Pielęgniarki w Anglii mobilizują się na wielotysięczną demonstrację.

Polish Nursing and Midwifery Portal.

.................................................

Portal Pielęgniarek i Położnych rozpoczyna swoją działalność w nowym obszarze dotyczącym pracy polskich pielęgniarek i położnych w Wielkiej Brytanii. Mam nadzieję, że praktyczny aspekt przekazywanych informacji w ramach nursingpoland.pl spotka się z zainteresowaniem polskich pielęgniarek zamierzających podjąć pracę w Anglii oraz tych, które już pracują w Wielkiej Brytanii. Zapraszamy na Facebook - Polish Nursing and Midwifery Portal

Mariusz Mielcarek

 

Demonstracja angielskich pielęgniarek

.

Niezależna brytyjska organizacja pielęgniarek Royal College of Nursing zaprasza wszystkich swoich członków i sympatyków do dołączenia do ogólnokrajowej demonstracji pracowników sektora publicznego domagającej się sprawiedliwego systemu wynagrodzeń.

Wydarzenie to będzie mieć miejsce w sobotę 18 października na ulicach Londynu, a jej inicjatorem jest Kongres Związków Zawodowych (Trade Union Congress – TUC). W marszu pod hasłem „Wielka Brytania potrzebuje podwyżki płac” ma wziąć udział wiele tysięcy osób.

Termin demonstracji jest związany ze zbliżającymi się wyborami parlamentarnymi zaplanowanymi na wiosnę przyszłego roku.

Royal College of Nursing chce „wysłać rządowi i wszystkim partiom politycznym jasną wiadomość o tym, że personel pielęgniarski zasługuje na godziwe wynagrodzenia”. Lokalne struktury RCN mają pomóc w organizacji transportu dla uczestników spoza stolicy, którzy zadeklarują chęć przyjazdu na demonstrację.

Na stronie RCN można przeczytać wypowiedź pielęgniarki Karen Hin o jej motywacjach do czynnego brania udziału w tym wydarzeniu. Mówi ona o sile solidarnego głosu tak dużej grupy obywateli i całkowicie pokojowym charakterze demonstracji. Opowiada o swoich wcześniejszych doświadczeniach: idąc w takim marszu w 2012 roku czuła silne wsparcie przechodniów i ogólnie - społeczeństwa. „To dotyczy nas wszystkich. Mamy szansę wpłynąć na decyzje polityków i nie znam lepszego sposobu na uczynienie tego” – mówi Karen.

Opracowanie na podstawie: Royal College of Nursing, RCN March, RCN Frontline First.

 

Michał Lewicki

International Relations Coordinator
Polish Nursing and Midwifery Portal
Email: [email protected]

.

Zobacz także:

Facebook - Polish Nursing and Midwifery Portal

Zobacz więcej informacji w aktualnościach - Pielęgniarki w Anglii

.