Pracodawcy do ministra zdrowia: wielu pracodawców zapewnia pielęgniarkom bardzo dobre wynagrodzenie, dlatego podwyżki dla pielęgniarek spowodują, że będą miały wyższe wynagrodzenie od lekarzy!

Tzw. podwyżki dla pielęgniarek i położnych.

 

 


 

 

W ramach konsultacji publicznych do projektu rozporządzenia ministra zdrowia w "sprawie tzw. podwyżek dla pielęgniarek i położnych" Pracodawcy RP zgłosili swoje uwagi. Poniżej cytuję fragment zgłoszonych uwag:

 

"Wielu świadczeniodawców odpowiedzialnie podchodzi do wynagradzania personelu pielęgniarskiego i oferuje im bardzo dobre wynagrodzenie. Podmioty te wg. naszej wiedzy nie były zainteresowane środkami z NFZ, gdyż ich przyjęcie oznaczałoby, że wynagrodzenie pielęgniarek przewyższyłoby wynagrodzenie lekarzy."

Wybrał:

Mariusz Mielcarek 

 


 

Zobacz także artykuły w Ogólnopolskiej Gazecie Pielęgniarek i Położnych. Nakład - 50 tysięcy egzemplarzy.

 

Ogólnopolska Gazeta Pielęgniarek i Położnych nr 1/2016 - dodatek Doskonalenie Zawodowe: jak się dostać na dofinansowaną specjalizację; bezpłatne szkolenia

 

Ogólnopolska Gazeta Pielęgniarek i Położnych nr 1/2016 - Jedyna taka wyszukiwarka dla pielęgniarek i położnych w internecie!

 

Ogólnopolska Gazeta Pielęgniarek i Położnych nr 1/2016 - dodatek Polish Nursing and Midwifery Portal - nowe zasady uznawania kwalifikacji pielęgniarki w Anglii

 

Ogólnopolska Gazeta Pielęgniarek i Położnych nr 1/2016 - Wiceminister zdrowia: tak, to jest niesprawiedliwe

 

Ogólnopolska Gazeta Pielęgniarek i Położnych nr 1/2016 - recepty pielęgniarek i położnych - komunikat ministra zdrowia

 

Ogólnopolska Gazeta Pielęgniarek i Położnych nr 1/2016 - związku, nie to jest problemem - działalność Ogólnopolskiego Związku Pielęgniarek i Położnych

 

Ogólnopolska Gazeta Pielęgniarek i Położnych nr 1/2016 - komisja sejmowa o tzw. podwyżkach i braku pielęgniarek

 

 

Komentarze użytkowników

#1  2016.01.26 22:35:24 ~Ewa

Poproszę listę tych pracodawców-można pojezdzić po kraju i osobiście sprawdzić czy to prawda(tzn.popytać szeregowych pielęgniarek w szpitalach,a nie piel.naczelnych).

#2  2016.01.27 16:49:26 Ellzbieta

Już raz o tym pisałam.Ja poproszę o listę szpitali,gdzie pielęgniarka po tzw."podwyżkach"zarabia więcej niż lekarz! Chętnie się tam przeniosę.

#3  2016.01.28 13:55:56 ~paola

Panie ministrze ,wsadź pan dupe w samochód i przyjedź do wielkopolski.dostałam nowa umowę od stycznia 1850 zł !

#4  2016.01.28 18:45:22 ~DoPaola

To jest karygodne! Proponuję zrobić listę-wykaz tych co tak nas rozpieszczają masą oraz tych podlców wyzyskiwaczy co 1850proponują - za tak odpowiedzialną pracę. Młodzież nigdy nie wróci do Polski po takie zarobki! A my padniemy - bo: jak żyć!

Dodaj komentarz