Pielęgniarko i położno! Gdybyś nie wiedziała, to związek Tobie tłumaczy: tzw. podwyżki dla pielęgniarek miały na celu "pobudzenie mechanizmów rynkowych do uatrakcyjnienia zawodu pielęgniarki i położnej".

Tzw. podwyżki dla pielęgniarek i położnych.

 

      

 

  *kliknij po więcej informacji - 82 KOMENTARZY! Czytano ponad 25 000 RAZY!

 

Związek pip pisze pismo do ministra, poniżej cytuję fragment:

 

"Gwarantowane wzrosty wynagrodzeń miały na celu pobudzenie mechanizmów rynkowych do uatrakcyjnienia zawodu pielęgniarki i położnej, tak aby w końcu Polska mogła opuścić ostatnie pozycje rankingów ilości pielęgniarek na 1.000 mieszkańców".

w tym samym piśmie związek pisze:

"Kompromis jaki został osiągnięty podczas negocjacji w dniach 22-23 września 2015r., a także dodatkowych negocjacjach w dniu 13 października 2015r. był bardzo kruchy. Nasza grupa zawodowa przyjęła ten kompromis z dużym niezadowoleniem i nieufnością, ale nie dla tego, że dyskryminuje on pielęgniarki lub położne w zależności od sposobu nawiązanego stosunku pracy, oraz w zależności od terminu nawiązania stosunku pracy, ale z uwagi na zbyt daleko idące ustępstwa jakie uczynił OZZPiP w trakcie negocjacji (kwoty wzrostów wynagrodzeń dalekie od oczekiwań, za długie okresy przejściowe dla wzrostów wynagrodzeń, barka zapisów o wzroście wynagrodzeń zasadniczych)".

Zachowano oryginalną pisownię

Wybrał:

Mariusz Mielcarek

 

                        *Kliknij po więcej informacji  61 KOMENTARZE!

 

 
 

Komentarze użytkowników

#1  2016.07.19 08:57:47 ~gość

Pobudzenie mechanizmów rynkowych czyli kopacz i szydło dali podwyżki posłom w ostatnim roku więcej jak roczna pensja pielęgniarki ( do pensji ! ) - śmiechu warte.

#2  2016.07.19 20:12:26 ~bartek

W ostatnim komunikacie MZ poinformowano, że podwyżka 4x400 będzie realizowana zgodnie z zapisami i utrzymana po 2019 r. pożyjom, uwidijm :)

Dodaj komentarz