Spodziewam się "spontanicznego" zainteresowania pielęgniarek i położnych kursem "wypisywania recept na zlecenie lekarza".

Rząd dzieli pielęgniarki na lepsze i gorsze!

.....................................................................

..............................................................

Zobacz także:

Aktualności według działów - Zapowiedź ministra zdrowia - pielęgniarka wypisze recepty [Ponad 780 KOMENTARZY!!!]

.

W wielu komentarzach na Portalu Pielęgniarek i Położnych użytkownicy poruszają sprawę "recept pielęgniarek" w kontekście bojkotu kursu specjalistycznego, który sprowadzi się do nauczania pielęgniarek i położnych, w jaki sposób wypisać receptę na lek, który zaordynował lekarz. Poniżej cytuję jeden z komentarzy:

"To jakiś koszmar! Nie dajmy się wmanipulować w recepty i nabijanie kasy pseudo ośrodkom szkoleniowym .Olejmy te kursy !!!!!!!!!"

Otóż spodziewam się "spontanicznego" zainteresowania naszej grupy zawodowej kursem specjalistycznym w 2015 roku. "Spontaniczność" będzie wynikała z mechanizmów zastosowanych np. przez NFZ. Wystarczy w odpowiedni sposób ustawić warunki kontraktowania świadczeń pielęgniarki rodzinnej oraz położnej rodzinnej. W jaki sposób? Dodatkowo punktowane .... posiadanie przez pielęgniarki i położne uprawnienie do ..... wypisywania recept na leki zaordynowane przez lekarza poz. Pielęgniarka w Domu Pomocy Społecznej będzie bardzo mile widziana z uprawnieniami do wypisywania recept na leki zaordynowane przez lekarza. Także kontraktowanie świadczeń pielęgniarskich w opiece długoterminowej może być wyżej punktowane poprzez posiadanie przez pielęgniarki odbytego kursu w zakresie wypisywania recept na leki zaordynowane przez lekarza.

Za kursem pielęgniarki, położne sznurem. Taki będzie rok 2015.

Zobacz komentarze na facebooku

Mariusz Mielcarek

 

Zobacz także:

 

Intelektualny koszmarek! Ministerstwo zdrowia sprowadza pielęgniarkę z tytułem licencjata do roli "sekretarki lekarza", która będzie musiała odbyć "specjalistyczny kurs" za 450 zł z własnej kieszeni, aby mieć uprawnienia do "wypisania" recepty na leki "zaordynowane przez lekarza"!

.

 

Komentarze użytkowników

#1  2014.07.11 15:16:20 ~piel.

Nie dajmy się zwariować.i nie pokazujmy,że jesteśmy takie do przodu.ja nie mam zamiaru robic takiego kursu.bo i mi wypisywanie recept nie jest do niczego potrzebne.

#2  2014.07.11 16:45:31 ~gonia 67

I znowu nasze kochane Izby Pielęgniarskie zwąchały interes jak zwykle chca na nas zarobić a nie pomóc! składki a i owszem ale jeżeli chodzi o pomoc to cicho sza---

#3  2014.07.11 19:00:43 ~limpopo

Jak mi spontanicznie podniosą pensje, to się zastanowię nad kursem. Szukają naiwniaczek!

#4  2014.07.11 19:47:15 ~położna

Taa to samo sobie pomyślałam- zawsze jest pod góre! Chcą na nas zarobić. Ciekawe za co zrobie ten kurs! Za 950zł które otrzymuję za pracę w szpitalu na miesiąc ? Noo tak przecież stać mnie zapłacić rachunki, dojechać do pracy , zakupy, studia(opłat w cholerę) i jeszcze pójdę na kurs a jaakkk! BRAWO !

#5  2014.07.11 20:17:34 ~do goni 67

Czytaj proszę przynajmniej to co jest na portalu z obrad Komisji pisane: izby proponowały wiele poprawek ale MZ odrzuciło-bo mają nasze uwagi pielęgniarskie gdzieś.i w tym cały ambaras, ale po takich wypowiedziach jak twoja sami widzimy,że siebie nie szanujemy więc co się dziwić?

#6  2014.07.11 20:30:41 ~mm

Ja nie rozumiem waszej postawy NIE CHCECIE TO NIE RÓBCIE tego kursu . NIkt was do tego nie zmusi po co tak to przeżywac! Jak was to NIE dotyczy;/

#7  2014.07.11 20:35:28 ~gonia67

My się nie szanujemy ? kpina ! po co sie stwarza coraz to nowsze kursy choćby kurs leczenia ran i odleżyn który upoważnia mnie do zdejmowania szwów! kpina ! szwy bez uprawnien zdejmowałam ponad 20 lat a teraz musze mieć na to papier, ciekawa na co muszę jeszcze zdobyć nastepny płatny papier mając 26letni staż czy to też wymysliło Msz?

#8  2014.07.12 21:25:52 ~śmiech

Taaa jasne już się spontanicznie rozpędziłam

#9  2015.01.18 23:26:15 ~mgr poł.

I bardzo dobrze. Wiedzą o tym wszystkie położne, które samodzielnie chcą prowadzić ciąże oraz położne i pielęgniarki środowiskowe, a także osoby z otwartymi głowami, które nie boją się własnego cienia. Koleżanki i koledzy, nie bądźmy hipokrytami. Większość z nas wypisuje recepty, L4 i inne zaświadczenia. To nieodłączna część pracy w POZ. P.S. Czekam jeszcze na uprawnienia do robienia USG ginekologiczno-położniczego, tak jak proponował prof. Dębski.

Dodaj komentarz