Komentarz na pielegniarki.info.pl: Witam, dziś na Portalu został zamieszczony komunikat w którym Pan Minister ponownie podzielił pielęgniarki i określił współczynnik pracy. (artykuł z 9 stycznia). Nie ukrywam, że jest to bardzo przykre dla tych z nas, które uzyskały tytuł mgr...

Projekt ustawy o minimalnym wynagrodzeniu pracowników ochrony zdrowia a wynagrodzenia pielęgniarek i położnych.

       

      

 

 

Komentarz na pielegniarki.info.pl:

Witam, Dziś na Waszym forum został zamieszczony komunikat w którym Pan Minister ponownie podzielił pielęgniarki i określił współczynnik pracy. (artykuł z 9 stycznia).  Nie ukrywam, że jest to bardzo przykre dla tych z nas które uzyskały tytuł mgr na kierunku Zdrowie Publiczne o specjalności Zarządzanie w ochronie Zdrowia. Przez okres 6 lat studiów wpajano nam wiele przedmiotów w zakresie medycyny anatomii, fizjologii, patofizjologii, propedeutyki medycyny, chorób wieku starczego, epidemiologii, chorób cywilizacyjnych, zakaźnych i niezakaźnych o znaczeniu społecznym, żywieniu człowieka  itp w sumie to nie sposób wszystko tu wymieniać a dziś ta wiadomość całkiem powala z nóg. Stąd rodzi się pytanie czy władze nasze nie mogą wystąpić i w naszym imieniu? Jest nas wiele, a osobiście studiowałam z co najmniej 20 pielęgniarkami na roku. Jakie jest stanowisko naszych Pań Przewodniczących Pielęgniarek i Położnych w tej kwestii? To nie napawa optymizmem do pracy i chęci utrzymania się w zawodzie. Proszę dać nam odrobinę nadziei w walce o lepsze jutro i  uznanie również tych pielęgniarek i położnychktóre wybrały nie tylko studium medyczne i są pielęgniarkami ale również wybrały studia zdrowia publicznego by w optymalny sposób zwiększyć wiedzę i szeroko rozumiane kwalifikacje. Jeszcze raz  proszę o opinię i stanowisko co w tej kwestii poczynią nasze władze. Pozdrawiam serdecznie.

Zobacz inne komentarze pielęgniarek i położnych na pielegniarki.info.pl

 

Zobacz także:

Minister zdrowia podzielił pielęgniarki na 3 grupy. Zobacz jakie to będzie miało konsekwencje finansowe. Różnica pomiędzy grupami od 351 zł do 1 599 zł. Tylko na wynagrodzeniu zasadniczym!

Jaka skala "zapowiadanego wzrostu płac"? Zobacz jakie średnie wynagrodzenie zasadnicze (stan na marzec 2016 roku) mają trzy grupy pielęgniarek. Sprawdź w jakiej wysokości wynagrodzenie zasadnicze dla tych grup, za trzy lata, przewiduje projekt ustawy o wynagrodzeniach w ochronie zdrowia. Wnioski?