W ministerstwie zdrowia dyskutowano w sprawie wynagrodzeń w ochronie zdrowia, zwłaszcza w kontekście tzw. podwyżek dla pielęgniarek i położnych.

Tzw. podwyżki dla pielęgniarek i położnych.

 

 

 

                                            *Kliknij po więcej informacji 

 

15 grudnia 2015 r. w siedzibie Ministerstwa Zdrowia odbyło się spotkanie ministra zdrowia z przedstawicielami pracowników sektora ochrony zdrowia poświęcone wynagrodzeniom.

Uczestnicy spotkania przyznali, że rozmów w tak szerokim gronie reprezentującym środowisko medyczne dawno już nie było. Minister zdrowia Konstanty Radziwiłł poinformował podczas dyskusji, że zlecony został raport dotyczący wynagrodzeń pracowników w systemie ochrony zdrowia w innych krajach Unii Europejskiej.

Zapowiedział także kolejne spotkania, na których omawiane będą założenia do rozwiązań systemowych w zakresie wynagrodzeń. Najbliższe zostało wyznaczone na przełom stycznia i lutego przyszłego roku.

Powyższy komunikat zamieszczono w dniu 16 grudnia na stronie ministerstwa zdrowia 

 

Zobacz bardziej szczegółowy komunikat z obrad w ministerstwie zdrowia 

 

 

                                                   *Kliknij po więcej informacji

 

 

Komentarze użytkowników

#1  2015.12.19 21:24:44 ~piel. 1

Boże! Co za obłuda! Znów kilka lat rozmów, a właściwie zwlekania, żeby tylko odwlec w czasie! Rozwiązać Naczelną Radę PiP bo to te paniusie blokują wszelkie zmiany na lepsze w naszym zawodzie. Dogadują się za naszymi plecami, a właściwie "sprzedają" nas za osobiste profity. Przykre, ale prawdziwe! Szkoda, że nie potrafimy tego zrobić.

#2  2015.12.31 15:51:52 ~Anna

Ja bardzo chetnie przesle moj kontrakt Panu Ministrowi z Niemiec ze szpitala(choc i tak nie sa wysokie w porownaniu z Norwegia czy Dania itp) ,jestem polozna zatrudniona na oddziale polozniczym i moze wtedy przekona sie ile realnie zarabia sie za granica.Moja kolezanka moze przeslc ze Szwajcarii.Moge rowniez przyslac odcinki placy z kazdego miesiaca.Panie Ministrze gdyby zarobki byly nie kuszace nie wyjechalybysmy

Dodaj komentarz