Kontrola NFZ w Staszowie stwierdza: "na oddziale neurologii, który objęty jest strajkiem rotacyjnym pracuje o dwie pielęgniarki mniej niż powinno. Czyli na 15 pacjentów jest tylko jedna pielęgniarka". Jeżeli okaże się, że jest zagrożenie życia i zdrowia pacjentów to... trzeba będzie rozwiązać umowę ze szpitalem - twierdzi NFZ. No to idźcie w Polskę kontrolerzy NFZ i zamykajcie szpital po szpitalu...

Strajk pielęgniarek w Staszowie.

       

Zapraszamy do lektury....


Strajk pielęgniarek w Staszowie

5 kwietnia 2017 r. - Od siódmej rano rozpoczęłyśmy strajk. Nie świadczymy pracy na oddziałach wewnętrznym, geriatrycznym, w poradniach specjalistycznych i pracowniach diagnostycznych – wylicza Beata Uba, szefowa Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych w szpitalu w Staszowie.

5 kwietnia 2017 - Czy protestem staszowskich pielęgniarek zajmie się prokuratura?

Czyżby dyrektor szpitala w Staszowie złożył doniesienie do prokuratury na wszystkich dyrektorów podmiotów leczniczych w Polsce, którzy przyzwalają na jednoosobowe obsady pielęgniarskie na oddziałach?

Doniesienia w przedmiotowej sprawie powinny złożyć izby i związek pip. 

6 kwietnia 2017 - Posłuchaj radiowej wypowiedzi - O strajku pielęgniarek i położnych wypowiada się przewodniczącą Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych w województwie świętokrzyskim.

6 kwietnia 2017 - godz. 19.30 Dyrekcja złożyła propozycję ugody. "Do czasu podjęcia decyzji przez pielęgniarki, opinii publicznej nie zostanie ujawniona propozycja, jaką otrzymały....".

20.00 - Pat w rozmowach pielęgniarek i dyrekcji staszowskiego szpitala

7 kwietnia 2017 - godz. 15.00 - Jesteśmy w trakcie analizowania projektu pana dyrektora. Musimy poważnie przemyśleć każdy punkt i każde zdanie. Na razie nie chcę zdradzać szczegółów– dodaje Beata Uba.

8 kwietnia - Pielęgniarki: Konsultujemy się z naszym prawnikiem...Nie sądzimy, żebyśmy się zgodziły na warunki dyrekcji... . W sobotę i niedzielę okupujemy gabinet dyrektora... W poniedziałek strajk na oddziale urologicznym i rehabilitacji urologicznej. 

Mariusz Mielcarek 


Witam serdecznie,

za Państwa pośrednictwem pragnę gorąco podziękować wszystkim pielęgniarkom i położnym w Polsce za ciepłe słowa wsparcia płynące do nas różnymi drogami. 

Wsparcie jest dla nas bardzo ważne i dodaje nam siły do dalszej walki.

Choć zbliżają się Święta Wielkiej Nocy moje koleżanki trwają na poserunku i nawet w dni wolne od pracy okupują gabinet Dyrektora. Rozpisują grafik strajkowy na święta. Są to działania spontaniczne, nie kierowane przeze mnie ani nasz zarząd. Wzruszam się gdy patrzę na ich wolę walki i determinację. To dodaje mi energii. 

NIE PODDAMY SIĘ! BĘDZIEMY WALCZYĆ DO SKUTKU!

Do Koleżanek i Kolegów w całej Polsce mam ogromną prośbę:

Piszcie na naszego maila w których szpitalach dodatek tzw ,,Zębalowski" został włączony do pensji zasadniczej i na jakich warunkach.

Informacje te będą nam bardzo pomocne w prowadzeniu negocjacji z Dyrektorem, ponieważ zarzuca nam się, że nasze żądania są ewenementem na skalę krajową.

Z wywiadu z Panią Minister Szczurek- Żelasko w ,,Menadżer Zdrowia" nr 2/2017 wynika że w wielu szpitalach w Polsce ten dodatek został już włączony do pensji zasadniczej.

Z góry dziekuję za pomoc i gorąco pozdrawiam

Beata Uba

przewodnicząca

Międzyzakładowej Organizacji Związkowej OZZPiP w Staszowie

9 kwietnia 2017 


Co do powyższej prośby:

"Piszcie na naszego maila w których szpitalach dodatek tzw. ,,Zębalowski" został włączony do pensji zasadniczej i na jakich warunkach".

Proszę piszcie informacje w powyższej sprawie w komentarzach pod artykułem.

Mariusz Mielcarek 


7.30 - 10 kwietnia 2017 - Nieoficjalnie: dyrekcja zaproponowała włączenie do podstawy pensji pielęgniarek około 250 złotych. Źródło informacji

10.00 - 10 kwietnia 2017 - "Dyrekcja szpitala zaproponowała strajkującym pielęgniarkom i położnym włączenie do pensji zasadniczej 400 zł brutto, wypłacanych teraz w formie dodatku". Zobacz więcej szczegółów...

15.30 - 10 kwietnia 2017 - Protestujący nie przyjęli złożonej dziś oferty dyrektora lecznicy. Zobacz więcej informacji o strajku pielęgniarek...

11 kwietnia 2017 - 20.30 - Ostateczna propozycja dla staszowskich pielęgniarek

12 kwietnia 2017 - godz. 12.00 -  Pielęgniarki ze Staszowa szykują się do strajku generalnego Pielęgniarki i położne nie chceą się zgodzić na to, by dodatek wliczany do podstawy był pomniejszony o pochodne, czyli  m.in. dodatek stażowy, za pracę w niedzielę i święta, składki na ubezpieczenie. Zobacz szczegóły...

13 kwietnia 2017 - godz. 7.20 - Pielęgniarki przedstawiły własną propozycję ugody - po 450 złotych dla każdej z nich. Do tego kolejne 225 złotych we wrześniu tego roku. I jeszcze kolejne - za rok.

13 kwietnia 2017 - godz. 18.00 

1. W stanowisku, które publikujemy powyżej panowie dyrektorzy i starostowie piszecie, że "nie ma uzasadnienia prawnego i merytorycznego" dla "włączenia dodatku". A na jakiej przesłance opieracie swoje stanowisko, skoro rzeczywistość jest inna? Są przesłanki prawne i merytoryczne skoro... są szpitale, których dyrektorzy włączyli przedmiotowe dodatki brutto brutto do wynagrodzenia pielęgniarek i położnych. Ba, nawet sam pan minister Radziwiłł brał udział w negocjacjach w Centrum Zdrowia Dziecka, których efektem było włączenie dodatku do podstawy wynagrodzenia! Czyżby minister zdrowia popierał bezprawne działania i wyrażał satysfakcję z bezprawnego kompromisu? 

To jest wasza pierwsza obłuda! 

Który z was pierwszy rzuci kamieniem w staszowskie pielęgniarki i położne? Obłudnicy jedni...

2. Piszecie o "negatywnym wpływie na działalność szpitala". Czy o "negatywnym wpływie na działalność szpitala" myśleliście także wtedy gdy akceptowaliście takie płace lekarzy w podległych sobie "przedsiębiorstwach leczniczych", że za jedną godzinę pracy lekarza płacicie tyle co za cały dyżur pielęgniarce i położnej? 

To jest wasza druga obłuda! 

Który z was pierwszy rzuci kamieniem w staszowskie pielęgniarki i położne? Obłudnicy jedni...

3. Wspominacie także o "zagrożeniu bezpieczeństwa pacjenta". Nie wierzę! To wy pisaliście do ministra zdrowia apele, aby nie wprowadzać norm zatrudnienia pielęgniarek i położnych, które zabraniałyby jednoosobowych obsad pielęgniarek i położnych na oddziałach szpitalnych. Argumentowaliście swoje stanowisko w ten sposób, że wasze "przedsiębiorstwa lecznicze" nie będą wstanie ponieś kosztów związanych ze zwiększoną obsadą pielęgniarską. Czy wtedy myśleliście o "zagrożeniu bezpieczeństwa pacjenta". 

To jest wasza trzecia obłuda! 

Który z was pierwszy rzuci kamieniem w staszowskie pielęgniarki i położne? Obłudnicy jedni...

4. W kontekście powyższego obłudą do potęgi było złożenie do prokuratury doniesienia na staszowskie pielęgniarki i położne. W zakresie stworzenia przez ich protest "zagrożenia dla życia i zdrowia pacjentów". Bo na oddziale w czasie protestu pracuje jedna pielęgniarka? Czyżby dyrektor złożył doniesienie do prokuratury na dyrektorów, którzy akceptują jednoosobowe obsady pielęgniarskie oraz na starostów jako organy założycielskie, odpowiedzialnych za nadzór?

To jest wasza czwarta obłuda! 

Który z was pierwszy rzuci kamieniem w staszowskie pielęgniarki i położne? Obłudnicy jedni...

5. Niedługo, bo 12 maja przyjdziecie do szpitali do pielęgniarek i położnych i będziecie opowiadać jak to... Misja... Powołanie...

I to będzie wasza piąta obłuda...

Obłudnicy jedni...

Mariusz Mielcarek

13 kwietnia 2017 roku - godz. 22.00Informacje o tym, że te pieniądze z dodatków zostały włączone do podstawy pensji pielęgniarek napływają do mnie z całej Polski. Na dzień dzisiejszy wiem, że tak się stało w 12 szpitalach, gdzie co prawda w różnych kwotach, bo to zależało od prowadzonych negocjacji ze związkami, ale włączono dodatek do podstawy. Było to jednak nie mniej niż 450 złotych do podstawy - twierdzi Beata Uba. 

14 kwietnia 2017 - godz. 9.00 - Kontrola NFZ stwierdza, że "na oddziale neurologii, który objęty jest strajkiem rotacyjnym pracuje o dwie pielęgniarki mniej niż powinno. Czyli na 15 pacjentów jest tylko jedna pielęgniarka". Zobacz szczegóły...

Mariusz Mielcarek 

Komentarze użytkowników

#1  2017.04.14 10:24:46 ~Piel.

A to dobre sobie już zastraszają Staszów w pisowskim stylu jak nie prokuraturą to NFZ. No i proszę sprawą protestu zajęło się NFZ a nadal w sumie przez 3 tygodnie zero wiadomości w mediach ogólnopolskich skandaliczne ! P.Mielcarek dlaczego Pan w tej kwestii nie pomaga ?

#2  2017.04.14 10:36:15 ~piel.

A co Mielcarek może zrobić, on ma Portal a nie TV, robi co może codziennie informuje o wszystkim co się tam dzieje. Skoro TV sama się nie interesuje sprawą to jest coś na rzeczy.

#3  2017.04.14 10:40:16 ~ja

Nawet wam pisać się nie chce co w piątej pracusi ? oj krótko pożyjesz mężulek zostawi a dzieci - patologia. Niestety coś za coś za głupotę i pazerstwo.

#4  2017.04.14 10:41:32 ~JA

TVP NIE MA INFORMACJI I NIE PRZEKAZUJE A DLACZEGO POPRZEDNIE PROTESTY BYŁY W TVP ?

#5  2017.04.14 10:42:02 ~my

DO 4 prawda

#6  2017.04.14 10:42:46 ~JA

TVP NIE MA INFORMACJI I NIE PRZEKAZUJE A DLACZEGO POPRZEDNIE PROTESTY BYŁY W TVP ?

#7  2017.04.14 10:47:53 ~piel

TVP nie przekazuje informacji bo boi się strajku generalnego. Tak działa propaganda,pokazuje się tylko ideał władzy czyli wzrost PKB (co dla nas oznacza podwyżki), wzrost gospodarczy oraz jak wszystkie firmy zaczynają przynosić dochody (w sumie i co z tego, skoro pracownik nic z tego nie ma). Dlatego nie oglądam TVP i nie idę już na żadne wybory. Zachowam się tak samo jak obecnie władza do Nas.

#8  2017.04.14 11:07:37 ~lol do ja

TVP nie ma wiadomości ? chyba żartujesz jak pisowska propaganda ma pokazać że za ich rządów jest coraz gorzej . A tak na marginesie to podają że dyżur pełniły " dwie siostry" czyje ? któregoś z pacjentów a może dyrektora lub starosty bo zakonne to się dzisiaj nie podejmują tak zlekceważonej pracy .Jak ma być dobrze jak nadal w społeczeństwie tkwi mentalność ze średniowiecza .

#9  2017.04.14 11:08:57 ~PIELĘG-KI

No i niech zobaczą czasem przemądrzali fizjoterapeuci czym pachnie praca w szpitalnym oddziale - szczególnie na neurologii ! KONIECZNIE 19 KWIETNIA STRAJK GENERALNY DLACZEGO TAK PÓZNO ? NATYCHMIAST INFORMACJE DO MEDIÓW OGÓLNOPOLSKICH NIE DAJCIE SIĘ ZASTRASZYĆ ENEFZETEM ! WSPIERAMY I POZDRAWIAMY STASZÓW ! NIE POZWÓLMY NA SPRZĄTACZE PENSJE W TAK ODPOWIEDZIALNYM ZAWODZIE W CAŁYM KRAJU !

#10  2017.04.14 11:11:28 ~WARSZAWA

A NAM NIE WYPŁACONO DODATKÓW PRZED ŚWIĘTAMI, NASZ POZ ZAWSZE OPÓŻNIA TE WYPŁATY PEWNIE CELOWO W INNYCH POZACH ZAWSZE OK. 10 KAŻDEGO MIESIĄCA !

#11  2017.04.14 11:16:55 ~MY

Do 8 : to co stacje komercyjne też już nie są wolne ? A CO TO JEST KOREA PÓŁNOCNA ? PISZMY ART. DO GAZETY WYBORCZEJ I INFORMUJMY TELEWIZYJNE STACJE KOMERCYJNE !

#12  2017.04.14 11:18:16 ~Piel.

Do 10 sk.wo ! u nas to jest nie dopuszczalne ! do 11 brawo - pozdrawiamy !

#13  2017.04.14 11:19:38 ~Piel.

W Staszowie zastraszane NFZ - nie dajcie się !

#14  2017.04.14 12:09:56 ~piel

Jak się chce psa uderzyć to kij się zawsze znajdzie. Kolejny raz przekonałyśmy się. Jeśli wszyscy złożymy wypowiedzenia, nic nam nie mogą zarzucić i niczego nie zarzucą. A tak widzicie, co robią. Kontrole, zgłoszenie do prokuratury i nie wiadomo co jeszcze. Jak pójdą po rozum do głowy to warunkiem ponownego przyjęcia do pracy umowa o pracę i odpowiednie wynagrodzenie. Przyjmą nas wszystkie, bo skąd wezmą pielęgniarki. Ale pamiętać o jednym etacie. Związek Ogólnopolski powinien dawno to poprowadzić. Tylko zadajcie sobie pytanie, czy macie taką determinację i jesteście gotowe (gotowi). Prawda jest taka, że nasz zawód jest specyficzny i nieludzkie jest odejście od łóżek. Ale wypowiedzieć pracę możemy wszyscy ludzie pracy.

#15  2017.04.14 12:26:38 ~ja

Do 14 :piszcie tu czego się boicie ? co to znaczy nieludzkie a lekarze mogli mogą nas teraz zastąpić i będzie ludzkie a jak się nas traktuje że z 1 pensji nie starcza do pierwszego ? a w tej pracy siła potrzebna i spokojna głowa - nie pisz bzdur jak troll ! a za specyfikę specjaliści są odpowiednio nagradzani tylko nie my ! zmieńmy mentalność !

#16  2017.04.14 13:33:30 ~do14

Nie wnerwiaj mnie "specyficznym zawodem i nieludzkim odejściem o łóżek",nas już o wiele za mało zostało przy tych łóżkach.Nieludzkie to jest traktowanie nas przez pracodawców z obrzydzeniem jak śmierdzące gówno.

#17  2017.04.14 14:15:24 ~Piel

Beata, napisz pare słów do nas. Nie wiem co sie z wami dzieje? jak sie miewacie? Co dalej zamierzacie?

#18  2017.04.14 14:57:16 ~pigułka

Nie pomogło straszenie prokuratorem ani krzyki dziś straszą że szpital przez nas zamkną że wszystkiemu my jesteśmy winne

#19  2017.04.14 15:10:40 ~pigułka

Powiem wam jedno że lepszej przewodniczącej nie mogliśmy sobie wymarzyć. Pani Beato jesteśmy z Panią i się nie poddamy walczymy do końca, niech dyrekcja wie że się ich nie boimy. Jest Pani wzorem dla młodych pielęgniarek.

#20  2017.04.14 15:18:01 ~Piel

I tak trzymać , już sprawy poszły za daleko zeby się wycofać. Bedzie dobrze.

#21  2017.04.14 17:42:46 ~@@@

Strachy na lachy;teraz fundusz znalazł drogę do Staszowa a gdzie był wcześniej? dla nich najważniejsze bzdurne procedury ale jakim kosztem wypracowane nikogo to nie zajmuje dopiero teraz- żenada do kwadratu,muszą zabłysnąć bo od 2018 idą do lamusa i bardzo dobrze a na koniec roku wypłacą sobie krociowe nagrody -niech się podzielą z pielęgniarkami zamiast się odgrażać! Dlaczego nikt tu nie wspomina,że w Staszowie jest trzech dyrektorów na ok.600 pracowników dla nich jest kasa? skoro nie potrafią zapanować nad zaistniałą sytuacją to trzeba odstrzelić i przerwać tą farsę p.o od ponad roku żeby zatrzymać miejsce dla prominenta tj. robota dla organu założycielskiego a nie zastraszanie i obrzucanie epitetami przewodniczącej w trakcie rozmów negocjacyjnych.

#22  2017.04.15 11:48:33 ~121

PIĘKNYCH, RADOSNYCH ŚWIĄT WIELKIEJ NOCY NOWEJ WIOSENNEJ ENERGII,SŁOŃCA ORAZ WYPOCZYNKU W GRONIE NAJBLIŻSZYCH

#23  2017.04.15 17:57:35 ~do14

Nieludzkie jest traktowanie pielęgniarek przez wszystkie kolejne rządy .Nieludzki jest moralny szantaż ,pieprzenie o powolaniu czy szczególnym zawodzie -misji.Ksiądz za powołanie ma pewny wikt i opierunek nawet jak nic nie robi,a żołnierz za misję grubą kasę oprócz stałej solidnej wypłaty z licznymi dodatkami i przywilejami nie tylko emerytalnym.

#24  2017.04.18 12:36:51 ~Piel.

Do 18-19 dlaczego używasz określenia pigułka ? A później złość że tak nas określają inni ! Pani Uba będzie przykładem jak o tym proteście ze Staszowa dowie się cała Polska a jak na razie wielka cisza ! O innych protestach pielęgniarskich było wiadomo od razu !

Dodaj komentarz