzenie tego Portalu,za możliwość szybkiego dotarcia do informacji dotyczących Naszego środowiska.Życie nauczyło mnie tolerancji i szacunku w stosunku do wyboru i decyzji innych.

#321  2011.03.24 19:43:31 ~do kontr

No to zwolennicy, obrońcy samozatrudnienia - macie kolejny DOWÓD NA POTWIERDZENIE SWOICH RACJI! -- R A D O M S K O -- powiedzcie tym ludzioM, że przecież mogą (? ) dobrą stawkę godzinową wynegocjować! Przecież dyrektor wyszedł NAPRZECIW OCZEKIWANIOM POTENCJALNYCH PRZESIĘBIORCÓW! Dobrowolny przymus kontraktowy wcale nie wynika z chęci obniżenia kosztów pracy, bo przecież szpital nie jest zadłużony? Przejęzyczył sie biedak, gdy podawał przyczynę swojej decyzji! A jak tamte ,głupie pielęgniarki" nie chcą tych kontraktów, to wy wszyscy tam zasuwajcie już dziś - jest okazja zarobić, co, nie weźmiecie? Przecież umiecie wynegocjować 40 - 60 zł za godzinę! Macie swoje 5 minut! Gratulacje - nie trzeba było długo czekać!

#322  2011.03.24 19:54:13 ~kontr.

Do #315 #318.Nie napiszę gdzie pracuję, a tym bardziej na jakich warunkach. Są tajemnicą i zgodziłam się na nie. Przystąpiłam do Konkursu i moja oferta została przyjęta.Nie napiszę tylko dlatego,że wszystkie na tym portalu zachowujemy anonimowość. Pani również nie pisze gdzie pracuje i jakie ma Pani warunki na umowie o pracę.Poczucie własnej wartości miałam i mam również , nawet bardzo duże.Ale nie ma wpływu na to w jakiej forma zatrudnienia,tylko kwalifikacje i wykształcenie jakie zdobywam.

#323  2011.03.24 20:01:22 ~do kontr

Napisz jak to robicie, że nikt nie choruje i nie trzeba zastępować tych na l-4. Tośz to rewolucja będzie i można w ogóle służbę zdrowia lekarzy szpitale zlikwidować bo będą nieptrzebni gdzyż nie będzie choryc.ZOSTANĄ TYLKO ZDROWI KONTRAKTOWI ALE ZA CO BĘDĄ BRALI PIENIĄDZE I OD KOGO - D U R N O T A

#324  2011.03.24 20:04:35 piotrek

Brawo KOLEGO PIELĘGNIARZU ! W 100% popieram, powinno być PRAWO DOBROWOLNEGO WYBORU !

#325  2011.03.24 20:05:03 ~DO KONTR

czemu są tajemnicą? Co źle zrobisz zastrzyk jak będą jawne. Co to za wolność? Czemu to podpisałaś, zresztą nie musisz ujawniać nazwiska tylko nieidentyfikujące dane. Wy po prostu nie chcecie tego pisać bo nie wiecie jak skłamać aby było dobrze. A nie jest tajemnicą co tu szukasz jak jesteś taki spełniony/a? Etatu szukasz?

#326  2011.03.24 20:06:23 ~ewka1975

Ja jestem zwolenniczką etatów. a to z prostej przyczyny. Samotnie wychowuję dwie córki i nie moge sobie pozwolić na coroczną huśtawkę i nerwy czy załapię się na kontrakt czy też znajdzie się ,koleżanka" która zgodzi się pracować za nizszą stawkę i ja zostanę w czarnej du.e. Nie ma co się oszukiwać etat nie jest doskonały ale daje mi stałą pracę i stały zarobek. Poza tym sorki kochane koleżanki ale stawka 16 zł/h jaką zaproponował dyrektor w jednym z olsztynskich szpitali to jestv zenada ale chyba czas sobie powiedzieć ze przyjdą czasy gdy stawki proponowane będą jeszcze nizsze.

#327  2011.03.24 20:06:27 ~Andrzej M.

No Panie Mielcarek ! poleciałeś Pan po bandzie! Byłem kilka lat na własnej działalności, gdy chorujesz nikt Ci nie zapłaci, wypoczynek na pewno dla pielęgniarek nie będzie zagwarantowany, chyba że bezpłatny. Kontrakt nie da takich pieniędzy żeby odłożyć na przerwę związaną z chorobą czy urlop wypoczynkowy. Dopiero wtedy pielęgniarki będą pomiatane! Wypisuję się natychmiast z mailingu.

#328  2011.03.24 20:06:42 ~#324

Piotrek pewno wybrałbyś "zieloną trawkę"?

#329  2011.03.24 20:09:26 ~kto

Z kontraktowych napisze czemu w takim razie rząd i administracja chce nam tak polepszyć sytuację - do tej pory chyba nie było tego widać . co za zmiana?

#330  2011.03.24 20:13:06 ~327

Andrzej M - nie czytałeś wyżej, że kontraktowi po prostu nie chorują - nie ma zastępstw za koleżanki itd - sam miód - a jak coś konkretnego to piszą tajemnica ! hahaha albo znikają z forum

#331  2011.03.24 20:16:09 ~327

Cytuje -- nie na problemu z zamianą dyżurową, nikt nie oddelegowuje Nas do pracy na inne oddziały, ponieważ tam właśnie ktoś skorzystał z uropu na żądanie, czy jest na l4.Jest inaczej- Mam spokój zawodowy, w tym co robię . Wykonuję tylko to, co zapisane jest w zawartej umowie. WIDAĆ JASNO NIE MA CHORYCH ZAROBEK 100 PROCENTOWY NON STOP. JASNO WIDAĆ TO CO W UMOWIE - A W UMOWIE NIE NAPISANO ŻE MOŻNA CHOROWAĆ NO TO NIE CHORUJEMY. pERPETUM MOBILE JUŻ BLISKO

#332  2011.03.24 20:20:57 ~CYTAT

No to zwolennicy, obrońcy samozatrudnienia - macie kolejny DOWÓD NA POTWIERDZENIE SWOICH RACJI! -- R A D O M S K O -- powiedzcie tym ludzioM, że przecież mogą (? ) dobrą stawkę godzinową wynegocjować! Przecież dyrektor wyszedł NAPRZECIW OCZEKIWANIOM POTENCJALNYCH PRZESIĘBIORCÓW! Dobrowolny przymus kontraktowy wcale nie wynika z chęci obniżenia kosztów pracy, bo przecież szpital nie jest zadłużony? Przejęzyczył sie biedak, gdy podawał przyczynę swojej decyzji! A jak tamte ,głupie pielęgniarki" nie chcą tych kontraktów, to wy wszyscy tam zasuwajcie już dziś - jest okazja zarobić, co, nie weźmiecie? Przecież umiecie wynegocjować 40 - 60 zł za godzinę! Macie swoje 5 minut! Gratulacje - nie trzeba było długo czekać! NO CO TAM KONTRAKTOWI DORADZĄ, A MOŻE POJADĄ?

#333  2011.03.24 20:23:30 ~kotnr.

Do #321. Nie będę złośliwie odpowiadać.Nie na tym polega ta wymiana własnych opinii.Nie musimy jechać do Radomska. Gwarantuję,że Panie w Radomsku utrzymają swoją stawkę,jeżeli tylko nikt z osób zatrudnionych na umowie o pracę nie skorzysta z możliwości dorobienia na kontrakcie. Proszę zrozumieć jedno, jeżeli w województwie , w którym pracuję przy wygaśnięciu zawartej umowy pojawi się szpital, gdzie stawka godzinowa będzie większa, to na pewno skorzystam z tej możliwości, a jeżeli pojawi się etat o pracę, z podobnym uposarzeniem , to również będę się o niego starała .

#334  2011.03.24 20:23:35 ~puk-puk

Kontr nie odpowiesz 327 ? CZemu?

#335  2011.03.24 20:28:14 ~do kontr

Jak to robicie , że nie chorujecie, nie macie operacji itd i co całkowita likwidacja służby zdrowia

#336  2011.03.24 20:28:47 ~Andrzej M.

Słuchajcie te,złote środki" są jak ,żelazna maść" nazwa mówi co innego , a w rzeczy samej stanowią coś innego. Jeżeli zwiększymy wiek emerytalny do 80lat , to prawdopodobieństwo średniej wiekowej zagwarantuje że statystyczny Polak nie pobierze emerytury, bo zwyczajnie do niej nie doczeka. Można też wprowadzić dożywotnią pracę i zwiększyć składkę emerytalną i problem z głowy.

#337  2011.03.24 20:30:54 ~kontr.

Cały problem wynika ze skandaliczne niskich podstaw na umowie o pracę. To właśnie one generują stawki na kontrakcie.Dyrektorzy cały czas mają określoną pulę finansów , korzystają z tego, że jest Nas mało na rynku pracy. Prosę powiedzieć, czy zbrodnią jest ,że mamy dwa etaty mniej/ panie były zatrudnione na umowie zlecenie u nas, w innym szpitalu na umowie o pracę - pracowały do wygaśnięcia umowy/ i każda z nas ma 16 godzin więcej miesięcznie do wypracownia? Bzdurą jest straszenie, że pracujemy po 300 godzin chyba że na dwóch etatach ma umowie. Nie możemy,poniewaz mamy limit godzin do wypracowania miesięcznie. Nie Ma wolno -amerykanki. Nikt nie bierze , ile chce. To co wypisywane jest na tym portalu,to czysta bzdura. Nikt nie sprawdził faktów, nikt nie zapytał o zdanie już zatrudnionych Pielęgniarek Kontraktowych.

#338  2011.03.24 20:32:42 ~do kontr

Jeżeli w województwie , w którym pracuję przy wygaśnięciu zawartej umowy pojawi się szpital, gdzie stawka godzinowa będzie większa, to na pewno skorzystam z tej możliwości --- A CO ZROBISZ JAK WTEDY POJAWI INNY KONTR Z INNEGO WOJEWÓDZTWA GDZIE MIAŁ NIŻSZĄ STAWKĘ I CI "PODKUPI" KONTRAKT. A W O K Ó Ł TYLKO GORZEJ LUB WCALE? nO TO CO WTEDY DO ZWIĄZKÓW ZAWODOWYCH, ALE NIE PŁACISZ SKŁADEK NO NIE?

#339  2011.03.24 20:34:32 ~do kontr

Ty nie rozumiesz pytań czy je ignorujesz i jak propagandzista PZPR zagadujesz temat J A K T O R O B I C I E Ż E NIE CHORUJECIE I NIE MA ZASTĘPSTW

#340  2011.03.24 20:36:42 ~czekamy

#335 ~do kontr Data: 2011-03-24 20:28:14 Jak to robicie , że nie chorujecie, nie macie operacji itd i co całkowita likwidacja służby zdrowia Piszesz aby pytać kontraktowych o fakty no to pytamy tylko nie odpowiadasz

#341  2011.03.24 20:37:41 ~czekamy

Piszesz aby pytać kontraktowych o fakty no to pytamy tylko nie odpowiadasz

#342  2011.03.24 20:38:57 ~czekamy

Nie mów że chorujecie i zastępują was wtedy etatowe hahaha

#343  2011.03.24 20:40:00 ~czekamy

Kontr czekamy czekamy czekamy czekamy.

#344  2011.03.24 20:40:45 ~kontr.

Do # 334. A odpowiem i to chętnie.Bardzo lubię i cenię osoby ,które czytają tekst ze zrozumieniem. Uwaga , w sprawie oddelegowania do pracy na inny oddział w przypadku zmniejszonej obsady ze względu na urlop , czy l4 pojawia się często na umowie o pracę. Zdarza się również, że mamy dodane dyżury w danym miesiącu, oddawane w następnym okresie rozliczeniowym/ oczywiście na umowie o pracę/. I dobrze Panie wiedzą ,że tak to niestety wygląda. Ajak na kontrakcie.patrz niżej

#345  2011.03.24 20:41:00 ~piwka

W Radomsku jakos nie mają wyboru.Albo kontrakt albo zielona trawka! Szpital jest zadłużony i dyrektor na piel, własnie szuka oszczędnosci! Dlaczego nie ma wyboru? o ktorym ciągle bajdurzą konyraktowe?

#346  2011.03.24 20:42:52 ~Andzrej M

W klacie możesz mieć 90 ale w plecach nawet 300ta wtedy na kontrakcie i zarobisz i możesz chorowac.

#347  2011.03.24 20:45:41 ~czekamy

Andrzej M ty jasno to wyjaśniłeś. I z tego wiadomo, że ci co mają 300 w plecach piszą głupoty bo od pleców tego od nich wymagaja aby łapać dalszych do oszczędności

#348  2011.03.24 20:47:50 ~czekamy

Kontr czekamy na to niżej bo z tego co napisałeś nic nie wynika

#349  2011.03.24 20:49:44 ~puk-puk

Kontr i co dalej czekamy czekamy czekamy czekamy

#350  2011.03.24 20:53:05 ~kontr.

Do #334 i 335.Cierpliwości i bardzo proszę o zero złośliwości. Na kontrakcie też chorujemy, wyjeżdżamy na urlop. A jak rozwiązany jest problem. Po prostu, mieścimy się w danej puli godzin do wypracowania. Jeśli ktoś wypadnie i jest to krótkie l4 bierzemy dyżury do obsadzenia.W danym miesiącu pracujemy średnio dyżur więcej, i to nie każda .Dostajemy dodatkowe ieniądze. Pracujemy w pełnej obsadzie.Traci Dyrekcja, a dlaczego. Jeżeli teraz jest nas 12, na umowie o pracę było 14 to wynagrodzenie 14 osób podzielone jest na 12.Dyrekcja cały czas płaci za wykorzystane pełne 14 etaty na umowie.

#351  2011.03.24 20:53:47 ~czekamy

Kurde co się pojawi jakaś kontraktowa to chce aby ją pytać o fakty a później mówi, że podpisała klauzulę o tajemnicy lub znika z forum

#352  2011.03.24 20:55:01 ~olka

Jakiś" 275"podszył się pod mojego nicka. To już jest objaw desperacji koleżanek etatowych.Dlatego uważam że dyskusja na tym forum jest porażką samą w sobie.Pozdrawiam i żegnam.

#353  2011.03.24 20:59:45 ~czekamy

I tak masz w umowie? Bo pisałaś że robisz tylko co masz w umowie. A w ogóle to ty jesteś samodzielny podmiot gospodarczy - bo coś piszesz w liczbie mnogiej jakbyś była w jakiejś grupie lub firmie, no i jak dwie chorują ( a jesteście np 4) np przez miesiąc to prawdą jest że pracujecie po 300 godzin. A te na zwolnieniu ile dostają bo te pracujące to już wyjaśniłaś że mają więcej. A jak ktoś ma więcej a dyrekcja płaci cały czas tak samo to ktos musi mieć mniej. Czy Perpetum Mobile? A coś tam u góry plotłaś inaczej

#354  2011.03.24 21:00:53 ~do kontr

Rekiny biznesu - co się stało, że nic nie piszecie o NEGOCJACJACH PIELĘGNIAREK W RADOMSKU? A.pewnie jesteście w drodze do RADOMSKA? To jest województwo łódzkie, może lećcie samolotem - okazja zarobienia jest przednia, więc pędźcie jak najszybciej ze swoją najlepsza ofertą, napiszcie w niej jakie macie kwalifikacje, wykształcenie, co potraficie robić I ILE W ZWIĄZKU Z POWYŻSZYM CHCIELIBYŚCIE ZAROBIĆ a dyrektor wybierze najlepszego specjalistę za najwyższą stawkę! Przeciez jemu właśnie tacy specjaliści są teraz potrzebni i da wam taką kasę, o jakiej nawet nie marzyliście! ,Głupie pielęgniarki" (czepkowe) z Radomska niech pojadą do W R O N Y a ona pomoże im zagospodarować się w GNIAZDKU, KTÓRE OSOBIŚCIE IM UWIŁA! Oj biedna Wrona - uciekaj szybko do ciepłych krajów bo teraz to już przyjaciele z PEŁO Ci nie pomogą!

#355  2011.03.24 21:01:08 ~czekamy

Pomachajmy wszyscy Oli na pożegnanie. PApa

#356  2011.03.24 21:04:02 ~kontr.

Cd.#334,#335.Pracujemy natomiast tylko na jednym oddziale, ponieważ tak rozpisywane są kontrakty. W przypadku dłuższego l4 - ciąża, urlop macierzyński rozpisywany jest konkurs na okres zastępstawa.To tyle. Zapytają Panie na pewno o stawki Zus .Ale to już indywidualna decyzja , jaką stawkę opłacamy.

#357  2011.03.24 21:09:19 ~czekamy

No to gdzie różnica? Zastępstwa macie, na macierzyński np przychodzi kto inny to tak jak na etacie. Jak więcej pracujesz więcej zarobisz jak na etacie. Ale jak chorujesz to masz guzik - nie tak jak na etacie, jak idziesz na macierzyński to masz ile? masz zapewniony powrót po macierzyńskim? A jak nie załapiesz kontraktu w nowym roku to co dalej? SAME UJEMNE PLUSY JAK BY POWIEDZIAŁ KLASYK

#358  2011.03.24 21:11:33 ~CZEKAMY

Wyliczyłąś ile będziesz miała emerytury z tego kontraktu?

#359  2011.03.24 21:14:13 ~piwka

Do konrt. ile am płacą za godzinę? Ja juz słysze jak stawki spadają na łep i na szyję! Ja na kontrakcie chcę 3 zł. za godzinę,panie dyrektorze ja 2 zl,ja popracuję za 1 zl! Juz to widzę ! Opamiętajcie sie naiwne!

#360  2011.03.24 21:18:52 ~kontr.

Do #353.Tak, samodzielny podmiot . Indywidualna Praktyka Pielegniarska.Świadczenia medyczne w szpitalu. Na określnonym oddziale.12 PIELEGNIAREK - TO 12 Indywidualnych Praktyk. Oczywiście ,że trorzymy zespół. Kontrakt na 5 lat. Maksymalna liczba wypracowanych godzin 180- przy pełnej obsadzie. W przypadku choroby innej pielęgniarki, lub jej przerwy w świadczenich maksymalnie 192-204 godziny. To tyle .Bez obrazy, ale na bzdurne uwagi nie będę odpowiadała. Sądziłam ,że na tem portal odwiedzają odpowiedzialne i doświadczone osoby. Nie rozumiem , dlaczeko Pnie w Pielegniarkach Kontraktowych widzą wrogów. Za pół roku zobaczą Panie same jaki to problem , a może jednak nie do końca. Pozdrawiam.

#361  2011.03.24 21:23:04 jankesa

Gdzie jest mój komentarz? . cenzura?

#362  2011.03.24 21:23:32 ~piwka

Tak,teraz był wybor.Za pół roku go nie będzie! Będzie zupełnie inaczej! Jestem pewna! Kontraktowe wy tez nie jestescie wyrozumiałe dla etatowych! Może wam czegos żal? Może wy już teraz nie macie wyboru?

#363  2011.03.24 21:27:03 ~czekamy

Kontr bez urazy to nie bzdury.Albo samodzielny jednoosobowy albo firma albo po jakimś czasie piekło. Jaki zespół 12 osób - to kto rządzi - demokracja, głosowanie - idealna zgodność interesów - a na etacie nie dało się tak? To chyba mała różnica robicie to samo co etatowe - elastycznie według potrzeb, a nie jak masz w umowie.Co tak pozytywnie działa. A co jesz jak chorujesz? Co jedzą Twoje dzieci?

#364  2011.03.24 21:27:58 ~do P. Miel

Proszę szanownego Pana - proszę się odnieść do problemu w Radomsku! Nie ma Pan nic do powiedzenia? Jak to się ma do Pańskiej wizji świata szczęśliwego? Proszę tym ludziom powiedzieć, że wreszcie są samodzielni i mają wybór . powinni odczuwać radość i zadowolenie - dyrektor stworzył im szansę samozatrudnienia! Mogą prowadzić biznes! BĘDĄ PRZEDSIĘBIORCAMI?

#365  2011.03.24 21:31:39 ~_-_-_

Ech, żałosny chłopczyku . ,

#366  2011.03.24 21:32:20 ~piwka

Słuszne stwierdzenie.Jakos cisza ! Nic nie słychac o Radomsku! A to jest istotny temat.270 pielegniarek i jakos nie widac zachwytu! Widac raczej łzy! Panie Mariuszu czekamy! PANIE MARIUSZU!

#367  2011.03.24 21:34:20 ~a to co?

#365 ~_-_-_ Data: 2011-03-24 21:31:39 Ech, żałosny chłopczyku . , CZEGO TO DOTYCZY? WKŁAD DO RZECZOWEJ DYSKUSJI?

#368  2011.03.24 21:34:59 ~DO P.MIEL

Napisał Pan że ,Pod pretekstem tzw. zawodowej solidarności zarzuca mi się działanie na szkodę naszej grupy zawodowej. A właśnie tak fałszywie rozumiana "solidarność zawodowa" doprowadziła do obecnej sytuacji polskiego pielęgniarstwa. Bo nie wypada krytykować swoich. (.)Rozliczamy dyrekcje szpitali. Ministerstwo. Rząd. Ale swoich nie. (.)” To tyle od Pana – ja to odwrócę – wydawało się, że to Pan jest ten swój, tak Pana odbieraliśmy a TERAZ WŁAŚNIE PRZYSZŁA PORA NA ROZLICZENIE WŁAŚNIE ,SWOICH” – RADOMSKO A POTEM INNE MIASTA I MIASTECZKA ZNAJDĄ PANA I DADZĄ PANU PEŁNOMOCNICTWO DO REPREZENTOWANIA ICH W NEGOCJACJACH Z DYREKCJĄ – PRZECIEŻ NIKT LEPIEJ TEGO NIE ZROBI NIŻ PAN? Życzę powodzenia!

#369  2011.03.24 21:44:50 ~CZEKAMY

Miałem zapytać jeszcze o czynsz, prąd wodę gaz itd ale kontr zdezerterowała. Ano jak w umowie - tylko jaka umowa?

#370  2011.03.24 21:47:02 ~olka

Tak trzymać Panie Mariuszu. Tylko kontrakty ! To przyszłość służby zdrowia - zero ale TO ZERO ZACHOROWAŃ

#371  2011.03.24 21:48:30 ~do P.Miel

A może warto się zastanowić - co łączy P. Mielcarka z Poznania z Naczelną z Poznania(gazeta Rynek zdrowia - wypowiedź o szczęśliwych kontraktowcach w jej szpitalu)oraz z niejaką Wroną z (? )- czyżby też z Poznania (? ).z obecnie w Sejmie jaśniepanującymi ,Sawickimi" i jej POdobmymi a uda się z tych powiązań wywieść jakiś ciekawy wątek dla Agathy Christie? Czyżby realizowali założenia strategi rozwoju regionu? Kto tak na prawdę jest autorem tej strategii?

#372  2011.03.24 21:49:02 ~kontr.

Do czekamy.Zastępstwo, owszem jak na umowie- ale w drodze konkursu - dla następnej praktyki.Jak choruję , ile dostaję ? Płacę większy ZUZ- od kwoty 3000 tysięcy.Na macierzyńskim płatny 100%, na l4 80%.Ubezpieczenie PZU- w pakiecie ubezpieczenia 50 zł. za pobyt w szpitalu za jedną dobę.Przerażą mnie jednak niewiedza osób zadających te pytania. W momencie przejścia na kontrakt miałam wypracowane 40 lat pracy otrzymałam wyliczenie sładki emarytalnej ZUZ 1050 zł,pracuję trzy lata na kontrakcie.Odkłądam dodatkową kwotę 300 zł.miesięcznie tyle.Taką podjęłam decyzję. Dlczego? Zmęczenie. Strach przed szukaniem nowej pracy w wieku 40lat. Podjęłam to ryzyko. Jakoś egzystuję. I nikt nie musi się o moją emeryturę bać. W przypadku l4-składka ZUZ,którą opłacam daje mi gwarancję otrzymania 2000 tys. Sprawdziłam w biurze rachunkowym, które prowadzi moje rozliczenia.

#373  2011.03.24 21:49:16 ~nika

Kontraktowa poszła do pracy i długo jej nie zobaczymy! Pa kontraktowa pa ! Uwazaj na kregosłup i nie pomyl sie ,bo szkoda pacjentow!

#374  2011.03.24 21:50:08 ~olka

Panie Mariuszu niech Pan nie dasię sprowokować. Jesteśmy w Panem - tylko w Panu nadzieja, że będzie nam dobrze !

#375  2011.03.24 21:54:39 ~kropka

Jeszcze trzeba zatrunic ,biuro rachunkowe,Zawracanie głowy.Panie Mariuszu prosze zajac sie strajkiem w Radomsku! To nieco rozjasni niektorym w głowach!

#376  2011.03.24 21:59:06 ~piwka

Do olki O jakiej prowokacji mowimy? Strajk w Radomsku jes ważny! Prawda? Przeciez dotyczy pielegniarek.

#377  2011.03.24 22:01:22 ~czekamy

Kontr - nie żartuj tak jak z tą pracą w/g umowy ! To ile tego zwolnienia z ZUS-u nabrałaś? To ile chorowałaś - zdajesz sobie sprawę po jakim okresie choroby możesz dostać zasiłek? Przechodząc na kontrakt miałaś 40 lat i40 lat pracy? NO znowu zaskakujesz to już w pieluchach tetrowych zasuwałaś. Ja też na etacie miałem ubezpieczenie na pobyt w szpitalu ale w wieku "produkcyjnym" ani dnia tam nie spędziłem więc nici z tego ubezpieczenia, później może by się przydało ale na emeryturze już go nie ma - prawda? Tak widzisz wiedzy trochę mamy. A co do strachu - to współćzuję masz wyjątkowy jakis kontrakt na 5 lat - to za 2 stres - wygryza czy nie a jak wygryzą - kurde niewesoło będzie. A na etacie jak dobrze pójdzie i nie wprowadzą tych kontraktów do emerytury dotrzymam. Od i całe róznice. SAme ujemne plusy

#378  2011.03.24 22:01:29 ~kontr.

Nika, nika nie fikaj . Kręgosłup też masz, ale Ty po prostu może nic nie robisz w pracy ? Młodośc teraz? a może zamożny narzeczony? . To po co w ogóle praca. Lata lecą, czas nie stoi w miejscu.Kiedy Ja będę na emeryturze, Ty będziesz stała z butelką pod Sejmem. ŻYCZĘ POWODZENIA. A do pracy, nie idę, tylko spać.Wszak w pewnym wieku trzeba odpocząć, jutro dyżur na kontrakcie.A Twoja troska o Pacjentów tak mnie wzruszyła,że przypomnę sobie jeszcze podstawy pielegniarstwa.Oj ludzie.Dorośnijcie do dyskusji. Albo nie bierzcie w niej udziału.

#379  2011.03.24 22:06:03 ~czekamy

Kontr - zmień biuro rachunkowe bo cię w maliny puszczają co do wysokości zasiłku L-4 abyś była zadowolona i płaciła im kasę

#380  2011.03.24 22:06:50 ~vvv

Gdybym chciała byc przedsiebiorcą to bym była ale jestem pielegniarką.

#381  2011.03.24 22:09:40 ~Radomsko

Dziewczyny z Radomska - w poście nr 12 są informacje, gdzie można znaleść P. Mielcarka - jedźcie do Niego - On wam wytłumaczy jak to jest dobrze na kontraktach! Nie szukajcie pomocy w mediach lecz u PROFESJONALISTÓW! W Sejmie uwiła sobie gniazdko niejaka Wrona - mówią, że gdzieś w klubie PEŁO ma swoją salonkę, zdala od galerii. Pakujcie walizki - nie lękajcie się i nie ośmieszajcie - uszanujcie i doceńcie dobre intencje dyrektora? Przecież on robi wszystko, by było Wam lepiej! Nie żartuję - mamy ,zaprzyjaźnionych" wyżej wymienionych ekspertów od osiągania pełni szczęścia na umowach cywilno-prawnych więc skorzystajcie z ich doświadczeń! Zróbcie sobie wycieczkę a nie pożałujecie!

#382  2011.03.24 22:10:54 ~a tu #192

Pisała od 11lat jestem na kontrakcie w poz.nikt nigdy nie stanął w mojej obronie.sama musze dbać o siebie.lekarze z upodobaniem ciosają nam kolki na glowie a środowisko pielęgniarskie im wtóruje.a izby szkoda mowić.dla nich wogole nie jesteśmy grupą zawodową.mam satysakcje finansową ale to ciężki kawałek chleba a odwrotu niema;co roku mam frustrację czy fundusz podpisze ze mną kontrakt.a izb nie interesuje z kim zawierane są kontrakty.nawet kursy organizowane są dla osób ktore nie prowadzą działalnosci gospodarczej.życie pielęgniarki na kontrakcie jest b.trudne moze byloby inaczej gdyby kontrakt byl normą.tylko będąc na kontrakcie nie przyniesiesz zwolnienia bo komu.nie pracujesz nie zarabiasz.chcesz mieć urlop poszukaj sobie zastępstwa zastępstwo zaplać lub odpracuj kiedy koleżźanka idzie na urlop.pozdrawiam

#383  2011.03.24 22:11:26 ~nika

Nie ma młodych pielegniarek i ja tez nie jestem najnłodsza. Kiedy skonczysz dyzur kontraktowy 24 godziny czy dłużej? Pielegniarstwo czytaj jak najczęsciej! Idz juz spac bo jutro zaczynasz pracę z pacjentami!

#384  2011.03.24 22:13:20 ~kontr.

Do czekamy. Przepraszam , ale to oczywiście błąd podczas pisania. Wiek 40 lat, staż pracy 20.Składka emrytalna wyliczona z 20 lat pracy. Niestety, nie ja ją liczyłam. Tak dużo zarabiałam na umowie o pacę. I takie są niestety realia.Teraz płacę większą składkę niż miałam na umowie.Chcę natomiast zwrócić uwagę na jedno. Zadna umowa nie daje gwarancji zatrudnienia. Jeśli Dyrekcja będzie chciała pozbyć się pracownika, to i tak się go pozbędzie. Wypłaci nawet odprawę trzymiesięczną.Ja w umowie, mam zapwenioną mozliwość przdłużenia kontraktu.A czy z tego skorzystam , to moja sprawa.

#385  2011.03.24 22:17:23 ~kurde jaja

#12 ~wyborca Data: 2011-03-23 23:33:35 Nie dodałeś waćpan jeszcze, że jesteś przewodniczącym Rady Nadzorczej Spóki z o.o Usługi Komunalne w Sremie,pracujesz jako inspektor w Woj.Wydz.Bezpieczeństwa Kryzysowego Wlkp Urzędu Wojewódz.w Poznaniu,oraz kandydat do Rady Miasta Śrem, plus praca na etacie w szpitalu miejskim w Poznaniu,redaktor naczelny tegoż portalu. #13 ~etat Data: 2011-03-23 23:43:16 Mielcarek! Żal ci d.ę ściska ,że nie masz takiego uznania jak Dorota Gardias i dlatego wydałeś jej osobistą wojnę.Kto mieczem wojuje ten od miecza ginie.Kandydat na radnego byłeś.żenada. #14

#386  2011.03.24 22:18:17 ~jeszcze..

Wiedźma Data: 2011-03-24 00:11:32 Rozumiem; na członków rad nadzorczych szpitali są już od 2 lat przygotowani ludzie, po kursie i piekielnie drogim egzaminie, weszła ustawa spółkowa, trzeba tylko wyeliminować niewygodne, wtykające nos w finanse związki i pracowników z pakietami socjalnymi, odprawami, z majątku wyposażonych szpitali spłacić skupione długi i lizać lody. #15

#387  2011.03.24 22:21:27 ~vvv

A tu 192Przeczytajcie uwaznie tekst powyzej Przemyslcie go a nie słuchajcie kontr,bo nie wie o czym pisze!

#388  2011.03.24 22:22:01 ~??

O jakich wy praktyczkach w zawodzie medycznym mówicie? co grupa wypracowała na poziomie naukowym w praktyce i jest tylko jej osiągnięciem? Dlaczego medycyna uprawiana przez lekarzy unowocześnia się, nowe techniki, umiejętności samodzielnego działania i zarobkowania, a pielęgniarki? Jakiej rangi samodzielne decyzje prawnie może podjąć pielęgniarka? Jak często osoba prywatna ma większą swobodę niż pielęgniarka ze swoim prawem? Za co chcecie, żyć na tych kontraktach,wiele opiekunek medycznych ma podobne wykształcenie i prawne możliwości co pielęgniarki, szybko jako jeszcze tańszą siłę roboczą się zakontraktuje!

#389  2011.03.24 22:22:33 ~czekamy

Kontr - ważne że ty jesteś zadowolona z decyzji - życzę wszystkiego dobrego. Ja nie wierzę, żeby "gOra" tak naprawdę chciała nas uszczęśliwić - do tej pory tego nie było widać, więc sądzę, że chytruski jednak knują przeciwko mojemu dobremu samopoczuciu

#390  2011.03.24 22:24:44 ~ADRES

NA JAKI ADRES MACIE ZAREJESTROWANĄ PRAKTYKĘ PIELĘGNIARSKA? PYTAM PO RAZ KOLEJNY PAŃ KONTRAKTOWYCH ZE SZPITALA.Żadna się nie kwapi z odpowiedzią

#391  2011.03.24 22:25:13 ~iwa2

Nadal nikt z najbardziej zorientowanych rekinów biznesu pielęgniarskiego nie odpowiedział dlaczego to w bogatych krajach UE pielęgniarki i lekarze nie pracują na kontraktach w szpitalach? I niech pani minister nie walczy o prawo do 11-sto godzinnego odpoczynku na kontrakcie chyba, że wprowadzi ten obowiązkowy wypoczynek lekarzom, żeby mogli odpocząć w domu a nie na innym oddziale.

#392  2011.03.24 22:25:34 ~foga

Kontr.nie jest zadowolona ona nie miała wyboru

#393  2011.03.24 22:29:56 ~kontr ???

#292 ~bet Data: 2011-03-24 17:32:01 od 11lat jestem na kontrakcie w poz.nikt nigdy nie stanął w mojej obronie.sama musze dbać o siebie.lekarze z upodobaniem ciosają nam kolki na glowie a środowisko pielęgniarskie im wtóruje.a izby szkoda mowić.dla nich wogole nie jesteśmy grupą zawodową.mam satysakcje finansową ale to ciężki kawałek chleba a odwrotu niema;co roku mam frustrację czy fundusz podpisze ze mną kontrakt.a izb nie interesuje z kim zawierane są kontrakty.nawet kursy organizowane są dla osób ktore nie prowadzą działalnosci gospodarczej.życie pielęgniarki na kontrakcie jest b.trudne moze byloby inaczej gdyby kontrakt byl normą.tylko będąc na kontrakcie nie przyniesiesz zwolnienia bo komu.nie pracujesz nie zarabiasz.chcesz mieć urlop poszukaj sobie zastępstwa zastępstwo zaplać lub odpracuj kiedy koleżźanka idzie na urlop.pozdrawiam

#394  2011.03.24 22:30:43 ~ula

Dlaczego inne grupy zawodowe nie sa na kontraktach? Jak by tak było dobrze kazdy by chciał przejsc na kontrakt! Ale nikt nie chce o nich słyszec! Nauczyciele maja karte naucz.(urlop zdrowotny,gwarancje zatrudnienia,wakacje,ferie,itd.) a my co? Nic mimo,że niektore już sa przedsiebiorcami!

#395  2011.03.24 22:33:09 ~sklek

Ufffffffffffffff ufffffffffffffff

#396  2011.03.24 22:37:44 ~~sklek

Odpocznij chwilkę odpocznij chwilkę odpocznij chwilkę odpocznij chwilkę

#397  2011.03.24 22:38:19 ~kontr.

Do#ADRES.Ja osobiście mam zarejestrowaną praktykę na adres zamieszkania.

#398  2011.03.24 22:41:15 ~skarbowiec

Kontr - to ci dopieprzą czynsz za lokal nie mieszkalny a na działalność gospodarczą - z odstetkami

#399  2011.03.24 22:41:46 ~Adres

Pracuję na PRZYMUSOWYM kontrakcie w szpitalu a działalność mam zarejestrowaną na adres zamieszkania jako miejsce wezwania.Ale jakoś dotychczas żaden pacjent zwłaszcza ten po zabiegu mnie nie wzywał tylko ja bez wezwania siedzę w szpitalu.Tak wygląda PRAWO na kontrakcie.Przy zakładaniu musiałam opisać moje mieszkanie włącznie z rozmieszczeniem mebli w pokoju rzekomego wezwania.po prostu to co z nami robią jest poniżej pasa.i do tego te kil;a durnowatych ,zachłannych klakierów kontraktowych.Dużo piszą a czemu jestem pierwszą ,która napisała coś na temat zawiłości praw i kombinacji przy rejestrowaniu działalności.i jeszcze jedno o tej kombinacji byłam poinformowana przez panią ,która z ramienia dyrekcji zajmuje się kontraktowymi.Tylko proszę nie pisać,że tak nie musiałam zrobić.MUSIAŁAM, bo dziś byłabym na bezrobociu.

#400  2011.03.24 22:42:07 ~kontraktow

Cały Zachód Europy, wycofał się z kontraktów, uważa,że jt niekorzystne rozwiązanie dla pielęgniarek, dla lekarzy, dla pracowników służby zdrowia,dla społeczeństwa a pan Mariusz odkrył Amerykę. Nie podoba mi się sposób w jaki pan przedstawia obecne wydarzenia. Ma pan bardzo wąskie spojrzenie dotyczące kontraktów i negocjacji z dyrekcją. Mam 25 lat pracy, ukończone studia mgr pielęgniarskie, podyplomówkę i dwie specjalizacje. Jestem żoną i matką, przeżyłam kilka dramatycznych wydarzeń w rodzinie i proszę mi wierzyć przeżyłam to, ale ciężko jest mi wypowiadać się jak potraktowano mnie podczas zmuszania do podjęcia pracy na kontrakcie. Nie jest to fajne.

#401  2011.03.24 22:43:44 ~kontr.

Do #fogi.Dziękuję za to trafne stwierdzenie.Ale chcę go mieć teraz.

#402  2011.03.24 22:45:50 ~do 397

I co uważasz,że to jest w porządku? Przecież nie masz gabinetu w domu jeśli pracujesz w szpitalu.To przekręt ,przy pierwszej kontroli lecisz a wtedy dyrektor powie ,przecież Pani była świadoma gdzie,że nie będzie Pani pracować u siebie w domu.I wszystkie zaoszczędzone pieniądze z kontraktu pójdą.hen

#403  2011.03.24 22:47:36 ~olka

Pan Mariusz - jestem z panem ! Jestem na kontrakcie z apoprzedni miesiąc wystawiłam szpitalowi rachunek na 12 tysięci zl. Jest luz i byczo. Tylko nieudzcznice są na etatach i boja sie kaontraktów. Te w Radomsku jeszcze będa Pana Panie Mariuszu calowac po rękach - jak tylko zrozumieją jak Pan dobrze im doradza

#404  2011.03.24 22:50:29 ~śmieszne

P. Kopacz próbuje coś ograniczyć podmiotowi gospodarczemu? Czy jest taka możliwość dopuszczona w ustawie o swobodzie działalności gospodarczej? Jakim prawem 11-godzinnych odpoczynek miałby być obowiązkowy! W jaki sposób taki biznesmen z ograniczeniami miałby zarobić? To ,PRZEDSIĘBIORCA SAM DECYDUJE KIEDY, GDZIE, ZA ILE I ILE CHCE PRACOWAĆ! CZYŻ NIE TAK? Radomsko - nie pomoże wam telewizja! Musicie jutro być w Warszawie - może Wy również powinnyście porozmawiać z Panią Prezydentową? Przy okazji odwiedźcie Panią Minister Kopacz - życzcie jej zdrowia! A może koleżanki z POZ-u, które równieŻ nie miały wyboru - lub inaczej - miały aż dwie możliwości do wyboru: kontrakt lub bezrobocie też powinny jak najszybciej razem z Wami pojechać? Może w końcu tym perfidnym precederem zainteresują się odpowiednie organa ścigania? Czy to nie jest coś w stylu KOŚCIELNEJ KOMISJI MAJĄTKOWEJ?

#405  2011.03.24 22:56:08 ~olka

Kurde to mówicie że moga powiększyć czynsz i jakaś kontrola? Panie Mariuszu Pan mnie obroni? Ja zawsze popieram Pana - niech Pan nie zapomni !

#406  2011.03.24 22:58:08 ~olka

Dziewczyny jakby cos to ja się pomyliłam - ten rachunek był na 1800 zl a nie na 18 tys - dobra? Panie Mariuszu w Panu nadzieja

#407  2011.03.24 22:59:31 ~olu

Idź spać. diagnoza . przemęczenie kontraktowe

#408  2011.03.24 23:05:48 ~iwa2

No ale mamy jesienią wybory przypomnimy Pani poseł Joannie M. jak to emeryci biegają dla rozrywki do lekarzy i dla rozrywki wstają o 5-tej rano żeby się zarejestrowań, pani minister jak dba o swobodę działalności gospodarczej. Wojsko i Policja nie chce przypadkiem kontraktów przecież to taki luksus

#409  2011.03.24 23:05:55 ~HASŁO WRO

Czy ktoś może wie, kto to jest ta WRONA? Czy ona również nie jest przewodniczącą w jakiejś Radzie Nadzorczej, radzie miasta czy jeszcze w jakiejś innej instytucji? Jaki cel przyświecał tej osobie, gdy zakładała Stowarzyszenie Pielęgn. Kontraktowych? Po co się w ogóle zrzeszają, po co im jakaś reprezentacja, w jakim celu tworzą grupy? Przecież to INDYWIDUALNA DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZA? Czyżby indywidualnie nie było jednak najlepiej? Co naprawdę się dzieje na naszym rynku pracy w zachodniopomorskim? Jaką rolę pełnią w tym precederze panie naczelne i Izby? Może przy okazji obecnej zadymy coś na światło dzienne wyjdzie?

#410  2011.03.24 23:08:32 ~rena

P. Mariuszu- nic dodać nic ująć- gratuluję i myślę że jeszcze trochę takich ludzi w pielęgniarstwie będzie więcej. Życzmy sobie wreszcie zmian W TYM ZAWODZIE, pozdrowienia

#411  2011.03.24 23:11:08 ~???

I co klakierki kontraktowe z waszym adresem działalności.Nie wiedziałyście jak to jest czy teraz udajecie.A może nie miałyście czasu nad tym się zastanawiać.A macie w SWOIM PRYWATNYM GABINECIE szafę na dokumentację pielęgniarską ( taki jest wymóg) i jakie dokumenty w niej macie,bo nie sądzę ,że są tam historie pielęgnowania?

#412  2011.03.24 23:15:06 ~kontr.

Zgadzam się z wypowiedzią Adres i kontraktow.Są to bardzo poważne dylematy .Ale w całej tej zadymie, mam dosyć piętnowania koleżanek zatrudnionych na kontrakcie. Wiem , co przeżywałyśmy zakładając praktyki. Wiem , w jakim stanie stanie była nasza psychika.Nie chcę wracać do tego okresu. Wiem również, jak brak właściwych regulacji prawnych przeszkadzał nam w załadaniu działalności.Przecież, skoro pracują pielegniarki tak od 1998 roku, i to podobno z obejściem prawa, dlaczego Organizacja Związkowa pozwoliła na takie działania. Dlaczego .wtedy nie robiono takich demonstracji. Dlaczego tego problemu, nie poruszono w Białym Miasteczku.

#413  2011.03.24 23:19:09 ~kontr.

Cd.Oczywiście, Umowa o Pracę - jest tym zatrudnieniem które za godziwe wynagrodzenie daje największe zabezpieczenia i spokój. ALE GODZIWE WYNAGRODZENIE. Zatanawim się , czemu służy dzisiejszy protest. Obrażamy się , licytujemy kto więcej pracuje. A dobrze Panie wiedzą jak to wygląga naprawdę. Czy zamiast tych dwóch etatów na umowę o pracę, większych godzin na kontrakcie nie powinnien to być jeden etat dla każdej z NAS.W całym tym zawirowniu , uważam jednak że krytykowanie i piętnowanie koleżanek kontraktowych jest nieuczciwe. Natomiat zapis w ustawie powinien być jednoznaczny. Każdy powinien mieć możliowość wyboru, jaka forma zarudnienia mu odpowiada.

#414  2011.03.24 23:22:54 ~!!

Ojejku! Czyżby Pani Wrona przeoczyła taki szczegół jakim jest obowiązek prowadzenia dodatkowej dokumentacji pielęgniarskiej z tytułu indywidualnej praktyki? Zaniedbała swoje obowiązki w zakresie informowania swoich CZŁONKÓW (! ) o podstawowych zasadach tego biznesu! Oj, chyba NFZ będzia miał co robić? Co prawda 5 tysięcy takich ,praktyk" to niewiele ale w ramach kazdej jednej będzie w czym poszperać! Ale nie ma strachu - nie ma zabawy?

#415  2011.03.24 23:23:16 ~kontr.

Cd.I jeszcze jedna dygresja. Oglądając fragmenty manifestacji pod Sejmem, Usłyszałam z ust działacza Związkowego,że pielęgniarka pracuje pod 24 godzinnym nadzorem lekarza. Ludzie, kto pozwala wygadywać takie bzdury. Jaki całodobowy nadzór. Jak się skończy ta cała awantura, to chyba opublkuję mój kontrakt.Większych bzdur nie słyszałam już dawno.I oczywiście, lekarzom pozostawiamy w Ustawie zapis o możliwości zatrudniania na kontrakcie. Pilęgniarkom nie. Bezsens. Odpowiedzcie uczciwie, kto na dyżurze ,kogo nadzoruje ? . Chyba ,że na umowie o pracę. Ale przecież w ciągu trzech lat chyba aż tak sie nie zmieniło. I co na to Samorząd w rcznicę 20 lecia. Porażka.

#416  2011.03.24 23:25:41 ~ do 412

Tak są to poważne dylematy o których nie mówiono.Ale może czas najwyższy nad tym się zastanowić i to poruszyć.Ja tez pracuję na kontrakcie i nieraz się zastanawiałam co by było gdyby coś się stało.Jak to się ma nasze miejsce pracy do naszego miejsca działalności.I myślę,że rzeczywiście wtedy zostałabym zupełnie sama,bez jakiejkolwiek pomocy tym bardziej ,że świadomie tak otworzyłam działalność.

#417  2011.03.24 23:30:43 ~#415

Kobieto wypocznij, może się ci rozjaśni umysł o ile jeszcze może i nie jest do końca wylasowany.Potem usiądź przed kompem i napisz o ile potrafisz coś sensownego.Bełkotu tu już jest za dużo.

#418  2011.03.24 23:30:47 ~kontr.

Do ! .Co do dokumentacji, to swiadczenia medyczne wykonujemy w miejscu wezwania, jakim jest szpital. Tam jest dokumentacja. NFZ już ją sprawdzał , i nie miałyśmy problemów. A tak na marginesie, zobaczą koleżanki , jak to funkcjonuje, gdy Dyrekcja w Pań szpitalach wprowadzi tę formę zatrudnienia. ŻYCZĘ POWODZENIA.

#419  2011.03.24 23:44:10 ~do kontr

Zrozum, że nikt nie walczy z tym, by pielęgniarka nie miała swobody gospodarczej! Jednoznaczność zapisu powinna wykluczyć jedynie samozatrudnienie W ODDZIAŁACH SZPITALNYCH - bo praca tam ma bezdyskusyjne znamiona umowy o pracę! Panie i panowie pracujący obecnie w tych oddziałach na kontraktach tez byście zyskali - musieliby zawrzeć z Wami umowę o pracę z pełną ochroną prawną należną pracownikowi a przy takich brakach kadrowych wszyscy zatrudnieni - po wypracowaniu normy czasu pracy musieliby mieć płacone godziny nadliczbowe. Czy na prawdę nie rozumiecie, że to jest walka o ludzkie prawa za godziwe pieniądze w ramach etatu? W przychodniach, w innych zakładach, których obecnie powstało tyle co grzybów po deszczu można będzie sobie jeszcze dodatkowo na kontrakcie dorobić. Ze szpitala pójdą wszystkie składki na ubezpieczenia społeczne, płatne urlopy i zwolnienia itd.więc kasa z kontraktów nie będzie juz o nic pomniejszana. Czy to takie trudne do zrozumienia?

#420  2011.03.24 23:57:43 ~do kontr

Kolezanki i koledzy przymuszeni z róznych powodów do przejścia na kontrakty! Dlaczego nie mówicie tego głośno własnie teraz? Czy do końca swojego zycia chcecie żyć w nieustannym strachu? Jest okazja odwrócic bieg zdarzeń - lepiej późno, niż wcale! Przyłączcie się do walki o naszą wspólną przyszłość, nie pozwalajmy na to, by zalegalizowali taki stan prawny, a właściwie bezprawny bez zbędnej zwłoki! Dotychczas mieliście juz problemy z funkcjonowaniem w takich realiach - a jak będzie wyglądał rynek ofert i negocjacje, gdy wszystkich nas w to wpuszcza? Już się zaczęło - RADOMSKO to początek naszego końca. Weżcie swój los w swoje ręce póki jeszcze jest nadzieja na zmianę!

#421  2011.03.25 00:00:46 ~kontr.

Do 419#.Ale my wszytstkie pamietamy okres zatrudnienia na umowie o pracę. Pojedyncze dyżury z powodu braków kadrowych, brak możliwości wypłacania godzin nadliczbowych,oddawanie dni wolnych do końca okresu rozliczeniowego. Zatrudnianie w ramach oszczędności Pań z innych plaćówek na dodatowe etaty, które i tak dla szpitala były bardziej korzystne,niż wypłacenie nadgodzin.Pań,którym znim poznały specyfikę pracy na danym oddziale,kończyła się umowa.Takie są realia pracy w szpitalu. Nie chcę natomiast pracować całego etatu n aumowie o pracę w szpitalui dorabiać na kontrakcie w poradni/może jeszczew srodowisku/ Wolę pracować 12 godzin więcej miesięcznie w miejscu , które znam, To mi wystarczy. I chcę aby ten zapis, chociażby tylko dla 5% pielegniarek pozostał.

#422  2011.03.25 00:03:40 ~#418

U nas też była kontrola tylko ,że sprawdzali za adresami działalności i były ogromne kłopoty włącznie z tym ,że izby grubo się tłumaczyły ,że na ich terenie są takie niedopatrzenia.a więc nie jest to do końca prawdą co piszesz.

#423  2011.03.25 00:05:52 ~#419

POPIERAM to o to chodzi ale niektórzy mają za małe umysły,żeby to pojąć.

#424  2011.03.25 00:18:35 ~kontr.

Do#422.Cy Paniom w związku z tym odebrano zezwolenia na prowadzenie dziłalności. CZY zakazano pracować w szpitalch?

#425  2011.03.25 00:23:23 ~423

Niektórzy mają za to tak duże ,pełne i sztywne umysły,że dalej będą obrażać się wzajemnie. Ale widocznie to lubią.

#426  2011.03.25 00:23:42 ~do kontr

1)wejdź na strony związku lekarzy-oni też nie chcą kontraktów;2)normy zatrudnienia obecną ilość pielęgniarek zabezpieczającą dyżur zawdzięczamy naukowości i rzetelności społeczno-ekonomicznej (w Polsce irracjonalności)osobników działających w medycynie ( to 20 jest niebywałe, skąd ministerstwo wzięło taki parametr? );3)jest coś takiego jak dyżur medyczny-warunek prawnie nie budzący zastrzeżeń- warunek wyższe wykształcenie pielęgniarskie, położnicze i już dziury można załatać, a pielęgniarka zadowolona (nawet se będzie mogła po negocjować! )

#427  2011.03.25 00:28:14 ~#424

Osoby które były na kontraktach pozostały ale nowe już nie uzyskały zgody na kontrakt i tak jest do dzisiaj z czego w sumie jesteśmy zadowolone.

#428  2011.03.25 00:38:38 ~kontr.

Do #426. I co ,te 40% zatrudnoinych na kontrakcie lekarzy zrezygnuje.Już to widzę. Znowu podpuszczanie Pielegniarek, dla Nas lekarzy 20 tys. podstawy, a dla Was Pielegniarek 2 tys. Znam to środowisko i wiem jak bardzo Nas szanują.A co dyzurów dla pielegniarek z wyższym wykształceniem. Tak zupełnie szczerze , jaki procent w danym szpitalu ma je ukończone. Poza tym jakie , wykształcenie licencjat cy magisterskie.Pielegniarskie czy nie? . Jak wytłumaczyć pielegniarce bez ukończnonych studiów , że nie może wziąść dyżuru,Ona również potrzebuje środków na utrzymanie i wcale nie wykonuje swoich czynności gorzej . Jest wiele nieścisłości w Naszej grupie zawodowej. Nie mówię wcale, że kontrakty to rewelecajne rozwiązanie. Ne jestem zwolenniczą siłowych rozwiązań. Prosze pamiętać, że zawsze kogoś sie krzywdzi. Najczęściej niesłusznie.

#429  2011.03.25 07:17:49 ~ANIA

DROGIE KOLEŻANKI PIELĘGNIARKI! NIE DAJCIE SIĘ OTUMANIĆ TEJ CAŁEJ GARDIAS. JEJ CHODZI TYLKO O SKŁADKI NA ZWIĄZKI ZAWODOWE A NIE O NAS. PROFILAKTYCZNIE SKŁAMAŁA ŻE ODEJDZIE Z PRACY PO STRAJKU.JEST TO JEJ WYBÓR,GDYBY NIE BYŁO SKŁADEK NA ZWIĄZEK.BO CO ONA MOŻE INNEGO ROBIĆ,JAK NA WZÓR JAROSŁAWA PODZIELIĆ POLAKÓW DLA WŁADZY I PIENIĘDZY.PRZECIEŻ PIELEGNIARKI NA KONTRAKCIE NIE PŁACĄ SKŁADEK NA DARMOZJADÓW,A POSADKA DOBRA.JEST TO TYPOWA WALKA O KORYTO. PIELĘGNIARKI NIE DAJCIE SIĘ OSZUKAĆ.KAŻDY WYBIERA PRACĘ LEPIEJ PŁATNĄ.JEST W KOŃCU DEMOKRACJA I KAŻDY MA PRAWO WYBORU.

#430  2011.03.25 07:26:51 ~dotisz

Ja pracuję na kontrakcie, od prawie trzech lat, opłacam składki na zzpip i nie rozumiem dlaczego te wielce przemądrzałe baby, które nie pracują już od dawna przy łóżku pacjenta, bo nikt by ich tam już nie chciał, walczą o coś o czym nie mają zielonego pojęcia! Dlaczego nie wspominają o takich sytuacjach, że będąc na umowie o prace szuka sie innych form dorobienia do pensji, np umowa zlecenie bądź umowa o dzieło, i ile wtedy jest godzin w miesiącu przepracowanych. Podpowiem ponad 300 za dużo mniejsze pieniądze, bo sama tak pracowałam, a będąc na kontakcie wypracowuję prawie 100 godzin mniej.i nie jestem zmęczona, a pieniądze jakie dostaje są odzwierciedleniem mojej ciezkiej pracy. Może czas najwyższy aby rząd spojrzał na faktyczne zarobki polskiej pielęgniarki a Panie ze związków niech wezmą się do roboty a nie udają wielkie związkowe koleżanki!

#431  2011.03.25 07:42:58 akuszerka

Sprawdziłam w dwóch małych szpitalach,które przekształciły się w spółki(w wojew. wielkopolskim - Złotów i kujaw.-pom.- Więcbork),jaka istnieje u nich forma zatrudnienia.Jedyną formą zatrudnienia, w tych szpitalach są umowy cywilno-prawne.Być moze w duzych miastach, gdzie szpitale nadal są JESZCZE państwowe, istnieje dowolna forma zatrudnienia, w tych małych prezesi rządzą się swymi prawami. Jakie można znaleźć wyjście z tej sytuacji?

#432  2011.03.25 08:30:05 ~Gosia

W pełni zgadzam się z P. Mariuszem, nie można ograniczać ludziom sposobów zatrudnienia, świat idzie do przodu, musimy być elastyczne i nie bać się nowych wyzwań. Koleżanki z Zarządu Związku chyba właśnie boją się nowych problemów, z którymi będą się musiały zmierzyć w momencie, gdy kontrakty staną się nasza codziennością. No ale od tego są przecież związki, one maja pomagać nam gdy mamy problemy, a nie ograniczać nas, by w ogóle problem nie zaistniał.

#433  2011.03.25 08:42:30 ~Ana

Wszystkie pielęgniarki bez studiów przekwalifikować na asystentki, pozostałe pielęgniarki niech starają się odzyskać autorytet zawodu wiedzą , klasą, niech staną się prawdziwymi partnerami dla w zespole terapeutycznym, niech ich zdanie zacznie się liczyć i wiedza. Jak będą coś znaczyć to i dyrektor doceni w ewentualnych negocjacjach.A te bidy to przecież nie rozumieją nic, walczą ale o swoje stanowiska, a plebs to popiera. Żenada. PANIE MARIUSZU DOBRZE ŻE PAN JEST.

#434  2011.03.25 08:45:24 ~roczarowa

Politycy robią nam wodę z mózgów, jak zawsze chodzi o pieniądze, a my mamy więcej pracować za mniejszą stawkę, a część ma pielęgniarek ma być bezrobotna, słaba, ponieważ takimi łatwiej manipulować. 5% kontraktowych pielęgniarek ma wygrać, gdzie tu demokracja? NIECH WRESZCIE OTWORZĄ SIĘ WAM OCZY.

#435  2011.03.25 09:00:07 ~Marta

No to wszystko jasne, pani Przewodniczącej kampania wyborcza pomału sie udaje przed wyborami do Sejmu, zawsze się znajdzie grupa nieuków , którzy będą głosować. Panie strajkujące w sejmie są manipulowane, szkoda tylko że dotyczy to pielęgniarek. Kolejna kompromitacja naszego środowiska. Tam gdzie w istocie trzeba działać to nas nie ma, przecież przez te wszystkie lata nic kompletnie nie osiągnęłyśmy , NIC. JAK ZABRONIĆ KONTRAKTÓW .TO WSZYSTKIM GRUPOM ZAWODOWYM

#436  2011.03.25 09:03:06 ~APEL

JAK ZABRONIĆ KONTRAKTÓW .TO WSZYSTKIM GRUPOM ZAWODOWYM, bez wyjątku. Marta

#437  2011.03.25 09:07:43 ~iwa2

Nadal i do znudzenia będę powtarzała ŻE W ŻADNYM Z KRAJÓW UE PIELĘGNIARKI I LEKARZE NIE PRACUJĄ NA KONTRAKTACH W SZPITALACH I NIKT NIE UWAŻA, ŻE TO BARAK SWOBÓD GOSPODARCZYCH. A wyboru nie będzie i negocjacji, już POstarają się o to.

#438  2011.03.25 09:09:34 ~APEL,APEL

JAK ZABRONIĆ KONTRAKTÓW .TO WSZYSTKIM GRUPOM ZAWODOWYM,JAK ZABRONIĆ KONTRAKTÓW .TO WSZYSTKIM GRUPOM ZAWODOWYM,JAK ZABRONIĆ KONTRAKTÓW .TO WSZYSTKIM GRUPOM ZAWODOWYM

#439  2011.03.25 09:15:19 ~czytelnik

Gdzie tu etyczne zachowania koleżanek pielęgniarek. Skoro nie szanuje się koleżanki to jak można zaufać takiej pielęgniarce osoba chora?

#440  2011.03.25 09:17:24 ~rozczarow

PANIE ZA KONTRAKTEM Z TEGO CO WIDZĘ ZA MAŁO JESZCZE PRZESZŁYŚCIE, ŻYCZĘ WIĘCEJ NIEPRZYJEMNYCH DOŚWIADCZEŃ.

#441  2011.03.25 09:21:25 ~id

Zapomniano tu o jednej ważnej sprawie średnia wieku pielęgniarki w Polsce dawno przekroczyła 40 a nie jesteśmy cyborgami . Praca kontraktowa daje szansę zarobku ,ale czy to jest najważniejsze , co kiedy zdrowie odmówi posłuszeństwa,czy wtedy mamy liczyć na mops? Znam koleżanki na kontraktach pracują po 2 na 60 lóżkowym odziale i nie za takie kokosy. U mnie w szpitalu też są przymiarki już od roku a pierwszą zapowiedzią było oświadczenie że najpierw zwolnienia o urlopie dłuższym niż tydziń można zapomnieć. łatwo kogoś krytykować jak pracuje się w dużym mieście gdzi rynek pracy jest duży.Panie Mariuszu proszę wziąć pod uwagę także zdanie innych. pozdrawiam

#442  2011.03.25 09:35:58 ~czytel

Zastanowcie sie na spokojnie, naprawde. Czy w naszym kraju to naprawde bedzie dobrowolny wybor. Bo teraz wam sie wydaje ze kontrakt to taka cudowna sprawa, poki jestescie mlodzi, no i przede wszystkim zdrowi. To sie moze bardziej oplacac, ale kiedy zaczniecie chorowac, chciec zrobic sobie urlop te ustawowe 26 dni. Czy wtedy bedzie was na to stac? Dodam ze jestescie jedynymi zywicielami rodzin. Nie mozna myslec tylko o sobie kiedy maz zarabia krocie i tak naprawde to wasz zarobek to dodatek do wspolnego budzetu domowego. Pomyslmy o wszyskich, bo kiedy przyjdzie choroba powazna choroba co wtedy. Szpital ma wtedy przeciez mase pielegniarek na kontrakcie wezmie sobie zdrowa inna, a tobie co pozostanie, pies z kulawa noga nie pomysli wtedy o tobie. Zastanowcie sie naprawde i na powaznie nie tylko biorac pod uwage bo teraz jest super jestem zdrowa mloda .itp.

#443  2011.03.25 09:42:00 ~czytel cd

Powinnysmy wszystko zrobic by na umowie placono nam tyle ile na zachodzie oraz by prestiz naszego zawodu zostal doceniony jak w owych krajach. Bylam na kontrakcie i wiem co to jest za chleb. Ile czasu poswiecalam na prace i ile czasu poswiecalam na prowadzenie dzialalnosci by wjsc na swoje. I mam naprawde swoje zdanie na ten temat bo tego i tego sprobowalam.

#444  2011.03.25 10:44:51 ~ PRACA

Czytajcie ze zrozumieniem Kodeks Pracy! Art. 22 par.1 Przez nawiązanie stosunku pracy, pracownik zobowiązuje się do wykonania pracy określonego rodzaju na rzecz pracodawcy i pod jego kierownictwem oraz w miejscu i czasie wyznaczonym przez pracodawcę, a pracodawca - do zatrudnienia pracownika za wynagrodzeniem. par.1,1 Zatrudnienie w warunkach określonych w par.1 jest zatrudnieniem na podstawie stosunku pracy, bez względu na nazwę zawartej przez strony umowy. par.1,2 Nie jest dopuszczalne zastępowanie umowy o pracę umową cywilnoprawną przy zachowaniu warunków wykonywania pracy, określonej w par.1 Art. 281 Kto będąc pracodawca lub działając w jego imieniu: 1) zawiera umowę cywilnoprawną w warunkach, w których zgodnie z art. 22 par.1 powinna być zawarta umowa o pracę, 20 nie potwierdza na piśmie zawartej z pracownikiem umowy o prace, . - podlega karze grzywny od 1000zł do 30000zł.

#445  2011.03.25 10:53:08 ~czytel

Hahahahahhaha. Zycie nauczylo mnie ze nasz narod cudownie potrafi prawo obchodzic. Tyle w temacie.

#446  2011.03.25 10:53:15 ~rozczrowa

WYBÓR TO FIKCJA. KAŻDA PIELĘGNIARKA, KTÓRA DŁUŻEJ PRACUJE W ZAWODZIE O TYM ZDĄŻYŁA SIĘ PRZEKONAĆ.

#447  2011.03.25 11:03:34 ~ratownik

Ale wy jesteśta głópie. A żadno kontraktuwa nie napisała ile zarabia - jakie te kokósy. Wiela mo brutto, wiela na Zus podatek biuro prowne biuro rachunkowe podwzszke czynszu bo lokal mieszkalny zamieniły na działalność gospodarczą w miejscu zamiszkania - no wiela jej zostało na kuńcu ? A policzyła meryture, bo pewno oszczdza i płoci małe skłodki emerytalne i ryntowe. A wiele godzin tyro - same frazesy jak jest git - a żodnych konkretów. A tyn Mariusz to kto że tak się do niego zwrócocie - co un mosze pomóc? Chce pomóc - jak to zrobi i za ile? Jaki mo w tym biznes że wy tu pyskujecie na tym qworum. Trzymta się baby. Ratownik medycny

#448  2011.03.25 11:04:26 ~austria

Powiem wam kolezanki tylko tyle a wy sie zastanowcie. W Austri zadna austriaczka nie pracowala by na kontrakt. Na kontrakcie pracuja tylko obcokrajowcy. Mam nadzieje ze wyciagniecie wnioski.

#449  2011.03.25 11:08:44 ~ratownik

Jo jako ratownik tysz mom obowiązek ratować - temu nazad chwila im napisoł co myśloł aby je ratować. Austria - mosze une nie chcą być Polakami i jako myzynki zasuwać? Pies je gryzł ale poco tu zaglundają jak im tak dobrze - czego szukają - jakigi szcyścio im jeścik brakuje? Gupie babska. Mu chłopy tyroma na etacie - jest i piwko i kawka i luzik

#450  2011.03.25 11:13:11 ~do czytel

piszesz o Łyżwińskim czy Lepperze - a może o Radomsku?

#451  2011.03.25 11:17:00 ~olka

Panie Mariuszu taaak trzymaććć ! Dzięki Panu dowiadujemy się o sprawach o których plebs nie ma prawa wiedzieć . Niech Pan się nie przejmuje tym jazgotem " proczepkowego " odłamu !

#452  2011.03.25 11:21:05 ~#447

Wbrew pozorom mądrze piszesz ratownik - no właśnie miłe panie na kontrakcie rzućcie trochę tych faktów. I poważnie macie działalność w domu/ To faktycznie po latach nawet z odsetkami możecie być obciążone różnicą czynszu. Spytajcię ile sklepikarz płaci za wynajem i pomżecie porównać to do swojego metrażu.

#453  2011.03.25 11:48:05 ~mdn

Ja mysle, ze ten portal, to forum, media etc. sa dla ludzi wolnych, z pewnością tak. Oczywiście nie można również zapominać o własnym rozumie. no i zasadach, tych dobrych. Nie kłóćcie się pielęgniarki:) Już wystarczy, że niektóre osoby pokłóciły środowisko i delikatnie mówiąc swoim zacietrzewieniem i brakiem merytoryki wypowiedzi obniżyły poparcie społeczne dla tego zawodu, nie poraz pierwszy zresztą. Niełatwo je będzie odbudować:/ Ja apeluję: dogadujmy się we własnym gronie. Ustalmy wspólną drogę, wspólne stanowisko, wypracujmy kompromis. cokolwiek. Po to obdarzono nas rozumem i zdolnością mówienia, aby zrobić coś więcej dla tego świata. Szkoda czasu na kłótnie i spory. Pozdrawiam.

#454  2011.03.25 11:54:48 ~czytel

Do 450. Hmmm, na mojej dzialalnosci przezylam od ogromnej euforii finansowej po rozpacz. Zycze wam kontraktowcom zebyscie zawsze trafialy na wspanialych dyrektorow, managerow ktorzy beda patrzyli przedewszystkim na wasz interes czyli pielegniarek a nie interes szpitala czy pryw instytucji obojetne, zebyscie to przedeszystkim wy zarobily a nie pracodawca. No i oczywiscie ogromnej znajomosci prawa, a jak nie to cholernie wysokich zarobkow wy was bylo na prawnikow stac. Pozdrawiam

#455  2011.03.25 12:00:32 ~do mdn

Ok - po tych banalnych ogólnikach - co proponujesz konkretnie . ?

#456  2011.03.25 12:04:27 ~do mdn

Ch Ustalmy wspólną drogę, wspólne stanowisko, wypracujmy kompromis. cokolwiek. Jaka jest Twoja droga stanowisko to może dołączę aby wypracować .cokolwiek (ładne słowo ! 0 . ale czy cokolwiek to już nie jest ?

#457  2011.03.25 12:09:51 ~irena

Pracuje we wloszech 1800euro-zapraszam wystarczy tylko znac jezyk a praca czeka

#458  2011.03.25 12:14:50 ~sara

W SZWECJI na kontraktach pracują TYLKO obcokrajowcy!

#459  2011.03.25 12:18:37 ~saro

#448 ~austria Data: 2011-03-25 11:04:26 Powiem wam kolezanki tylko tyle a wy sie zastanowcie. W Austri zadna austriaczka nie pracowala by na kontrakt. Na kontrakcie pracuja tylko obcokrajowcy. Mam nadzieje ze wyciagniecie wnioski.-------------------------------------------------------------

#460  2011.03.25 12:21:27 ~RATOWNIK

Ale wy jesteśta głópie. A żadno kontraktuwa nie napisała ile zarabia - jakie te kokosy. Wiela mo brutto, wiela na Zus podatek biuro prowne biuro rachunkowe podwyżke czynszu bo lokal mieszkalny zamieniły na działalność gospodarczą w miejscu zamiszkania - no wiela jej zostało na kuńcu ? A policzyła łemeryture, bo pewno oszczyndzo i płaci małe składki emerytalne i ryntowe. A wiele godzin tyro - same frazesy jak jest git - a żodnych konkrytów. A tyn Mariusz to kto że tak się do niego zwrócocie - co un mosze pomóc? Chce pomóc - jak to zrobi i za ile? Jaki mo w tym biznes że wy tu pyskujecie na tym qworum. Trzymta się baby. Ratownik medycny

#461  2011.03.25 12:22:26 ~ sara

Własnie! Zadna szwedka w swoim kraju nie pracowałaby na kontrakcie! Podobnie jest w Austrii.Polki w Polsce tez nie powinny pracowac na kontraktach

#462  2011.03.25 12:23:06 ~olka

#457 fajnie ja znam dość dobrze język polski - jadę

#463  2011.03.25 12:24:45 ~mr jaga

Olka ale ty głupia jestes

#464  2011.03.25 12:25:46 ~rebeka

Przeczytałam wszystkie komentarze i jestem zażenowana, wstydzę się za niektóre z moich "koleżanek". Piszecie,że jesteście wykształcone ale wasze teksty swiadczą inaczej, szczególnie te wczorajsze do Olki. Osoba wykształcona nie wyraża się w ten sposób.ale to trzeba wynieść z domu- dobre wychowanie. Zgadzam się z jednym: chcemy być traktowane jak lekarze, a boimy się samodzielności w swoim zawodzie. Zamiast walczyć ze sobą, walczmy o to byśmy miały prawo negocjować dobre stawki. Obawiam się, że osoby które nie chcą kontraktów po prostu boją się pracy. Niestety, mam takie koleżanki, których praca wygląda następująco: godz.8- śniadanie, godz.10 - kawa, godz 12 - obiad

#465  2011.03.25 12:28:12 ~robak

Kontraktowe sa niby tolerancyjne a gnoja etatowe! pRZECIEZ MIAŁ BYC WYBOR! cHCE NA ETAT!

#466  2011.03.25 12:29:13 ~Kasia

NIE KONTRAKTOM.Zycie jest krótkie

#467  2011.03.25 12:31:47 ~#464

Łatwo pisać o innych Rebeko. Napisz o której Ty pijesz kawę, czy jesz obiad, śniadanie. A może na kontraktach macie jakieś tabletki dla kosmonautów , że nie musicie jeść, pić ? No napisz samodzielna kobieto ile godzin pracujesz, ile zarabiasz, jakie masz koszty działalności , siedziba firmy w domu, jak czynsz podskoczył. Co Wy takie jesteście tajemnicze? Macie coś do ukrycia ? Nie wstydźcie się prawdy, śmiało śmiało o sobie a nie o innych OK?

#468  2011.03.25 12:37:19 ~eeee

Robak i Kasia - czy wy jedzie lub pijecie - bo jeżeli tak to boicie się pracy i na kontrakyt i tak się nie nadajecie WIĘC BEZ OBAW. Pracują tylko kontraktowe - a nauczyły się pracować . na właśnie gdzie te inne szkoły, dla cygorgów?

#469  2011.03.25 12:37:22 rebeka

Dokończę swoją wypowiedź: około 13.30 moje drogie koleżanki już siedzą w socjalnym i czekają na wyjście, bo pracę kończą o 14.30. Czy takie osoby chcą kontraktów? Poza tym zgadzam się z tym, że aby dostać dobry kontrakt trzeba mieć z czym negocjować! Nie jestem już najmłodsza ale nie osiadłam na laurach, nadal zdobywam wykształcenie, lubię swoją pracę i nie przeraża mnie przyszłość kontraktowa, bo nie boję się pracy. Jestem sama z córką i wiem, że muszę pracować i jeśli miałabym szansę zarobić więcej skorzystam.

#470  2011.03.25 12:41:18 ~rebeko

To idż na ten kontrakt bądź nie tylko pracowita ale i asertywna - złożyłaś już podanie o zwolnienie z etatu. Tak? To dobrze pierwszy konretny - krok. Nie ma co z tym motłochem siedzieć na jednym oddziale. Teraz po prostu weź sobie intrtny kontrakt - ot tak po prostu zażądaj dużych stawek i masz pełnię szczęścia. I wtedy olej to forum i jedź śmiało na urlop na Hawaje - ja jako etatowa zastąpię Cie jak dobrze zapłacisz

#471  2011.03.25 12:43:00 ~halo???

#467 ~#464 Data: 2011-03-25 12:31:47 Łatwo pisać o innych Rebeko. Napisz o której Ty pijesz kawę, czy jesz obiad, śniadanie. A może na kontraktach macie jakieś tabletki dla kosmonautów , że nie musicie jeść, pić ? No napisz samodzielna kobieto ile godzin pracujesz, ile zarabiasz, jakie masz koszty działalności , siedziba firmy w domu, jak czynsz podskoczył. Co Wy takie jesteście tajemnicze? Macie coś do ukrycia ? Nie wstydźcie się prawdy, śmiało śmiało o sobie a nie o innych OK?

#472  2011.03.25 12:43:26 rebeka

Nie pracuję na kontrakcie. Pracuję na takim oddziale, gdzie często nie mam czasu przez 12 godzin nawet zjeść, szczególnie wtedy, gdy na dyżurze trafią mi się dwie lub trzy zwolenniczki "posiedzeń w socjalu". Ja wiem po co przychodzę do pracy i czego uczyłam się na studiach, na pewno nie wykorzystywania innych. Jeśli będę miała możliwość przejść na kontrakt to przejdę, bo nie boję się pracy.

#473  2011.03.25 12:49:03 ~sowa

Ja proponuje zbierzmy sie etatowy wywalczmy sobie stawki unijne i prawa unijne. Ale kontraktowcy niech nie waza się wracać do etatów wtedy :)))

#474  2011.03.25 12:51:09 rebeka

Dodam jeszcze, że pracowałam już na działalności gospodarczej i prowadziłam ją sama, to nie takie trudne. Nie nazywam swoich koleżanek motłochem, proszę mi nie przypisywać takich intencji, nie mam w zwyczaju nikogo obrażać. Nie wiem dlaczego jesteście takie zawistne.Chcę mieć wybór jak inni. Sama chcę decydować o tym jak i dla kogo będę pracować. Piszę po prostu, że nie boję się takiej przyszłości.W tej ustawie jest zapis o możliwości wyboru, a nie przymusu.

#475  2011.03.25 12:51:16 ~inkognito

Dosc mam tych bzdur! Panie Mariuszu o co w tym wszystkim chodzi? Pielegniarki obrazaja sie wzajemnie! Kontr. etatowe! HA ha Juz niedługo bedziemy jechały na tym samym wózku i wszystkie będziemy płakały!

#476  2011.03.25 12:51:24 ~#473sowa

POPIERAM --- zbierzmy sie etatowe wywalczmy sobie stawki unijne i prawa unijne

#477  2011.03.25 12:53:02 ~właśnie

Panie Mariuszu o co chodzi? Po co to forum ?

#478  2011.03.25 12:59:03 ~#474

Rebeko RZUĆ ETAT już dziś złóż podanie - bądź asertywna załóż ten jednoosobowy podmiot gospodarczy świadczący . itd. Złóż oferty, poszukaj pracy. Ty jak Komuchy. Czekasz aż dyrektor przyjdzie do mieszkania i poprosi o podjęcie pracy na kontrakcie. Bądź samodzielna czego piszesz się nie boisz - miałaś działalność gospodarczą - a czemu nie masz? Czy nie skończysz kontraktu tak jak tej działalności - przecież pracy się nie bałaś - chyba. Z Twojej wypowiedzi wynika, że jak trafiłaś koleżanki trochę bardziej pracowite - to też siedziałaś i jadłaś obiadek itd. To się nazywa MORALNOŚĆ KALEGO

#479  2011.03.25 13:00:58 ~kiok

Dodac bazylie i oregano! Pamietajcie przekupki

#480  2011.03.25 13:02:00 rebeka

Myślałam, że dowiem się tu czegoś konkretnego ale zamiast konkretów są obelżywe słowa, zawiść, zazdrość i nie wiem co jeszcze. Dlatego nigdy nic nie wywalczymy jako grupa zawodowa, ani stawek unijnych dla etatów, ani godnego traktowania przy negocjacji kontraktów. Przyjrzyjcie się temu same. Umiemy tylko sie kłócić. Niestety idą zmiany, to nieuchronne. Powinniśmy te zmiany wykorzystać dla siebie, a to jest tylko zwykłe bicie piany. Pozdrawiam i proszę przestańcie się obrazać nawzajem

#481  2011.03.25 13:04:50 ~rebeko

Chcę mieć wybór jak inni. Sama chcę decydować o tym jak i dla kogo będę pracować. Piszę po prostu, że nie boję się takiej przyszłości.W tej ustawie jest zapis o możliwości wyboru, a nie przymusu. ------------------------------------------------ TY W TO WIERZYSZ CZY TO MARZENIA? W RADOMSKU MAJĄ WYBÓR - OGLĄDAJ 111

#482  2011.03.25 13:05:37 ~lonka

Ble ble ble wymiotowac mi sie chce

#483  2011.03.25 13:07:34 ~kucharz

STOP ----bazylii NIE - obniża libido

#484  2011.03.25 13:08:43 ~do lonka

Ale świnia jesteś fu !

#485  2011.03.25 13:08:59 rebeka

Jak sa ze mną koleżanki bardziej pracowite, to współpracujemy tak, że każda ma czas na obiadek. Tu gdzie obecnie pracuję nie ma możliwości pracy na kontrakty. Twoja złość tak cię zaślepia, że widzisz wszędzie tylko podstęp i złe intencje. Szkoda mi ciebie 474, bo każdy sądzi według siebie. Widocznie wykorzystujesz swoje koleżanki w pracy, skoro próbujesz mi przypiąć tę łatkę. Jest takie powiedzenie: uderz w stół, a nożyce się odezwą:)

#486  2011.03.25 13:10:23 ~loniu

U góry w prawym rogu masz taki biały krzyżyk na czerwonym tle? Masz wybór - bądź asertywna

#487  2011.03.25 13:14:25 ~rebeko

A kto powiedział, że kontrakty mają być tam gdzie ty teraz pracujesz i że jeszcze TY akurat ten ten kontrakt podpiszesz . To widzę jakie macie pojęcie o zdobywaniu kontraktów, warunki, na jaki czas itd. Trzeba być mobilnym - Warszawa czeka np. Zalmi Was.

#488  2011.03.25 13:14:46 rebeka

Właśnie! Radomsko! Walczmy o to teraz, by tak nie było, a nie między sobą! Trzeba dopilnować, by znalazły się odpowiednie zapisy w ustawie, które zapobiegną takim sytuacjom, zamiast wyżywać się na tych, którzy zastanawiają się czy da się jakoś zmienić to co nieuchronne, żeby nie obudzić się z przysłowiową ręką w nocniku. Tak, chcę mieć wybór zagwarantowany przez ustawę!

#489  2011.03.25 13:16:31 dearfrog

Witam, Popieram Pana Mariusza. Panie głodujące w sejmie to dla mnie wstyd. Jak można tak ośmieszać swoją grupę zawodową! Dlaczego my młode nie możemy pracować jako szanowane pielęgniarki z dumą. Dlatego, że nasze szefostwo za wszelką cenę chce pokazać jak jesteśmy głupie. Nikt nas nie będzie słuchał ani z nami rozmawiał, bo Panie nawet nie mają podstawowej wiedzy dotyczącej tematu a już głodują. Zamiast najpierw rozmawiać. Ośmieszają całą grupę zawodową młodych zdolnych i mądrych koleżanek nikt poważnie traktować nie będzie do puki na szczeblach kierowniczych i w samorządzie pracują tak bezmyślne osoby!

#490  2011.03.25 13:20:02 ~OK rebeko

Załóżmy - masz wybór. Ale Dyrektor powie też chcę mieć wybór. Pamiętaj jego wybór nie musi być taki sam jak Twój. Nie zapomnij o tym. Możesz mieć w formie dyrektorskiej albo zielona trawka albo - tu zdecyduje dyrektor co jeszcze a nie ty. WALCZ WALCZ na forum u p. Mariusza - efekt murowany. PROSZĘ ZEJŚĆ NA ZIEMIĘ !

#491  2011.03.25 13:22:19 rebeka

Właśnie, nie wiem czy będą tu właśnie kontrakty i dlatego piszę, że myślę o tym jak będzie i co mogę zrobić, by było dobrze. Wiem na czym polega zdobywanie kontraktów, już pisałam o tym trochę. Mam znajomych pracujących na kontraktach i dużo na ten temat dyskutujemy, boję się tak samo jak inni, szczególnie tego, że w całej tej "aferze" znów coś przegapimy i potem stracą wszyscy: etatowi i kontraktowi.

#492  2011.03.25 13:22:50 ~#489

Dearfrog -niech młode i wykształcone . hahaha sprawdzą w słowniku jak się pisze "do puki" JA pierdole co jedna to lepsza

#493  2011.03.25 13:26:21 ~dearfrog?

Jak można tak ośmieszać swoją grupę zawodową! --------------------------- Do puki takie młode mamy to będzie kompromitacja

#494  2011.03.25 13:29:17 rebeka

Właśnie o to mi chodzi! Tego się obawiam. Nie walczę tu o nic, bo nie ma o co. Tylko jest jeszcze jedna ważna sprawa, już praktycznie przegrałyśmy tę rundę. Nie mogą zrobić zapisu, że pielęgniarki nie mogą byc zatrudnione na kontrakty, bo kilka tysięcy już tak pracuje i ten zapis łamałby prawa zawarte w konstytucji.

#495  2011.03.25 13:29:45 ~?????

Kocahana, drogażąć€ nic już nie piszesz?

#496  2011.03.25 13:31:16 ~Mariusz

Proszę o uspokojenie emocji - zaraz zacznę załatwiać wszystkie postulaty - dopniemy swego. Obiecuję

#497  2011.03.25 13:33:25 ~sowa

Jesli mnie w ten czy inny zawoalowany sposob zmusza do kontraktu, to ja wam kolezanki kochane za to podziekuje :)))

#498  2011.03.25 13:37:18 rebeka

Sama widzisz, że za późno na te pyskówki:)Teraz jest ważne co zostanie dokładnie zapisane w ustawie.

#499  2011.03.25 13:41:37 ~Do Troli

Czytając to forum widać i czuć wpisy TROLI. Może bardziej się postarajcie o "naturalne wpisy". Gardiasowe przydupasy.

#500  2011.03.25 13:42:21 ~?????????

Jeżeli coś chcemy zmienić w ustawie to osiągniemy to pisząc na forum p. Mariusza? Czy większą szansą mają Panie w sejmie tak tu krytykowane, np. przez drogą, kochaną żabkę - dearfrog pseudonim "do puki". Dla mnie sprawa jest jednoznaczna.

#501  2011.03.25 13:44:49 ~Do Troli

Naturalne - czyli zgodne z Twoim poglądem? Podpisz się i napisz jak mam pisać to spełnię twoje życzenie - o PANIE !

#502  2011.03.25 13:48:07 ~do # 499

Czytając to forum widać i czuć wpisy TROLI. Może bardziej się postarajcie o "naturalne wpisy". Gardiasowe przydupasy. ------------------------ Naturalne? to np. odbytnica - wsadź sobie w dupę takie wpisy i patrz jak blisko twoich przydupasów

#503  2011.03.25 13:50:00 ~Mariusz

Pisałem. Powtórzę. Proszę o uspokojenie emocji - zaraz zacznę załatwiać wszystkie postulaty - dopniemy swego. Obiecuję

#504  2011.03.25 13:50:03 ~Do Troli

A więc istniejecie? Dzięki za potwierdzenie waszego istnienia. Wszystko już wiadomo. Widać wasze dyżury na tym forum. I wpisy. Tylko inteligencji brak.

#505  2011.03.25 13:51:13 ~troll

Pewno, że jesteśmy aby tępić takich obesrańców koło dupy jak ty

#506  2011.03.25 13:52:51 ~troll

Ot o widać INTELYGENTA ---------- Gardiasowe przydupasy. -------HAHAHA

#507  2011.03.25 13:54:22 ~brak słó

Pisałem. Powtórzę. Proszę o uspokojenie emocji - zaraz zacznę załatwiać wszystkie postulaty - dopniemy swego. Obiecuję. Mariusz

#508  2011.03.25 13:54:50 ~Do Troli

No to wszystko wiadomo.

#509  2011.03.25 13:56:47 ~troll

#508 ~Do Troli Data: 2011-03-25 13:54:50 No to wszystko wiadomo. -------------------------------------JAsne jaki jesteś intelYgent

#510  2011.03.25 13:58:17 ~troll

Skąpy two intelygrnny umysł - na więcej cie nie stać biedaky co z tego wynika ------------------#508 ~Do Troli Data: 2011-03-25 13:54:50 No to wszystko wiadomo. --------------------debil i wszystko

#511  2011.03.25 13:59:28 ~Mariusz

Jaszcze raz. Pisałem. Powtórzę. Proszę o uspokojenie emocji - zaraz zacznę załatwiać wszystkie postulaty - dopniemy swego. Obiecuję. Mariusz

#512  2011.03.25 14:02:05 ~.

Pisałem. Powtórzę. Proszę o uspokojenie emocji - zaraz zacznę załatwiać wszystkie postulaty - dopniemy swego. Obiecuję. Mariusz

#513  2011.03.25 14:17:22 ~Jaga

Do Marty. Nie wytykaj przeterminowanych poglądów komuś ,jeśli sama posiadasz wiedzę przeterminowaną. W Polsce nie ma Służby Zdrowia .Czyżbyś na lekcjach spała? Poprawka 0 za znajomość tematu.

#514  2011.03.25 14:22:04 ~Jaga

Panie Mariuszu płyta się Panu zacięła. Nie obiecuj. wystarczy polakom tych wszystkich pustych obietnic.

#515  2011.03.25 15:02:45 ~lonka

Gdzie? Gdzie jest ten krzyzyk? Ktory to prawy, ktory to lewy? Ja wciaz wymiotuje! Rayunku! Dłuzej tego nie wytrzymam! Ratujcie siostry zamiast sie kłócic!

#516  2011.03.25 15:06:50 ~ktos

Tusk ciągle nazywa nas SIOSTRAMI

#517  2011.03.25 15:12:13 ~P/Mariuszu

Prosze skonczyc z tym fatalnym powiedzeniem,panie w czepkach,KIEDYS pana lubiłam.

#518  2011.03.25 16:12:11 ~-Gość-

Witam Panie Mariuszu:) w końcu ktoś jasno wypowiedział kontrargumenty dla działań Pań ze związków zawodowych PiP. Brawo! Jestem młodą położną od ponad roku szukającą pracy w zawodzie. Rozniosłam wiele CV, sądzę, że nawet zbyt wiele, wszędzie jednak słyszę odmowną odpowiedź. Argumentacja. taka, jak zawsze: brak etatów (choć przyjęcia były, ale zapewne miejsca były już wcześniej obsadzone). "na układy nie ma rady"- przysłowie choć bolesne to bardzo prawdziwe. Jako położna również chcę mieć możliwość dokonywania wyborów, co do formy zatrudnienia, w zależności oczywiście od korzyści. Panie, które teraz walczyły za jakiś czas odejdą z zawodu i pozostawią młode osoby bez możliwości rozwoju.

#519  2011.03.25 16:12:55 ~-Gość-

C.d Drogie Panie wy nie decydujecie tylko za siebie, lecz przede wszystkim za tę MŁODĄ, obecnie BEZROBOTNĄ część personelu medycznego! Jak możecie mówić o zaletach tego zawodu kiedy pensje są tak żałośnie niskie? Jak możecie walczyć o zakaz pracowania na kontrakcie kiedy jest to o wiele korzystniejsza forma (dziwne, Paniom Pielęgniarkom i Położnym nie opłaca się praca na kontrakcie, a lekarzom owszem? )? Dlaczego Panie o tym decydują same- może czas zapytać młode osoby o to, czego będą chciały dla siebie? Domagamy się takiego szacunku jakim społeczeństwo darzy środowisko lekarskie, a same takiego dla siebie nie posiadamy. Pozdrawiam

#520  2011.03.25 16:15:04 ~biedronka

"Panie w czepkach" co za idiota wymyślił to określenie-! Zamiast wykorzystywać te emocje do kłótni lepiej powiedzcie jakie macie stawki na kontrakcie.W moim Szpit. w tym roku pielęg. były zmuszane do podjęcia pracy na kontrakt. Dwa lata temu dyrektor dawał 35 zł za godzinę w tym roku 21/godz, oczywiście urlop bezpłatny, 160 godz/mc. Upowszechnianie kontraktów służy temu żeby obniżyć maksymalnie stawkę godzinową. Kontrakt jest na rok, potem dostaniesz mniejszą stawkę, potem jeszcze mniejszą.Oszczędności dla dyrekcji jak się patrzy a nie musi przestrzegać norm zatrudnienia,za wszystko odpowiada sama pielęgniarka, zdąży wszystko zrobić czy nie-jej problem.Rząd również pozbywa się problemu bo konflikty płacowe pozostają na poziomie dyrektor-pielęgniarka.A tutaj wybór jest jeden:albo pracujesz na kontrakcie albo do widzenia.Czyli- niewolnictwo! Nie o to chodziło kiedy chcieliśmy demokracji,wolności słowa,wolnych związków zawodowych.Cofamy się w rozwoju, niewolnictwo, który to wiek?

#521  2011.03.25 17:08:23 ~o mój BoC5

Przeczytałam wszystkie posty i wiecie co? 3/4 to durna pyskówka na skandalicznym poziomie nie mająca związku z tematem. Wstyd dla tych w czepkach, jak i bez nich. Wolałabym, żeby mną się weterynarz zajął a nie Wy!

#522  2011.03.25 17:39:53 ~iwa2

Do Gość Szanowna Pani w moim szpitalu chętnie przyjmą położną jak poda Pani adres e-mail przyślę adres.

#523  2011.03.25 17:50:36 ~cytat

Niesamowita, jest postawa Premiera który jest historykiem kultury-grupa w stosunku do której łamane są obietnice np. samodzielnych podmiotów gospodarczych czy spółek współpartnerskich-pielęgniarstwo środowiskowo-rodzinne, brak bądź niepoprawnie wyliczona obsada pielęgniarek na dyżurach gwarantująca bezpieczeństwo chorego obywatela-12 lat rozporządzenie, świadomość prawidłowości (zbliżone do współczesnych U.E.)już od ponad 100 lat,-niebywała historia modelu kształcenia: na poziomie akademickim przez ponad 40 lat w 2 kierunkach: zarządzania i nauczania w zawodzie-a to nie służy rozwojowi praktyki ukierunkowanej na pracę z pacjentem, a wnikliwe oko historyka nie wyczuło jakiejś manipulacji, czy zniekształcenia przeszłości ? Czy te skromne informacje nie wpływają na proces kulturowego rozwoju opisywanej grupy? Czy ewentualne skutki Historyk Kultury bierze na swoje bary? o niewiedzę nie podejrzewam. Premier posiadał różne dane. Decyzja świadczy o jego intencji.

#524  2011.03.25 17:58:23 ~PIEL

MASZ RACJĘ BIEDRONKO NIEWOLNICTWO I TO W SZCZEGÓLNYM WYDANIU. A MOŻE BY TAK WE WSZYSTKICH ZAWODACH?

#525  2011.03.25 18:13:24 ~gaga

Składam podziękowanie Dorocie Gardias i koleżankom, które były na galerii sejmu, za zwrócenie uwagi posłom, społeczeństwu i nam szeregowym pielęgniarkom na zagrożenie jakie niosą z sobą kontrakty!

#526  2011.03.25 18:23:04 ~piwka

Dziekuje pani D. Gardias !

#527  2011.03.25 18:29:12 ~polka

Dobrze pisze Biedronka

#528  2011.03.25 18:31:24 ~ola

Zadna grupa zawodowa nia chce kontraktow! Tylko głupie pielegniarki,ktore chca byc przedsiebiorcami!

#529  2011.03.25 19:26:31 ~gaj

Mam dość swojego kraju, który mnie po 30 latach pracy-służby chorym, kolejny raz chce wyru, kontrakt- proszę! -wybieram Szwajcarię za 4500 euro, niech pani Kopacz realizuje swoje wizjonerskie pomysły( zarobię prawie tyle co ona w miesiąc)! Szkoda mi dziewczyn z ,galerii"i Doroty Gargias-wierzyły w ideały i w naszym imieniu nadstawiały karki(niepokorne)! Szkoda zdrowia i ideałów dla polskich pielęgniarek! - jesteśmy zawistne, głupie, małe! Nigdy nie wrócę już do pracy w polskim szpitalu! - żegnam.

#530  2011.03.25 20:18:06 ~położna

Panie Mielcarek pisze pan, aby pisać, nic nowego i odkrywczego pan nie wnosi do dyskusji, żywi się pan niektórymi dobrze wyrażonymi myślami, przez uczestników tego portalu, przypisując je sobie.

#531  2011.03.25 20:33:41 ~Andreas

Wypiszcie się z meilingu! bo tu lipą pachnie. a pan jesteś Jajcarek

#532  2011.03.25 20:35:30 ~Fiona

Mam pytania: czy przy podpisywaniu kontraktu bierze się pod uwagę kwalifikacje zawodowe? , czy podczas pracy na oddziale jest podległość oddziałowej i naczelnej? , czy trzeba chodzić na różne zebrania i szkolenia wewnątrzszpitalne? . Bardzo proszę o konkretną odpowiedź.

#533  2011.03.25 20:49:49 ~`becia

Szpitale są zadłużone. Rosną koszty art. spożywczych, energii, transportu, a NFZ dyktuje warunki, które nie sprzyjają ekonomii szpitali. Rząd chce pozbyć sie tego problemu. Kontrakty to załatwią. W moim szpitalu chętnie przyjmie się pielęgniarki na etat za najniższą krajową (1380zł brutto). Na kontrakty proponowana jest atrakcyjna stawka 15zł/godz. Dlaczego nie ma chętnych? Na kazdym oddziale brakuje od 1 do 4 pielęgniarek. Potrzebujemy pielęgnierek!

#534  2011.03.25 20:50:32 ~ewa

Nie chcemy kontraktów bo chcemy miec minimum poczucia bezpieczeństwa! p. mariusz jest facetem, ale co zrobie ja, młoda pielegniarka na kontrakcie, gdy zajde w ciaze? co z macierzynskim? a chorobowe ile wynosi na kontrakcie? -kilka stówek! a jak długo chorujesz to i kontrakt przepada! i to jest w porządku,tak? zero urlopu, bo to wtedy czysta strata, bo urlop niepłatny. zero socjalnego zabezpieczenia.nic. zastepstwo sama mam sobie znalezc.ja sobie nie wyobrazam tego.panie na kontraktach-ponoc zadowolone niektore są- ale ja jestem jeszcze bardziej pracując na etacie w państwowym szpitalu,doceniam to co mam! mam 26 lat, szanuje te Panie ktore byly protestować w sejmie, podziwiam je ze im sie chcialo walczyc o interesy pielegniarek. a pan Mielcarek jest płytko myślącym człowiekiem.egoistą, ktory ma za nic nasze środowisko, zawód.tylko kase widzi, tak jak biznes ze sluzby zdrowia chce zrobic Kopacz i PO

#535  2011.03.25 21:05:39 ~gość

Popieram panią GARDIAS

#536  2011.03.25 21:31:39 ~do 519!

Ja mam 30 pracy jako pielęgniarka- od 8-lat kieruję 11 ludzmi, zarabiam 2100.Kontrakt? -skłócenie, zawiść o 50 zł.Korzystniejsza forma? Znasz język? , masz mgr? polecam męża z unii i przyszłość, ale nie w Polsce, tu zapomnij o ideałach i pieniądzach, będziesz drapała każdą złotówkę do pierwszego! Pozdrawiam i powodzenia!

#537  2011.03.25 21:53:56 ~ala

Jak bede chciała kontraktu to wyjade za granice! W POLSCE _ UMOWA O PRACE PROSZE SZANOWNEGO RZADU!

#538  2011.03.25 22:15:27 ~xxx

Pielegniarka na kontrakcie.Nie wazne wykształcenie,doswiadczenie! Wazne zeby była TANIA! TANIA! Zrozumieliscie?

#539  2011.03.25 22:22:05 ~537

PARÓWKOWYM SKRYTOŻERCOM MÓWIMY STANOWCZE NIE. Proszę nie zabraniać myślącym ludziom decydowania o sobie. Czasy ucisku już minęły, pora ustąpić, szanowne "działaczki" związkowe!

#540  2011.03.25 22:28:46 ~xxx

W XIX wieku walczono o swoje prawa w pracy.Dzsiaj te prawa mają runąc!

#541  2011.03.25 22:41:12 ~silesia

Podstawowe miejsce pracy Mielcarka: http://wzk.poznan.uw.gov.pl/? q=node/276 Łatwo jest mieć takie poglądy, kiedy pielęgniarstwo jest tylko dodatkiem do podstawowej pensji.

#542  2011.03.25 22:48:01 ~wstyd

Pan marszałek Niesiołowki - pielęgniarki to chuliganki - i zadnych rozmów z tymi paniami. Same sobie zapracowałyśmy ( cieżko) na "szacunek" -- strajki do niczego nie prowadzace, białe miasteczko z piosenkami i butelkami --- zadnego efektu, jakieś dziwaczne porozumienia - z kórych nic nie wynika. Brak solidarnosci zawodowej -- licytownie się które studia są ważniejsze ( niektórzy mogą skończyć nie wiadomo jakie fakultety - a i tak nic im nie pomoze), godzenie się na żenujaco niskie stawki --- bo jak nie to "kolezanka" się zgodzi. TRZEBA BYĆ NIEZŁYM OSZOŁOMEM godząc się na rezygnację z ochrony kodeksu pracy. Chyba ze kombinujecie koleżanki - ze jedna praca na etacie i kontrakt. TAK OGRANICZONEJ GRUPY ZAWODOWEJ - ZE ŚWIECĄ SZUKAĆ.

#543  2011.03.25 22:50:06 ~ja

Dziękuję Pani Gardias i jej koleżankom jesteście wspaniałe.ja też jestem przeciwna kontraktom, pracuje w mieście, gdzie jest jeden ,jedyny szpital, w dyrekcji jest złożonych kilkadziesiąt podań o pracę na etaty pielęgniarek, ciekawa jestem skąd jest pani od wspaniałóych kontraktów i ile ma szpitali i NZOP do wyboru? , to jest karygodne by jedna grupa zawodowa tak bardzo się różniła, rząd to wykorzystuje w ewidentny sposób, po prostu żenada wstyd mi za pielęgniarki, które twierdzą, że jest im tak dobrze.karygodne, nigdy nie będziemy szanowane!

#544  2011.03.25 23:01:37 ~wstyd

Biegnijcie dziadówki - po te swoje kontrakty po 15-20 zł za godzinę - bo was inne ubiegną i mogą podać nizszą stawkę. Macie przecież wybór - albo kontrakt , albo bezrobocie.

#545  2011.03.25 23:02:09 ~Dzieki

Pani Gardias DZIEKUJEMY! Pielegniarki z Olsztyna

#546  2011.03.25 23:03:30 ~kto

Do wstyd I co roku to samo!

#547  2011.03.25 23:08:12 ~gnot

My tez dziekujemy pani Gardias! Piel. z centralnel Polski

#548  2011.03.25 23:47:13 ~???

M.Mielcarek pisze,że pracuje na etacie w szpitalu,okazuje się,że w urzędzie też na etacie,jest przew.rady nadzorczej w komunalce,redaktor portalu i sklepu inter,jeszcze się pcha w kandytowanie do rad.Pazerność to czy pracowitość ? Oto jest pytanie?

#549  2011.03.26 00:21:15 ~mm

podejrzewam, ze pan Mielcarek jako pielęgniarz pracuje na częśc etatu. W końcu doba ma tylko 24 godziny.

#550  2011.03.26 00:51:08 ~pielęg.

Na izby;1procent z pensji brutto na umowę o pracę,z kontraktu 18 zł

#551  2011.03.26 00:56:21 ~pielęg.

I już wiadomo o co chodzi w izbach,żadna z pań nie zarabia takich pieniędzy jak pielęgniarka na oddz. na umowę o pracę

#552  2011.03.26 02:26:40 ~cyNIK

M.Mielcarek pisze: „podtrzymuję w całości treść SWOICH KOMENTARZY I OPINII opublikowanych na Portalu w związku z protestem pań w czepkach…&rdquo, „Portal jest niezależny! &rdquo, „Nie jest i nie będzie tubą…” // Czy niezależny ma coś wspólnego z terminem „obiektywny&rdquo? Niestety… Rodzi się zatem poważne domniemanie, że portal, jak jasna cholera jest zarówno zależny, jak i jest tubą niejakiego… Mielcaraka. Istnieją ku temu empiryczne przesłanki. He he he. Warto by też pochylić się nad perfidną pragmatyką, cynicznej eksploatacji wizerunku pielęgniarek i położnych, dla podniesienia rangi POrtalu M.M. Zabrakło odwagi i niezależności, czy może „Portal Mielcarka&rdquo, „POrtal pielęgniarza Mielcarka&rdquo, „Portal pana w czepku&rdquo, brzmiałby zbyt plebejsko i pospolicie przyciągając najwyżej końskie muchy? Przecież twardziochem trzeba być, nie mięciochem! Czyż nie tak?

#553  2011.03.26 02:27:40 ~cyNIK

M.Mielcarek pisze: „Portal jest niezależny! &rdquo, „Nie jest i nie będzie tubą informacyjną związku ani samorządu pip.„ // M.M grzmi! Związki z Gardiaską na czele, to złodzieje składek, samorząd pip to patologia i ograniczenie swobód. 90% Pielęgniarek etatowych relikt komuny. Kopaczowej też nie wierzy, ale nie POdskoczy, bo stołek w spółce miejskiej, pod zarządem POlityków, może zostać brutalnie acz niespodziewanie oderwany od regio glutealis. Ubytki naskórka w tej okolicy, bywają bolesne i ciężko się goją. Zwłaszcza, że zachodzi bezpośrednie sprzężenie neuro-psychiczne z portfelem… Bóg Mamon Syn Mielcarek i Duch Machiavelli. Konkludując, wyrocznią i świętym Graalem polskiego pielęgniarstwa jest Mielcarek! A PO Mielcarku choćby POwódź! Mielcarek rządzi, Mielcarek radzi, Mielcarek nigdy Was nie zdradzi&hellip, Essa, essa! „Nie, nie, nie&hellip, nie wszystkich możesz zabić…

#554  2011.03.26 02:28:53 ~cyNIK

M.M. - dziennikarz, raczej taki „siarą i patykiem pisany”… Ale, aleee… na reDYKTATORA, to preferencje posiada całkiem spore. Pewien wyznawca Mielcarka, niejaki SS, ujął to tak: „wilkiem trzeba być,… …mówię o całokształcie życia i o wszystkich jego aspektach. Poem tak, używasz tych biednych, prostych kobiet, jako żywych tarcz strzelniczych w swoich prywatnych wojenkach z Gardiaską, związkami zawodowymi i PiP-ami… Chopie! One naprawdę uwierzyły, że chcesz im zrobić dobrze! Zaiste mefistofeliczny plan… Pozwolisz, że posiedzę sobie jak Ty w wygodnym fotelu z cygarem i lampką dwunastoletniej whisky, napawając się zapachem krwi zagryzających się czarnuchów&hellip? Zaczynam Cię rozumieć… A lustro&hellip? Pieprzyć lustro! Będąc przy korycie, wykleisz całą powierzchnię studolarówkami… Ofiar i tak nikt nigdy nie pamięta a zwycięzcom zawsze stawiają pomniki.

#555  2011.03.26 02:30:11 ~cyNIK

Nooo&hellip, kruki i wrony! Teraz możecie mi na… wtykać i ulżyć swojej frustracji (przez”r&rdquo! )… he he he… To byłem Ja cyNIK, jeden z ostatnich muzyków na pielęgniarskim „Tytaniku” Bay :P:P:P

#556  2011.03.26 09:06:42 ~aż mnie

Aż mnie zatkało - Panie Mariuszu ja byłam z Panem ale ten cyNIK jakaś szuja zapewne zachwiał moją wiarę w Pana - Odpowiedz Pan - czemu Pan nie uczestniczy na tym forum i nie broni nas biedne pielęgniarki ? Nie wyjaśnia ? Nie prostuję złych myśli ? Po co w takim razie to forum ?

#557  2011.03.26 09:16:57 ~do cynik

Pisałem. Powtórzę. Proszę o uspokojenie emocji - zaraz zacznę załatwiać wszystkie postulaty - dopniemy swego. Obiecuję. Mariusz

#558  2011.03.26 09:17:43 ~Mariusz

Pisałem. Powtórzę. Proszę o uspokojenie emocji - zaraz zacznę załatwiać wszystkie postulaty - dopniemy swego. Obiecuję.

#559  2011.03.26 09:20:54 ~Mariusz

Na razie muszę być w tej drugiej, trzeciej, czwartej . pracy - zajrzę tu do Was w maju. Trzymajcie się i nie odpuszczajcie galeriankom - Pozdrawiam i polecam się na przyszłość

#560  2011.03.26 09:22:53 ~Mariusz

Aha i najważniejsze - nie zapomnijcie na mnie głosować bo mam zamiar kandydować na posła RP

#561  2011.03.26 10:37:41 ~piel

P.MARIUSZU CZAS ZGASIĆ ŚWIATŁO NA TYM PORTALU I NIECH PAN DOKONA TEGO OSOBIŚCIE I Z GODNOŚCIĄ MINĄŁ PANA CZAS I TO BEZ POZYTYWNYCH EFEKTÓW DOBRY JEST PAN DO SKŁÓCANIA A TO ŻADNA KORZYŚĆ !

#562  2011.03.26 10:45:12 ~piel

Cóż za prymitywizm z tymi galeriankami.Pan obraża swoje koleżanki,kim pan jest? kto pana wychowywał? wstydż się pan takiego parterowego poziomu ! PO CO NAM TAK CHAMSKI PORTAL ?

#563  2011.03.26 11:15:11 ~Pogodynka

W Poznaniu i Środzie śmieją się z pielęgniarek, że takiego Guru Mielcarka mamy co pluje nam w oczy, mówiąc, że deszcz pada.

#564  2011.03.26 12:06:30 ~pie-ki

MIELCAREK ODEJDZ Z HONOREM I TO SZYBKO JESTEŚ PROSTY OBRAŻASZ INNYCH !

#565  2011.03.26 12:31:30 ~fanka

ReDyktatora nie tak łatwo się pozbędziecie.On Was kocha i będzie tak mocno kochać aż Wy go pokochacie.Powronowe koleżanki już zakładaja fan club Ducha Machiavelli.

#566  2011.03.26 13:38:02 ~poł.

Popieram kom562 . Dajmy sobie koleżanki spokój z tym portalem.

#567  2011.03.26 14:30:44 ~RADOMSKO

Kolezanki i koledzy z Radomska. Jak najszybciej musicie skorzystać z pomocy naszego i Waszego GURU - M. Mielcarka. On wszystkich zna, On Wam pomoże negocjować dobre warunki kontraktów a jak nie będzie miał czasu (musicie Go zrozumieć, ze pracuje i tu, i tam) to zaprosi do siebie do Śremu bardzo bliską koleżankę - E. Wronę i ona przejmie Wasze sprawy w swoje szpony! P. Mielcarek zaprasza Was na adres: WIELKOPOLSKI URZĄD WOJEWÓDZKI w Poznaniu, al. Niepogległości 16/18, 61 - 713 POZNAŃ, Oddział Ratownictwa Medycznego (ZK.V) - Mariusz MIELCAREK Starszy inspektor wojewódzki ds. kontroli i nadzoru nad systemem PRM, telefon 61 854 99 54, e-mail: [email protected]

#568  2011.03.26 14:37:25 ~ups!

Guru ma kaplicę w Środzie Wlkp.tam też ukłony mu można składać.

#569  2011.03.26 15:36:06 ~Hej!!

Przedmówcy! wystarczy! , a nawet za dużo tych złośliwości w stronę Człowieka, nie wpajajcie w siebie upadlania, bo później, będzie skutkować takie zachowanie,nawykową manipulacją drugim człowiekiem, itd.Będziecie krzywdzić!

#570  2011.03.26 15:36:22 ~pro

Do gem: dwie pielęgniarki będące na galerii znam- jedna pracuje na OIOM, druga wiele lat na bloku operacyjnym. Znają pracę.

#571  2011.03.26 17:45:15 ~Radomsko

Znawcy świata biznesu, Czarna Wrono - poleć do Radomska, niech w telewizji nie płaczą, że będzie im źle, gdy stracą status pracownika i staną się najemnikami! Interweniuj jak najszybciej - bo będzie za późno, gdy w Polsce wszyscy poznają przewodni cel zmuszania do takiej pracy! Dyrektor z Radomska zapewne straci pracę za brak dyplomacji i wyczucia sytuacji? Jak on mógł powiedzieć, że szpital jest w tak trudnej sytuacji finansowej, że jeżeli nie obniży kosztów pracy poprzez zamianę umów o pracę na umowy cywilno-prawne to nie będzie miał pieniędzy na leczenie! Kontraktowcy - zdementujcie prawdy oczywiste wypowiadane przez tego pana! Co z Wami? Czyżbyście już głowy w piasek pochowali i myślicie, że nie przyjdzie dla Was dzień sprawiedliwych osądów? Radomsko to dopiero początek - idziemy na dno wszyscy - etatowi i kontraktowi - ku uciesze ETATOWYCH reformatorów systemu!

#572  2011.03.26 17:45:18 ~Radomsko

Znawcy świata biznesu, Czarna Wrono - poleć do Radomska, niech w telewizji nie płaczą, że będzie im źle, gdy stracą status pracownika i staną się najemnikami! Interweniuj jak najszybciej - bo będzie za późno, gdy w Polsce wszyscy poznają przewodni cel zmuszania do takiej pracy! Dyrektor z Radomska zapewne straci pracę za brak dyplomacji i wyczucia sytuacji? Jak on mógł powiedzieć, że szpital jest w tak trudnej sytuacji finansowej, że jeżeli nie obniży kosztów pracy poprzez zamianę umów o pracę na umowy cywilno-prawne to nie będzie miał pieniędzy na leczenie! Kontraktowcy - zdementujcie prawdy oczywiste wypowiadane przez tego pana! Co z Wami? Czyżbyście już głowy w piasek pochowali i myślicie, że nie przyjdzie dla Was dzień sprawiedliwych osądów? Radomsko to dopiero początek - idziemy na dno wszyscy - etatowi i kontraktowi - ku uciesze ETATOWYCH reformatorów systemu!

#573  2011.03.26 18:55:58 ~STOP

"Mój wpis na forum świadczy o mnie" - powiedzą niektóre. Muszę Was Szanowne Pielęgniarki zmartwić! Niestety nie "o mnie" świadczy! Dla wielu Polaków to obraz całej grupy zawodowej! Ogólnodostępne forum nie jest miejscem na - żeby nikt nie poczuł się urażony, powiem - "taką wymianę zdań"!

#574  2011.03.26 19:47:18 ~gaga

O ironio! Ratownik tworzy portal dla pielęgniarek i położnych! , to skandal! Znam wszystkie dziewczyny z galerii, byłam tam sama, choć krótko, czego żałuję! Wiem, że to są idealistki tego zawodu! Jak walczyć inaczej z głupotą, zawiścią, oszustwem? Jak inaczej krzyczeć w tej naszej Polsce o sprawiedliwość? Oszukują nas! Czy tego nie rozumiecie!

#575  2011.03.26 20:35:03 ~Radomsko

Czy w końcu zrozumiałyście, czemu i komu ma służyć taki zapis w Ustawie? RADOMSKO, RADOMSKO, RADOMSKO. Jeżeli coś nie będzie zabronione to dla dyrektorów będzie opłacalnym standardem organizacji pracy w oddziałach szpitalnych! My oczywiście będziemy miały wybór - powalczyć między sobą o ,wyrób czekoladopodobny", który ,sklep oferuje" lub ambitnie podziękować i czekać na obiecaną czekoladę prawdziwą, której nie ma i nie będzie. Najprościej mówiąć - albo zjeść to co dają, albo nic nie jeść! Zastanawiam się, skąd ten zupełny brak instynktu samozachowawczego? Obudźcie się!

#576  2011.03.26 20:38:03 ~gaga

Panie Mariuszu, obiecuję panu i moim koleżankom, że za tydzień, po mojej obronie doktoratu, będzie miał pan portal portal konkurencyjny! - polecam panu- portal dla ratowników!

#577  2011.03.26 20:54:37 ~Mariusz

Proszę o uspokojenie emocji - zaraz zacznę załatwiać wszystkie postulaty - dopniemy swego. Obiecuję. Ale jak nie będziecie mnie szanować i nadal będą takie nieprzychylne posty na tym forum - to ostrzegam zamknę portal i nie będzie mojej pomocy !

#578  2011.03.26 20:57:15 ~gaga

Dziewczyny, kto nami rządzi!

#579  2011.03.26 21:10:55 ~Mariusz

Gaga dostajesz żółtą kartkę - później będziesz zbanowana - ostrzegam !

#580  2011.03.26 21:18:54 ~Mariusz

Gaga dziękuję za zrozumienie - właśnie umiar i takt najważniejsze a nie nieposkromione pyskówki

#581  2011.03.26 21:23:52 ~gaga

, co znaczy -zbanowana! , ty dupku! , już blokowaną miałam klawiaturę w kompie! Pielęgniarki i położne mają rację!

#582  2011.03.26 21:26:52 ~gaga

Dziewczyny? , Ratownik"nami rządzi?

#583  2011.03.26 21:34:10 ~do gagi

Druga żółta kartka i wiesz co ona znaczy? Czytałaś regulamin forum? Nie stosujesz się do niego - patrz pkt 18 ust. 3 lit b. Więcej ostrzeżeń nie będzie . MARIUSZ

#584  2011.03.26 21:36:31 ~Mariusz

Gaga musisz zrozumieć, że w szpitalu ostateczna decyzja należy do dyrektora - tak tutaj wiesz kto jest redaktorem portalu - prawda?

#585  2011.03.26 21:42:00 ~gaga

Dziewczyny-13564895_ja ,się nie biję,-np.pana mqriusza!

#586  2011.03.26 21:45:33 ~Mariusz

Gaga Twoje IP wykryłem jest 125.39.154.75. Za ubliżanie redaktorowi od dupków masz zgłoszenie do dyrekcji o postępowanie dyscyplinarne - więc z 13 nici w przyszłym roku

#587  2011.03.26 21:50:07 ~gaga

Zapraszam gg- 13564895, pan mielcarek (nie ma pojęcia, o pielęgniach i położnych! )

#588  2011.03.26 21:51:08 ~ala

Panie Mariuszu galerianki? Tak pan okresla pielegniarki? Oczom nie wierze! A Bóg widzi i nie grzmi!

#589  2011.03.26 21:53:20 ~Mariusz

Do Ali Czytałaś regulamin forum? Nie stosujesz się do niego - patrz pkt 18 ust. 3 lit b. ZAKAZ KRYTYKI REDAKTORA PORTALU !

#590  2011.03.26 21:59:05 ~gaga

Mario, zgłaszaj- jak taką masz władzę! - ratowniku! - ja nie mam trzynastki od 8- lat! Jesteś jak z planety małp!

#591  2011.03.26 22:03:39 ~Gaga

Gaga na 20 sekund blokuję ci klawiaturę, a później jak się nie uspokoisz wyłączę Ci komputer ! Mariusz

#592  2011.03.26 22:04:33 ~gaga

Dupek! Proszą piszcie mu to!

#593  2011.03.26 22:06:12 ~olka

Gaga przecież ty pracujesz dopiero 3 lata to o jakich 8 piszesz? No i nie masz czym się chwalić że tak podpadasz co roku - chluby naszemu środowisku nie przynosisz !

#594  2011.03.26 22:06:48 ~ala

Ja PANA nie krytykują! Ja wyrazam swoją opinię! A co nie wolno? NIE wiedziałam! Już wiecej nie wejdę na ten portal! A Redaktor portalu powinien byc bardziej wyrozumiały i obiektywny! Panie Mariuszu ja tez jestem pielegniarką ale nie jestem galerianką! :)

#595  2011.03.26 22:07:59 ~Mariusz

Gaga - a ty pipka niegolona ! o chamsko do mnie - to masz

#596  2011.03.26 22:10:09 ~gaga

Nie rozumiem- nie dla łobuzów! nawet jeśli jest dyrektorem, czy portalowym guru! pan mnie nie wystraszy!

#597  2011.03.26 22:11:21 ~Mariusz

Proszę o uspokojenie emocji - zaraz zacznę załatwiać wszystkie postulaty - dopniemy swego. Obiecuję. Ale jak nie będziecie mnie szanować i nadal będą takie nieprzychylne posty na tym forum - to ostrzegam zamknę portal i nie będzie mojej pomocy !

#598  2011.03.26 22:12:27 ~ala

Panie Mariuszu! Proszę wyluzowac! Jestem zgorszona! Wstyd! Wstyd! :((((

#599  2011.03.26 22:13:11 ~do gagi

Dupku? A co tak śledziami czuć na tym forum? Mariusz

#600  2011.03.26 22:14:17 ~p.Mariuszu

Prosze,jesli ma tak wyglądac ten portal,zamknąc go!

#601  2011.03.26 22:15:42 ~gaga

Mariusz,- pipko nie ogolona? - zawsze jesteśmy ogolone i pachniemy! -a, to prostak portalu!

#602  2011.03.26 22:17:03 ~Mariusz

Proszę o uspokojenie emocji - zaraz zacznę załatwiać wszystkie postulaty - dopniemy swego. Obiecuję. Ale jak nie będziecie mnie szanować i nadal będą takie nieprzychylne posty na tym forum - to ostrzegam zamknę portal i nie będzie mojej pomocy ! OK OK to przez gagę - przecież jaki ja dupek? Zablokuję ją całkowicie i wróci porządek i kultura na ten portal

#603  2011.03.26 22:22:09 ~Mariusz

O co chodzi z tymi galeriankami - to panie które są na galerii sejmowej - co w tym złego i o co wam chodzi?

#604  2011.03.26 22:23:20 ~gaga

Twój portal jest dla ratowników, nie dla pielęgniarek i położnych! , ty manipolujesz! -kultura! - manipulujesz nie swoim środowiskiem-synu!

#605  2011.03.26 22:23:47 ~jsróba

Jaki był poprzednio temat?

#606  2011.03.26 22:24:18 ~Mariusz

I tu widać mój sukces na tym portalu === na samej górze jest wpis ---------W związku z licznymi głosami krytyki pod moim adresem informuję, że . Data ostatniej aktualizacji: 2011-03-25 14:26 Ten artykuł czytano już: 5000 razy !

#607  2011.03.26 22:26:54 ~Do Gagi

Dziecko ile ty masz lat? Mariusz

#608  2011.03.26 22:28:00 ~wacia

Kupiłam dzis sliczne czułenka! Poczułam wiosne!

#609  2011.03.26 22:28:15 ~Mariusz

Gaga - Ty spytaj mamusi czy o tej porze możesz siedzieć jeszcze przy komputerze?

#610  2011.03.26 22:29:57 ~waciu

Czerwone? Ja też poczułem wiosnę o hohoho Mariusz

#611  2011.03.26 22:30:08 ~gaga

strszysz mnie? , manipulujesz na portalu! , ty jesteś dopiero łobuzem! - nie ten poziom, żegnam!

#612  2011.03.26 22:30:45 ~Gaga

Dlaczego cie to interesuje? (22 l.).Jestes wolny?

#613  2011.03.26 22:33:15 ~wacia

Ile masz lat Mariuszu ? Ja tylko 65.

#614  2011.03.26 22:35:40 ~waciu

Patrz jak się składa - ja też 65. OJOJOJ. A go Gagi - dzwonię do Twojej mamy niech przełoży cię wreszcie przez kolano i da klapsa i położy cię do łóżeczka - najpierw zrób siusiu, OK?

#615  2011.03.26 22:37:14 ~gaga

Na samej górze? to ja dodałam wpis - panie mariuszu!

#616  2011.03.26 22:39:41 ~wacia

Podobasz mi się bo jestes taki z jajami! No wiesz.

#617  2011.03.26 22:41:32 ~Mariusz

Waciu wiem - miło mi ale pierwsza wyznała mi to Gaga i jestem w rozterce.

#618  2011.03.26 22:41:47 ~gaga

Ty, idioto! - moja mama zmarła miesiąc temu.

#619  2011.03.26 22:42:36 ~p Mariuszu

Szanony panie Mariuszu! chcesz czerpać z Witkacego, O.K,ale nie na forum, które skupiło się na codzienności, duży konflikt będzie miejsca i czasu.

#620  2011.03.26 22:43:33 ~olka

No i proszę - zakład że tak zachowują się etatowe i pewno piszą te głupstwa na dyżurzezamiast zajmować się pacjentami . a kysz

#621  2011.03.26 22:48:38 ~Mariusz

Do #619 OK Jeżeli sądzicie, że to pisanie tutaj coś da . OK nie lepiej weselej - czego się spodziewacie? na co liczycie? Sądzicie że Mielcarek tu zagląda albo czyta - naiwne . Wszystkiego dobrego - zajmujcie się na poważnie sprawami. Urażone szczerze przepraszam. Waciu dla Ciebie buziak. Do jutra

#622  2011.03.26 22:48:43 ~anna

Czy Mariusz i p. Mariusz Mielcarek to ta sama osoba?

#623  2011.03.26 22:49:19 ~gaga

A, gdzie wyrazy współczucia idioci!

#624  2011.03.26 22:51:59 ~wacia

Mariuszu! jednak buziak dla mnie! Dzieki :)

#625  2011.03.26 22:54:58 ~Waciu

Jasne. to było oczywiste od początku - jak zaiskrzy to niema silnych . Ale ja nie chce już wam przeszkadzać bo Wy chcecie tak poważnie rozwiązać te sprawy. Pozdrawiam

#626  2011.03.26 22:56:52 ~kont.

Jestem na dyzuze KONTRAKTOWYM! Pisze te bzdury bo musze sie gdzies zrelaksowac! A rano lece do innej roboty i zaraz sie kłade spac! musze wypoczc! Bo ja to wszystko olewam

#627  2011.03.26 22:59:17 ~gaga

Czytajcie! - waci tu nie było, manipuluje: p, mariusz, i? kto!

#628  2011.03.26 22:59:46 ~do kont

. i tak trzymać. . no nie dosłownie - gdzie łapy?

#629  2011.03.26 23:01:51 ~psychiatra

#627 ~gaga Data: 2011-03-26 22:59:17 czytajcie! - waci tu nie było, manipuluje: p, mariusz, i? kto! ------------------------------ proszę ignorować dla dobra pacjentki

#630  2011.03.26 23:02:10 ~wacia

Wacia jest była i będzie.Ale teraz idzie spac,bo juz ma dosc!

#631  2011.03.26 23:05:29 ~pacjent

Kto pisze te posty? To te same pielegniarki ktore sie nami opiekuja?

#632  2011.03.26 23:07:40 ~chory

Widzisz pacjent dlaczego nie możemy wyzdrowieć - taka służba zdrowia - no np jak gaga - już po nas - nie ma ratunku

#633  2011.03.26 23:10:48 ~olka

Dziewczyny idźcie już spać - niezbyt dobrze się czujecie - a zegarki jeszcze przestawiają

#634  2011.03.26 23:11:14 ~Mariusz

Albo p.Mariuszu,widocznie dla kogoś jest ważne co się dzieje z ludźmi. Wiele osób już w tym WOLNYM, PRAWORZĄDNYM KRAJU BOI SIĘ SKORZYSTAĆ nawet Z PORTALI BY OPOWIEDZIEĆ DRAŃSTWA TZW."WIELKICH" z najbliższego otoczenia! restrykcje są.Jak WIELKIEMU brakuje argumentów, to czepia się rodziny, a wybierają najsłabszych jej członków-Kreują zdarzenia trudne czy wręcz nie możliwe do udowodnienia-niezła szkoła PUBLIC RELATIONS! W nie zrozumiem tego by pokolenia Solidarnościowe demolowały KODEKS PRACY, mataczyły itd. A może to nie są pokolenia Solidarnościowe, tylko te inne, przebierańcy!

#635  2011.03.26 23:12:15 ~gaga

Nie wiedziałam, że mam psychiatrę! , wiem, że mam prawnika- i to dobrego. , i nie manipulujcie moimi komentarzami,panowie! , czekam?

#636  2011.03.26 23:16:00 ~ja też

Leżę i czekam . a w krok nic a nic . kurde

#637  2011.03.26 23:19:47 ~AA

Gaga ty już nie pij lepiej.a może coś brałaś że tak się jarasz?

#638  2011.03.26 23:22:24 ~?????

#635 ~gaga Data: 2011-03-26 23:12:15 nie wiedziałam, że mam psychiatrę! , wiem, że mam prawnika- i to dobrego. , i nie manipulujcie moimi komentarzami,panowie! , czekam? ---------------------------------------------------------------To zachęta, propozycja ?

#639  2011.03.26 23:25:07 ~goga

Pracuję jako pielęgniarka od 30 lat( z powołania, kocham ten zawód, wierzę w ideały! ), za 1900zł-na kierowniczym ,stanowisku", dbam o honor i dobre imię tego zawodu, popieram Dorotę Gardias i dzieweczyny z galerii, popieram ich ieały, a wy co zrobiliście? , po za tym by odebeać pieniądze w kasie! , żal, wielki żal!

#640  2011.03.26 23:25:51 ~gaga

Pierdolcie się pedały sami - tak wam odpowiem

#641  2011.03.26 23:28:29 ~obiektywna

Brawo goga - też popieram Dorotę Gardias i dziewczyny z galerii

#642  2011.03.26 23:30:03 ~gaga

Tego ja nie pisałam -kto? prawnik odpowie z jakiego kompa! :-)))))))))

#643  2011.03.26 23:33:06 ~wstyd

To już wulgarne było . . . . #640 ~gaga Data: 2011-03-26 23:25:51 pierdolcie się pedały sami - tak wam odpowiem

#644  2011.03.26 23:33:08 ~gaga

, i znajdę łobuza z imienia i nazwiska! Podam w FAKCIE.

#645  2011.03.26 23:35:18 ~AA

Prawnik nie da rady - oni tylko kasę umieją doić ! Gaga ty już nie pij lepiej.a może coś brałaś że tak się jarasz?

#646  2011.03.26 23:38:30 ~gaga

Wiesz co AA mój za kasę nie pracuje - inaczej go wynagradzam to się na pewno postara - spoko

#647  2011.03.26 23:40:05 ~gag

Ja już mam prawnika, na takich łobuzów internetowych! , udowodnić? udowodnić z jakiego kompa fałszujesz posty?

#648  2011.03.26 23:41:55 ~oooo

Witamy nowego uczestnika forum sie ma gag

#649  2011.03.26 23:44:31 ~AA

Nie denerwuj się - nie dasz rady a ten łobuz to który i co złego pisze - bo na razie widzę, że Ty ostro jedziesz?

#650  2011.03.26 23:45:24 ~gaga

Ha, ha, ależ manipulujecie! -, znam to nie od dziś!

#651  2011.03.26 23:48:11 ~gaga

I jeszcze dodam że już jutro będę miała całą waszą listę bo ja mojego prawnika inaczej go wynagradzam to się na pewno postara - spoko

#652  2011.03.26 23:52:52 ~gaga

Zresztą może AA masz rację - jakieś piwko wypiłam, może jedno za dużo - to pójdę spać .Jutro i tak wszystkich podam w FAKCIE

#653  2011.03.26 23:53:29 ~gaga

640- to nie moja wypowiedż! , 642-wypowiedż, to fałszerstwo, wypowiedzi!

#654  2011.03.26 23:57:15 ~bełkot

Gaga pijanico idź już spać

#655  2011.03.26 23:58:00 ~freja

Nic wam nie pomoże to , że podszywacie się pod mojego nicka, i tak będę wiedziała z jakiego kompa-pozdrawiam, aktywnych - gaga

#656  2011.03.26 23:59:51 ~do freja

Srały muchy bydzie wiosna bydzie lepi trawa rosła hahaha

#657  2011.03.27 00:03:33 ~do gaga

Ja ci powiem - z takiego kompa napędzanego prądem - już wiesz z jakiego?

#658  2011.03.27 00:04:54 ~gaga

Czy uważasz idioto, że ktoś kto w poniedziałek się broni- pije dziś piwo? , uczy się o udarach i czyta ratownicze, pożal się Boże!

#659  2011.03.27 00:07:55 ~idiota

Ucz się gaguś ucz - twój wielbiciel pa kochanie

#660  2011.03.27 00:12:00 ~gaga

Panie Milcarek- nie jest pan niezależny! Dziewczyny ignorujemy ten portal- cisza dla pielęgniarek i położnych na tym portalu.

#661  2011.03.27 00:14:33 ~gaguś

Napisz jeszcze co ty bierzesz, że tak fajnie na ciebie działa

#662  2011.03.27 00:17:31 ~Valdinho

Szanowne Panie Pielęgniarki. Pragnę zauważyć, że w ochronie zdrowia pracują nie tylko lekarze i pielęgniarki ale także inny wykwalifikowany personel medyczny - głównie z tzw. sektora centralnego - pozwolę sobie wyliczyć: Laboratorium, Radiologia, Fizykoterapia, Medycyna nuklearna, Medycyna sądowa, Farmacja, KMR oraz wiele innych specjalności. Niestety niektóre z inicjatyw Ozzpip dość egoistycznie traktują kwestie płacowe - oczywiście na korzyść własną. Co z racjonalnym wartościowaniem pracy ? Racjonalnym - czyli zgodnym może jeszcze nie kwotowo (budżet) ale chociaż proporcjonalnym do płac konkretnych specjalności w UE. Śledzę te proporcje i niestety w Polsce grupy zawodowe medyczne inne niż lekarze i pielęgniarki zaczynają drastycznie odstawać od w/w finansowo. Czyżby "siła" liczebności związku grała rolę ? Już słyszę protesty gdyby np. fizjoterapeuci lub elektroradiolodzy jakimś cudem zaczęli nagle zarabiać o 100 zł więcej niż Panie. Dziękuję za uwagę.

#663  2011.03.27 00:24:08 ~Valdinho

Dobre masz uszy i dobrze "już słyszysz" bo te protesty byłyby zasadne -Dziękuję za uwagę.

#664  2011.03.27 01:14:14 ~ferdek

A te stare baby co w sejmie siedziały to etatowe związku czy szpitala ? Bo mi coś się widzi, że z takiej Peplińskiej pożytku w szpitalu nie ma, cały dzień dupsko nosi i knuje jak się na stołku utrzymać.A i jeszcze własny gabinet ma ! Do roboty nygusy

#665  2011.03.27 12:12:04 ~stara

I ty będziesz stary a jak nie chcesz to się powieś będziesz wtedy piękny i młody młodość jest naiwna i taka ulotna ale jak się nie powiesisz to tak samo kiedyś napiszesz .

#666  2011.03.27 14:22:04 ~klimpa

Pielegniarki jz sa albo stare albo podstarzałe,niestety! A jak trzeba bedzie podpisac kontrakt to pielegniarka musi byc młoda,zgrabna,wydajna i TANIA,TANIA! Kapujecie?

#667  2011.03.27 14:32:00 ~do Valdinh

Oczywiscie,ze s ochronie zdr. nie pracuja same pielegniarki,oczywiscie! Tylko jest jeden problem,ze jak 0pojda na emeryture to ich nie bedzie! Ja jestem najmłodsza w odziałe(duzym)Mam 40 lat!

#668  2011.03.27 15:21:35 ~do gaga

Nie rozumiem gaga czy zgaga?

#669  2011.03.27 15:24:52 ~gaga

Chce dyskutowac tylko z menzczyznami! Młody ! napisz cos!

#670  2011.03.27 15:34:23 ~do Vald

Oj oj oj farmaceuci naprawde mało zarabiaja! Wspołczuc i dołozyc! Radiologia? 5 godzin i do domku! Dołożyc! Wspołczuc! Lekarze? Nie wspomne.bidule nie moga sie wyspac w pracy,bo ciagle ktos cos od nich chce! Labolatorium? Cichutko,czysciutko-zero odpowiedzialnosci! Wymieniac dalej?

#671  2011.03.27 15:39:53 ~do vald

A pielegniara? Sama jedna na dyzuze pacjentow 40-50 .W tym kilku obłoznie chorych! Poza tym przemeczona,bo ledwo zeszła z dyzuru-musi na niego wracac! Łatwo o pomyłke! A ta pomyłka moze ja duuużżo kosztowac! Dlatego Vsldinho1 dlatego!

#672  2011.03.27 16:39:02 ~Valdinho

Zła diagnoza też może dużo kosztować.Do tego odpowiedzialność za sprzęt milionowej wartości. Jak wygląda sprawa serwisowania i przeglądów aparatury już nie wspomnę - koszty olbrzymie i dyrekcja oszczędza na tym.Badań coraz więcej (asekuracja niedouczonych lekarzy - zlecają ile wlezie bo a nuż ktoś ich oskarży) Co do 5 godzin pracy - ulegnie to zmianie w najbliższym czasie zgodnie z unijnymi standardami - oby tylko w ślad za tym poszły unijne standardy płac bo inaczej nie znajdą chętnych do pracy w tej specjalności.

#673  2011.03.27 19:02:35 ~-Gość-

Do -iwa2: bardzo dziękuję za propozycję, jednak podawanie maila do publicznej wiadomości nie jest chyba zbyt dobrym pomysłem:) pozdrawiam i życzę powodzenia

#674  2011.03.27 19:54:57 grasia11

Super P. Mariuszu! POPIERAM!

#675  2011.03.27 20:11:39 ~ja

Jaki super ? bzdura. będzie jak zgasi światło ! no ten cały Mariusz od prowokacji

#676  2011.03.27 20:26:26 ~dyr.Balcer

Czekałem na ten przepis, ponieważ ciężko moim rejonie o pielęgniarki. Jak tylko minie termin vacatio legis nowego pakietu zdrowotnego, natychmiast wprowadzam kontrakty. Nic mnie to nie będzie kosztować, ponieważ będę wypłacał dotychczasową pensję tyle że ubruttowią. Iluzorycznie wygląda to na całkiem sporą sumkę. Tyle że w końcowym rozrachunku przejedzą najwyżej soje emerytury i socjal. Budżet szpitala nic nie straci. Taka kreatywna księgowość. W dodatku zero kosztów dodatkowej wydajności i podwyżek Będą oczywiście zarabiać więcej, ale nie kosztem szpitala a swojego czasu.

#677  2011.03.27 20:26:59 ~dyr.Balcer

Więcej pieniędzy za więcej godzin pracy. Jak ktoś zarabia mało, to i tak liczy się dla niego tylko stan konta. Koszty są nieważne, kiedy masz świadomość większych wpływów. Oszukiwanie podświadomości. Trochę to brutalne, ale będę kupował ich życie. Słowem, dla mnie same zyski! Zero płacenia nadgodzin, nocek, świątecznych, urlopów, okolicznościowych, urlopów szkoleniowych, L4, opieki na dzieci, urlopów na żądanie, odpraw emerytalnych, odpraw zwalnianym. Odpadną duże koszty obsługi księgowo biurowej, odzieży roboczej, środków czystości, napojów i pomieszczeń socjalnych! Zarobie tez na obniżeniu kosztów ubezpieczeń od odpowiedzialności, reprezentacji prawnej i składek na fundusze socjalne, ! Toż to ekonomiczne eldorado! W dodatku pozbędę się z szpitala hamulcowego w postaci związku zawodowego!

#678  2011.03.27 20:27:35 ~dyr.Balcer

Wreszcie nie będę się już musiał przed nikim tłumaczyć z podwyżek, bonów świątecznych, trzynastek i innych dodatków dla lekarzy, których trzeba czyś utrzymać w szpitalu! Bezcenne! To się nazywa cud! Ludzka słabość do pieniądza pozwoli mi także rozwiązać definitywnie problemy z brakiem pielęgniarek. Nawet z lekką nadwyżką. Ale jak będzie konkurencja, stres, zagrożenie bezrobociem to i negocjacje będą korzystniejsze. Zawsze można powiedzieć, że przed chwila była koleżanka i przestała na stawkę o 30% niższą. Zresztą młode po studiach, bez balastu w postaci dzieci i męża będą robić za mniejszą kasę byle nabić licznik godzinami. A jak któraś będzie się ociągać lub buntować to nie przedłużę kontraktu. Ponadto kontrakt można rozwiązać w każdej chwili. Mama drogiego (bo szpital stać), ale bardzo dobrego prawnika a moi zastępcy lekarze, mają dobre koneksje z tutejszą temidą.

#679  2011.03.27 20:28:42 ~dyr.Balcer

Choć w sumie, żeby taki "murzynek" założył sprawę to tez musi zapłacić. Prawnicy drogo kosztują a mnie stać na ciągnięcie procesów latami. Zresztą, można doprowadzić do sytuacji że niewygodny kontraktowiec zrezygnuje sam. W szpitalu jest wiele uciążliwych i wrednych obowiązków i stanowisk pracy. Na zakończenie chciałem gorąco zachęcić wszystkie panie i panów pielęgniarzy do obrony kontraktów. Dyrektorzy muszą mieć wybór formy zatrudnienia i pielęgniarki taż, z naszą przychylnością i przyzwoleniem!

#680  2011.03.27 20:31:46 ~dyr.Balcer

Dziękuje panie Mariuszu za wsparcie. Nie wiem co by z nami było, gdyby nie pańskie żarliwe poparcie. Gdyby wyschło źródełko w Urzędzie Wojewódzkim, zapraszam do mnie (0 700 787 001). Znajdę panu jakiś wakat zastępcy. W końcu dzięki Panu nieźle zarobię i zamiast użerać się z związkami o podwyżki i łataniem dziur w personelu średnim, wreszcie będę mógł myśleć o wydawaniu zgromadzonych pieniędzy w ciepłych wyspach na błękitnym oceanie. Dziękuję też i pozdrawiam wszystkich inteligentnych, pracowitych, nie zdemoralizowanych przez komunę! Arbeit macht frei. Pieniądze czekają. Wystarczy uczciwie zapracować.

#681  2011.03.27 21:30:12 ~xxx

Tez mowiłam,ze nie jest wazne wykształcenie,doswiadczenie(na kontrakcie).Pielegniarka musi byc TANIA! TANIA! Zrozumcieto i obudzcie sie z tego letargu!

#682  2011.03.27 21:33:15 ~xxx

Tak jak dyr.Balcer napisał tak niebawem powiedza nasi dyrektorzy! Halo halo! kontraktowe! co szczeka powoli opada? Teraz miałyscie WYBÓR-juz niedługo go nie bedziecie miały!

#683  2011.03.27 21:40:39 ~x i inni

Hej Balcerze Bufonku obyś nie prosił pielęgniarek na kolanach.Stare wkrótce odejdą do kotów i wnuków i mężusiów co im się bardzo należy a młode nieliczne na zachód co też im się bardzo należy. Wiem coś na ten temat. Moja dokumentacja biurowa to potwierdza.

#684  2011.03.27 21:52:27 ~xxx

Panie Mariuszu ! Nie zrobił pan nic dobrego dla pielegniarek! Wstyd i kompromitacja-niech pan juz zdejmie ten czepek z głowy!

#685  2011.03.27 21:53:38 ~del piero

Balcer wyłożył kawę na ławę jak widzicie ;) Co do kontraktów mam wątpliwości - rozumiem kontrakt dla trenera, artysty, architekta - to są takie umowy o wykonanie konkretnego zadania, które ustają po ich zakończeniu. W szpitalnictwie nie ma zakończonych zadań, ciągle nowi pacjenci dochodzą, więc nawet ta cała definicja jest zła. Panu Mariuszowi się nie dziwię - wszak ZUSy ma opłacone z Urzędu Wojewódzkiego a ze szpitala ma kasę na czysto minus jedynie podatek i skł.zdrowotna. W moim mieście pierwsze kontrakty były super - nawet urlopy płatne mieli. Idylla skończyła się po 2 latach mniej więcej jak w opisie Balcera. Część ludzi wróciła na etaty ( za mało ofert na kontrakty wpłynęło) I to jest rada na Balcerowskie rozumowanie - nikt nie składa oferty w przetargu a wtedy dyrek wymięka - bo nie zapewni obsady. Potrzeba tylko jednego - konsolidacji środowiska - to jest najtrudniejsze

#686  2011.03.27 21:59:19 ~siema

Dziekuje dyrektorze Balcer! Wreszcie ktos napisał cos mądrego! Wszystkie zrozumiałyscie o co chodzi? Jesli nie to pytania kierowac do szaownego Balcerka! jeszcze raz dzieki:)

#687  2011.03.27 22:05:39 ~del piero

Aha i nie dzwońcie przypadkiem na Balcerowski numerek 0 700 . To płatne dziadostwo zapewne :P

#688  2011.03.27 22:09:00 ~dyr Sroka

Do dyr Balcer - bardzo Pana przepraszam, ale prawo pierwokupu towaru z grupy cenowej ,poza gatunkiem" mam jaaaaa! Pomysł był mój - żniwo w związku z tym też moje! Proszę skontaktować się ze Stowarzyszeniem w celu omówienia warunków ewentualnego nabycia wytworów mojej chorej wyobraźni. Nie tak szybko, mój kochany - takich jak Pan - chętnych na natychmiastową poprawę kondycji finansowej zakładów jest w kolejce do mnie już tysiące! Proszę określić dokładnie w formie pisemnej - ile może mi Pan zaoferować i uzasadnić - dlaczego tak mało? Z poważaniem: Dyrektor Generelny - Elżbieta Sroka.

#689  2011.03.27 22:11:58 ~Valdinho

Http://praca.wp.pl/title,Lawina-ofert-pracy-z-Niemiec-przed-otwarciem-rynku-pracy,wid,13255997,wiadomosc.html Dyrektory . Już wiecie gdzie odpłyną kadry? Skąd weźmiecie personel ? Z Białorusi ?

#690  2011.03.27 22:20:16 ~Mariusz

Za 15 minut zamykam ten portal bo wypowiedzi są nie na temat. Proszę o ostatnie uwagi

#691  2011.03.27 22:26:07 ~bu

A dyskusja dopiero się rozkręca. Lepiej zamieść pod dywan ?

#692  2011.03.27 22:27:08 ~hm

Nie wiem czy dobrze ze był on otwarty!

#693  2011.03.27 22:28:10 ~wacia

Mariuszu czekałam na ciebie! :)

#694  2011.03.27 22:29:26 ~Mariusz

Do bu - proszę nie łamać regulaminu art.18 ust. 6 pkt2 lit. a. Jako redaktor portalu nie będę tolerował dziwnych teorii i reklamowania płatnych połączeń telefonicznych

#695  2011.03.27 22:32:39 ~waciu

Ode mnie buziak, ale nie zdążymy podyskutować bo ten Mariusz chce zamknąć forum ;-)

#696  2011.03.27 22:34:37 ~hm

Jutro tez jest dzien

#697  2011.03.27 22:34:57 ~dupek

Czy ktoś widział dzisiaj gagę - pilnie poszukiwana

#698  2011.03.27 22:37:37 ~Mariusz

Hm - jaki nick taka asertywność - nie jest to dobra cecha pielęgniarki - możesz podlegać restrukturyzacji. Ostrzegam albo rzecowa dyskusja albo zablokuję klawiaturę na 20 sekund

#699  2011.03.27 22:38:44 ~piel

A miał pan być dopiero tutaj w maju

#700  2011.03.27 22:41:35 ~wacia

Mariuszu! Widze ze bliska Twojemu sercu jest jednak gaga! Dlatego też zrywam z Tobą:) I wcale nie jest mi smutno!

#701  2011.03.27 22:42:01 ~Mariusz

Piel - ty też miałeś na etacie pracować do emerytury - i co długo potrzeba było aby to zweryfikować? Zamknę ten portal i frunę dalej - tam gdzie lepsza kasa i rozsądni ludzie

#702  2011.03.27 22:42:43 ~dyr. Sroka

Zasady, które będą obowiązywały w tej grze określam ja - negocjowanie warunków nawiązania ewentualnej współpracy w pozyskiwaniu niewolników będzie oparte o kryteria zawarte w specyfikacji oferty, którą niebawem sporządzę i dzięki uprzejmości Minister Zdrowia - ogłoszę w Dzienniku Urzędowym. Mając na uwadze nie cierpiące zwłoki terminy wprowadzenia zmian restrukturyzacyjnych w ZOZ-ach w ramach przygotowań do sporządzania ofert proszę już przystąpić do czynności pomiaru masy mięśniowej i IQ u poszczególnych pretendentów do zaszczytnego tytułu najemnika. Im wyższa wartość liczby całkowitej będącej ilorazem masy mięśniowej i współczynnika inteligencji tym większe szanse na osiągnięcie sukcesu gospodarczego w Państwa firmach. A nie mówiłam, że głupi naród to kupi!

#703  2011.03.27 22:43:39 ~dupek

Waciu stój. Nie skacz w te odmęty. Muszę uprosić gagę o łaskę bo z imienia i nazwiska chce nas podać w FAKTACH

#704  2011.03.27 22:44:57 ~nica

Tak,tak panie dyrektorze Sroka,tak,tak

#705  2011.03.27 22:45:34 ~Mariusz

Dyr. Sroka to już przesada - macie 30 sek zablokowaną klawiaturę i żółta kartka dla Was. Weźcie sobie to do serca

#706  2011.03.27 22:49:20 ~gaga

Panie Sroka ja już mam prawnika, na takich łobuzów internetowych! , udowodnić? udowodnić z jakiego kompa fałszujesz posty?

#707  2011.03.27 22:53:54 ~Mariusz

Ten artykuł czytano już: 5500 razy ! Od każdego łepka mam tylko 3,20 zł. Rozumiecie więc że nie zadawala mnie wasza aktywność. Co groszami rodziny nie utrzymam - albo aktywnie wieźmiecie się za pisanie postów albo fora ze dwora .

#708  2011.03.27 22:57:27 ~ADMIN

FORUM ZAMKNIĘTE. WZNOWIENIA NIE PRZEWIDUJE SIĘ. PRZEPRASZAMY

#709  2011.03.27 22:59:50 ~piel

P.MARIUSZU KIEPSKI MASZ WYWIAD,JA MAM WŁASNĄ FIRMĘ.KIEDYŚ CIĘ SZANOWAŁAM ALE RZECZYWIŚCIE ZGAŚ ŚWIATŁO,ZROBIŁEŚ SWOJE.NIC POZYTYWNEGO.

#710  2011.03.27 23:05:35 ~Mariusz

Powtarzam ---FORUM ZAMKNIĘTE. WZNOWIENIA NIE PRZEWIDUJE SIĘ. PRZEPRASZAMY

#711  2011.03.27 23:09:23 ~ja

Smiechu warte też mi zamknięcie otworzę swój

#712  2011.03.27 23:10:21 ~Mielcarek

Proszę nie łamać regulaminu pkt 13 ust. 5 pkt 8 lit b który zaakceptowaliście ---------- Powtarzam FORUM ZAMKNIĘTE. WZNOWIENIA NIE PRZEWIDUJE SIĘ. PRZEPRASZAMY

#713  2011.03.27 23:12:36 ~bu

A gdzie ten regulamin ?

#714  2011.03.27 23:12:48 ~xy

Zamknięte i otwarte , hm. nie rozumiem

#715  2011.03.27 23:14:07 ~bu

po prostu troll sie podszywa pod admina i tyle

#716  2011.03.27 23:14:17 ~gość

A co to za Mielcarek co za gość ?

#717  2011.03.27 23:15:15 ~Mariusz

Powtarzam ostatni raz - kto nadal będzie pisał zostanie zgłoszony do Ministerstwa Zdrowia i NFZ celem wyciągnięcia konsekwencji proszę nie łamać regulaminu pkt 13 ust. 5 pkt 8 lit b który zaakceptowaliście ---------- Powtarzam FORUM ZAMKNIĘTE. WZNOWIENIA NIE PRZEWIDUJE SIĘ. PRZEPRASZAMY

#718  2011.03.27 23:15:36 ~trollllll

TAAAAAAAAAAAAAAAKI TROLLLLLLLLLLLLLLLLLL

#719  2011.03.27 23:16:46 ~bu

Kolego czyżby w Tworkach pielęgniarka zapomniała się wylogować ?

#720  2011.03.27 23:17:08 ~bu

Ej to nie żarty chyba już ktoś z MZ I NFZ reaguje jako trolllll

#721  2011.03.27 23:17:34 ~gaga

Grożnie zabrzmiało a gdzie palec ?

#722  2011.03.27 23:19:37 ~gaga

Ja już mam prawnika, na takich łobuzów internetowych! , udowodnić? udowodnić z jakiego kompa fałszujesz posty?

#723  2011.03.27 23:22:52 ~mała

Najpierw skłóciłeś pielęgniarki osłabiałeś związki zawodowe pip a teraz zamykamy ? po co wogóle było to otwieranie ?

#724  2011.03.27 23:23:05 ~Mariusz

Do bu - ustalono Twój IP 193.106.105.153 zostaje zgłoszony do MZ i NFZ za uporczywe naruszenie zasad forum

#725  2011.03.27 23:23:17 ~del piero

Ominęło mnie coś ? Bo spam tylko się teraz wylewa.

#726  2011.03.27 23:24:56 ~Mariusz

Do mała - zamykamy ponieważ cel został osiągnięty - jasne?

#727  2011.03.27 23:26:59 ~bu

No odziałowe chowajcie swoje wy.dzone stołki na kontrakty oddziałowe niepotrzebne niestety samo życie

#728  2011.03.27 23:27:09 ~bu

Mariuszku to twoje IP ?

#729  2011.03.27 23:29:03 ~Mariusz

Bu wybacz ale tego już nie mogę zatrzymać - smutni panowie jadą już do ciebie

#730  2011.03.27 23:31:01 ~gaga

Bu a wczoraj było ci mało ? cytuję #601 ~gaga Data: 2011-03-26 22:15:42 Bu,- pipko nie ogolona? - zawsze jesteśmy ogolone i pachniemy! -a, to prostak portalu!

#731  2011.03.27 23:31:23 ~bu

Zmień dilera albo bierz połowę

#732  2011.03.27 23:37:28 ~cynik

P.Mariuszu odejdż pan z portalu z klasą najlepiej jak umiesz bo i tak jesteś marnym plebejuszem pielęgniarzem w dodatku bez czepka !

#733  2011.03.27 23:38:01 ~bu

Jestem na dyzurze KONTRAKTOWYM! Pisze te bzdury bo musze sie gdzies zrelaksowac! A rano lece do innej roboty i zaraz sie kłade spac! musze wypoczc! Bo ja to wszystko olewam

#734  2011.03.27 23:41:17 ~Mariusz

Cynik to już przesada - macie 30 sek zablokowaną klawiaturę i żółta kartka dla Was. Weźcie sobie to do serca

#735  2011.03.27 23:42:31 ~mała

I My swój cel osiągniemy,kwestia czasu.W NOWYM,MERYTORYCZNYM PORTALU !

#736  2011.03.27 23:44:13 ~mała

żeby założyć portal trzeba kasy i wiedzy - masz obie te cechy ?

#737  2011.03.27 23:44:48 ~etat

Uprzejnie proszę o niezamykanie tego wspaniałego portalu.Oświadczam,że przejdę na kontrakt i zrobię co w mojej mocy by na kontrakt przeszli tacy niepokorni jak cyNIK,dyr.Balcer,dyr.Sroka i inni o skórze koloru czarnego.Amen

#738  2011.03.27 23:45:19 ~cynik

Prawda w oczy kole nawet z honorem nie potrafisz odejśc a ja honorowo olewam cię

#739  2011.03.27 23:46:02 ~Mariusz

OK daje wam jeszcze 15 minut na zakończenie dialogów

#740  2011.03.27 23:47:40 ~mała

Bym i ciebie sprzedała ale bufonada mnie brzydzi

#741  2011.03.27 23:49:20 ~Mariusz

Cynik - Widzę twoje IP 115.160.178.253:80 - jeszczę jeden "wyskok" i ciebie też zgoszę do MZ i NFZ abyś oczekiwał jak przyjadą smutni panowie

#742  2011.03.27 23:49:45 ~bul

Na ten portal szkoda każdej chwili a cóż dopiero 15 min

#743  2011.03.27 23:51:17 ~piel

I ja pragnę smutnego Pana a cynik ma rację

#744  2011.03.27 23:52:33 ~do piel

Tylko mi tu bez erotycznych podtekstów - Mariusz

#745  2011.03.27 23:54:12 ~!?!?!?!?!

#742 ~bul Data: 2011-03-27 23:49:45 na ten portal szkoda każdej chwili a cóż dopiero 15 min -------------------------- Pisze się ból ----- drugi prezydęnto

#746  2011.03.27 23:56:10 ~del piero

Nareszcie koniec ZALEŻNEGO PORTALU !

#747  2011.03.27 23:57:37 ~kontrakt

Do etat.Nie życzę sobie przechodzenia do mnie żadnych etatów,do mnie mogą przechodzić tylko ci co się znają na rzeczy np:ojciecredaktor

#748  2011.03.27 23:58:02 ~del piero

Panu podziękujemy już - może pan wracać do swojej Toskani

#749  2011.03.27 23:58:53 ~bul

To tak specjalnie z tym bulem dla przypomnienia w jakim kraju żyjemy więcej inteligencji

#750  2011.03.28 00:00:45 ~kurde

To mogłaś napisać to na czerwono to załapałabym

#751  2011.03.28 00:02:18 ~del piero

Mnie nie trzeba dziękować to zazwyczaj ja to robię

#752  2011.03.28 00:03:21 ~do bul

Weź zamaż to szminką żeby inne też się nie myliły

#753  2011.03.28 00:04:43 ~del piero

Mariusz zasnął i ktoś mu.portal drasnął.

#754  2011.03.28 00:06:28 ~Mariusz

Del piero to już przesada - macie 30 sek zablokowaną klawiaturę i żółta kartka dla Was. Weźcie sobie to do serca chłopie.

#755  2011.03.28 00:07:42 Baba_Wanga

Jaja sobie robicie - podszywają się jedni pod drugich i myślą, ze są fajni. Zarejestrować nicki - porządek będzie

#756  2011.03.28 00:08:38 ~do bul

No teraz lepiej - widać na czerwono że to ironia - jednak szminka pomogła

#757  2011.03.28 00:10:24 ~????

Baba Wandzia -rejestrować - a gdzie w izbach pielęgniarskich - a ile kosztuje ?

#758  2011.03.28 00:12:15 Baba_Wanga

A tutaj - u góry po prawej i za darmo.

#759  2011.03.28 00:13:58 ~del piero

W czym przesada,portal podobno niezależny.płacę i wymagam

#760  2011.03.28 00:15:46 ~mgr

Zegnam ten portal z radością na zawsze !

#761  2011.03.28 00:16:03 ~Mariusz

Del piero dobrze zauważyłeś "podobno" i na tym pozostańmy

#762  2011.03.28 00:17:44 ~do mgr

STÓJ STÓJ NIE ODCHODŹ !

#763  2011.03.28 00:19:11 ~etat

Ile! ile! wy tylko piniądze i piniądze a gdzie idea i wartości moralne.A propo a ile taki nick kosztuje?

#764  2011.03.28 00:19:23 ~????

BABO WCISNĄŁAM PO PRAWEJ NA DOLE TO -------------------Copyright © 2011 WortalMED code by PRO SOURCE I CO DALEJ

#765  2011.03.28 00:20:38 ~mgr

Zostanę na zawsze !

#766  2011.03.28 00:23:09 ~del piero

Napisane więc jasno i bez komentarzy bo przyjdą smutni panowie

#767  2011.03.28 00:28:55 ~dyrBalcer

Szanowna Pani dyrektor Sroko, proszę o powściągniecie złych emocji. Jako beneficjenci systemu ochrony zdrowia i przedstawiciele elit zarządzających dojdziemy napewno do jakiegoś konstruktywnego konsensusu. Mogę Panią zapewnić. Walka o siłę roboczą wymaga strategii i spokoju. Nerwowa interwencja na rynku personelu średniego, nie jest wskazana z przyczyn ekonomicznych. W gronie znajomych dyrektorów ZOZ-ów które odbyło się dni teku kilka, dokładnie 18.03.2011. Podjęliśmy inicjatywę zawiązania Konfederacji Obrony Pracodawców "KOP" Ideą KOP-a jest stworzenie systemu wymiany informacji i danych o strukturze, sposobach negocjacji, i minimalizacji kosztów umów cywilnoprawnych, oraz monitoringu nastrojów personelu.

#768  2011.03.28 00:31:52 ~dyrBalcer

Będziemy wymieniać pełne dane dot. zawieranych umów cywilnoprawnych, dane o pracownikach niepożądanych i trudnych, przemyślenia, sposoby skutecznej metodologii indoktrynacji personelu najemnego, dla obniżenia kosztów pracy. Z wielkim żalem odczytuję Pani informację, jako dowód na nieobecność w naszej konferencji. Zapewniam że na następne spotkania nie omieszkamy Pani zaprosić. Proszę jedynie o telefon. Numer podałem wyżej. Puki co, zapraszam na towarzysko - biznesowe spotkanie. Właśnie siedzimy z cyNIKien w wygodnych fotelach, racząc się aromatem kubańskich cygar i lampką dwunastoletniej whisky. Zapachem krwi zagryzających się na portalu PIP czarnuchów zaostrza apetyt, więc raczymy się kawiorem z cytrynką na tostach i napawamy wizją przyszłych zysków płynących z globalizacji kontraktów w ochronie zdrowia. Za moment wpadnie Wujwoda i Mariusz. Trzeba, doceniać ludzi użytecznych. Zapraszam. Będzie świetna zabawa!

#769  2011.03.28 00:32:24 ~dyr.Balcer

Ludzie naszego pokroju zawsze się dogadają. PS. Tylko kontrakt są gwarancją zadowolenia pacjenta i personelu medycznego. Wiedzą to wszyscy inteligentni i myślący ludzie! Podziwiamy i trzymamy kciuki za zwolenników kontraktów! Precz a babami w czepkach! Już dawno powinni pogoni te kwoki z sejmu, dla dobra wszystkich pielęgniarek! Precz z związkami zawodowymi! Precz z urzędniczkami PiP. Precz z terrorystami chcącymi dokonać zamachu na konstytucyjne prawo wyboru do wolności i wyboru kontraktowej formy zatrudnienia! Precz z komuną!

#770  2011.03.28 00:33:25 ~cyNIK

Przednia imprezka! Poproszę o jeszcze jedną lampeczkę whisky i tościka z kawiorem. Precz z komuną! Precz z komuną! Precz, precz, precz! Parówkowym skrytożercom mówimy stanowcze NIE!

#771  2011.03.28 00:40:57 ~etat

A ja się chciałam zapytać,ale nie wiem czy mogę,czy jakby tu powiedzieć, to zaproszenie tylko dla elyt? czy może też taki etat na tego kawiora się wprosić ? I cytrynę?

#772  2011.03.28 00:42:34 ~my

To co wyżej to taki sobie polski prymitywizm i chleb powszedni balcerku,cyniku kiepski polski popis nikogo nie olśnił.bzdury.

#773  2011.03.28 00:47:05 ~plebejusz

Pozdrawiam plebejusza bez czepka chyba biedny jesteś bo nie zamykasz portalu

#774  2011.03.28 00:55:56 ~do \"my\"

Ogry mają warstwy jak cebula. Nice nie zrozumiałeś z tej dyskusji. Bo Wy nosorożce macie takie małe mózgi. Serio! Znam się na tym!

#775  2011.03.28 00:55:56 ~kontrakt

A ja sobie nie życzę by namawiać do zamykania portalu.Kupiłam lustro i będę się przyglądać co się tu wypisuje.

#776  2011.03.28 01:06:04 ~do my

"Ogry mają warstwy jak cebula". Nic nie zrozumieliście z tej dyskusji. Bo Wy nosorożce macie takie małe mózgi. Serio! Znam się na tym!

#777  2011.03.28 01:07:11 ~do my

Cy WY to gang Olsena?

#778  2011.03.28 07:42:41 ~lol

To wszystko pisza pielegniarki? Lubiłem ja a taraz NIE!

#779  2011.03.28 09:50:38 ~gość

Panie mariusz mielcarek podzielam Pana zdanie! niech Pan nie da sie zastraszyc tej bandzie pań w czepkach.ich poziom wyraznie widać po wstawianych tu komentarzach.KAŻDY MA PRAWO DO WYBORU. jak zaczną na etacie płacić godziwe pieniądze, np. z 5-6tys. to moze zmienie zdanie.i w którym to miejscu na kontrakcie pracują za 5zł/h ! to jakas kłamliwa propaganda.

#780  2011.03.28 10:01:42 ~spzoz

Witam, ja tam w czepku nie chodzę - żona jest pielęgniarką, ale oboje jesteśmy w szoku i do pewnego stopnia wstyd nam - jeszcze ktoś pomyśli, że wszytskie pielęgniarki (łącznie z moją żoną) są takie nienormalne jak te w TV. masakra

#781  2011.03.28 12:17:50 ~do Balcer

Biedny głupku - na takich pacanów jest prosta sprawdzona metoda (sami zastosowaliśmy) Ogłaszasz przetarg i nikt nie składa ofert - a jak się trafi jełop to mu nagle z opon samo schodzi powietrze (takie niezbadane zjawisko.) Miękniesz powoli, stawka rośnie. Ludzie generalnie łapią kilka miejsc pracy więc dadzą radę przetrzymać takiego barana miesiąc czy dwa - a kontrakt z NFZ wyrabiać trzeba, czas nagli coraz bardziej. A jak dalej będziesz niegrzeczny to odwiedzi twój dyrektorski gabinet panienka w sprawie pracy, która nagle wyskoczy z tegoż gabinetu z gołymi cyckami wrzeszcząc wniebogłosy - ciekawe jak się wtedy wytłumaczysz :D Wakacje w ciepełku ? zapomnij

#782  2011.03.28 15:38:51 ~gosia

Ale wstyd .gdyby pielegniarki były płci tylko męskiej nie byłoby takiego bagna , bo faceci się potrafia dogadać, dadza sobie po ryju i spokój a my co cały czas jazgod każda najmądrzejsza , zamknijcie się wreszcie koleżanki bo wstyd wielki wstyd

#783  2011.03.28 16:00:59 ~Valdinho

Gosiu - punkt widzenia zawsze zależy od punktu siedzenia - jedni po trupach do celu idą bez względu na okoliczności, drudzy wolą stabilną pozycję w pracy ( zwłaszcza przy dość obszernie opisanej powyżej postawie dyrektorów - ekonomów) ale nie mam tu na myśli ciepłych posadek (te są bronione niczym sławetny krzyż pod pałacem prezydenckim - zwłaszcza przez wierchuszką pewnego związku)

#784  2011.03.28 17:45:53 ~jagusia

Panie Mariuszu jestem z Panem! Życzę wytrwałości w swym przekonaniu! Jestem na kontrakcie i jestem dumna, że jestem pielęgniarką,ale za poziom intelektu i kultury koleżanek na portalu jest mi wstyd! Szanujmy się, bo nikt nas nie poszanuje!

#785  2011.03.28 18:24:53 ~gość

Jeśli mi zaproponują kontrakt - to wezmę nawet za 4 tys, jestem zdrowa, dzieci już na swoim, mam czas, duże doświadczenie, jestem dyspozycyjna, a ponadto lubię to co robię, biorę kontrakt bo mam już wypracowaną emeryturę.

#786  2011.03.28 18:52:30 ~gość

Dobry pomysł- ja też.

#787  2011.03.28 18:59:22 ~emerytka

Mariuszku - ja zdrowa emerytka widzę- w tym mój interes. Kontrakt czemu nie, emeryturę już mam.

#788  2011.03.28 19:38:52 ~kontr.

A ja mam jedno marzenie,niech ta cała słowna "szarpanina " się już skończy. Niech każda pielęgniarka będzie zatrudniona, w takiej formie jaka będzie dla Niej korzystna.Może czas skupić się na samej pracy.Może wystarczy wreszczcie jedno miejsce , jeden etat ,ale za godziwe wynagrodzenie.Czy Panie naprawdę nie są zmęczone?

#789  2011.03.28 19:59:11 ~mgr piel

Widać co potrafimy tylko kłócić się ale nikt z Was nie zaproponował rozwiązania konfliktu.którego tak naprawdę nie powinno być.

#790  2011.03.28 20:48:21 ~przeciwnik

Jak zwykle ble, ble, ble pod kierunkiem juz nie tylko samorządu ale równiez i zwiazków zawodowych te ochydne niby bezstronne komentarze mają jeden cel skłócić środowisko. Jak Pan śmie nazywać siebie pielęgniarzem, gdzie etyka jaka obowiązuje nasz zawód, sięgnął Pan dna. To upokarzające że ktoś kto brał niemałe pieniądze na ciepłej posadce w samorządzie dopóki nie wyrzucili teraz chce się odgryźć i rzuca populistyczne hasła. Totalna beznadzieja i żenada !

#791  2011.03.29 23:25:48 ~piel

Jakże niski poziom tego portalu i wieje nudą,ciągle to samo przez tyle lat. DOŚĆ.ŻEGNAM.

#792  2011.03.30 15:10:30 ~Matrix

Http://kontakt24.tvn.pl/temat,minister-kopacz-odpowiadala-na-wasze-pytania,89595.html? grupa=polska

#793  2011.04.06 14:14:08 ~ola

Mysle ze nalezy to zdjąc!

#794  2011.04.13 19:49:56 ~gość

Czas zamknąć ten portal.

#795  2011.06.21 17:25:41 ~Iz41

Przecież lekarze od lat są na kontraktach bo mogą więcej zarabiac w ten sposób, a my jak zwykhe po swojemu i do tyłu. Bzdurą były działania w Sejmie. Wstyd dla naszego zawodu, bo znowu komentowali Koledzy Lekarze: o co tym głupim znowu chodzi? ' każdy niech pracuje jak uważa,ze jest dla Niego lepiej. Na kontrakcie trzeba sie bardziej przykładać i nie można ciągle bywać na zwolnieniach. O to tak naprawdę chodzi. A generalnie wszystkie Panie się ostro wypowiadają a nie maja pojęcia na czym polega umowa cywilno-prawną .Dlatego dają się ogłupiać. Niestety Izby Pielegnairskie również.

#796  2012.02.18 19:41:42 ~tomayek

Dziś jest 18 lutego więc skąd komentarze sprzed roku ? Zabrakło tematu czy co ? yślę że czas pożęgnać się zanim cofniemy się o kolejny rok by podkreślić mnogość czytelników. Do zobaczenia na innej stronie bardziej przyjaznej piel egniarkom i POŁOŻNYM

#797  2012.03.16 21:36:06 ~do 795

Lekaze to lekarze a pielegniarki to pielegniarki! Nie przyrównuj !

#798  2012.03.16 21:43:58 ~do Redakcj

Panie Mariuszu! Smutne jest to że Pan nie będzie miał żadnego wyboru.Wybór będzie mial tylko pana pracodawca.A pracując na OIOM jest Pan zależny od wszystkich,od ordynatora poczynając na salowej kończąc ! Pozdrawiam.Coś Pan robi ale wciąż nie wiem czy pozytywnego.

#799  2012.05.07 18:59:04 ~anonimus

Panie Mariuszu, nie jest Pan do końca szczery. pracuje Pan na OIOMI-e chyba na pół etatu, a cały gdzie pan ma, czy nie w urzędzie wojewódzkim a czy to prawda , ze zasiada Pan również w radzie nadzorczej pewnego przedsiębiorstwa. A co z konkursem na dyrektora szpitala w Środzie to Pan też kandydował? Internet to potęga!

#800  2012.06.11 12:29:51 ~kkjjj

Kkkkhhhhjjjjjjjjjjjbebebeb be be kontrakty be feeeeeeeeeee

#801  2012.06.14 09:50:07 ~gość

Aleeeeeeeeeeeee kotlet i znowu golono strzyżon o i konkretów brak NIE SKŁÓCAĆ MIELCZARKU NIE !

#802  2012.06.24 20:56:46 ~redaktorek

AAAAAAaaaaa psik psik kontrakcik! Psik

#803  2012.08.17 12:06:53 ~Piel

Jak to wszystko zawsze czytam, to mózg się lasuje. Pielęgniarki to jedna z najgłupszych grup zawodowych, nawet czytać ze zrozumieniem nie potrafią. Mogę choć raz powiedzieć to wprost. A to co Panie wyczyniały w Sejmie to totalna żenada. pozdrawiam

#804  2012.08.30 13:26:41 ~pielęg

Bardzo słusznie p Mariuszu !

#805  2012.11.20 08:50:46 tamara01

Dla mnie ten portal robi się co raz bardziej chory i potrzebny tylko do narzekania. Nic innego nie czytam jak tylko narzekanie. Nie tylko pielęgniarki maja w Polsce źle inni mają jeszcze gorzej a maja lepsze wykształcenie niż nie jedna z nas. Co nam po pisaniu tu to coś zmieni!

#806  2012.12.16 16:27:07 ~poz

Czasem tu zaglądam , bo zawsze były zamieszczane aktualne przepisy, ustawy i komentarz do nich, jakiś opis.Pracuję na kontrakcie 12 lat mam dużo pracy zawodowej i papierkowej i uważam że dobre zarobki.Obecnie jest okres kontraktowania z NFZ więc wykonuję czynności z tym związane.Ale to powyżej napisano ( czytałam wyrywkowo)to jakieś nieporozumienie, strata czasu.Życzę rozsądku i podejmowania własnych decyzji. Kontrakt nie jest czymś strasznym.

#807  2013.05.24 08:09:19 ~grażka

Naprawde najwyższy czas by nasze srodowisko nabrało rozumu, nie zatrzymamy zmian , kontrakty sa rzeczywistością i najwyższy czas zmusić związki zawodowe i samorządy aby dały merytoryczne wsparcie tymco chcą lub muszą przejśc na kontrakty mają armie prawników, fachowców którzy mogliby pomóc w kontraktowaniu usług i negocjacjach trzeba się zrzeszać i negocjować kontrakty grupowe wtedy ma sie większa siłę przebicia, a nie próbować blokować to czego zabglokować sie nie da. Takie działanie związku jest tylko pozorowaniem przcy na rzecz środowiska, jestem rokrocznie na zjeździe jednej z okręgowych izb i nigdy nie słyszałam aby pielęgniarki wymusiły na władzach obsługę prawna kontraktowanych umów, a jest to możliwe i wręcz konieczne tym bardziej że tak drastycznie podniesiono składki od indywidualnych praktyk

#808  2013.06.27 11:02:38 tamara01

Astrokamera.pl to najłatwiejszy sposób na spotkanie z profesjonalnym doradcą duchowym. Wystarczy wykupić żetony za pośrednictwem sms lub przelewem internetowym i korzystać z oferowanych usług naszych doradców. Spotkanie z wróżką na żywo bez wychodzenia z domu. To bardzo proste! Sprawdź jak działa http://www.astrokamera.pl/

#809  2013.12.30 01:20:08 ~nauczyciel

Od pewnego czasu zaglądam na stronę Pana Mielcarka z pewnym zainteresowaniem. Nie jestem pielęgniarką, jestem nauczycielka w liceum ogólnokształcącym, moja chrześnica podjęła naukę na studiach licencjackich pielęgniarskich. dziewczyna jest na 3 roku pełna zapału i zauroczona zawodem. Pokazała mi jakiś czas temu te stronę trochę zdenerwowana, bo nie sądziła, że pielęgniarki są tak niegrzeczne w słowach. Muszę z żalem przyznać, że niestety pan Mielcarek stosuje taką zmodyfikowaną starorzymską zasadę: dziel i rządź - w wydaniu tego Portalu brzmi ona; dziel i zarabiaj.na ludzkim ciętym języku, podziałach, niechęciach itd. Dopiero teraz dowiedziałam się, że Pan Mielcarek jest pielęgniarzem. Cóż pora umierać (cytat ze znanego filmu) skoro właściciel Portalu zarabia niegodnie na swojej grupie zawodowej. Panie i Panowie pielęgniarki zastanówcie się co czytacie i dla czyich korzyści.

#810  2015.01.04 14:01:16 ~piel

Mamy 2015 a na portalu same starocie. Ani słowa o POZ .P Mielcarek zajęty tylko agencją pracy dla zagranicy.A my ciągle w tym samym miejsc,brak perspektyw .Widzę że już nikt nie robi wpisów.

#811  2015.10.05 18:10:40 ~Czepek..

Panie Mielcarek .śmieszne Pan rzeczy wypisuje.zaglądam już tutaj teraz nie często bo mnie mdli jak czytam Pana wypociny Panie Mielcarek i będę robił wszystko w swoich kregach żeby moje koleżanki tutaj nie wchodziły. Koleżanki i Koledzy nie dajcie sie zwieść tym bezndziejnym artykułom które zamieszcza Pan Mielcarek.chodzi mu o to żeby mieć jak najwiecej odwiedzających tę stronę z tego ten Pan żyje.ponadto jeżeli chcecie być na bieżąco z sytuacja Pielęgniarek w Polsce są inne strony bardziej zdrowe niż ta.np. OZZPiP.tam znaidziecie wiarygodne informacje dotyczące naszej grupy zawodowej.

#812  2015.10.12 17:55:27 ~do #811

A mówi Ci coś takiego jak wolność słowa i wyznania? Już dostałam wiarygodne informacje od OZZPiP a na pasku jak było 8 lat temu tak jest dalej i tylko ciśnie się na usta powiedzenie wieszcza"kończ Waść-wstydu oszczędź!

#813  2015.11.14 10:20:31 ~aaaa

Pracowalam w Anglii jako pielegniarka 5 lat dlaczego tam nie ma kontraktow ,dlaczego u nas maja byc bo co lepiej na tym wyjdziemy ? .Sprawdzilam w innych kraiach uni europejskiej i nie ma w szpitalach kontraktow. o co chodzi ? po co to nam ?

#814  2015.11.23 18:13:30 ~sara

Brawo Panie Mariuszu czytam portal od lat i mam nadzieję że będzie Pan nadal dla nas pisał i informował nas o wszystkich niecnych poczynaniach naszych "władz" Pozdrawiam serdecznie :)

Dodaj komentarz