Kwietniowe wydanie miesięcznika Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych: Konferencja uzgodnieniowa w MZ - "W licznych wypowiedziach widoczna była małostkowość granicząca ze śmiesznością, zawód ratownika medycznego był poniżany i dyskredytowany. Byliśmy świadkami żenującej mowy nienawiści przedstawicieli jednego zawodu do drugiego".

Ratownicy medyczni na oddziałach szpitalnych.

 

 

Kliknij żeby powiększyć: W licznych wypowiedziach widoczna była małostkowość granicząca ze śmiesznością, zawód ratownika medycznego był poniżany i dyskredytowany. Byliśmy świadkami żenującej mowy nienawiści przedstawicieli jednego zawodu do drugiego.

 

Komentarze użytkowników

#1  2016.04.19 13:30:04 ~Ja

To prawda niestety. Ale nie tylko zawód ratownika był ponizany.ponizano również pielęgniarki. Zawsze są problemy jako ktoś miesza w zawodach, w kompetencjach, w pensjach itd Zamiast rozwiązywac problemy robi się coś na zasadzie spychologii i nieumiejętnego łatania dziur i w ogólnym znaczeniu tego słowa

#2  2016.04.19 16:50:07 ~pielegn...

Pielęgniarki b.łatwo dają się prowokować,i łatwo się nimi manipuluje. Potrzeba nam większego poczucia wartości,odwagi,klasy. Bądźmy takie,jakie chciałybyśmy,aby widzieli nas inni,że pielęniarka to jest ktoś,a nie kłótliwa,pozbawiona szacunku dla innych ,baba.

#3  2016.04.19 18:19:13 ~Kama

No to proszę mi powiedzieć, dlaczego ratownicy medyczni pracują na OIT i Atest w Szpitalu Wojewódzkim jako pielęgniarki. Wypełniają dokumentację np. historię pielęgnowania stawiając diagnozy pielęgniarskie i podbijając się swoimi pieczątkami? To nie jest zastępowanie pielęgniarek (niezgodne zresztą z obecnym prawem)?

#4  2016.04.19 18:39:26 ~piel...

Pielęgniarkami,-rzami rządzą lekarze.Pielęgniarka, tańczy jak jej lekarz zagra.Nic się nie zmieni.To nie jest samodzielny zawód.

#5  2016.04.20 10:44:51 ~irena

Pozwolicie ,że przytoczę następujące słowa: , W Polsce opieka nad pacjentem organizowana jest w przestarzały sposób. Izolacja pomiędzy dobrze zarabiającym lekarzem a mało zarabiającą pielęgniarką , jest starannie pielęgnowana. To w związku z tym, zamiast partnerstwa dla dobra pacjenta - jest wyłącznie sztucznie tworzona podległość, która formalnie nie zachodzi. Lekarze traktują pielęgniarki jak podwładne a nie jak współpracowników. Ten stan rzeczy musi ulec zmianie, jeżeli chcemy mówić o poprawie wizerunku zawodu! ''. Najwyższy czas zlikwidować klasztorne zasady bezwzględnego posłuszeństwa i pokory - prawda?

Dodaj komentarz