Brawo panie dyrektorze szpitala, któryś zwolnił pielęgniarkę naczelną bo ..... równocześnie była przewodniczącą izby pip!

Działalność władz izby pip.

..........................................................

Zobacz artykuł w przedmiotowej sprawie ......

.

.

KOMENTARZ REDAKCYJNY PORTALU PIELĘGNIAREK I POŁOŻNYCH

,

Brawo panie dyrektorze!!! Może dyrektorzy innych szpitali wezmą przykład i pójdą w pańskie ślady?

Warto podkreślić zasadność zamieszczonej w artykule, argumentacji dyrektora w przedmiotowej sprawie czyli "oczywisty konflikt interesów", "sędzią we własnej sprawie"!

Szkoda, że władze samorządu pip nie rozumieją tej sytuacji, tolerują ją. Powinny stanowczo zakazać takich praktyk!

Pielęgniarka odcinkowa ze szpitala wchodzi w sytuację konfliktową z pielęgniarką oddziałową. Sprawa dociera do pielęgniarki naczelnej. Natomiast pielęgniarka odcinkowa szuka sprawiedliwości w samorządzie pielęgniarek i położnych, czyli okręgowej izbie. A tam sprawa trafia w ręce przewodniczącej izby ..... pielęgniarki naczelnej!

To tylko taki mały przykład. Inny, proszę. Izba organizuje konferencję. Nie ma chętnych. Pielęgniarka naczelna "zachęca" pielęgniarki do uczestnictwa. Nie pójdziesz to podpadniesz! 100% frekwencja. "Ależ ta przewodniczącą działa wspaniale na rzecz samorządu, a tematyka konferencji spotkała się z dużym zainteresowaniem".

Inne przykłady, zapomogi losowe, dofinansowanie za szkolenia, kierowanie na bezpłatne szkolenia itd.

No i jeszcze w izbie działa ..... Rzecznik Odpowiedzialności Zawodowej ..... Sąd Okręgowy!

Dlatego warto podkreślić, że przedmiotowa sprawa to nie tylko "konflikt interesów", ale sytuacja korupcjogenna i zabijanie ideii samorządności zawodowej.

Chciałbym widzieć oczy pani przewodniczącej, gdyby dyrektor szpitala oznajmił jej pięknego dnia, że właśnie został wybrany na przewodniczącego organizacji związkowej w szpitalu!

Mam nadzieję, że procedura w przebiegu której została zwolniona naczelna pielęgniarka nie zostanie wykorzystana do walki np. na drodze sądowej o przywrócenie na zajmowane stanowisko.

Na koniec warto podkreślić, że standardem powinien być zakaz łączenia stanowisk kierowniczych w pielęgniarstwie ze stanowiskami we władzach izby pip.

Mariusz Mielcarek

.

Zobacz także:

Pielęgniarko i położno! Na emeryturę idź z izby pip. Odprawy emerytalne 30 - 50 tysięcy złotych.

Podwyżka składek ściąganych przez izbę od pielęgniarek i położnych i .... pensji w izbach!

.