Pielęgniarko i położno! Gdybyś nie wiedziała, to związek Tobie tłumaczy: tzw. podwyżki dla pielęgniarek miały na celu "pobudzenie mechanizmów rynkowych do uatrakcyjnienia zawodu pielęgniarki i położnej".

Tzw. podwyżki dla pielęgniarek i położnych.

 

  *kliknij po więcej informacji - 66 KOMENTARZY! Czytano ponad 10 000 RAZY!

 
 

Związek pip pisze pismo do ministra, poniżej cytuję fragment:

 

"Gwarantowane wzrosty wynagrodzeń miały na celu pobudzenie mechanizmów rynkowych do uatrakcyjnienia zawodu pielęgniarki i położnej, tak aby w końcu Polska mogła opuścić ostatnie pozycje rankingów ilości pielęgniarek na 1.000 mieszkańców".

w tym samym piśmie związek pisze:

"Kompromis jaki został osiągnięty podczas negocjacji w dniach 22-23 września 2015r., a także dodatkowych negocjacjach w dniu 13 października 2015r. był bardzo kruchy. Nasza grupa zawodowa przyjęła ten kompromis z dużym niezadowoleniem i nieufnością, ale nie dla tego, że dyskryminuje on pielęgniarki lub położne w zależności od sposobu nawiązanego stosunku pracy, oraz w zależności od terminu nawiązania stosunku pracy, ale z uwagi na zbyt daleko idące ustępstwa jakie uczynił OZZPiP w trakcie negocjacji (kwoty wzrostów wynagrodzeń dalekie od oczekiwań, za długie okresy przejściowe dla wzrostów wynagrodzeń, barka zapisów o wzroście wynagrodzeń zasadniczych)".

Zachowano oryginalną pisownię

Wybrał:

Mariusz Mielcarek

 


 

                        *Kliknij po więcej informacji  52 KOMENTARZE!

 
 

Komentarze użytkowników

#1  2016.05.25 09:15:03 ~ja

Kłamstwo! młode pielęgniarki nie zostały objęte podwyżkami! osoby zatrudnione po dniu 15,09! nie otrzymały nawet jednej złotówki

#2  2016.05.25 21:07:34 ~wiolka

Wypisujcie się dziewczyny z tego gówna,bo tam same sprzedawczyki

#3  2016.05.26 07:07:25 ~Iza

Mechanizmy rynkowe juz pobudzone,w szpitalach jest zatrudniona połowa z minimalnej normy zatrudnienia pielegniarek. I jeszcze w wielu mejscach władze szpitalne mówią tej połowie"do roboty,bo was k.za dużo i będziemy zwalniać"

#4  2016.05.26 19:23:26 ~ja 23

Niech paniusie ze związków i izb nie ośmieszają się! Za naszymi plecami podkładają się dyrekcjom szpitali, mają nas za nic bo dostają gratyfikacje za "uciszenie" koleżanek! ROZWALIĆ IZBY I SAME WYWALCZYMY TO, CO SIĘ NAM NALEŻY! TO IZBY I ZWIĄZKI WIELOKROTNIE BLOKUJĄ STRAJKI I ODEJŚCIE OD ŁÓŻEK! SMUTNA PRAWDA O ZAWODZIE!

#5  2016.05.26 22:48:44 ~Do ja 23

Zgadzam się z tą opinią w całości. Rozwalić dotychczasowe towarzystwo wzajemnej adoracji i przyłączyć się do koleżanek. Wtedy zobaczą na kim głównie opiera się opieka nad pacjentem. I tak cud, że do tej pory szpitale nie zainwestowały w rolki dla pielęgniarek - szybciej przemieszczałyby się i mogłyby więcej zrobić. Ale dość. My też jesteśmy ludźmi ze średnią 49 lat, chorujemy, kręgosłupy nie wytrzymują, nogi odmawiają posłuszeństwa, po nocnych dyżurach (po 30 latach pracy) nie ma życia, nie ma dnia - przerwa w życiorysie. Też mamy domy, w których toczy się życie i trzeba wszystko zrobić i rodziny, które trzeba utrzymać, ubrać dzieci, nakarmić i wykształcić. Rządzący dziś mogą potrzebować opieki pielęgniarskiej jutro, więc niech się nie sadzą tak, bo nie wiedzą co ich czeka, ich rodziny. Czas zadbać też o naszą grupę zawodową, o wynagrodzenia a przede wszystkim o zwiększenie ilości personelu aby pacjent nie czuł się jak piąte koło u wozu i nie był kamieniem na szyi topielca.

#6  2016.05.27 08:30:45 ~pacjent

Ignorować -jak trendowate pseudo związek zawodowy (do paryża pojechały ! zamiast poinformować o wynikach negocjacji)-Dzisiaj nawet się nie dołączacie do stajkujących w warszawie. ! wolicie skamleć następne lata. podwyżka to nie premia i nie dodatek a emerytura taka jak rolnika który nic nie płaci Kruz haha!

#7  2016.06.06 13:29:40 Ob-serwator

Walka o kilkaset zł podwyżki trwa.Popieram ją.Prawie po cichu posłowie i senatorowie w styczniu przydzielili sobie po 1 tysiąc PLN podwyżki na "prowadzenie biur poselskich".Dali radę ? - Dali ! To wielki sukces rodzimego parlamentaryzmu !

Dodaj komentarz