Minister zdrowia odpowiada na pytanie: co się stanie jeśli tzw. podwyżki pielęgniarek i położnych, zostały "przyjęte niezgodnie z procedurą, że są sprzeczne z konstytucją lub innymi przepisami?"

Tzw. podwyżki dla pielęgniarek i położnych.

 

 

 

Wypowiedź ministra zdrowia z posiedzenia sejmowej komisji zdrowia w dniu 1 grudnia 2015 roku 

 

Minister zdrowia Konstanty Radziwiłł: 

(...) Jestem między młotem i kowadłem, bo jedni mówią utrzymać, a drudzy mówią, za nic w świecie – mówię o rozporządzeniu w sprawie podwyżek. Otóż, chcę zadeklarować, że porozumienie z pielęgniarkami w kwestii podwyżek musi być podtrzymane, natomiast zapisana w rozporządzeniu droga do tych podwyżek nie jest jedyną. Zdaję sobie sprawę z tego – są takie sygnały – że jakby to ktoś zaskarżył, to mogłoby się okazać, że to rozporządzenie zostało przyjęte niezgodnie z procedurą, że jest sprzeczne z konstytucją lub innymi przepisami. Gdyby więc tak było, to nie znaczy, że należy się wycofać z podwyżek. Bardzo mocno to deklarujemy. Jeszcze raz deklaruję to, że widzę możliwość rozwiązania tego problemu całościowo. Chciałbym do tego doprowadzić, oczywiście we współpracy z reprezentacją pracowników, w tym także pielęgniarek. 

 

Powyższy fragment wypowiedzi ministra zdrowia zacytowano za "zapisem przebiegu posiedzenia komisji", zamieszczonym na: www.sejm.gov.pl

 

 

Zobacz także artykuły z Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych

 

 

 

 

Komentarze użytkowników

#1  2015.12.30 20:02:10 ~MaX

Pan Minister (lekarz) zapewne będzie "do tego doprowadzał, oczywiście we współpracy z reprezentacją pracowników"(zapewne przede wszystkim lekarzy), w tym także pielęgniarek(rzecz jasna tych samych reprezentantek które przyklepały te beznadziejne "podwyżki widmo" o których wielu słyszało mało kto widział)

Dodaj komentarz