Spodziewam się "spontanicznego" zainteresowania pielęgniarek i położnych kursem "wypisywania recept na zlecenie lekarza".

Rząd dzieli pielęgniarki na lepsze i gorsze!

.....................................................................

..............................................................

Zobacz także:

Aktualności według działów - Zapowiedź ministra zdrowia - pielęgniarka wypisze recepty [Ponad 780 KOMENTARZY!!!]

.

W wielu komentarzach na Portalu Pielęgniarek i Położnych użytkownicy poruszają sprawę "recept pielęgniarek" w kontekście bojkotu kursu specjalistycznego, który sprowadzi się do nauczania pielęgniarek i położnych, w jaki sposób wypisać receptę na lek, który zaordynował lekarz. Poniżej cytuję jeden z komentarzy:

"To jakiś koszmar! Nie dajmy się wmanipulować w recepty i nabijanie kasy pseudo ośrodkom szkoleniowym .Olejmy te kursy !!!!!!!!!"

Otóż spodziewam się "spontanicznego" zainteresowania naszej grupy zawodowej kursem specjalistycznym w 2015 roku. "Spontaniczność" będzie wynikała z mechanizmów zastosowanych np. przez NFZ. Wystarczy w odpowiedni sposób ustawić warunki kontraktowania świadczeń pielęgniarki rodzinnej oraz położnej rodzinnej. W jaki sposób? Dodatkowo punktowane .... posiadanie przez pielęgniarki i położne uprawnienie do ..... wypisywania recept na leki zaordynowane przez lekarza poz. Pielęgniarka w Domu Pomocy Społecznej będzie bardzo mile widziana z uprawnieniami do wypisywania recept na leki zaordynowane przez lekarza. Także kontraktowanie świadczeń pielęgniarskich w opiece długoterminowej może być wyżej punktowane poprzez posiadanie przez pielęgniarki odbytego kursu w zakresie wypisywania recept na leki zaordynowane przez lekarza.

Za kursem pielęgniarki, położne sznurem. Taki będzie rok 2015.

Zobacz komentarze na facebooku

Mariusz Mielcarek

 

Zobacz także:

 

Intelektualny koszmarek! Ministerstwo zdrowia sprowadza pielęgniarkę z tytułem licencjata do roli "sekretarki lekarza", która będzie musiała odbyć "specjalistyczny kurs" za 450 zł z własnej kieszeni, aby mieć uprawnienia do "wypisania" recepty na leki "zaordynowane przez lekarza"!

.