9 stycznia minister zdrowia po raz kolejny podzielił pielęgniarki i położne... Tym razem uściślił, że chodzi o mgr "pielęgniarstwa" lub "położnictwa".

Projekt ustawy o minimalnym wynagrodzeniu pracowników ochrony zdrowia a wynagrodzenia pielęgniarek i położnych.

       

      

 

Kierownictwo ministerstwa zdrowia w dniu 9 stycznia 2017 roku zatwierdziło kolejną wersję projektu ustawy o  sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego pracowników wykonujących zawody medyczne zatrudnionych w podmiotach leczniczych. 

Ministerstwo zdrowia informuje, że "projekt został przyjęty przez Kolegium Ministra i skierowany do dalszych prac – wystąpiono z wnioskiem o skierowanie projektu ustawy pod obrady Stałego Komitetu Rady Ministrów. Ze względu na brak uzgodnienia wszystkich uwag zgłoszonych do projektu zostanie on skierowany pod obrady Komitetu Rady Ministrów z rozbieżnościami. Decyzję o sposobie rozstrzygnięcia rozbieżności podejmie Stały Komitet Rady Ministrów. O ostatecznym kształcie projektu ustawy zdecyduje Rada Ministrów."

Poniżej publikuję wyciąg z załącznika do przedmiotowego projektu, w którym dokonano podziału grupy zawodowej pielęgniarek i położnych, którym przypisano "współczynnik pracy". Jak obliczyć minimalne wynagrodzenie zasadnicze? Mnożąc 3 900 zł przez współczynnik pracy. 

Cdn...

Wybrał: Mariusz Mielcarek 

 

Komentarze użytkowników

#1  2017.01.16 18:09:19 ~Gość

No, to teraz pielęgniarki powinny być zachwycone, w końcu są podzielone na wszystkie specki itp. z gów. zarobkami ale podzielone

#2  2017.01.16 18:21:02 ~aga

Mam specjalizację z pielęgniarstwa pulmonologicznego bo 10 lat pracowałam na pulmonologii, a teraz pracuję na ortopedii, bo tam były braki i mnie przeniesiono. Koleżanki bez specjalizaci zostaly na pulmonologii, mnie tłumaczono ,że nie jesteśmy przypisane do danego oddziału. Po co nam te specjalizacje jak nie możemy wykorzystać ich w pracy. Szkoda naszego czasu i pieniędzy .Uważam , że mgr. ma znaczenie, tak jak w każdym innym zawodzie. Za specjalizację powinien być tylko dodatek , podwyżki powinny być naliczane zaczynając od mgr. w dziedzinie pielęgniarstwa.

#3  2017.01.16 18:38:03 ~Malenkka

Hihi i sa też pielęgniarki z mgr a bez specjalizacji,co z nimi?

#4  2017.01.16 18:39:45 ~ula

Jeżeli to nazywa się współczynnik pracy to dlaczego biorą pod uwagę wykształcenie?

#5  2017.01.16 19:04:26 ~Gość2

Nie dość, że pielęgniarki będą teraz podzielone na "licencjatki", ,mgrki", "specki" i inne, to teraz dopiero będą żreć się w końcu między sobą - brawo! PS - wg planów rządowych mają być przywrócone licea pielęgniarskie i 2-stopniowe szkoły branżowe "asystent pielęgniarki" i "pielęgniarka" - do pielęgnacji pacjenta w zupełności wystarczy :D

#6  2017.01.16 19:22:33 ~SAm

Debilne pielęgniarki jak zawsze dały się wydymać no i bardzo dobrze ! brawo!

#7  2017.01.16 19:46:35 ~Aaa

Żałosne

#8  2017.01.16 21:03:06 ~funia

Wszystko jasne,podła zmiana pokazała oblicze.dla nich wszystkich jesteśmy ?

#9  2017.01.16 21:21:20 ~Jaja

Jaja sobie robią 3900x0,64=2490 może jeszcze brutto

#10  2017.01.16 21:24:48 ~Andzia

A dlaczego pielęgniarki mgr mają być lepsze od innych po licencjacie czy tylko po specjalizacji. Sama osobiście znam jedną z mgr a jest tak pustą i głupią babą że gorzej już być nie może. Wiecznie się mnie o coś pyta wiecznie nic nie wie , w pracy jest już kolejny raz na ponad rocznym zwolnieniu lekarskim. Dlaczego ona ma mieć większą pensje ode mnie co zapylam jak mały helikopter. Dlaczego ona ma być doceniana a inne nie. Nie zasłużyła sobie bynajmniej swoją pracą na taki szacunek ,aby więcej zarabiać. Dlaczego znowu zostalysmy podzielone .

#11  2017.01.16 21:34:44 ~piguła

Andziu idź się zapisz na studia i nie przeżywaj doceń się sama,ludzie lekarze nie mówią po co ktoś się kształci tylko się wspierają a mają różny poziom wykształcenia czemu tyle wredoty w nas jest bo jesteśmy niedocenione

#12  2017.01.16 21:48:36 ~AA

Zostałyśmy podzielone bo same się o to prosiłyśmy (nie wszystkie). Pielęgniarki z tyt. mgr bardzo chciały być wyróżnione, więc mamy co chciałyśmy. Ja też znam piel. mgr które robią to samo w pracy co piel, bez mgr, więc nie rozumię dlaczego mają więcej zarabiać.Nigdy nie byłyśmy zgraną grupą zawodową. Niestety.

#13  2017.01.16 21:48:50 ~gg

Pielęgniarki powinny zarabiać tak samo a za studia i specjalizacje powinny mieć dodatek to bardziej sprawiedliwe nie dzielimy się na te z tytułami to nad skloca walczy o kasę wspolnie

#14  2017.01.16 22:42:33 ~ANA

Nikt nikomu nie broni robić mgr ani iść na specjalizacje! teraz są nabory na bezpłatne z MZ ! zaczęłam taka i zapraszam was moje drogie zazdrośnice ! po co komu mgr ,spec ,krzyczycie? a po to chociażby by być troszkę finansowo docenionym ! DO BOJU ROBIC MAGISTRÓW BO TO NIC ,TAK ZA DARMO SIE DOSTAJE ! A TERAZ NA SPEC! SA JESZCZE MIEJSCA ! A JAK NIE TO gęby W KUBEŁ I DAJCIE spokój !

#15  2017.01.16 23:08:57 ~gg

Jesteś jeszcze młoda mało wiesz o życiu ja mam już chyba wszystkie te durne tytuły począwszy od magistra po specjalizacje tak chciało mi się ale uważam że nie to jest ważne kto ma jaki tytuł walczy razem siła w nas wszystkim nie licytujmysie to chore mam szkoły bo sama chciałam tak wybrałam ale chcę żeby wszystkie dobrze zarabiaył to moje zdanie

#16  2017.01.16 23:27:25 ~ANA

Ja nic nie mówię by inne źle zarabiały ale nikt nikomu nie broni się szkolić! po co te kąśliwości ! po co mówić ze te z mgr są głupsze lub nic nie znaczą ! każdy jest ważny ! ale doceniamy tez tych co cos robią pomimo kryzysu i wyzysku! najlepiej czepiać się! i siedzieć i narzekać!

#17  2017.01.16 23:29:16 ~ANA

Ciągle słyszę jedno co tam mgr ! jak nic to rób nikt ci nie broni a od mgr się odczep!

#18  2017.01.17 08:49:36 ~piel

Ale co się zmieniło przecież tabela jest taka sama!

#19  2017.01.17 08:56:16 ~WP

To po co były te konsultacje społeczne skoro nic się w taj tabeli nie zmieniło! (na przepraszam zmieniło mgr piel lub poł) to jakiś jest absurd

#20  2017.01.17 09:40:04 ~do - jaja

Tak, jest to kwota BRUTTO. wynagrodzenie zasadnicze jest podawane BRUTTO. pracuję 6 lat w szpitalu w Białej Podlaskiej i mam wynagrodzenie zasadnicze BRUTTO 1750zł

#21  2017.01.17 14:11:51 ~Pol

Uważam że powinienem być podział na mgr, licencjat a specjalizacja powinna być dodatkiem. Czyli mgr. bez specjalizacji ma zarabiać tyle co szkole medycznej. TO jest nie fer

#22  2017.01.17 15:35:29 ~gg

Juz mi się nie chce czytać tych komentarzy matko to na prawdę piszemy my mądre polskie pielęgniarki? Walczy wspólnie nie dzielimy się na tytuły a propo mam mgr i specjalizacje i co z tego jak będziemy mówić jednym językiem wygramy tytuł to tylko dodatek do pielęgniarki pamietajcie

#23  2017.01.17 17:04:03 ~Maria do 2

To i tak masz szczęście ja pracuję 38 lat i mam1900 brutto

#24  2017.01.17 17:10:20 ~Ewa

~Do piel. No właśnie przecież nic się nie zmieniło! Tabele te same, a panie dalej się licytują, która lepsza ta z mgr, spec. czy lic. czy bez literek przed nazwiskiem. Wszystkie takie same bez znaczenia co mają . Głupota tej grupy zawodowej sięga zenitu. Nawet czytać nie umieją takie wykształcone!

#25  2017.01.17 20:32:10 ~ANA

To po co te szkołę było robić powinni wszystkim dać papier mgr

#26  2017.01.17 22:19:35 ~Natalia

No ale co z tymi co mają mgr a nie mają specjalizacji ?

#27  2017.01.18 06:32:47 ~Ewa

Dla mgr współczynnik 0,64

#28  2017.01.18 15:51:12 ~PIGIŁA

DZIEWCZYNY JAK NA TARGU LITOŚCI

#29  2017.01.19 09:47:07 ~iga

)''.A gdzie sa zwiazki zawodowe ,Siedzicie na tylkach i nic " niszczynie starsze pielegniarki , ktore robia to samo co mgr, specjalistki .majac 59 lat do czego jej te tytuly.Ktora z mlodszych gdyby miala tyle lat tak by sie chetnie ksztalcila.Najlepiej byloby gdybyscie obdarly te wypracowane i wiekowe pielegniarki calkowicie z pieniedzy.nie dochodzi do was , ze tez bedziecie kiedys w tym wieku.mysle , ze za same wypracowane lata mozna dac godziwa zasadnicza pensje.Wy mlode Panie macie szmat czasu , aby wypracowac godziwa emeryture.A my niestety tego czasu za wiele nie mamy.)''

#30  2017.01.20 16:56:43 ~ANA

Płaca pielęgniarki powinna być uzależniona od umiejętności , od stażu,od tego jak wykonuje swoją prace.Jeżeli wszystkie mamy taki sam zakres obowiązków na oddziale to przepraszam bardzo za co pani z licencjatem czy mgr ma być lepiej wynagradzana.Jeżeli podnosi swoje kwalifikacje to powinna zmienić swoje stanowisko pracy na oddziałową ,naczelną ,przełożoną ,niech wykłada w szkole itd.i tam zarabia więcej.Nagonka na szkolenia odebrała chyba logiczne myślenie.Szkolimy się za swoje pieniądze,w swoim wolnym czasie a delegacje nie pokrywają kosztów podróży.Ktoś kto to napędza zarabia na nas dużą kasę.Chcemy pracować ,szkolić się ,nie dla samego szkolenia ale dla siebie ale przede wszystkim ja chcemy żyć a nie wegetować tu w Polsce.

#31  2017.01.20 19:37:33 ~Iw

Właśnie o to im chodziło o skłócenia środowiska brawo! Życzę siły !