III Ogólnopolski Kongres Położnych. 7-8 czerwca 2013 r. w Warszawie.

Położnictwo.

 

Szanowni Państwo,
W imieniu Wydawnictwa Lekarskiego PZWL oraz Polskiego Towarzystwa Położnych i własnym mam ogromną przyjemność zaprosić Państwa do uczestnictwa w III Ogólnopolskim Kongresie Położnych, który odbędzie się w dniach 7 - 8 czerwca 2013 r. w Warszawie.
Wydarzenie to zostało objęte patronatem Polskiego Towarzystwa Położnych oraz Krajowego Konsultanta w dz. pielęgniarstwa ginekologicznego i położniczego. Konferencja będzie już III odsłoną Kongresu, mam nadzieję, że i tym razem staniemy na wysokości zadania i spełnimy Państwa oczekiwania.
Formuła spotkania będzie miała charakter wykładowo – warsztatowy. Tematy, które znalazły się w programie są odpowiedzią na problemy, z jakimi spotyka się położna w swojej codziennej pracy.
Oprócz standardów opieki okołoporodowej nad matką i dzieckiem, powiemy m.in. o: najnowszych sposobach pielęgnacji noworodka, wpływie diety na zdrowie prokreacyjne, o stanach nagłych w położnictwie, dokumentacji medycznej w codziennej pracy położnej oraz o formalno-prawnych uwarunkowaniach w pracy położnej. Chcąc zachęcić do aktywnego uczestnictwa w Kongresie w programie przewidzieliśmy miejsce na dłuższą dyskusję z udziałem przedstawicieli Partnerów, dotyczącą aktualnych potrzeb położnych.
Do współpracy przy Kongresie zaprosiliśmy cenionych i wybitnych, w swoich dziedzinach, polskich specjalistów.
Do uczestnictwa w Kongresie zapraszamy wszystkie położne, a w szczególności pracujące na Sali porodowej, na oddziałach położniczych, położniczo-noworodkowych, neonatologicznych, pracujące w lecznictwie ambulatoryjnym i podstawowej opiece zdrowotnej, posiadające swoje prywatne praktyki oraz położne prowadzące zajęcia w
szkołach rodzenia.

                                                   Z poważaniem,
                                                   Dr n. med. Grażyna Iwanowicz-Palus

.

Zobacz więcej informacji na stronie internetowej - Kongresu Położnych

Literatura zawodowa dla położnych

.