Poseł z sejmowej mównicy: "jakim prawem w poprzedniej ustawie nakazano np. pielęgniarkom, by pracowały w nocy w wieku 67 lat na oddziałach ratunkowych, na oddziałach dla noworodków? Jakim prawem?"

Wiek emerytalny pielęgniarek i położnych.

 

W lipcowym wydaniu ogólnopolskiego miesięcznika:
 
Artykuł redakcyjny w sprawie propozycji minimalnego wynagrodzenia w ochronie zdrowia 
 
 
Komunikat ministerstwa zdrowia 
 
 
Projekt ustawy o minimalnym wynagrodzeniu wraz z uzasadnieniem 
 
 
Opinie związków zawodowych 
 
 
 
 
Plenarne posiedzenie sejmu w dniu 21 lipca 2016 roku
 
Poseł Józefa Szczurek-Żelazko:
 
Panie Marszałku! Panie i Panowie Posłowie!
 
Przysłuchując się tej dyskusji, w zasadzie nie dziwię się, że panie z taką frustracją bronicie tej ustawy… 

(Poseł Ewa Drozd: Nie, no… z jaką frustracją? O czym pani mówi?)
 
…złej ustawy, która nakazała obywatelom Polski, by pracowali do 67. roku życia. Następuje dobra zmiana, zmiana, która pozwoli kobietom i mężczyznom wybierać, czy mają pracować do 67. roku życia, czy do śmierci, czy może krócej. Daje nam wybór. Jeżeli panie chcecie, możecie pracować do śmierci, ale jakim prawem w poprzedniej ustawie nakazano np. pielęgniarkom, by pracowały w nocy w wieku 67 lat na oddziałach ratunkowych…

(Poseł Izabela Leszczyna: Ale to nieprawda! Nic takiego tam nie ma!)

…na oddziałach dla noworodków? Jakim prawem? Ta ustawa daje im wybór. Mogą wcześniej skorzystać z emerytury
 
Ze stenogramu sejmowego wybrał:
Mariusz Mielcarek
 
 
 

Komentarze użytkowników

#1  2016.07.24 13:24:04 ~położna

Czy ktoś wie jak wygląda praca położnej na sali porodowej? Dlaczego ciągle mówi się o pielęgniarkach? położne, są gorsze? O ile się nie mylę, to mamy związek Pielęgniarek i Położnych czyż nie?

#2  2016.07.24 15:05:08 ~ada

A oddzialy wewnętrzne?

#3  2016.07.25 07:39:55 ~piel

Moje koleżanki po 50-tce,są bardziej schorowane niż niektóre pacjentki. Pracuję na internie.

#4  2016.07.25 09:05:32 ~.*******

Powiem krotko nienawidze swojego zawodu nienawidze mojego srodowiska nienawidze tych przepychanek kto wazniejszy lekarz pielegniarka polozna czy ratownik itd nie mam juz sily tego czytac sluchac nie mam sily tak zyc i pracowac liczac kazda zlotowke zeby mi wystarczylo do konca miesiaca biegac z dyzuru na dyzur MAM DOSC mocno rozwazam porzucenie tego zawodu tylko alternatywy brak i tak tkwie w tej matni i niestety nie jestem jedyna pielegniarka w podobnej sytuacji

#5  2016.07.25 10:13:20 ~piel

Też nienawidzę tego zawodu,pracy ponad siły,bezczelności zamożnych,roszczeniowych rodzin,dziadostwa z bieda pensją.Załuję,że nie wyjechałam kilka lat wcześniej.Moja koleżanka wg moich kryteriów żyje luksusowo,jest szanowana i ma lekką pracę,bo tam nie zasuwa za wszystkich jak w Polsce.2 lata do dziadoskiej emerytury muszę jakoś dotrwać,nic już nie poradzę niestety.

#6  2016.07.25 11:17:23 ~$$$

Ja też chciałabym dotrwać do dziadowskiej emerytury, ale chyba już nie dam rady. Jak przywrócą 60 lat wieku emerytalnego to będą to 3 lata. Padam już na przysłowiowy ryj. Od 35 do 40 lat pracy zmianowej powinno być uznane jako warunki szczególne. Nasze" święte k.y" nie potrafią o nas zadbać, ale o swoje portfele!

Dodaj komentarz