Miesięcznik Ogólnopolska Gazeta Pielęgniarek i Położnych nr 2/2016 - do ministra zdrowia płyną sygnały w sprawie tzw. podwyżek dla pielęgniarek

Ogólnopolska Gazeta Pielęgniarek i Położnych

 

 

 

Tzw. podwyżki dla pielęgniarek i położnych

Do ministra zdrowia płyną sygnały...

 

Na posiedzeniu senackiej komisji zdrowia w dniu 9 grudnia 2015 roku minister zdrowia Konstanty Radziwiłł w kontekście tzw. podwyżek pielęgniarek powiedział:

„Ale, proszę Państwa, tutaj problem się nie kończy, dlatego że odzywają się inne grupy pracownicze. Zacznę zaskakująco od lekarzy. Okazuje się, że w niektórych placówkach pojawiły się takie sytuacje, że w wyniku podwyżek pielęgniarki będą zarabiać więcej niż lekarze. I takie sygnały też do mnie dotarły. Tak, że to pokazuje tylko, że ten problem naprawdę jest zawiły i skomplikowany”.

Już w poprzednim numerze Gazety pielęgniarki.info.pl w artykule „Demontują” tzw. podwyżki dla pielęgniarek i położnych pisaliśmy, że w ramach konsultacji publicznych do projektu rozporządzenia ministra zdrowia w sprawie tzw. podwyżek swoje uwagi zgłosili Pracodawcy RP. Cytujemy fragment zgłoszonych uwag: „[…] Wielu świadczeniodawców odpowiedzialnie podchodzi do wynagradzania personelu pielęgniarskiego i oferuje im bardzo dobre wynagrodzenie. Podmioty te wg naszej wiedzy nie były zainteresowane środkami z NFZ, gdyż ich przyjęcie oznaczałoby, że wynagrodzenie pielęgniarek przewyższyłoby wynagrodzenie lekarzy [...]”. Widać, że minister wsłuchuje się w opinie docierające do ministerstwa...    

(mm)

 

Zobacz więcej artykułów z najnowszego numeru Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych

 

 

 

Komentarze użytkowników

#1  2016.02.25 00:20:35 ~ja23

Gdzie jest taki szpital? Chętnie się w nim zatrudnię, bo póki co we wszystkich szpitalach które znam lekarze zarabiają kilkanaście razy więcej od nas!

#2  2016.02.28 22:04:27 ~keti

Lekarz na 1 dyżurze zarabia tyle co pielęgniarka ma pensji za cały miesiąc i to jest w porządku. Dlaczego pielęgniarki nie pracują w takim samym systemie jak lekarze? Za noce i święta mają płacone marne grosze. Jeszcze trochę i sami sobie do tyłka nie trafią ą pielęgniarek już nie będzie.

#3  2016.04.20 10:46:01 ~piel szcze

Guzik prawda, typowa propaganda pisowska, ktoś mówi tylko nikt nie wie kto. Niech poda szpital, jakąkolwiek placówkę w tym kraju gdzie pielęgniarka zarabia więcej od lekarza. Bzdura i jeszcze raz bzdura. Nie mają pieniędzy bo trzeba obietnice wyborcze kosztem pielęgniarek dać, skąd wezmą pieniądze na 75+, trzeba zabrać nam żeby dać innym, i jak zwykle na to się zgodzimy, przecież izby pielęgniarskie tylko rozmawiają i nic z tego nie wynika. One mają godziwe pobory nas mają gdzieś, najlepiej udawać że coś się robi, tylko z tego nic nie wynika. A my w swoim śroDOWISKU ZAWODOWYM TYLKO SIĘ MIĘDZY SOBĄ SKŁÓCAMY a nie bierzemy sprawy w swoje ręce. Czas wyfść na ulicę a nie wtedy jak już zapadną decyzje dla nas nieprzychylne.

Dodaj komentarz