Pielęgniarki anestezjologiczne i instrumentariuszki strajkują. Szpital ogłasza konkurs na ich świadczenia. Konkurs wygrywa ...

Pielęgniarstwo 2015.

 

 

 

 

Pielęgniarki anestezjologiczne i instrumentariuszki strajkują od 17 dni! Ponad 40 z nich jest na zwolnieniach lekarskich. Mają do tego prawo! 

 

 

 

Szpital ogłasza konkurs na udzielanie świadczeń przez... pielęgniarki anestezjologiczne i instrumentariuszki. Ma do tego prawo!

 

 

 

 

Konkurs wygrywa... niepubliczny zakład opieki zdrowotnej Sp. z o. o. 

Obecnie ten podmiot, poprzez ogłoszenia poszukuje chętnych pielęgniarek, z kwalifikacjami w zakresie pielęgniarstwa anestezjologicznego i operacyjnego. Ma do tego prawo! 

 

Jak powinny zachować się pielęgniarki, które potencjalnie byłyby zainteresowane dodatkową pracą?

Jak powinny zachować się władze naczelne związku i izby pip, w tym negocjatorki wrześniowego porozumienia z Zembalą? Do tej pory milczą ich strony internetowe!

Jak powinien się zachować Komitet Obrony Pielęgniarek i Położnych? Do tej pory milczy!

 

Proszę użytkowników Portalu o opinię w przedmiotowej sprawie.

 

Warto podkreślić jeszcze jedną rzecz. Pani Szydło, przyszły premier, kiedy udała się do pielęgniarek w Wyszkowie powiedziała: "Waszym sukcesem jest głównie to, że wytrwałyście do końca". Jakże szlachetne byłoby ze strony przyszłej premier, gdyby udała się do Rybnika i powtórzyła pielęgniarkom słowa z Wyszkowa.

Mariusz Mielcarek