Władze związku pip piszą o "intencji stron", "woli Związku" do NFZ i żalą się na sposób dystrybucji środków finansowych na tzw. podwyżki pielęgniarek i położnych. Prezes NFZ odpowiada...

Tzw. podwyżki dla pielęgniarek i położnych.

 

 

                               *Kliknij po więcej informacji 

 

 


 

 

Władze związku pip w dniu 3 listopada piszą pismo do prezesa NFZ w sprawie praktycznego stosowania porozumienia z dnia 23 września, zawartego o 1.50 w nocy. W piśmie tym zapisano między innymi:

 

 

 

Poniżej publikujemy, w jaki sposób władze związku pip argumentują swoje stanowisko w przedmiotowej sprawie:

 

 

Z powyższej argumentacji władz związku pip wynika, że podpisując porozumienie związek pip zdawał sobie sprawę, że kwota 400 zł brutto brutto, w praktyce oznaczająca wzrost wynagrodzeń 230 zł netto, może być podzielona na większą liczbę pielęgniarek i położnych, niż liczba nr PESEL, która będzie przekazywana przez dany szpital do NFZ i w związku z tym wzrost płac będzie niższy!

Warto zwrócić uwagę, na zwroty "wola Związku", "nadrzędna moc wiążąca".

No, tylko pogratulować! Związek wyprzedził swoją epokę. Bowiem dopiero kilka tygodni później PIS mówi o "nadrzędnej woli narodu". 

Co odpowiedział Prezes NFZ na pismo władz związku pip? Cytuję poniżej:

 

 

Mariusz Mielcarek 

 

 

 

Komentarze użytkowników

#1  2015.12.06 10:29:07 ~on

Kurde ze jeszcze w Polsce ktos w tym zawodzie pracuje

#2  2015.12.07 01:19:31 ~EWA

.DZIEŃ NAUCZYCIELA-wolny,nagrody medale .BARBÓRKA-kasa,odznaczenia,pzywileje,prestiż podziękowania ze strony głowy państwa,feta. Czy ktoś zna szpital , który tak obchodzi dzień pielęgniarek? Która z was dostała nagrodę pieniężną za swoją ciężką ,zmianową, z narażeniem zdrowia pracę? Do którego szpitala przybył prezydent żeby podziękować za ratowanie tego co każdy ma najcenniejszego (zdrowia i życia)Nikt ? Uśmiechacie się ,jak można za tak zaszczytną służbę dla drugiego człowieka żądać zapłaty.śmiejcie się dalej w zamian inni dostaną więcej, przejdą na wysokie wcześniejsze emerytury a wy do roboty-pacjent jest najważniejszy siostry.

#3  2015.12.07 15:04:40 ~gość

Obecne kształcenie pielęgniarek jest skoncentrowane na ogłupianiu,im więcej papierków tym głupsze.Dlatego traktowaniu tego zawodu towarzyszy lekceważenie z domieszką ironii.

Dodaj komentarz