Polnisches Portal der Krankenschwestern und Hebammen - zarobki pielęgniarek w Niemczech.

Polnisches Portal der Krankenschwestern und Hebammen.

.................................................

Portal Pielęgniarek i Położnych rozpoczyna swoją działalność w nowym obszarze dotyczącym pracy polskich pielęgniarek i położnych w Niemczech. Mam nadzieję, że praktyczny aspekt przekazywanych informacji w ramach pflegepolen.pl spotka się z zainteresowaniem polskich pielęgniarek zamierzających podjąć pracę w Niemczech oraz tych, które już pracują w Niemczech. Zapraszamy na Facebook - Polnisches Portal der Krankenschwestern und Hebammen

Mariusz Mielcarek

 

 

Zarobki pielęgniarek w Niemczech

 


Na wysokość zarobków pielęgniarek w Niemczech wpływa wiele czynników, zależy ona między innymi od rodzaju placówki, układu zbiorowego pracy (w tym skali płac), regionu, a także od doświadczenia zawodowego, kwalifikacji, wieku, zakresu odpowiedzialności.

Jeśli pracodawca ma podpisany zbiorowy układu pracy wynagrodzenie jest ustalone z góry. Rodzaj tego układu zależy od podmiotu instytucji i regionu. Jeśli przyjąć rozróżnienie z uwagi na podmiot instytucji, pracować można w placówkach publicznych i kościelnych - od 2.000 do 2.300 euro lub prywatnych - te ustalają same wysokość wynagrodzenia. Wysokość podanych wynagrodzeń odnosi się do osoby zaczynającej pracę w tym zawodzie. Różnice w wysokości wynagrodzenia widać też ze względu na regiony, można przyjąć, że na zachodzie i na południu kraju zarabia się w tym zawodzie więcej niż na północy i wschodzie.

Średnia krajowa wysokość zarobków pielęgniarki w Niemczech to 2900 euro (podstawa), oprócz tego można do tej sumy doliczyć również premie i dodatki. Wysokość wynagrodzenia rośnie m.in.  wraz ze zdobywaniem doświadczenia zawodowego.

Opracowanie na podstawie:

http://www.score-personal.de/krankenschwester-gehalt/

Zobacz komentarze na facebooku

Koordinatorin für internationale Kontakte
Polnisches Portal der Krankenschwestern und Hebammen
Email: [email protected]

.

Zobacz także - Polish Nursing and Midwifery Portal - Pielęgniarki w Anglii

.