Dyrekcja szpitala w Staszowie odrzuciła propozycje ugody pielęgniarek i położnych: po 450 złotych dla każdej z nich. Do tego kolejne 225 złotych we wrześniu tego roku. I jeszcze kolejne - za rok.

Strajk pielęgniarek w Staszowie.

       

Zapraszamy do lektury....


Strajk pielęgniarek w Staszowie

5 kwietnia 2017 r. - Od siódmej rano rozpoczęłyśmy strajk. Nie świadczymy pracy na oddziałach wewnętrznym, geriatrycznym, w poradniach specjalistycznych i pracowniach diagnostycznych – wylicza Beata Uba, szefowa Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych w szpitalu w Staszowie.

5 kwietnia 2017 - Czy protestem staszowskich pielęgniarek zajmie się prokuratura?

Czyżby dyrektor szpitala w Staszowie złożył doniesienie do prokuratury na wszystkich dyrektorów podmiotów leczniczych w Polsce, którzy przyzwalają na jednoosobowe obsady pielęgniarskie na oddziałach?

Doniesienia w przedmiotowej sprawie powinny złożyć izby i związek pip. 

6 kwietnia 2017 - Posłuchaj radiowej wypowiedzi - O strajku pielęgniarek i położnych wypowiada się przewodniczącą Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych w województwie świętokrzyskim.

6 kwietnia 2017 - godz. 19.30 Dyrekcja złożyła propozycję ugody. "Do czasu podjęcia decyzji przez pielęgniarki, opinii publicznej nie zostanie ujawniona propozycja, jaką otrzymały....".

20.00 - Pat w rozmowach pielęgniarek i dyrekcji staszowskiego szpitala

7 kwietnia 2017 - godz. 15.00 - Jesteśmy w trakcie analizowania projektu pana dyrektora. Musimy poważnie przemyśleć każdy punkt i każde zdanie. Na razie nie chcę zdradzać szczegółów– dodaje Beata Uba.

8 kwietnia - Pielęgniarki: Konsultujemy się z naszym prawnikiem...Nie sądzimy, żebyśmy się zgodziły na warunki dyrekcji... . W sobotę i niedzielę okupujemy gabinet dyrektora... W poniedziałek strajk na oddziale urologicznym i rehabilitacji urologicznej. 

Mariusz Mielcarek 


Witam serdecznie,

za Państwa pośrednictwem pragnę gorąco podziękować wszystkim pielęgniarkom i położnym w Polsce za ciepłe słowa wsparcia płynące do nas różnymi drogami. 

Wsparcie jest dla nas bardzo ważne i dodaje nam siły do dalszej walki.

Choć zbliżają się Święta Wielkiej Nocy moje koleżanki trwają na poserunku i nawet w dni wolne od pracy okupują gabinet Dyrektora. Rozpisują grafik strajkowy na święta. Są to działania spontaniczne, nie kierowane przeze mnie ani nasz zarząd. Wzruszam się gdy patrzę na ich wolę walki i determinację. To dodaje mi energii. 

NIE PODDAMY SIĘ! BĘDZIEMY WALCZYĆ DO SKUTKU!

Do Koleżanek i Kolegów w całej Polsce mam ogromną prośbę:

Piszcie na naszego maila w których szpitalach dodatek tzw ,,Zębalowski" został włączony do pensji zasadniczej i na jakich warunkach.

Informacje te będą nam bardzo pomocne w prowadzeniu negocjacji z Dyrektorem, ponieważ zarzuca nam się, że nasze żądania są ewenementem na skalę krajową.

Z wywiadu z Panią Minister Szczurek- Żelasko w ,,Menadżer Zdrowia" nr 2/2017 wynika że w wielu szpitalach w Polsce ten dodatek został już włączony do pensji zasadniczej.

Z góry dziekuję za pomoc i gorąco pozdrawiam

Beata Uba

przewodnicząca

Międzyzakładowej Organizacji Związkowej OZZPiP w Staszowie

9 kwietnia 2017 


Co do powyższej prośby:

"Piszcie na naszego maila w których szpitalach dodatek tzw. ,,Zębalowski" został włączony do pensji zasadniczej i na jakich warunkach".

Proszę piszcie informacje w powyższej sprawie w komentarzach pod artykułem.

Mariusz Mielcarek 


7.30 - 10 kwietnia 2017 - Nieoficjalnie: dyrekcja zaproponowała włączenie do podstawy pensji pielęgniarek około 250 złotych. Źródło informacji

10.00 - 10 kwietnia 2017 - "Dyrekcja szpitala zaproponowała strajkującym pielęgniarkom i położnym włączenie do pensji zasadniczej 400 zł brutto, wypłacanych teraz w formie dodatku". Zobacz więcej szczegółów...

15.30 - 10 kwietnia 2017 - Protestujący nie przyjęli złożonej dziś oferty dyrektora lecznicy. Zobacz więcej informacji o strajku pielęgniarek...

11 kwietnia 2017 - 20.30 - Ostateczna propozycja dla staszowskich pielęgniarek

12 kwietnia 2017 - godz. 12.00 -  Pielęgniarki ze Staszowa szykują się do strajku generalnego Pielęgniarki i położne nie chceą się zgodzić na to, by dodatek wliczany do podstawy był pomniejszony o pochodne, czyli  m.in. dodatek stażowy, za pracę w niedzielę i święta, składki na ubezpieczenie. Zobacz szczegóły...

13 kwietnia 2017 - godz. 7.20 - Pielęgniarki przedstawiły własną propozycję ugody - po 450 złotych dla każdej z nich. Do tego kolejne 225 złotych we wrześniu tego roku. I jeszcze kolejne - za rok.

Dalsze informacje w ciągu dnia...

Mariusz Mielcarek 

Komentarze użytkowników

#1  2017.04.13 07:50:34 ~Piel

To niech zawieszają dzialalność szpitala! Rzygam już tymi tekstami! Dosyć pracy za grosze! Wszędzie zarobię więcej! Pamiętajcie jednak, że pielęgniarka może iść na kasę do sklepu, bez nocy i świąt, ale kasjerka do szpitala nie przyjdzie! Powodzenia!

#2  2017.04.13 09:49:46 ~do1

E U R E K A

#3  2017.04.13 13:11:57 ~piel

Wiem, że w niektórych szpitalach wprowadzono dodatek do podstawy ale pomniejszany jest o dodatek nocny i świąteczny. Wiem, że to dziwnie brzmi ale nikt nie wie i nie doliczy swojej pensji. I wiecie co wszystkie pielęgniarki zgodziły się i podpisały. Nie wiem jak to podsumować- kabaret, niemoc, nie dowartościowanie czy po prostu robienie Sobie na złość.

#4  2017.04.13 18:04:33 ~piel

Do 3 mądrze - prawda !

#5  2017.04.13 20:41:55 ~wiola

To straszenie już wszystkim wychodzi bokiem "zawieszą działalność", "rozwiążą umowy" to jak w uchu prezesa "C" jak cokolwiek niby to samo a inaczej powiedziane i wierzą w to, że ugrają ZNOWU SWOJE a głupie pielęgniarki się poddadzą wystraszone stratą pracy. Przestali grać na empatii to zaczęli straszyć zamknięciem szpitala. Niech zamkną nie tylko pielęgniarki tam pracują. Koleżanki nie poddawajcie się, przejdziecie do historii, bądźcie pierwsze niech ruszy domino dzięki Wam! Trzymamy kciuki!

#6  2017.04.14 06:50:44 ~Pielęgniar

Prosimy o aktualizowanie na bieżąco sytuacji dotyczącej protestu pielęgniarek w Staszowie.Pani Beato Uba czekamy na wpis w tym portalu .Nie można milczeć.

Dodaj komentarz