Władze związku i izby pip rozmawiały z prezesem NFZ w sprawie tzw. podwyżek pielęgniarek i położnych. Szczegółów nie ujawniono. Komunikat po spotkaniu wydał tylko NFZ, władze związku i izby milczą!

Działalność związku i izby pip.

 

 

 

Spotkanie Prezesa NFZ z przedstawicielami środowiska pielęgniarek i położnych

 

 

 

Prezes Narodowego Funduszu Zdrowia Tadeusz Jędrzejczyk spotkał się we wtorek (26 stycznia br.) z przedstawicielami Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych oraz Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych.

Rozmowy były poświęcone kwestiom związanym z podwyżkami dla pielęgniarek i położnych oraz stosowaniem przepisów rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie ogólnych warunków umów.

W spotkaniu uczestniczyły Prezes Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych Zofia Małas, Sekretarz NRPiP Joanna Walewander, wiceprezes NRPiP Teresa Kuziara, a także I Wiceprzewodnicząca Zarządu Krajowego OZZPiP Longina Kaczmarska oraz Członek Zarządu Krajowego OZZPiP Zofia Czyż. Ze strony Funduszu udział wzięli Prezes NFZ Tadeusz Jędrzejczyk, Dyrektor Departamentu Ekonomiczno-Finansowego Dariusz Jarnutowski, Zastępca Dyrektora Departamentu Świadczeń Opieki Zdrowotnej  Leszek Szalak oraz Kierownik Sekcji Podstawowej Opieki Zdrowotnej i Stomatologii Krzysztof Klichowicz.

źródło - Biuro Komunikacji Społecznej NFZ

Powyższy komunikat oraz zdjęcie opublikowano na stronie NFZ w dniu 27 stycznia 2016 roku

 

 

 

Komentarze użytkowników

#1  2016.01.29 13:56:00 ~Tak.

Od Pana Panie Mariuszu zawsze mamy pierwsze info! Dzięki wielkie! Reszta nie granie się z informacjami!

#2  2016.01.30 09:35:47 ~obserwator

A kto się ma niby garnąć jak w tym kraju pielęgniarki są oszukiwane (podwyżki częściowe - żeby nas skłócić! ) i lekceważone.Tematy pielęgniarskie dla mass mediów nie są atrakcyjne. Jeśli już to zawsze na pierwszym planie polski lekarz w mediach.Proszę jaki serial w niedzielne wieczory promuje PIS o młodych lekarzach w tvp tzw.publicznej. Tak w tym serialu pokazane jest, że lekarze wszystko robią sami.Szpital bez pielęgniarek a to ciekawe! W mediach zagranicznych mówi się o zespole! Poza tym jak my możemy pozwolić na takie traktowanie, jeśli chodzi o podwyżki? Zawsze jest to jałmużna i to nie dla wszystkich! Inne grupy zawodowe mają podwyżkę albo jej nie mają,a z pielęgniarkami robią dosłownie cyrk, bo ludzie już nas wyśmiewają lub stają się agresywni. no bo dostałyście 4x4oo i wymagania mają wysokie! Nie rozumiem dlaczego inne grupy zawodowe mają wszystko np.nauczyciele ? My nie mamy nawet 1 przywileju przy tak ciężkiej pracy,harówce bo są wakaty!

#3  2016.01.30 09:46:38 ~ja

Zgadza się 2 - bdb napisane ! Zastanawiam się dlaczego my nie potrafimy porządnie zawalczyć o swoje ? czy to sprawa inteligencji pielęgniarek ? Tak nauczyciele mają super: teraz kolejny wypoczynek, po prawie 2 tyg. przerwie świątecznej za 1,5 miesiąca kolejna przerwa od pracy i kolejna póżniej za niecałe 3 m-ce długa 2-miesięczna przerwa wakacyjna a wcześniej weekendy majowe i inne.tydzień pracy krótki, jakość nauczania wszyscy wiemy, odpowiedzialność zawodowa żadna, 13-pensje i dodatki - nawet panie wożne, tanie obiady w szkole, roczne płatne urlopy zdrowotne, przejazdy ze zniżką,itp.itd. A CO MA PIELĘGNIARKA ? PISZCIE.

#4  2016.01.30 09:54:50 ~piel

Tak zgadzam się z tym, że : "nie garnie się to mało powiedziane." Same pielęgniarki są mało zainteresowane,we wszystko to ich sytuacji.Znowu zagrano m.in. pielęgniarkami przed wyborami,niby podwyżką w konsekwencji lekceważącą grupę zawodową. Nie dla wszystkich,kolejny podział żeby z nami sobie łatwiej poradzić! A my godzimy się pokornie na wszystko, bierzemy po 5 etatów kosztem własnym i rodzin zamiast konsekwentnie,odważnie i mądrze walczyć o swoje ! Takie szumne zapowiedzi 4x400 i co ztego wyszło? P.Lucyno wzywamy do wyjaśnień !

#5  2016.01.30 11:05:54 ~,,,,,

Czy ktoś widział,aby prezes zawalczył np.o górników pracujących na dole.Takie są zasady,szef jest od zamordyzmu,aby utrzymać swoją wygórowaną pensję. Prezes nie zabroni pielęgniarkom kilku etatów.A rządowi jest to na rękę.Dopóki tak się kręci,i jest dobrze,nic się nie zmieni. Umiecie liczyć,liczcie na siebie,nie na prezeskiitp.

#6  2016.01.30 19:10:19 ~Delegat

Panie Mariuszu na zdjęciu widzę Panią Czyż która jest zastępcą naczelnego rzecznika? Przecież zastępcy prokuratora generalnego nie występują w negocjacjach związkowych. Wg mnie to konflikt interesów. Proszę zapytać władze Pani Czyż o interpretację przepisów prawa w tej kwestii

#7  2016.01.30 20:42:32 ~paola

Kiedy podwyżki dla RESZTY OSZUKANYCH PIELĘGNIAREK ?

#8  2016.01.31 10:11:02 ~Do Paola

Może Pani Czyż i z Kaczmarska odpowiedzą. Związki chciały tylko dla szpitalnych pielegniarek bo one są członkami ozzpip. A sobie związkowcy zagwarantować podwyżki w porozumieniu

#9  2016.02.01 14:15:47 ~piel

Dyskusje nad dyskusjami o dyskusjach,a pielęgniarstwo leży w rynsztoku po samą szyję

Dodaj komentarz