18 kwietnia 2017 - godz. 16.00 Nowe informacje w sprawie warunków zawieszenia protestu pielęgniarek i położnych w Staszowie.

Strajk pielęgniarek w Staszowie.

       

Zapraszamy do lektury....


Strajk pielęgniarek w Staszowie

5 kwietnia 2017 r. - Od siódmej rano rozpoczęłyśmy strajk. Nie świadczymy pracy na oddziałach wewnętrznym, geriatrycznym, w poradniach specjalistycznych i pracowniach diagnostycznych – wylicza Beata Uba, szefowa Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych w szpitalu w Staszowie.

5 kwietnia 2017 - Czy protestem staszowskich pielęgniarek zajmie się prokuratura?

Czyżby dyrektor szpitala w Staszowie złożył doniesienie do prokuratury na wszystkich dyrektorów podmiotów leczniczych w Polsce, którzy przyzwalają na jednoosobowe obsady pielęgniarskie na oddziałach?

Doniesienia w przedmiotowej sprawie powinny złożyć izby i związek pip. 

6 kwietnia 2017 - Posłuchaj radiowej wypowiedzi - O strajku pielęgniarek i położnych wypowiada się przewodniczącą Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych w województwie świętokrzyskim.

6 kwietnia 2017 - godz. 19.30 Dyrekcja złożyła propozycję ugody. "Do czasu podjęcia decyzji przez pielęgniarki, opinii publicznej nie zostanie ujawniona propozycja, jaką otrzymały....".

20.00 - Pat w rozmowach pielęgniarek i dyrekcji staszowskiego szpitala

7 kwietnia 2017 - godz. 15.00 - Jesteśmy w trakcie analizowania projektu pana dyrektora. Musimy poważnie przemyśleć każdy punkt i każde zdanie. Na razie nie chcę zdradzać szczegółów– dodaje Beata Uba.

8 kwietnia - Pielęgniarki: Konsultujemy się z naszym prawnikiem...Nie sądzimy, żebyśmy się zgodziły na warunki dyrekcji... . W sobotę i niedzielę okupujemy gabinet dyrektora... W poniedziałek strajk na oddziale urologicznym i rehabilitacji urologicznej. 

Mariusz Mielcarek 


Witam serdecznie,

za Państwa pośrednictwem pragnę gorąco podziękować wszystkim pielęgniarkom i położnym w Polsce za ciepłe słowa wsparcia płynące do nas różnymi drogami. 

Wsparcie jest dla nas bardzo ważne i dodaje nam siły do dalszej walki.

Choć zbliżają się Święta Wielkiej Nocy moje koleżanki trwają na poserunku i nawet w dni wolne od pracy okupują gabinet Dyrektora. Rozpisują grafik strajkowy na święta. Są to działania spontaniczne, nie kierowane przeze mnie ani nasz zarząd. Wzruszam się gdy patrzę na ich wolę walki i determinację. To dodaje mi energii. 

NIE PODDAMY SIĘ! BĘDZIEMY WALCZYĆ DO SKUTKU!

Do Koleżanek i Kolegów w całej Polsce mam ogromną prośbę:

Piszcie na naszego maila w których szpitalach dodatek tzw ,,Zębalowski" został włączony do pensji zasadniczej i na jakich warunkach.

Informacje te będą nam bardzo pomocne w prowadzeniu negocjacji z Dyrektorem, ponieważ zarzuca nam się, że nasze żądania są ewenementem na skalę krajową.

Z wywiadu z Panią Minister Szczurek- Żelasko w ,,Menadżer Zdrowia" nr 2/2017 wynika że w wielu szpitalach w Polsce ten dodatek został już włączony do pensji zasadniczej.

Z góry dziekuję za pomoc i gorąco pozdrawiam

Beata Uba

przewodnicząca

Międzyzakładowej Organizacji Związkowej OZZPiP w Staszowie

9 kwietnia 2017 


Co do powyższej prośby:

"Piszcie na naszego maila w których szpitalach dodatek tzw. ,,Zębalowski" został włączony do pensji zasadniczej i na jakich warunkach".

Proszę piszcie informacje w powyższej sprawie w komentarzach pod artykułem.

Mariusz Mielcarek 


7.30 - 10 kwietnia 2017 - Nieoficjalnie: dyrekcja zaproponowała włączenie do podstawy pensji pielęgniarek około 250 złotych. Źródło informacji

10.00 - 10 kwietnia 2017 - "Dyrekcja szpitala zaproponowała strajkującym pielęgniarkom i położnym włączenie do pensji zasadniczej 400 zł brutto, wypłacanych teraz w formie dodatku". Zobacz więcej szczegółów...

15.30 - 10 kwietnia 2017 - Protestujący nie przyjęli złożonej dziś oferty dyrektora lecznicy. Zobacz więcej informacji o strajku pielęgniarek...

11 kwietnia 2017 - 20.30 - Ostateczna propozycja dla staszowskich pielęgniarek

12 kwietnia 2017 - godz. 12.00 -  Pielęgniarki ze Staszowa szykują się do strajku generalnego Pielęgniarki i położne nie chceą się zgodzić na to, by dodatek wliczany do podstawy był pomniejszony o pochodne, czyli  m.in. dodatek stażowy, za pracę w niedzielę i święta, składki na ubezpieczenie. Zobacz szczegóły...

13 kwietnia 2017 - godz. 7.20 - Pielęgniarki przedstawiły własną propozycję ugody - po 450 złotych dla każdej z nich. Do tego kolejne 225 złotych we wrześniu tego roku. I jeszcze kolejne - za rok.

13 kwietnia 2017 - godz. 18.00 

1. W stanowisku, które publikujemy powyżej panowie dyrektorzy i starostowie piszecie, że "nie ma uzasadnienia prawnego i merytorycznego" dla "włączenia dodatku". A na jakiej przesłance opieracie swoje stanowisko, skoro rzeczywistość jest inna? Są przesłanki prawne i merytoryczne skoro... są szpitale, których dyrektorzy włączyli przedmiotowe dodatki brutto brutto do wynagrodzenia pielęgniarek i położnych. Ba, nawet sam pan minister Radziwiłł brał udział w negocjacjach w Centrum Zdrowia Dziecka, których efektem było włączenie dodatku do podstawy wynagrodzenia! Czyżby minister zdrowia popierał bezprawne działania i wyrażał satysfakcję z bezprawnego kompromisu? 

To jest wasza pierwsza obłuda! 

Który z was pierwszy rzuci kamieniem w staszowskie pielęgniarki i położne? Obłudnicy jedni...

2. Piszecie o "negatywnym wpływie na działalność szpitala". Czy o "negatywnym wpływie na działalność szpitala" myśleliście także wtedy gdy akceptowaliście takie płace lekarzy w podległych sobie "przedsiębiorstwach leczniczych", że za jedną godzinę pracy lekarza płacicie tyle co za cały dyżur pielęgniarce i położnej? 

To jest wasza druga obłuda! 

Który z was pierwszy rzuci kamieniem w staszowskie pielęgniarki i położne? Obłudnicy jedni...

3. Wspominacie także o "zagrożeniu bezpieczeństwa pacjenta". Nie wierzę! To wy pisaliście do ministra zdrowia apele, aby nie wprowadzać norm zatrudnienia pielęgniarek i położnych, które zabraniałyby jednoosobowych obsad pielęgniarek i położnych na oddziałach szpitalnych. Argumentowaliście swoje stanowisko w ten sposób, że wasze "przedsiębiorstwa lecznicze" nie będą wstanie ponieś kosztów związanych ze zwiększoną obsadą pielęgniarską. Czy wtedy myśleliście o "zagrożeniu bezpieczeństwa pacjenta". 

To jest wasza trzecia obłuda! 

Który z was pierwszy rzuci kamieniem w staszowskie pielęgniarki i położne? Obłudnicy jedni...

4. W kontekście powyższego obłudą do potęgi było złożenie do prokuratury doniesienia na staszowskie pielęgniarki i położne. W zakresie stworzenia przez ich protest "zagrożenia dla życia i zdrowia pacjentów". Bo na oddziale w czasie protestu pracuje jedna pielęgniarka? Czyżby dyrektor złożył doniesienie do prokuratury na dyrektorów, którzy akceptują jednoosobowe obsady pielęgniarskie oraz na starostów jako organy założycielskie, odpowiedzialnych za nadzór?

To jest wasza czwarta obłuda! 

Który z was pierwszy rzuci kamieniem w staszowskie pielęgniarki i położne? Obłudnicy jedni...

5. Niedługo, bo 12 maja przyjdziecie do szpitali do pielęgniarek i położnych i będziecie opowiadać jak to... Misja... Powołanie...

I to będzie wasza piąta obłuda...

Obłudnicy jedni...

Mariusz Mielcarek

13 kwietnia 2017 roku - godz. 22.00 - Informacje o tym, że te pieniądze z dodatków zostały włączone do podstawy pensji pielęgniarek napływają do mnie z całej Polski. Na dzień dzisiejszy wiem, że tak się stało w 12 szpitalach, gdzie co prawda w różnych kwotach, bo to zależało od prowadzonych negocjacji ze związkami, ale włączono dodatek do podstawy. Było to jednak nie mniej niż 450 złotych do podstawy - twierdzi Beata Uba. 

14 kwietnia 2017 - godz. 9.00 - Kontrola NFZ stwierdza, że "na oddziale neurologii, który objęty jest strajkiem rotacyjnym pracuje o dwie pielęgniarki mniej niż powinno. Czyli na 15 pacjentów jest tylko jedna pielęgniarka". Zobacz szczegóły...

14 kwietnia 2017 - godz. 11.00 - "Wszyscy stwierdziliśmy, że po pierwsze nie ta metoda protestu i wszyscy stwierdziliśmy, że nie ten czas protestu. Pielęgniarki, jako jedyna grupa zawodowa otrzymuje dzisiaj specjalny dodatek. Ten dodatek wypłacany jest z pieniędzy przeznaczonych na świadczenia zdrowotne. Stąd też uważamy, że eskalacja roszczeń z tym związanych doprowadziłaby do daleko idących problemów szpitali" - powiedział Bartosz Stemplewski, dyrektor Szpitala Rrejonowego w Pińczowie i członek Świętokrzyskiego Związku Pracodawców Szpitali Powiatowych. Zobacz szczegóły...

14 kwietnia 2017 - godz. 18.00 -

Dyrektor, organ założycielski, NFZ prowadzą obecnie sprawną kampanię propagandowo-informacyjną skierowaną na złamanie morale strajkujących pielęgniarek i położnych. Chcą złamać strajkujące przed świętami Wielkanocnymi.

Dyrektor zapowiedział, że rozpoczyna procedurę wygaszania działalności szpitala. Dyrektor ma poparcie np. innych dyrektorów szpitali i starostów. Pielęgniarki i położne maja poparcie w mediach społecznościowych... Czy to oznacza, że niebawem można się spodziewać kolejnych protestów pielęgniarek? – Bez względu na to, jaki będzie finał protestu w Staszowie, w każdej chwili można się spodziewać strajków w innych szpitalach – przewiduje Wojciech Przybylski, dyrektor szpitala w Końskich. Szczegóły...

14 kwietnia 2017 - godz. 21.00 Po powrocie z Kielc, dyrektor zaproponował protestującym, aby zawiesili akcję strajkową do końca roku, kiedy znane będą wszystkie skutki wprowadzanej reformy służby zdrowia, jednak spotkał się z odmową. Szczegóły..

15 kwietnia 2017 - godz. 18.00 - Nie mamy innego wyjścia - odpowiada biały personel i przygotowuje strajk generalny. - Od środy rozpoczynamy strajk wszystkich pielęgniarek i położnych, jednocześnie, aż do skutku, aż do odwołania - zapowiada Beata Uba, przewodnicząca Ogólnopolskiego Związku Pielęgniarek i Położnych w staszowskim szpitalu. Szczegóły...

18 kwietnia godz. 15.00 - W środę koło południa okaże się, czy pielęgniarki dojdą do porozumienia z dyrektorem i czy wrócą do pracy. Szczegóły...

18 kwietnia 2017 - godz. 16.00 - informacja Radia Kielce 

Mariusz Mielcarek 

Komentarze użytkowników

#1  2017.04.18 16:36:23 ~Ja

A to w Staszowie pracują siostry zakonne nie pielęgniarki?

#2  2017.04.18 16:55:47 ~do Ja

Jak dotąd tak;te głodowe pensje to prawie jak co łaska! :)

#3  2017.04.18 17:36:37 ~Piel.

Było do przewidzenia, że tak będzie bo zostały zastraszone wizją zamknięcia szpitala i powiemy : nic się nie stało -w mediach cisza nadal i dalej jesteśmy w swym pielęgniarskim grajdole ! cyrk !

#4  2017.04.18 17:37:20 ~ja

A jutro nawet prawdy nie poznamy - każdy sobie rzepkę skrobie !

#5  2017.04.18 17:39:08 ~my

A idzcie z takim strajkiem nawet w mediach o nim nie było to pewnie oszustwo - jaki tam strajk nie róbcie z siebie cyrku staszowianki !

#6  2017.04.18 17:39:35 ~piel.

śmiechu warte prawda 3

#7  2017.04.18 17:42:54 ~ja

A gdzie te szczegóły ?

#8  2017.04.18 17:45:31 ~Piel.

W czwartek powiedzą że w piątek podejmą decyzję o strajku generalnym a w piątek że.itd. trochę użebrzą i po sprawie - dlaczego nie ma info w mediach publicznych - co tylko sobie ?

#9  2017.04.18 18:25:02 ~hnij

Co z tym strajkiem bo nic nie rozumiem. Dlaczego przerwali?

#10  2017.04.18 18:47:02 ~Moni

Nie podałyśmy się.Jest światełko na pozytywne zakończenie.

#11  2017.04.18 21:13:30 ~ja

Przed chwilą przeczytałam informację w pasku że pracownicy sieciówek rozpoczną 2 maja protesty i strajk włoski w związki z ich warunkami pracy - proszę jacy mądrzy i solidarni ludzie a wy pazerne z 5 etatów i ukrywające strajk przed mediami ogólnopolskimi jakie jesteście ? jak wam nie wstyd po co te dyrdymały w tym portalu !

#12  2017.04.18 21:16:52 ~my

Do 11 : tak zgadza się informacja podana w pasku w superstacji ok.21 w dn. 18 kwietnia i proszę i w mediach ogólnopolskich jest a o pielęgniarkach absolutnie nic prawie przez miesiąc ! Pani Uba nigdzie pani nie podawała informacji po co ta ściema ? !

#13  2017.04.18 21:18:24 ~Piel.

Do 10 no akurat nie poddacie się to dlaczego nie było info w mediach ogólnopolskich - skandal !

#14  2017.04.18 21:24:54 ~Piel.

Proszę jak obserwuję to zaistniało nowe zjawisko ,że od kilku lat zaczęły się protesty punktowe w określonych szpitalach - wcześniej w np. w Lodzi, Kielcach. Celowo jest to robione by nas jeszcze bardziej skłócić - po co ten portal pielęgniarek i położnych? Bardziej dzieli niż łączy. Nie dziwię się ze tak tu mało postów - szkoda czasu, przestaję powoli w tym portalu komentować ! NIE MA SENSU ! To ludzie z sieciówek potrafią razem - to uczcie się od nich !

#15  2017.04.18 22:00:49 ~i ja

Do 14 prawda i po co ten cyrk z tym staszowem co nawet media nie podały ? pazerne z 5 etatów skracacie sobie życie i krzywdzicie pazerne rodziny swoje i pacjentów też ! gdzie prokurator ?

#16  2017.04.19 06:28:40 ~obserwator

Do 15 prawda, prawda do 14 zgadza się też w Centrum Zdrowia Dziecka Warszawa - samotny protest i jałmużna ( ok. 200 zł do ręki ) nie róbcie tak bo się ośmieszacie ! Ponadto pielęgniarki z CZDZ gdy powiedziały coś nie wygodnego dla reporterów z TVN to nie zostało to puszczone na wizję - skandal ! Nie róbcie więc nie zorganizowanych protestów i strajków, władze krajowe i izby pielęgniarskie do rozwiązania ! DARGIEWICZ natychmiast ma opuścić szeregi i tylko brak pielęgniarek może za 5 lat załatwi sprawę bo do strajków jesteście słabiutkie nawet do mediów nie chcecie podać informacji, że coś takiego ma miejsce tu i teraz ! Pocztowcy dostaną podwyżkę - z 2-3 dni pokrzyczeli i mają ! Wczoraj info w pasku w super stacji, że pracownicy sieciówek ruszają 2 maja w proteście ! A o naszych strajkach cisza prawie miesiąc i nikt nic nie wie ! A dziś w Staszowie pójdą na dużą ugodę i nawet się nie dowiemy na jaką !

#17  2017.04.19 06:49:34 ~ners

ŚMIECHU WARTE ! A co to za strajk który obecny jest tylko w tym portalu ? Wjedzcie dziś na onet i w zakładkę biznes jest tam podtytuł o siwiejących pielęgniarkach i komentujcie jak najwięcej i nie tylko dziś - piszcie i mówcie o tej pracy we wszystkich portalach - zwracajcie się do prasy, telewizji, bo zawód w ogóle jest nie medialny ! Chociaż dziś czytając niektóre posty w onecie to są już na poziomie - nie tak jak kiedyś krytykowanie piguł i siostrzyczek !

#18  2017.04.19 06:50:12 ~piel.

Do 17 prawda

#19  2017.04.19 09:38:48 ~S

Co za głupie baby te pielęgniarki.jak się nie podoba wypłata to idźcie tam gdzie lepiej płacą, proste. Jak jest wam za ciężko to znajdzie sobie pracę lżejszą. Wszystko w temacie.

#20  2017.04.19 10:26:16 ~Piel.

Do 19 to kto by się tobą i innymi zajmował ? ale myślenie.non coment ! A głupi pewnie ty i tyle w temacie .

#21  2017.04.19 10:33:05 ~xy

Do 20 prawda

#22  2017.04.19 11:33:01 ~My

No i co tam dziś w Staszowie ?

#23  2017.04.19 11:52:22 ~do 19

No i odchodzą tam gdzie lepiej płacą, a Tobie się jeszcze otworzą oczy ze zdziwienia co oznacza brak pielęgniarki. Ja Ci tego nie życzę, ale to się stanie czy tego chcesz czy nie.

#24  2017.04.19 12:58:29 ~piel.

Staszów i co teraz ?

#25  2017.04.19 14:05:33 ~Moni.

A Staszow włączył sobie dodatek do podstawy!

#26  2017.04.19 14:08:27 ~były Stasz

Aż żal patrzeć na te gnidy. Te co robią na 2-3 etaty i w każdym miejscu zatrudnienia pobierają to teraz poczuły że stracą. Po odebraniu dodatku finalnie przepadnie 860zł netto z każdego jednego etatu który ciągną. Niestety te pindy związkowe w większości które wylegują się przed gabinetem dyrektora w czasie pracy nagłośnienia sprawy nie chcą, bo zależy im tylko na ugraniu jak najwięcej na swój kwitek jak najmniejszym rozgłosem.

#27  2017.04.19 14:27:26 ~nbyłyStasz

Niech administracja przeciwdziała temu chamstwu jak powyżej.

#28  2017.04.19 14:42:49 ~piel

W Staszowie podpisano porozumienie!

#29  2017.04.19 15:27:38 ~Piel

Tak własnie wracam ze Staszowa. Super ze doszly do porozumienia z dyrektorem. Teraz kolej na inne szpitale. Niech przewodniczace innych Świetokrzyskich i z calego kraju powalcza o wlaczenie do podstawy tego dodatku. Gra warta świeczki.

#30  2017.04.19 15:47:19 ~Moni do 10

Ano koleżanko dlatego, żebyście Wy wszystkie pozostałe nie wzieły czasem z nas przykładu .Pomyśl.

#31  2017.04.19 16:02:22 ~piel

#32  2017.04.19 17:02:06 ~piel

Dziewczyny ze Staszowa mówiły do kamer odważnie i śmiało,całą prawdę o naszej pracy.Dzisiejszej sytuacji pielęgniarek. Ale wiadomo chyba wszystkim jak działają media.

#33  2017.04.19 17:13:54 ~Piel.

A co tam mówiły w swoim podwórku tylko ! Zakańczam tutaj pisanie nie ma jedności i nie będzie i tak będziemy postrzegane ! Tyle że z tymi mediami to kłamstwo - inne protesty były medialne tylko wasz nie - lokalne media tylko to mało kto wiedział ! prowadząc walkę w rozdrobnieniu zawsze będziemy słabe ! ODRAZU BYŁO WIDAĆ ŻE STASZÓW NIE PODAŁ SKUTECZNIE INFO DO MEDIÓW OGÓLNOPOLSKICH A CO JUŻ PANI UBA NIC NIE NAPISZE ?

#34  2017.04.19 17:16:19 ~już nie st

Do 26 wiadomo scyzoryki kieleckie pani Uba też ma go zawsze przy sobie !

#35  2017.04.19 17:19:55 ~obserwator

Z jakiej racji dorabiającym dodatki ! co innego etat to na etatowe najwięcej obowiązków spada ! bojkotować te nie nażarte co non stop zostawiają rodziny to się na was zemści ! Oszukują pacjentów bo przychodzą zmęczone i mylą leki ! powiadamiajcie prokuraturę !

#36  2017.04.19 17:21:26 ~ja

Pan Mielcarek milczy też ? nie napisze na jakich warunkach podpisano porozumienie ?

#37  2017.04.19 18:14:26 ~alfa

Przestańcie dociekać! Ważne, że dogadali się. Jeśli nie chcą o tym rozpisywać, to może mają ku temu powody. Może to był jakiś warunek? Nie wiem i nie muszę wiedzieć.To one strajkowały, nie my. My życzyłyśmy im wygranej. Panie ze Staszowa, jeśli jesteście zadowolone, ja się cieszę z Wami. Pozdrawiam

#38  2017.04.19 19:29:56 ~do#37

I o to chodzi!

#39  2017.04.19 19:56:21 Redakcja Portalu

Zapraszam do lektury Mariusz Mielcarek - Kilka słów w sprawie zakończonego strajku pielęgniarek i położnych w Staszowie - http://www.pielegniarki.info.pl/article/view/id/7333

#40  2017.04.20 08:05:38 ~Maria

I wyszło jak zwykle tylko pyskówka trochę mocniejsza

#41  2017.04.21 13:20:03 ~my

Do 37 ale podejście - one- my ! kto to pisze rządowy trol ? jak będzie podział na one i my to pożegnajcie się z solidarnością pomiędzy pielęgniarkami i tak jej nie ma - zapomnijcie o normach zatrudnienia i o wielu innych ważnych aspektach.Zresztą po co pazernym z 5 etatów normy zatrudnienia ?

Dodaj komentarz