Pytanie pielęgniarki do pań w czepkach - ja dodatku nie dostałam. Pielęgniarki w innych szpitalach, będące w tej samej sytuacji co ja, dodatek mają wypłacony. Czy jest to zgodne z prawem?

Tzw. podwyżki dla pielęgniarek i położnych.

 

 

 

Witam, 
piszę do Państwa z zapytaniem o dodatek dla pielęgniarek zgodny z rozporządzeniem ministra zdrowia. Otóż jestem pielęgniarką zatrudnioną, przebywam od września na L4 ciążowym. Otóż ani ja, ani moje koleżanki z oddziału będące na macierzyńskim nie dostałyśmy tego dodatku. Tłumaczone nam jest to w ten sposób, że oczywiście należy nam się, ale z tego względu, że nie ma nas w pracy to jest to odejmowane (jedno drugiemu się wyklucza, gdyż jak możemy być obecne w pracy będąc na zwolnieniu lekarskim lub urlopie macierzyńskim) oraz że takie jest rozporządzenie z NFZ. Dodam tylko, że wszystkie inne moje koleżanki będące na L4 bądź na urlopie macierzyńskim pracujące w innych szpitalach w moim mieście dostały te dodatki. Moje pytanie jest takie, czy dyrekcja szpitala może z nami w ten sposób postąpić i czy jest to zgodne z prawem?

 

 


 

Myślę, że odpowiedzi Pani powinny udzielić negocjatorki porozumienia, czyli władze izby i związku pip.

Mariusz Mielcarek

 

 

 

Zobacz także artykuły w Ogólnopolskiej Gazecie Pielęgniarek i Położnych. Nakład - 50 tysięcy egzemplarzy.

 

 

 

Komentarze użytkowników

#1  2015.12.19 20:23:53 ~magda

Jesteśmy w podobnej sytuacji -również przebywam na L4 ciążowym. dodatek otrzymuje.Pracuje w szpitalu w Krakowie.

#2  2015.12.19 20:36:46 ~dadi

Pisałam do ZPiP,niestety nikt w tej sprawie mi nie odpowiedział.U nas nawet za 1 dzień zwolnienia nie wypłacoco dodatku wogóle.

#3  2015.12.20 00:21:30 ~XY

Jaka jakosc waszej pracy taka placa.Przyjedzcie do NIemiec ,to zobaczycie jak sie pracuje,jakie trzeba miec umiejetnosci.Tam jest wysoki poziom,i bez dyplomöw

#4  2015.12.20 08:48:48 ~do XY

Jakby w Polsce pielęgniarki robiły tylko to co robią niemickie pielęgniarki to w Polsce też byłaby wysoka jakość świadczeń.Ale w Polsce pielęgniarka po zabiegach pielęniacyjnych zaczyna biegać po oddziale i robi wlewy kroplowe, zakłada wkłucia, wymienia strzykawki w pompach infuzyjnych, odsysa pacjentów z rur intubacyjnych i respiratorów oraz podłącza krew ( to robi w Niemczech lekarz). "Bawi się" w pana doktora, dietetyczkę i czasem salową. Ale ty to powinnaś wiedzieć jako tak dobrze zorientowana. O płacy nie wspomnę. Polskiej pielęgniarce powinno się płacić 2 razy więcej niż niemieckiej, bo niemiecka by się nawet nie chwyciła takiej pracy.I to też powinnaś wiedzieć. Dlatego nie pluj jadem i pisz prawdę jak wygląda niemieckie pielęgniarstwo. Może jest na wyższym poziomie, ale na to mają czas. Dla mnie nie jesteś wiarygodna.

#5  2015.12.20 12:17:36 ~do XY

Jo. jo.u nos w Vaterlandzie :)

Dodaj komentarz