Kwietniowe wydanie miesięcznika Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych: Konferencja uzgodnieniowa w MZ - "Nie ma więc mowy o tym, by pielęgniarki zostały zastąpione przez ratowników medycznych, to czysta demagogia i niepotrzebne skłócanie obu środowisk medycznych. Ratownicy medyczni nie po to wybierali swój zawód, by pracować na oddziałach szpitalnych, szczególnie tych zachowawczych."

Ratownicy medyczni na oddziałach szpitalnych.

 

 

Kliknij żeby powiększyć: Nie ma więc mowy o tym, by pielęgniarki zostały zastąpione przez ratowników medycznych, to czysta demagogia i niepotrzebne skłócanie obu środowisk medycznych. Ratownicy medyczni nie po to wybierali swój zawód, by pracować na oddziałach szpitalnych, szczególnie tych zachowawczych.

 

 

Komentarze użytkowników

#1  2016.04.22 08:58:17 ~Kama

Ratownicy już zastępują pielęgniarki na oddziałach - bo na moim tak jest. Szkoda tylko, że ci nawet sympatyczni ludzie sądzą, że mogą pieczętować swoimi pieczątkami nasze dokumenty. Niestety nie znają swoich ograniczeń kompetencyjnych, uważają ze mogą wszystko robić to co pielęgniarka. Słaba jest znajomość leków w tej grupie zawodowej, zasady aseptyki i antyseptyki to jakieś wsiowe czary według nich. Obsługa (aseptyczna) wkłuć centralnych i wiele wiele innych zastrzeżeń. Ratownicy na oddziale, to ni pies ni wydra bo i tak muszę do każdego pacjenta podejść, ocenić pod względem opieki (to nie tylko toaleta tak na marginesie). Sądzę, że w swoich zawodowych działaniach są wspaniali - ale poczekamy do pierwszej reanimacji.

Dodaj komentarz